Чуждо тяло в хранителен продукт - Какво да правя?

  • 1 283
  • 20
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 199
Здравейте !

Днес както си консумирах хранителния продукт открих чуждо тяло в него и ми стана доста неприятно...

Искам да разбера как бихте постъпили Вие в такава ситуация ?

# 1
  • Мнения: 3 987
Как ще ви помогне на вас знанието какво биха направили други в такава ситуация? Едни ще изхвърлят нещото и ще продължат да ядат, други ще изхвърлят всичко и ще си замълчат, трети ще вдигнат скандал на персонал/магазин, четвърти ще направят нещо друго.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 199
Как ще ви помогне на вас знанието какво биха направили други в такава ситуация? Едни ще изхвърлят нещото и ще продължат да ядат, други ще изхвърлят всичко и ще си замълчат, трети ще вдигнат скандал на персонал/магазин, четвърти ще направят нещо друго.



Ами интересно ми е дали ще има хора, които ще поискат някаква компенсация/обезщетение....

Интересно ми е дали някой е получил такова....

Говорих с фирмата и пожелаха да направим среща и преди тази среща реших да се консултирам с хора патили си от това...

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Зависи каква е находката. Аз лично бих потърсила връзка с производителя и бих сезирала абх.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 199
Няма да коментирам какво съм намерил... но от фирмата производител бяха доста шокирани, притеснени и заинтересовани да направим среща.. явно не искат да се разчуе...

# 5
  • София
  • Мнения: 3 129
Няма да изкараш пари ако това е въпросът. При такава среща най-много да те обвинят че искаш да ги злепоставиш. Не бих се занимавала с производителя, само по каналния ред с жалба до БАБХ.

# 6
  • Мнения: X
Ако интереса ти е изкарване на пари няма да стане. Производителят може наистина да е шокиран и съвсем добронамерено да иска срещата. Едва ли се притеснява от неразчуване на случая.
Ако искаш да го ощетиш раздуваш случая и си ти. Но това само може да ти достави усещане, че си им го върнал.
Като ми се случи това, просто не купувам продукти от тази марка.

# 7
  • Мнения: 28 874
Може да те компенсират с един или няколко от същите или подобни техни продукти. Пари няма да изкараш. Ако сезираш АБХ, трябва да приложиш доказателства и ще ги глобят.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 199
Защо трябва да ги глобяват като може да ме обезщетят за нанесени морални вреди...

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Аа, каква била работата. Много филми гледаш.
На мен никога не би ми хрумнало да муфтя пари по този начин. По- скоро ще радухам случката във фб, за да имат едно наум хората.

# 10
  • Мнения: 28 874
Какво толкова намери и в какво, че чак морални вреди имаш нанесени?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 199
Аа, каква била работата. Много филми гледаш.
На мен никога не би ми хрумнало да муфтя пари по този начин. По- скоро ще радухам случката във фб, за да имат едно наум хората.

Нормално е хората да правят грешки... но също е нормално да си плащат за грешките.. не знам за какво муфтене, за какви филми говорите...

Освен това.. като се замисля, че може да съм изял това нещо.. още повече ми се срива настроението
 
Какво толкова намери и в какво, че чак морални вреди имаш нанесени?

ЧАК ?
Защо реши, че си някакво мерило на това какво и как аз чувствам ?

Ако малкото Ви бебе/дете беше изяло това по друг начин щяхте да гледате на нещата... Simple Smile



Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 20:25 от zubobol

# 12
  • Мнения: 28 874
Брей, страшна работа. Консултации с  психолог даже ще са необходими за тази страшна морална вреда.

Поредния търсещ лесни пари.

# 13
  • Мнения: X
Защо трябва да ги глобяват като може да ме обезщетят за нанесени морални вреди...
Хахаха, какви морални вреди. Нещата не седят така, както ти се иска.
Морално ще спреш да ядеш сирене, или просто ще спреш да ядеш тяхното сирене?
Ако ми се появиш с тази абсурдна идея, на момента си наритан извън фабриката. После подавай жалби където искаш и крякай колкото искаш, пак където искаш.
Много идиоти има в тази държава. Лошото, че и от Англия си внасяме.
😂

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 199
Брей, страшна работа. Консултации с  психолог даже ще са необходими за тази страшна морална вреда.

Поредния търсещ лесни пари.

В нормалните държави не разсъждават по този начин.. жалко в България сме и вместо състрадание, хората те плюят...

И да... ако знаете как го търсих този продукт.. с един скенер обиколих поне 5 магазина, за да намеря чуждото тяло....

Защо трябва да ги глобяват като може да ме обезщетят за нанесени морални вреди...
Хахаха, какви морални вреди. Нещата не седят така, както ти се иска.
Морално ще спреш да ядеш сирене, или просто ще спреш да ядеш тяхното сирене?
Ако ми се появиш с тази абсурдна идея, на момента си наритан извън фабриката. После подавай жалби където искаш и крякай колкото искаш, пак където искаш.
Много идиоти има в тази държава. Лошото, че и от Англия си внасяме.
😂

Хахаха... де да можеше да разбереш, че за един моралните вреди са едни, а за друг са други... де да можеше да разбереш Simple Smile
Но да ти отговоря на въпроса... от сега нататък ще изпитвам страх да ям този продукт...дори и да е от друга фирма закупен...
По-горе съм качил снимка на моралните вреди.. какви биват те....

Общи условия

Активация на акаунт