Мнението Ви за следните професии

  • 3 195
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Помисли за някоя от следните професии - кинезитерапевт, помощник фармацевт или лаборант.

Графичен дизайн -  добре платена професия и не е тежка за жена.

Не се паникьосвай много за това, каква бакалавърска степен ще учиш. После можеш да запишеш различна магистратура, освен тези, за които има специфични изисквания.

 Може първо да запишеш такава специалност, с която ще имаш стабилни доходи, а после да запишеш магистратура по психология, или нещо друго, което те влече.
Да това е наистина добра идея.
Много ви благодаря

# 46
  • Мнения: 52
В България инж. науки които не са свързани с ITиндустрията са под всякаква  критика. Баща ми е инж, ММ е инж, неговия баща също.
Влизаш в  jobs гледаш и си  правиш изводи.
Влязох в jobs  и не намерих нито една обява за работа, в която да се изисква такава специалност.

# 47
  • Мнения: X
Хората би трябвало да се ориентират професионално в 7ми клас и да изберат гимназия, в която да се подготвят.
Как точно нашата образователна система подпомага това ориентиране, че не ми е ясно. В повечето случаи родителя влияе на избора и избора е между езикова и математическа гимназия. Най- вероятно автора на темата е с езикова гимназия, щом пита за английска филология. Но това е просто гимназия. Кариерното ориентиране в БГ се случва обикновено след гимназията. Професии много, бъдеще непредвидимо.
Може според вас да си се ориентирал в 7 клас към авиационно инженерство може би? Не вярвам.
Има такива. Даже моя бивша колежка след МГ учи точно това.
Децата имат някакви желания, докато някой не им каже, че това е непрестижно или зле платено. А туй, че много хора са невежи, и разбират само от доктор, адвокат и евентуално икономист, е съвсем друг проблем.
Виждам иначе, че разглеждането на каталога продължава и за пореден път съм се оказала права.

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, че има достатъчно млади хора, които учат това, което искат, а не непременно да гледат дали ще ги удари парАта след завършването. То и от режисура много файда няма, но професията я правят хората.

# 49
  • Мнения: 7 987
Избери "медицински оптик", защото казваш, че това искаш.

# 50
  • Мнения: 3 293
Малки са им заплатите.  Баща ми е към БДЖ, свекър ми в ТЕЦ, ММ е в частна фирма. Добре че са класовете та да си докарат 1000 лева.
Ако си сменят работите може и да започнат да взимат пари.
От инженер до инженер има огромна разлика.
Аз знам фирми които дават 4к чисто стартово за инженери-механични, електро, електроника с 3-5 год опит, ама повечето започнали са завършили в чужбина, с 1-2 езика и т.н.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 432
Здравейте. Ето и моето мнение :
- рехабилитация, кинезитерапия, лаборант - малко на брой работни места.
- оптик- малко оптики , по-трудна реализация
 - помощник фармацевт - аптеките са много и лесно ще се намери работа.
Ако имате желание да помагате на хората помислете и за професията мед.сестра.Болниците и кабинетите са много и има глад за специалисти.

# 52
  • Мнения: 188
4-ти курс съм, филология с английски и втори чужд.
Първата седмица ни правиха тест за ниво и всички трябваше да имаме С1 по английски. Имаше и хора със сертификати. Аз не бях от езикова, но повечето преподаватели се чудеха как нивото ми е толкова високо, а не съм от езикова. Лекциите ми от ден първи в университета бяха изцяло само на английски, всички материални и изпити. Искаха да говоря като англичанка от първия ми ден и да разбирам всичко. С Б2 ниво се съмнявам това да може да стане.
Аз ходих на КСИ и на ДЗИ по английски, на КСИ нивото беше С1, а на матурата Б2. Масовото хора с Б2 влязоха при нас и сега се оплакват, защото тази специалност е с много писане на есета и четене на книги.
Филологията е за скучни зубарчета, които обичат книжките и да пишат разни неща - реферати, есета, да разтягат локуми по всевъзможен начин. Ако нямаш подобен характер - много трудно ще "избуташ" следването. Не е вярно, че ще научиш езика там. За Английска филология искат или да имаш сертификат, или да имаш минимум С1 ниво и да надграждаш до С2 т.е да говориш по-добре английски от български, всичко да разбираш и т.н. Всички предмети са ми на английски - на лекции се казва по една дума български и толкова. Разбрал - неразбрал не ги интересува преподавателите много.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 23:03 от HYORIN

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
Филологията е за аналитични хора, така че, по-кротко! Ако не ти харесва филология, не я учи, но не обиждай хората, на които им харесва! Първо покажи какво си постигнал преди да подценяваш другие! Ако имаш пртенции към преподавателите вече е друг въпрос.

# 54
  • Мнения: 188
Филологията е за аналитични хора, така че, по-кротко! Ако не ти харесва филология, не я учи, но не обиждай хората, на които им харесва! Първо покажи какво си постигнал преди да подценяваш другие! Ако имаш пртенции към преподавателите вече е друг въпрос.
Ъм, обичам си специалността, но не е за всеки. Това имам предвид. Аз бях в шок първия месец, а съм с С1 ниво. 😁 Така че, да си помисли момичето дали това ще е за нея.
П.С Имам чудесни преподаватели и много съм научила от тях.

# 55
  • Мнения: 14
Избери това, което наистина с радост ще го работиш след време. И децата дори знаят какво обичат да правят -едно обича кукли, друго строител.
Не слушай родителите, а слушай единствено сърцето си. Родителите си отговарят за техния си живот. А за твоя, ти си отговорен.
Може да се случи така, че да им угодиш да завършиш фармация, и след това да стигнеш до извода, че това не е твоето нещо и за сложиш ново начало...., но губиш време и енергия.
Каквото и да избетеш, родителите ще те разберат и ще ти помагат, както искаш и с каквото могат.
Говорих с тях и те искат да продължа с Фармация или помощник-фармацевт
Аз лично предпочитам психологията,но не мисля ще имам право на избор колкото и тъпо да звучи

# 56
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Когато започнеш да работиш и спестиш пари, ще може да учиш магистратура по психология или каквото ти хареса впоследствие.

Общи условия

Активация на акаунт