Пречат или помагат на връзката домашните любимци?

  • 11 595
  • 453
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 35 062
О, стига, след 'кучкарите хора ли са', сега почва меренето на кой е по-сладък - кучето или детето, сериозно ли?
Еднакво неприятни са Joy

Лиилоо, не чийлна, чална се.

# 361
  • Мнения: 40 749
Оф, доскуча ми тук. Длъжна съм аз да смятам, че повечето деца са по-сладки от кучето ми 🤣 Ми, няма бе!  Ше правя квот си искам, като не ви преча на живота, не ми пречете и вие. Обратното съответно важи с пълна сила. 

Лично мен това ме устройва на 100%. Нямам нищо против възпитани кучета на каишка и с намордник (ако са големи и от страшни породи), на които им се събират акитата и се пускат само на обозначените места.
Обаче искам да има механизъм  за контрол и санкции, когато животните пречат. Бях чела как в някаква чужбина собственик на питбул свалил само за малко намордника на кучето за да може да повърне. И на секундата полицията го сгепцала, арестували кучето и искали да го евтаназират. И той търсеше подкрепа и се кълнеше, че никога повече няма да прави така, имаше нещо със съдия...  Та ако имаме такива мерки съм съгласна. Ама веднъж ММ почти наби двама кучкари в парка (разминаха се само със скандал, защото се засрамиха и не се караха) - кучетата им нападаха и лаеха някакъв възрастен мъж (дали клошар, дали просто беден пенсионер), той се въртеше като пумпал за да се предпази, а те се смееха и само леко подвикваха на кучетата. Едва като им скочи се засрамиха и си ги прибраха. Вярно, това е екстремен случай, ама ми формира мнението за кучкарите.  Също и че само от сила разбират, не от блага дума. Това, което завинаги ме превърна в антикучкарка е, че в квартала ни някога имаше много злобна женска източноевропейска овчарка, собствениците и бяха много небрежни и тя често излизаше на свобода по улиците и проявяваше агресия. Никакви разговори не помогнаха, докато веднъж не ме нападна и захапа ( за късмет за чантата) когато бях бременна. Но ме събори на земята и добре, че имаше някакви хора да ме спасят. Е те тогава ММ взе една желязна тръба, отиде им на гости и им каза (представям си как е изглеждал в лицето), че ако кучето им още веднъж си покаже нослето на улицата първо ще му разбие главата на него, а после ще продължи със стопаните. И виж ти, от тогава това куче никога повече не излезе на улицата. Та, можело значи, ама си трябва здрава ръка. Добре, че нямаше последици за бременността и детето, защото иначе не знам дали щях да го удържа от репресии.

За съжаление нашата община нехае и това поражда вражда между кучкари и обикновени хора. Правила има, ама контрол - никакъв. Ако имахме общинска власт на място нямаше да се гледаме на кръв. 

# 362
  • Мнения: 1 073

Лиилоо, не чийлна, чална се.

С какво по-точно, да сА поправя, на психитерапервт да тръгна 🙄

Черна станция, са, тези за които говориш ти са абсолютни кретени, мисълта ми е, че кучетата не са виновни, за бой, ама сериозен бой са стопаните им.
Закони има, малко са тези, които ги спазват  и абсолютно никой, който да следи за тях.
В твоя тон мога да се изкажа и аз. Защо мразя нелюбители на животни, защото ги бият, изтезават, газят, стрелят, бият с метални прътове....
Слагането под общ знаменател готино ли е? Не, не всички кучкари са лайна и не всички нелюбители са изроди.
Тук нямаме културата да живеем нормално, обществото ни е нетолерантно към никого, смятаме, че законите са за баламите. Спираме колите си на тротоари, караме над ограниченията, ако може да не платим някой данък-няма. Ако може да си изхвърлим кучето щото ни писва-ще. Правим общите площи тоалетни на домашните любимци... или хвърляме боклуци. Съгласна съм с теб, че общество и спазване/ следене на закони няма Simple Smile
Ама съм чалната та може и да съм в грешка

# 363
  • Мнения: 1 119
Едната котка не пречи. Другата пречи. Просто е с по-особен характер. Но аз обичам и двете. Винаги се намира решение. Ако човек те обича, едва ли би го спряло това, че имаш домашни любимци. Може да пречи при повърхностни отношения.

# 364
  • Мнения: 667
Така е. Общото неспазване е фактор. Нито една страна на барикадата не е бяла и добра, ако погледнем общата картинка. Че има изключения и в едната и в другата група не помага особено.

