Боя за коса / Клуб на червенокосите 5

  • 25 282
  • 440
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 773
Добре дошли в новата 5-та тема!

Старата тема

Вместо запис можете да отговорите на въпроса- колко пъти в живота си сте били в червената гама? И връщате ли се към червеното, ако промените цвета.

Както знаете, червеният цвят е колкото красив, толкова и капризен, а не сме скандинавска нация с руси  коси, които хващат всеки пигмент от раз. Затова си позволих да направя кратък списък, събиран с времето, на професионални бои, с които се постига по- лесно червеният цвят, без да се налагат допълнителни процедури. Така наречените хай- лифт бои.

Flowers Cherry BlossomХай- лифт бои Те са силно изсветляващи и оцветяващи, но с една стъпка. Хващат върху (естествено) тъмна коса, без да се налага предварително обезцветяване с блондор или изсветляване с боя. Обикновено са предназначени за кичури. Някои от тях са off scalp, а някои други могат да се нанасят и  в корените. Но при внимателно нанасяне смятам, че всяка една от тях би свършила добра работа.

- Lakme collage red motion
Скрит текст:
- Affinage B red
Скрит текст:
- Matrix So red
Скрит текст:
Скрит текст:
- Loreal hicolor
Скрит текст:
- Seri special meches
Скрит текст:
- Alfaparf Evolution of the color RB
Скрит текст:

Flowers Cherry Blossom Поддържане на цвета между боядисвания:
Тъй като  червеният цвят понякога пада много бързо, доста от нас прибягват до междинна поддръжка с шампоан- оцветители, оцветяващи маски и семи- перманентни бои.

Някои от възможните оцветяващи маски за тази цел са:
- Оцветяваща маска за червена коса Lakme Ultra Red (има и шампоан от същата серия, предназначен за червени коси)

Flowers Cherry Blossom Семи- перманентни бои- измиват се за 7-8 миения на косата, не се смесват с окислители и повечето са на растителна основа. На запад ги ползват върху изрусени коси понякога, но върху червено също става и пада по- бавно. Недостатък е, че някои от тях цапат леко. По- популярните  са:
- Manic panic
Скрит текст:
- La riche Directions
Скрит текст:
- Stargazer
Скрит текст:
Шампоан- оцветители/ Тониращи балсами. По- слаби са от семи- перманентните бои, но действат освежаващо на цвета. Някои, които се намират лесно в магазинната ни мрежа, са:
- Leganza
Скрит текст:
- Prestige Becolor
Скрит текст:
- Marion
Скрит текст:

Flowers Cherry Blossom Сваляне на цвят:
Тъй като доста често тук пишат дами, боядисвали се дълго с тъмни цветове и искащи да преминат в червената гама, ето няколко от начините за сваляне на тъмна боя преди започване на процеса по постигане на желаното червено:

Маски със затоплени масла- затопля се бленд от масла и се нанася на косата. Има доста подхранващ ефект, но минимален за сваляне на дългогодишно натрупван цвят.
Маски с бебешки шампоан и витамин С- отделя се повечко количество детски шампоан и се стриват таблетките от един блистер витамин С на прах. Смесват се двете неща и се масажира косата със сместа, стои се няколко часа. Може да се повтори няколко пъти, но изсушава доста косата. После има нужда от ударна хидратация.
Римуувъри за коса: свалят цвета, без да нарушават структурата на косъма, както обезцветяването.
Може да се повтори няколко пъти процедурата, само изсушава, не уврежда силно косата.
Бюджетен вариант, действащ сравнително добре, е
- Decolor Time
Скрит текст:
- Deco BES Remover
Скрит текст:
Обезцветяване на косата – за тъмна боя, трупана с години, обикновено се изисква повече от един път и е изтощаващо за повечето коси. След това и по- трудно се задържа червеното, докато се натрупа.

# 1
  • Мнения: 18 547
Добро утро! И благодаря за новата тема!
Веднагя с въпрос-от хйл.лифт боите кои могат да се намерят на българския пазар(в нета по-скоро). За лореалската знам,че я няма. Искам другия път да пробвам такава боя.

