Арбанаси и Велико Търново

  • 8 939
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 57
Привет на всички Flowers Hibiscus
Планирам да починем семейно за 24 май в Арбанаси или Търново. Моля дайте предложения къде да хапнем вкусно, но и да не платим за обяд повече отколкото за нощувката Rolling Eyes С две девойки на 9 и на 6 сме, та предпочитам да не правим експерименти. Иска ми се да е нещо в битов стил... да има гледка Thinking Има ли такова "животно" или много искам?
За сега съм се насочила за спане към ВинПалас Арбанаси, дали имате отзиви?
Ще съм благодарна за всяко мнение и насока Blue Heart

# 1
  • Мнения: 11 566
ВинПалас е ок.
За хапване, за заведение с битов стил с гледка не се сещам много.
Но за гледка- препоръчвам пицария Его. Те са две, близо една до друга, на ул" Независимост", след пощата. Гледка към Конниците и Царевец отдалеч.
" Щастливеца" също е на същата улица и долния етаж има гледка, но за мен лично е малко скъпичко.
По Арбанаси също има уютни малки механички в битов стил.

# 2
  • Мнения: 10 797
Вин Палас е ок. Бяхме лятото. Обаче стаите бяха малко мръсни и занемарени. Иначе храната в ресторанта беше вкусна, но много бавно ставаше всичко. Гледката е хубава.
За Арбанаси силно НЕ препоръчвам ресторант Извора, на центъра е. Много е приятно самото място, много красиво направено с рекички, тревички, животинки, но храната е гадна, не беше особено евтино, а обслужването направо просташко!
Като цяло Арбанаси не ми допадна, много по-хубаво е във Велико Търново.

Още един глас за Его и Щастливеца във Велико Търново.

# 3
  • Мнения: 11 566
О, да, съгласна съм за Извора.
Преди беше сносно, но се взеха много насериозно, едва ли не за богоизбрани и оттам свалиха качеството.

@nni
Ако те интересуват други заведения, пиши да пишем- с обедно меню, кафенета...

# 4
  • София
  • Мнения: 57
О, да, съгласна съм за Извора.
Преди беше сносно, но се взеха много насериозно, едва ли не за богоизбрани и оттам свалиха качеството.

@nni
Ако те интересуват други заведения, пиши да пишем- с обедно меню, кафенета...
Дари* , благодаря, отворена съм за предложения Flowers Rose
Погледнах менюто на Щастливеца, ами доста ми е скъпо Rolling Eyes не е за нас. Децата понякога си поръчват по нещо, не им харесва и взимаме друго, а от там май със сметка под 100 лв. няма да излезем Thinking

# 5
  • Мнения: 1 429
Здравейте,използвам темата и аз да отправя питане.Интересуват ме хотели с вътрешен басейн в Търново или Арбанаси,които да са ок.В Арбанаси отдавна заглеждам един-Парк хотел Арбанаси,но нз доколко е добър,а пък не е много евтин и другото което ме притеснява е ,че май басейна няма детска част,а на мен ми трябва точно заради децата.

# 6
  • Мнения: 1 614
За Арбанаси....Скоро бяхме във "Винпалас" и сме доволни.Имат хубава механа,вкусна храна и топли басейни. Отделно ходихме и в хотел "Севастократор" на обяд.Чудна гледка !!

# 7
  • Мнения: 3 730
И от мен глас за Щастливеца и Его.И на двете места храната е супер.Ето това е гледката от Его:

# 8
  • Мнения: 10 797
Ей, тези сладки птички Simple Smile Всеки път си ги храня и ги снимам. Извинете за оффтопика, но много мило ми стана като ги видях.

# 9
  • Мнения: 2 069
В Парк хотел Арбанаси ходили ли сте? Има ли хубава гледка и изобщо какви са впечатленията ви? Дали си заслужава парите?

# 10
  • Мнения: 2 132
Моля и аз за отзиви за Парк хотел Арбанаси?
Винпаласа не е ок за мен, бяхме миналия март, стаите са мнооооого зле.Само външния басейн ставаше.

# 11
  • Мнения: 1 427
И аз да използвам темата да попитам....

Във фейсбук ми излезе събитие, че на 16.04 ще има звук и светлина шоу и сега се чудя дали да ходим да го видим. Според вас дали дете на 6 години ще се впечатли?

За хапването си записах горните мнения, сега търся къде да спим, 1 нощувка.  Четох из разни места, че паркирането било много мъка, трудно се намирали места и т.н.  Затова търся нещо на близко пешеходно разстояние от площад "Цар Асен I" тъй като четох, че оттам се наблюдава.  Хотел с паркинг или някъде близо до площада паркинг? Никога не съм било във Велико Търново и всякакви съвети и мнения ще са ми от полза. Благодаря предварително.

# 12
  • Мнения: 11 566
Хотел " Царевец" е точно до Царевец и разполага с няколко парко места. Хотел " Лъки" също е наблизо, но не знам има ли свой паркинг.
Не е толкова голям проблем паркирането, спокойно. Почти всичко от центъра до Царевец на пешеходно разстояние е от порядъка на 15- 20 минути.