# 365
  • Мнения: 2 015
Така е. Общото неспазване е фактор. Нито една страна на барикадата не е бяла и добра, ако погледнем общата картинка. Че има изключения и в едната и в другата група не помага особено.

Точно.
Сутринта разходих нашето куче и до един блок беше спрял  младеж, в чиято кола имаше млад бял питбул, ушите му не бяха отрязани, та може  и да бъркам породата.
Младежът беше отворил вратата и от някъде пет метра нашето куче почна да издава приятелски звуци. То не подминава куче без да поздрави, питбулчето бе със синджир  и почна да лае недоброжелателно,  опита и да слезе и собственикът му удари такива юмруци по тялото, че чак аз се свих.
На животното не му направи особено впечатление, явно е свикнало. Но тук става дума за калпав *кучкар* и напълно несоциализирано животно. А чия е вината в случая?! Някой иска просто да се фъчка с хубаво породисто куче и отношението му е дотам.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 14:21 от Walnuss

# 366
  • Мнения: 427
Да, уви,  забелязала съм, че мъжете, които са избрали питбул за куче са "по-специална порода" комплексари. А хора, които режат опашки и уши, за да им е по-шикозно кучето, са си направо с диагноза.

# 367
  • Мнения: 8 937
Да отрежеш опашката и ушите на бебе е повече от диагноза. За мен си е зверство.

# 368
  • София
  • Мнения: 35 062
И така един квартален отпадък на времето, кой знае какво направи със своето, защото едното уше беше криво отрязано Disappointed

# 369
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 268
Ние обичаме и имаме животни.
Обаче имаме и дете и то ни е най-мило.
Детето е с алергии.Не към животни.
Но ако тестовете бяха показали ,че детето има алергия към котки,нашата котка щеше да отпътува при племенницата ми.
Въпреки,че сме привързани към нея.

И кучета имаме-никога не сме ги водили без каишки навън въпреки,че са обучени.
Кучетата нямат работа на детските площадки и не бива да тичат отвързани на обществено място.
Децата нямат работа на кучешката поляна.
Всеки трябва да си знае мястото .Толкова е просто....




# 370
  • София
  • Мнения: 5 931
Изобщо ако една връзка не върви, едва ли любмеца е причината. Дори на пръв поглед така да изглежда.
То ако някой не обича животни изобщо или не приема такова у дома, как ще започне връзка с някой за когото това животинче е най - мило? Няма да има шанс такава връзка, та какво да разсъждаваме
Ако е започнала и се скапе, не е любимеца причината. Само повод за дразги е.
По този начин също причина за провал на връзка могат да са много други неща, които се изтъкват... навици, битови проблеми, парични отношения... ангажименти у дома , любимци, роднини, различни цели в живота.... даже и децата могат да скапят отношенията, примерно ако единият родител е прекалено фиксиран в грижите и зареже другият, или единият изобщо не ще много да се занимава и съобразява с деца и реши да кара по лекия път, като зареже децата на другия родител. Еднообразието също.  Намесата на 3ти човек... също...

Абе едва ли любимеца може да е основна причина
Освен ако не е някоя луда жена , която реши изведнъж, че ще живее с 10 котки, а мъжа й да спи на дивана и търпи миризма и котка да спи на челото му Animal Heart Eyes Cat Примерно

# 371
  • Мнения: 6 166
Прочетох напред, че най-вероятно авторът си търси жИна без детЬе и без кУчье, т.е. без рИмаркета, ама я търси в СО..

# 372
  • Мнения: 715
Изобщо ако една връзка не върви, едва ли любмеца е причината. Дори на пръв поглед така да изглежда.
...
Ама, разбира се, че е така!
Напълно подкрепям горното мнение.
Даже съм на мнение, че домашните любимци удължават връзката, като абсорбират стреса и по този начин служат на хората за утеха.

# 373
  • Мнения: 40 749

То ако някой не обича животни изобщо или не приема такова у дома, как ще започне връзка с някой за когото това животинче е най - мило? Няма да има шанс такава връзка, та какво да разсъждаваме

Именно. Аз така приех темата - дали наличието на любимец пречи да си намериш партньор. И казах, че пречи точно по същите причини. Иначе всичко друго може да е ОК, но това да попречи. И това не изключва да има още много причини. Именно заради тези много причини е трудно да се намери точния човек и затова ще е жалко ако всички те са преодолени и колата се обърне заради котката.
А да се свързва темата с изградена вече връзка не ми е и  хрумвало.

# 374
  • Мнения: X
На мен ми е много наивна тази мисъл, че сал едното животно ще попречи. Никога не е само едно нещо, ама щом на някого му е по-лесно да търси буфер...

Общи условия

Активация на акаунт