Fatih Harbiye~ Неслихан Атагюл & Кадир Доулу~Vuslat~Sefirin Kizi ~ тема 124

  • 41 951
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 814
Еве, Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus само едно уточнение Hands V Не е шокиран, а разтърсен Санджар от приказката за Отело...
Значи сега Санджар ще започне да се държи добре с Наре Joy Вай, ти да видиш чудо... Е как така повярва на някого, когото вижда за пръв път? Joy Отиде в Швейцария и се върна чистак нов... Дам, а един мормот завива шоколад в станиол... така ли беше лафът Joy


Рени, той по-скоро не е повярвал на някой...а на приказката...ама как да не повярва на нея, като е написана от  Шекспир
Васе, викаш друго да си класиците от средните векове JoyJoy

# 436
  • Мнения: 10 486
Линде, мерси

# 437
  • Мнения: 9 527
O, ako не е чувал за Отело определено не е завършил гимназия Stuck Out Tongue Winking Eye Joy
Е , тогава какво правят с него Гедиз и Наре - аз поне така разбирам приятелството и любовта , хората да имат общи интереси и да са на горе долу ( поне ! ) едно интелектуално ниво .

# 438
  • Мнения: 10 486
Е, Фили, айде сега...може да е отсъствал баш за него нивото си му е ок.

# 439
  • Мнения: 5 440
Ама защо смятате, че в програмата в Турция е включен Шекспир? Те си имат достатъчно източни поети. За европейска или световна култура не остава много време.
И вижте докато ние гледаме сериали какво става
https://dnes.dir.bg/svyat/stotitsi-migranti-veche-se-nasochvat-k … dFYRt8Bq3SRBaS2Wk

# 440
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
O, ako не е чувал за Отело определено не е завършил гимназия Stuck Out Tongue Winking Eye Joy
Е , тогава какво правят с него Гедиз и Наре - аз поне така разбирам приятелството и любовта , хората да имат общи интереси и да са на горе долу ( поне ! ) едно интелектуално ниво .

Фили, 👍, такива са и моите убеждания за връзките, независимо какви са.

# 441
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 814
Чакайте малко, повечето дизита се крепят на историята за любовта между бедната девойка/бедния момък и богатия момък/богатата девойка. Демек, изначално е заложено неравенството, но не в интелектуално ниво. И Санджар не е на по-долно интелектуално ниво, просто не е имал време да чете книжки. Това, че не знае за Отело не е някаква драма и не значи, че не е интелигентен човек. Напомня ми на една приказка, че като отидем на лекар, не се вълнуваме дали докторът е чел Достоевски и слушал Шопен, например, а дали си е учил уроците в университета Wink

# 442
  • На луната
  • Мнения: 342
Може докато е брал маслини, след училище, да не е имал време да чете Шекспир.
От това, което видяхме, основните му познания за света са били от Наре. После вероятно ги е разширил.
Все пак се съмнявам, да не го е чувал. Изглежда, като човек с достатъчно обща култура.
А и едва ли ревнивите мъже, се оприличават сами с Отело. Обикновено са слепи за този си недостатък.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 17:41 от Alaska 80

# 443
  • Мнения: 3 433
Ма то и у нас малко са чели "Отело", още повече, че в гимназията се учи "Хамлет" и някой и друг сонет от Шекспир като представител на Европейския Ренесанс (16 - 17 век). Simple Smile
Според мен, никак не е прост Санджар и доказателство за това е, че търси истината. А и съобразява от половин дума, понякога даже от мълчанието. Друг проблем има той -  подценяването на себе си, което не е въпрос на интелигентност.

# 444
  • Мнения: 9 527
Е ,аз се пошегувах с този Отело ,.но наистина става дума за обща култура и съм убедена ,че Санджар е интелигентен мъж , иначе нито Гедиз , нито Наре толкова ще го обичат , а и е умен бизнесмен .Просто е зациклил на развалената  легенда и своите съмнения .

# 445
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
😂😂😂, разнищихте го Санджар, колко време е учил и колко е брал маслини😉. И приказката за зациклянето на "развалената легенда" ми хареса.  Тази легенда Каврук я е съчинил, нали? От него трябва да е тръгнала.

# 446
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 814
Аз имам решение за легендата, ама няма да се хареса Joy

# 447
  • Мнения: 5 723
Аз имам решение за легендата, ама няма да се хареса Joy

Казвай решението ,събуди любопитството .

# 448
  • Яко в Матрицата...
  • Мнения: 18 814
Аз имам решение за легендата, ама няма да се хареса Joy

Казвай решенито ,събуди любопитството .

Вземаме назаем друга трагедия на Шекспир - "Ромео и Жулиета" и готово Joy
Мелек, не я мислим, тя си има двама ангели-хранители и Гедиз Wink

# 449
  • Мнения: 5 723
Аз имам решение за легендата, ама няма да се хареса Joy

Казвай решенито ,събуди любопитството .

Вземаме назаем друга трагедия на Шекспир - "Ромео и Жулиета" и готово Joy
Мелек, не я мислим, тя си има двама ангели-хранители и Гедиз Wink

Като вариант възможен -ДА !

Искам Мелек ,Наре и Санджар на дипломирането ѝ и ШАПКИ...горееее.......

Общи условия

Активация на акаунт