# 13
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз лично си харесвам хотел Студио, има паркинг.

# 14
  • Мнения: 1 427
Снощи резервирах нощувка в Приятели, четох мненията в букинг, преобладават положителните. Пише, че е възможно паркиране. Дано само да не е много далеч от Царевец, да може да се отиде пеша. И дано не е студено времето, аз съм в Южна България, отвъд Шипка не съм ходила Grinning

Не ми се даваха стотина лв за нощувка, че от 19 имаме планирана почивка.

# 15
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Разгледайте Арбанашки хан.Много уютно.
https://www.arbanashkihan.com/%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b8-2/?lang=bg

Ето и едно хотелче в старата част на града:
https://www.booking.com/hotel/bg/family-silvestar.bg.html?aid=32 … =1&#hotelTmpl
А за Егото и аз подкрепям за хубавата гледка.Препоръчвам сладкарницата в хотел Меридиан Болярски.
https://www.bolyarski.com/bg/restaurants#24

# 16
  • Мнения: 1 429
Някой да е отсядъл в Болярско село?Сега видях,че имат вече и вътрешен басейн и вътрешен детски,но на снимките се вижда,че детският е празен.Пратих запитване.Ще се радвам,ако някой сподели скорошни впечатления.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 752
И аз направих резервация за Болярско село за седмицата след Великден.Дано да е хубаво времето и да ни хареса.

# 18
  • Мнения: 2 132
Коледа за първи път отседнахме в Болярско село след препоръки от приятели. Много ни хареса. Сега за 24 май отивам пак по женски.

# 19
  • Мнения: 1 614
Този уикенд искахме да отседнем в “Болярско село”,но нямаше места и избрахме “Арбанашки хан”. Много съм доволна. Всичко е изпипано до най- малкия детайл, много луксозно и уютно място .Парка е страхотен и обслужването е на високо ниво.Препоръчвам !!

# 20
  • Мнения: 1 746
бихте ли препоръчали хотел в близост до спортната зала във Велико Търново?

# 21
  • Мнения: 11 566
бихте ли препоръчали хотел в близост до спортната зала във Велико Търново?
Хотел  "Ивайло".

# 22
  • Мнения: 1 614
Върнахме се от “ Болярско село “, не е лош хотела, но имам забележки. Студен спа център, претоплена закуска / вероятно от преден ден/ и никакво отношение от страна на персонала. За всяко нещо трябва да питаш….
Все пак да кажа и добрите страни- чистотата е на ниво и гледката си заслужава !! Храната в ресторанта на свободна консумация е много вкусна и менюто е разнообразно.

# 23
  • Мнения: 1 069
Към местните - препоръчайте ми ресторант от типа на Щастливеца.

Искам да проведа 2 бизнес вечери, за едната реших да е  горното заведение.

# 24
  • Мнения: 10 797
Аз не съм местна, ама Его е същото като Щастливеца. Даже са близо и е така вкусно.

# 25
  • Мнения: 3 330
Към местните - препоръчайте ми ресторант от типа на Щастливеца.

Искам да проведа 2 бизнес вечери, за едната реших да е  горното заведение.
За бизнес вечеря препоръчвам ресторант "Асеневци", вкусна и интересна храна, стилен интериор и отлично обслужване. Ресторантът на хан "Хджи Николи" - стил и класа. Както и новото бижу на града Bey хотел. "Щастливеца" е сбирщайн от туристи, маси една до друга и говорилня. Не бих си причинила там бизнес вечеря.

# 26
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Както и новото бижу на града Bey хотел. "Щастливеца" е сбирщайн от туристи, маси една до друга и говорилня. Не бих си причинила там бизнес вечеря.
Може ли линк към този хотел, не го откривам. Иначе и аз съм от малкото , които не харесват Щастливеца. Тъпканица, шумно, мирише на мазно!

# 27
  • Мнения: 3 330
Както и новото бижу на града Bey хотел. "Щастливеца" е сбирщайн от туристи, маси една до друга и говорилня. Не бих си причинила там бизнес вечеря.

Може ли линк към този хотел, не го откривам. Иначе и аз съм от малкото , които не харесват Щастливеца. Тъпканица, шумно, мирише на мазно!
https://www.beyhouse.com/en/bey-house-restaurant

# 28
  • Мнения: 4 761
След последното ходене в търновския Щастливец вече не стъпвам там. Чакахме 40 минути за порция кюфтета, които бяха прегорели до степен, че не ставаха за ядене и студени. Не познавам града, ходили сме там като туристи не мога да препоръчам място, но със сигурност повече в Щастливеца няма да ходим - за намусения сервитьор, който ни обслужваше, няма да споменавам.

# 29
  • Мнения: 3 330
"Щастливеца", "Его" и "Етно" се посещават основно от туристи. Цените са доста високи за качеството на услугата.

# 30
  • Мнения: 3 534
Ние преди Великден бяхме в Его, две вечери. Останахме доволни от храната, обслужването и цената. По- ниска в сравнение с подобни заведения в моя град.

