Емоционалната изневяра и зависимост

  • 4 958
  • 116
  •   0
Отговори
# 105
  • Мнения: 10 780
МЕжду другото сетих се за мой любим колега от предишна работа. Голям сладур, красавец даже, забавен, готин, умен... Обаче милия точеше лиги по всичко що е жена. А си имаше сериозна приятелка, живееха заедно, сгодени бяха. Зарибяваше всички колежки, зарибяваше и колежки от други офиси по телефона. И много му се връзваха, но не и кака ви Ели Grinning Честно, то не са били погледи, прегръдки, обяснения, покани за срещи, ресторанти. Даже един път издебна да сме само двамата и ми показа "най-ценното" си Grinning Grinning Щях да припадна Grinning Пък иначе годеницата му беше много мила и симпатична и я носеше на ръце..

# 106
  • София
  • Мнения: 7 990
Темата много страници навъртя, само не разбрах за каква изневяра иде реч, като и едно кафе не са пили. Май най-голямото прегрешение на този е било, че не е бил тъпана и да оповести, че е женен с деца.

# 107
  • Мнения: X
Нещо не схванах значи ти от две години или една не ми се връща пак да го чета цялото писание си се привързала.към свалките на някакъв си възрастен женен мъж с две деца.........по кое страдаш и кой ти е изневерил аз изневяра не виждам вие не сте били във връзка,а и да сте били той е женен не изневерява на теб, а на съпругата си.Карай го по свободно и си намери свободна половинка.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 20:40 от Анонимен

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 3 576
Май най-голямото прегрешение на този е било, че не е бил тъпана и да оповести, че е женен с деца.
Това пък не е нещо, което не се знае от всеки колега, който е можела да пита. Мисля, че авторката е тъжната и влюбената тук и повече сърдита на себе си, отколкото на него. Хваща се за сламки и интерпретира всяка реакция в контескта на "отношенията", които нямат реално, ще й мине...

# 109
  • Мнения: X

В същото време не искам някой да взема от мен най-доброто и красивото, за да си гали самочувствието, и да го отнася у дома си, където е примерен баща и съпруг.


Ми, не му го давай, това най-добро и красиво... Или той на сила го взима?

# 110
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 241
Сигурна ли си, че не тъклуваш поведението на този мъж по един тотално грешен начин и че ,всъщност, цялата тази история е само в твоята глава?
Защото на мен така ми се струва. Твърде е възможно човекът дори да не подозира за романтичните ти нагласи и да не изпитва нищо повече към теб, от колегиална симпатия.

# 111
  • Мнения: 12 738
За мен няма връзка между вас, нито е имало. Всичко е в ума на авторката, нещо като мечта, копнеж. Няма какво да запазваш, нито какво да губиш. Гледай да изградиш нещо реално с някой друг.

# 112
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 241
Честно казано ми прозвуча малко зловещо.
Без да се обижда, разбира се.

# 113
  • Мнения: X
Последните разсъждения на авторката ме притесниха сериозно.
Мисля, че просто е отхвърлена или тотално си е въобразила флирт и изобщо някаква връзка, каквото и да е тя.

# 114
  • Мнения: 42
Аз разбирам нещата така - имало е взаимно привличане и симпатия, на нея й е станало криво и мъчно, когато от странични хора разбира, че колегата е семеен. Ако го беше вметнал в лежерен разговор в началото, може би тя нямаше да хлътне толкова, може би.
Само че тя е вече влюбена и сега се чуди, какво да прави с чувствата си. Осъзнава прекрасно, че няма бъдеще с този човек, макар да й е приятно да фантазира.
Просто ти трябва време, както и да срещнеш друг мъж, който да те заинтригува и да ти завърти главата. Този ще го пострадаш още време, нормално е, но ще ти мине.

Тес, благодаря за обобщението.

Благодаря на всички за мненията и пожеланията.

Взех най-ценното от темата и писането ми подейства терапевтично.

Смятам, че изчерпахме разговора по същество. Моля темата да бъде заключена.

# 115
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Скрит текст:
В какво го обвинявате? Че не Ви е споделил, че е семеен? Лъгал ли Ви е по този повод?

Не е казвал, че не е семеен.
Прото никога нищо не е казвал за семейството си, като в същото време е заявявал интерес.
Напълно възможно е да не съм права и да искам твърде много, но все пак го обвинявам.

Хаха, като се замисля, май наистина като Еднорог го възприемам.

Тази тема е доста отрезвяваща, благодаря Ви.

В такива теми често се връщам и чета само мненията на автора, защото често коментиращите правят предположения, които често са неверни. Отговарям ти, защото когато бях млада, също като тебе си изграждах такива "филми" в главата си и истории, които не се случваха. С времето се научих да преценям хората не по моите чувства и тълкувания на техните неизявени чувства, а по техните действия. "По делата им ще ги познаете" - много мъдра мисъл. Ако мъжът има интерес към мен - да бъде така добър да предприеме нещо и да ми го покаже - тогава ще го преценям по делата му. Ако не направи достатъчно - значи аз не означавам достатъчно за него. Ама искал да ме провокира така, че аз да съм направела нещо и т.н. - хубаво, ама аз на такива игрички не играя. От поведението на този мъж - не е чисто, не е съвсем почтено и е на границата.  Ако и ти беше флиртаджийка и се забавляваше, щеше да ви е забавно, но явно ти не си такава.

Този човек обича женското внимание, но не виждам признаци да обича точно и само твоето внимание.  Аз виждам повече интерес от твоя страна, отколкото от негова. Според теб, когато те види да говориш с други колеги мъже, той почва да общува с друга колежка, според теб, за да ти го "върне". А може би просто когато не намира женско внимание от теб, веднага си го набавя от друга колежка? Опитал се е с подаръчета и прегръдки може би да те провокира да предприемеш нещо и да го свалиш, но той самият не прави никакъв опит. И ти ясно си разчела това - семейното му щастие му е много ценно. Не е заявил никакво желание за връзка, според теб - дори и не е флиртувал. При това положение не виждам никакви основания да го обвиняваш, че е крил семейното си положение, защото при служебни взаимоотношения семейното положение няма значение. То придобива значение само ако хората се ориентират към лични взаимоотношения. С изключение на малкото подаръче, вие нямате лични взаимоотношения, следователно той не ти дължи нищо.

За това, че бил тъжен - мисля, че проектираш. Тъжната си ти и проектираш това върху него.
Питаш за съвет как да се освободиш - прекрати всякакъв контакт, извън служебните с него. Абсолютно всичко - и гледай да си намираш приятни занимания, за да се разсееш, докато мине необходимото време и се почувстваш по-добре. Успех!

# 116
  • Мнения: 35 957
Смятам, че изчерпахме разговора по същество. Моля темата да бъде заключена.

Общи условия

Активация на акаунт