# 2
  • Мнения: 4 002
Да се добавя аз - връщам се към ярко червеното на всеки няколко години, като при желание за смяна обратно, обикновено минавам в рижаво, и от там вече в по-светли тонове. Поддържам боядисването със Сери с един тонер , който го няма в България, пращат ми го познати от всякъде - colortribe на bbcos, и задържам със шампоан Elseve на Лореал без сулфати - отвратително се нанася, но задържа цвета за месеци без да мръдне и банята ми не е цялата в кърваво червени петна Grinning

Сега да си дойдем и на въпроса - фризьорка ще ме вземе ли да рязка смяна от червено в русо, без да трябва да си минавам през стандартните 4-5 месеца за измиване на цветове вкъщи? Всички знаем, че махането на червеното е най-ужасното нещо, но съм се закрастила за рязка смяна и не мога да си го избия от главата. Ще ми остане ли коса въобще от такава манипулация?

# 3
  • Мнения: 9 474
Да се добавя аз - връщам се към ярко червеното на всеки няколко години, като при желание за смяна обратно, обикновено минавам в рижаво, и от там вече в по-светли тонове. Поддържам боядисването със Сери с един тонер , който го няма в България, пращат ми го познати от всякъде - colortribe на bbcos, и задържам със шампоан Elseve на Лореал без сулфати - отвратително се нанася, но задържа цвета за месеци без да мръдне и банята ми не е цялата в кърваво червени петна Grinning

Сега да си дойдем и на въпроса - фризьорка ще ме вземе ли да рязка смяна от червено в русо, без да трябва да си минавам през стандартните 4-5 месеца за измиване на цветове вкъщи? Всички знаем, че махането на червеното е най-ужасното нещо, но съм се закрастила за рязка смяна и не мога да си го избия от главата. Ще ми остане ли коса въобще от такава манипулация?



Аз станах от черна червена с едно ходене. Не би трябвало да има проблем.

# 4
  • Мнения: 1 376
На мен ми направи впечатление, че ползването на блондор и после нормална боя не мори така косата както агресивните хайлифт бои.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 773
Последователните постове са забранени.

На мен най- малко мо гори руса боя + червено отгоре. Тя става бежово, тъмно русоляво до светло кяфяво в корените и после хваща хубаво червеното.
Да си отговоря на въпроса- 3 пъти съм била червена. Третият път вече трае едни 5-6г.

# 6
  • Мнения: 18 547
Да отговоря на въпорса(че сега видях,че има). -Бях на червени кичури първо в 8 клас. След това в 10 ти се направих изцяло червена,тъмно разбира се. Тогава всичко ми хващаше на естествената и нетретирана коса. Така до 11 клас и се направих тъмна пак за бала си бях моя цвят-почти черно. После бях около 1 година руса. И после почнах шоколадовата гама и се боядисвах с всички възможни кастинги това чак до 28 си година. Червена се направих малко преди да родя тоест преди почти 3 години( след с балеаж в салон). Но ми разказа играта на косата и отново потъмних. И след като родих дъщеря ми отново се направих червена,поддържах една година,после известно време пок почти черна. И сега от близо година и половина съм отново червена,след като махнах черното и скоро няма да сменям червеното. Лошото е,че косата ми мното си изтощи и в един момент ако стане по-зле знам,че ще трябва да го махна,а не искам. Обаче съм виждала ужасни поражения след червено,та не знам. Сига почвам тежката артилерия в козметиката,да видим.

# 7
  • Мнения: 293
Аз съм била червена три пъти до сега и винаги много много ми е харесвало, просто много изтощава косата ми. Първото ми боядисване беше в червено, после потъмних, второто не трая много 2-3 месеца и реших да се изсветялвам - груба грешка Simple Smile и сега отново съм червена от лятото Simple Smile

# 8
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 740
Червена съм от 10 клас като за бала махнах червеният цвят и сложих черна боя. Малко след бала върнах червеното, минавайки през ярко червеното на seri и така до днес(вече ползвам велатон заради щетите по косата). Вметка по една от точките горе - според моята фризьорка червено се покрива хубаво с тъмни, пепеливи(!) нюанси. При мен за бала се получи с едва две нанасяния на тъмно кестеняво, почти черно но тогава бях червена в продължение на две години. При по-дълго боядисване и натрупване на цвета не знам дали би имало резултат.

# 9
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
В целият ми съзнателен живот (откакто се боядисвам) сменям тъмно кестенво/черно с червено във всички нюанси. От рижаво до тъмно червено-виолетово. Единствената ми забежка преди доста години, бяха едни руси кичури, които крайно не ми отиваха.
Много се харесвам с червена коса, но трудно поддържам на тъмно кестенявата ми основа, с вече побеляващи корени.
В момента пак съм тъмно червена и отново съм в дилема, дали да минавам към тъмно кестеняво с червени отенъци.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 20:23 от НощенЯстреб

# 10
  • Мнения: 1 668
Аз продължавам с експериментите си. Това е боята на Йоанна, полска е. Не е миризлива, така и не обърнах внимание дали е с амоняк или не. Цвета на живо е доста по-наситен, но не мога да го хвана на снимка. Единствено корените ми станаха на петна, но може и да е моя грешка, защото се мацах вечерта, а и в интерес на истината са доста черни. Ще ги оправя тия дни. 😃

Ето линка към нея, 34 номер https://makeup.bg/product/158977/

# 11
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 357
Връщам се при вас. Първо бях преди 10 г.
После преди 2г започнап да се боядисвам в червено с боя и с къна .
Сега се чудя между Granier olia, granier color naturals. Granier olia хваща ли на кестенява коса

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 16:41 от nasito8988

# 12
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Моята коса продължава да НЕ задържа никакви бои. Даже и в корените доста падат. Уж ползвам скъпи шампоани за бояд.коса по 15-20лв. Мацнах се преди 2 седмици с 3deluxe 5.2 (violet brown) с окислител 6%....след 2 седмици остана "brown"-a Joy

И превъртях да хвърлям по 15-20 лв за бои и си взех на промоция 2 на цената на 1 - Syoss 3-3 (тъмно виолетов). Сега косата бая чернее Scream Още не мога да го преживея Joy Но ще поизсветлее след някое друго миене. Боята ми идва агресивна. Банята изглеждаше все едно съм клала прасе. Измих се 4 пъти с шампоан - продължава да пада яко цвят в пяната и скалпът ми оцветен Satisfied Дланите и ноктите ми са оцветени Joy Снимки на косата - след някое друго миене. Поне да докарам някаква наситена основа. Пък после ще мисля за друга марка боя.

# 13
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 740
Моята коса продължава да НЕ задържа никакви бои. Даже и в корените доста падат. Уж ползвам скъпи шампоани за бояд.коса по 15-20лв. Мацнах се преди 2 седмици с 3deluxe 5.2 (violet brown) с окислител 6%....след 2 седмици остана "brown"-a Joy

И превъртях да хвърлям по 15-20 лв за бои и си взех на промоция 2 на цената на 1 - Syoss 3-3 (тъмно виолетов). Сега косата бая чернее Scream Още не мога да го преживея Joy Но ще поизсветлее след някое друго миене. Боята ми идва агресивна. Банята изглеждаше все едно съм клала прасе. Измих се 4 пъти с шампоан - продължава да пада яко цвят в пяната и скалпът ми оцветен Satisfied Дланите и ноктите ми са оцветени Joy Снимки на косата - след някое друго миене. Поне да докарам някаква наситена основа. Пък после ще мисля за друга марка боя.

Извинявам се за оффтопк-а, но къде е тази промоция на syoss?

# 14
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Супермаркети "Лекси" - Пловдив. Единична цена 4лв без няколко стотинки. И други бои са на промоция.

Общи условия

Активация на акаунт