# 31
  • Мнения: 10 797
От Варна идваме специално да ядем на Щастливеца. Даже ме е яд, че си нямаме един такъв ресторант. Наистина е ужасен гъч понякога. Цените си заслуажват. Във Варна на същата цена може да ядеш доста посредствени ястия.

# 32
  • Мнения: 3 330
От Варна идваме специално да ядем на Щастливеца. Даже ме е яд, че си нямаме един такъв ресторант. Наистина е ужасен гъч понякога. Цените си заслуажват. Във Варна на същата цена може да ядеш доста посредствени ястия.
Ходили ли сте да хапвате другаде? В "Бианко", в "Асеневци", в "Yanitsa kutchen"? В началото и ние бяхме фенове на "Щастливеца", но, като поживяхме във Велико Търново, разбрахме, че не е най - доброто според  нас. Пробвайте и Вие нещо различно..

# 33
  • Мнения: 10 797
Не сме, ще ги пробваме, мерси за препоръките. Просто като знам къде ми е вкусно и не смея да рискувам.

# 34
  • Мнения: 1 069
Много благодаря на всички включили се, направих си изводи.

# 35
  • Мнения: 7 913
"Хаджи Николи" е идеално за бизнес среща, особено с чужденци. Сградата има интересна история. "Бианко" за тази цел според мен не е подходящо, защото е претъпкано и шумно.
Късно се включвам, но ще се радвам aiwabg да сподели какво е избрал и дали е отговорило на очакванията.

# 36
  • Мнения: 1 069
След 10ина дни някъде ще е , тогава ще споделя впечатления.


п.с. под Бианко, кое имате предвид ?
Бианко фемили или Casa Di Bianco ?

# 37
  • Мнения: 3 330
Цитат на: aiwabg link=topic=1178818.msg46488429#msg46488429 date=1685101882


п.с. под Бианко, кое имате предвид ?
Бианко фемили или Casa Di Bianco ?
[/quote
И двете, според мен, не са подходящи за бизнес вечеря. Шумни са, а Фемили има и детски кът. По-горе в коментарите са моите предложения.

# 38
  • Мнения: 171
Предстои ни пътуване до ВТ следващия уикенд. Може ли да ни препоръчате хотел, от който може да се наблюдава светлинното шоу? Има ли въобще такива ? Като гледах в букинг информацията не ми изглеждаше достатъчно доставерна..

# 39
  • до морето
  • Мнения: 2 284
От хотел Янтра. Но Търново е малък град , отидете на площада,пред Царевец пеша. Изживяването е изключително.

# 40
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Преди няколко години отседнахме в хотел Студио и от него се вижда чудесно шоуто. Хотела е доста добър.

# 41
  • Мнения: 1 069
Овациите обра ресторант Етно. Храна, отношение и не беше пълно.

Асеневци е приятно, но някак задушно, нямат лятна градина, а времето тези дни беше много горещо.

Щастливеца не получи шанс, там всичко е на конвейер и е адски нагъчкано.


Хубав град, но за разглеждане, не бих живял там. Имаше нашествие на румънци.

# 42
  • Мнения: 23
Нуждая се от препоръка Simple Smile Търся едностаен или двустаен апартамент под наем във Велико Търново за седмицата 30.03-7.04. Дали може някой да ми препоръча такъв?

# 43
  • софия
  • Мнения: 2 913
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали място за отсядане /хотел във Велико Търново около 1-4 март. Предпочитам да има и спа зона. Също забележителностите да са достъпни. Благодаря!

# 44
  • Мнения: 3 330
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали място за отсядане /хотел във Велико Търново около 1-4 март. Предпочитам да има и спа зона. Също забележителностите да са достъпни. Благодаря!
Гранд хотел "Янтра". Вижте в сайта за пакета за 3 март. В центъра е, близо до Царевец, Самоводската чаршия, ул. Гурко, Музеят на илюзиите. Ресторантът и част от стаите са с най - добрата гледка към Царевец и аудио-визуалния спекталъл "Звук и светлина", който излъчват на празници.
https://yantrabg.com/

# 45
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 793
Нуждая се от препоръка Simple Smile Търся едностаен или двустаен апартамент под наем във Велико Търново за седмицата 30.03-7.04. Дали може някой да ми препоръча такъв?
Мога да ви дам координати на собственичката на апартамент, в който сме отсядали. Беше тристаен, но на нас ни трябваха две стаи. Като район и адрес не се сещам, но беше на 10 мин. пеша от Двореца на културата и спорта. Ние бяхме доволни. Имаше огромен паркинг, магазин СБА и в близост имаше пицария. Ако искате ми пишете на лично.

# 46
  • Мнения: 2 728
Кога се провежда светлинното шоу, предполагам е определени дни?

# 47
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Тук има информация
https://soundandlight.bg/bg/
Само погледни кога са безплатни и за кога се купуват билети за панорамната площадка.

# 48
  • Мнения: 3 730
Винаги са безплатни!
Плащат само тези, които искат да го гледат от панорамната площадка, която всъщност се намира в частен хотел.

Общи условия

Активация на акаунт