Евровизия (Тема 26) Rotterdam

  • 27 885
  • 729
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11 702
... Imaginery определено е най-грабваща, с най-добър баланс на мелодия и глас, звучи си като напълно завършен продукт и грабва вниманието от първия миг.
Цял ден си я припявам ❤️ Много ми харесва.
Гласувах. Дано я изберат.

# 286
  • Мнения: 27 277
Забелязвам, че на www.bulgaria2021.com няма опция за английски език, аз поне не виждам. И логично да е така, всъщност...Моите фаворити са Imaginery friend и Dive into unknown- като вероятно ще надделее първата, защото ми се струва по-универсална. Дали е случайно, че най-отгоре на сайта е снимана Виктория с визията от The funeral song? Simple Smile

# 287
  • Испания
  • Мнения: 37 503
От твоя линк при мен излиза на английски. Смених на български от бутона най-долу.

# 288
  • Мнения: 27 277
А при мен е така (начален екран):
Скрит текст:


Горе отдясно от менюто излиза и опция за английски, вярно Kissing Heart Явно съм била заета да чета какво пише Grinning
А ти извън България ли си? Може би има значение от коя държава се отваря сайта, защото на мен всеки път ми се отваря на български език. Simple Smile Thinking

# 289
  • Испания
  • Мнения: 37 503
В Испания съм.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
... Imaginery определено е най-грабваща, с най-добър баланс на мелодия и глас, звучи си като напълно завършен продукт и грабва вниманието от първия миг.
Цял ден си я припявам ❤️ Много ми харесва.
Гласувах. Дано я изберат.
Хм, уж слушах наред песните в сайта, но нея явно съм пропуснала. Вече съм фен, много ми хареса, тук наистина с нищичко на никой не ми напомня и си е уникална и прекрасна!

# 291
  • Мнения: 27 277
Най-хубавото е, че Виктория има потенциала да изпълни песента страхотно и на живо, гласът и'  за мен е просто уникален, мек, успокояващ- и въпреки това силен. Heart С такава лекота пее това момиче, толкова естествено се "излива" гласът и'...
От друга страна, не мога да разбера истерията по френската песен...Не знам дали съм само аз... Thinking И леко в шеговит тон, но тези хора с черните неща по главите (и пред лицата им) и въртящи се около певицата...ако не се лъжа даже в един момент певицата получава и целувка от един такъв забулен персонаж...не са ли имитация на клипа на Виктория Ugly cry? Stuck Out Tongue Winking Eye A, да, френската певицата е с шапка, не с корона... Sweat Smile


Гледам, клипът на Барбара Прави е качен преди седмица...

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 14:37 от dolce miele

# 292
  • Radnevo
  • Мнения: 221
Гледам, клипът на Барбара Прави е качен преди седмица...
[/quote] Да, откраднали са идеята, променили обстановката и готово, тя и песента им претоплена манджа, нищо по-различно от типичен, изтъркан шансон.

# 293
  • Мнения: 27 277
Не ме грабва изобщо френската песен (не съм чела текста на английски), но толкова много хора са писали, че са се просълзили- дори и без да разбират текста и мислят, че трябва да спечели... Thinking За мен не е чак песен-победител Thinking

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 17:12 от dolce miele

# 294
  • Мнения: 513
Типичен френски шансон. Поне пее на собствения си език, а не на английски. Това е идеята на конкурса - да представиш страната си с нещо локално. Френският е харесван език и има голям шанс да спечели.

# 295
  • Мнения: 27 277
Доколкото знам, Евровизия е песенен конкурс и няма изискване песните да са на собствения език или пък с етно мотиви /или такива специфични само за дадената страна/. Не вярвам много от песните да са на собствения език, всъщност.
Скрит текст:
Не съм следила темата преди 2020 година (не знаех, че съществува такава тема, следях онлайн конкурса), но...за Поли Генова, Кристиан Костов и др. също ли имаше "оплаквания", че не пеят на български или конкретно Виктория трябва да пее на български? Питам от чисто любопитство, въпросът ми не е насочен лично към skybye. Thinking

# 296
  • Мнения: 513
Аз оплакване не виждам. Само похвала за французойката. Българският език не е толкова интересен за чужденците и да пее на български Виктория файда няма да има откъм класиране. Изискване за езика и екипа няма. Хората си наемат шведи за текстописци, американци за аранжимента, англичани за DJ, и т.н. Но всички заедно като екип представляват една държава, защото един от певците е с тази националност и имат право. В резултат почти всички песни на конкурса звучат еднакво. 2-3 по-различни и интересни всяка година.

# 297
  • Мнения: 27 277
Изписах думата "оплакване" като мислех, че се разбира какво имам предвид. Wink Освен това, питах за годините преди 2020 г и подчертах, че въпросът ми не е насочен пряко към някого. Simple Smile Надявам се да не е прозвучало като заяждане Simple Smile
За мен има 2 вида песни които представят България- такива които харесвам и такива които не харесвам. Ако дадена песен ми е харесвала, никога не съм се чудела защо не е на български, защо няма фолк мотиви, защо клипът не е с бг паметници на културата и прочие. А ако пък не ми харесва...е, определено не бих "хейтила" по песента в ютюб.

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 23:39 от dolce miele

# 298
  • София
  • Мнения: 15 198
Е, то си има рецепта как се печели Евровизия: https://www.youtube.com/watch?v=Cv6tgnx6jTQ
Само ако можеше всичко да се набучи в едно парче, еххххх......Simple Smile

# 299
  • Мнения: 27 277
Благодаря за видеото, смях се от сърце... Joy Ама...те са го измислили вече Laughing Честно казано, някои държави сътворяват големи "циркове" в стремежа си да изглеждат оригинални и автентични Grinning Това клипче е чудесна пародия Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт