Война с бившия

  • 4 125
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Живях с него 8 години сама си тръгнах от тях имаме дете раздялата беше много тежка майка му се намеси вдигна ми ръка той не ме защити след това ми се моли два месеца да се върна при него кълнеше се че ме обича и изведнъж се появи с нова приятелка пълна противоположност на мен започна да ме игнорира така се държи и с детето и ме заплашва с майка си много съм убидена немога да повярвам че голямата му любов се испари изведнъж та се чудех дали новата не е всъщност стара но да я е криел

# 1
  • Мнения: 5 239
Нищо де, използвай времето без него да се научиш на граматика примерно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 564
Като за начало, моля ползвай точки.

Второ, какво значение има дали е нова или стара любов? Човекът за теб е минало. А ти се чувстваш Убидена вместо да тичаш към църквата да запалиш свещ, че един кретен се е разкара от твоя живот и от живота на детето ти.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 136
И къде е войната в случая?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 564
Сигурно има предвид, че войната предстои...

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Майка му те бие, а ти се чудиш дали новата е стара?
Всъщност, има ли някакво значение?
Само можеш да й благодариш.

# 6
  • бургас
  • Мнения: 739
Скрит текст:
Майка му те бие, а ти се чудиш дали новата е стара?
Всъщност, има ли някакво значение?
Само можеш да й благодариш.


и да и пожелаеш успех на това,което и предстои

# 7
  • Мнения: 13
Не ми е за тях все тая ми е просто всеки път шом дойде да вземе детето или да го върне ме нарича с много лоши думи после малката плаче и не може да си обясни защо тати се даржи така с мама запопвам и аз с нея защото незнам как да и обясня не иска да плаща издръжка не звани да види как е и незнам как да се справя майка му не успя да ме удари вдигна ми ръка и ме нарога а той се скри зад нея

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 564
Точките пак избягаха.

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тази ситуация е нездравословна за детето, потърси легални начини да ограничиш контакта с тези болни хора!

Посъветвай се с адвокат за издръжката и как да ограничиш контакта с бащата.
Също и с психолог как ти да се справяш, когато се сблъскваш с подобно отношение.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 041
Не ми е за тях все тая ми е просто всеки път шом дойде да вземе детето или да го върне ме нарича с много лоши думи после малката плаче и не може да си обясни защо тати се даржи така с мама запопвам и аз с нея защото незнам как да и обясня не иска да плаща издръжка не звани да види как е и незнам как да се справя майка му не успя да ме удари вдигна ми ръка и ме нарога а той се скри зад нея
Е, само това остава да обясняваш на детето плаща ли бащата издръжка и интересува ли се... Пък после той те наричал с лоши думи. Черпи наум бившата, че те е отървала и гледай доброто на детето, т.е. търси мир. Вашето ще мине травмата при детето ще остане, а не бива. Дори да има един разумен родител пак ще е полезно, та опитай това да си ти.

И ако бащата не застрашава детето не ограничавай контактите, за теб може да е враг, но за детето е баща то си го обича.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 136
Добре де, как този толкова незаинтересован баща въобще взима детето? Нещо изпускам...
И защо се дръвчите пред детето - даваш му го и толкова, на "Здравей-здрасти". Докато отвори уста, му казваш "Довиждане" и толкова". На детето обясняваш, че мама и тати вече не са заедно и затова не си говорят.
За издръжката - търсиш си правата по законов път. И прецени колко усилия си готова да хвърлиш за едни 100 лева на месец.

# 12
  • Мнения: 12 703
Тази ситуация е нездравословна за детето, потърси легални начини да ограничиш контакта с тези болни хора!

Посъветвай се с адвокат за издръжката и как да ограничиш контакта с бащата.
Също и с психолог как ти да се справяш, когато се сблъскваш с подобно отношение.
Перфектни съвети!
Дано да ги последваш.

# 13
  • Мнения: X
Авторке, от етноса ли сте? По-неграмотно написан текст много отдавна не бях чела. То да бяха само точките и запетайките с мед за ги намажеш.
По темата - не виждам никаква война, нито смисъл да се кахъриш за бившия и семейството му, а по-скоро да се радваш, че си се отървала от подобни питекантропи. На твое място бих се учудила как изобщо някога съм се събрала с подобни индивиди.

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Не ми е за тях все тая ми е просто всеки път шом дойде да вземе детето или да го върне ме нарича с много лоши думи после малката плаче и не може да си обясни защо тати се даржи така с мама запопвам и аз с нея защото незнам как да и обясня не иска да плаща издръжка не звани да види как е и незнам как да се справя майка му не успя да ме удари вдигна ми ръка и ме нарога а той се скри зад нея

Майката защо е тръгнала да те бие? Какво си направила?

# 15
  • Мнения: 13
Защото той запопна да ми вдига скандали всяка вечер и му казах, че ще си взема детето и ще си тръгна... После последва оплакване на мама а мама дойде да ми крещи и да ми обяснява как не ставам за нищо и как нямало да и взема децата смисъл дащеря ми и синчето и.  Абе като цяло тя никога не ме е харесвала някаква майчинска ревност ли беше незнам какво постоянно ни се месеше сега е доволна, че ме няма там и го настройва да не поглежда малката купува и играчки и дрехи, но не и давали да си ги вземе в нас. Миналата година ходихме на почивка той спа с майка си на едно легло мен ме остави с детето на друго, като ходехме да пазарим варвеше с майка си напред аз отзад с малката.. Като цяло е голяма комедия не ми дреме за тях притеснявам се, че всеки път щом вземе детето то после плаче,че говорили лошо за мен и я карали да лъже, че баща и бил при нея вечерта а той йодел по барове последния път и нея взел на бар. Вчера се свързах с него да донесе учебниците от старата градина, че са в него а той нямал време да се занимава с глупусти като я вземел петък щял да ги даде и ме заплаши, че ще ми прати майка си щото съм го притеснявала

# 16
  • Мнения: X
Майко мила, това по-зле и от турски сериал, бре.....   Smiley
Подкрепям това

Тази ситуация е нездравословна за детето, потърси легални начини да ограничиш контакта с тези болни хора!

Посъветвай се с адвокат за издръжката и как да ограничиш контакта с бащата.
Също и с психолог как ти да се справяш, когато се сблъскваш с подобно отношение.

# 17
  • Мнения: 13
А да не турски сериал ами някоя комедия много трудно го убедих, че не го обичам идваше молеше се правеше скандали накрая си намерих друго момче сега съм с него, но милия и той си испати защото му званя да го заплашва забавно е много да, но детето страда нея мисля за тях не ми пука той цял живот ще остане завързан за майка си а тя няма мъж и се е хванала за него здраво

# 18
  • бургас
  • Мнения: 739
Случайно да не сте от Варна или поне бившия ти?

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Ега ти ужаса...

# 20
  • Мнения: 13
Случайно да не сте от Варна или поне бившия ти?
  не сме защо ме свързахте с варна и там ли има  такива ситуации

# 21
  • бургас
  • Мнения: 739
Познавам един такъв за това питам, да не сте попаднали на него

# 22
  • Мнения: 13
А при този случай какво се случи в крайна сметка, защото съм в задънена улица и незнам как да подходя с детето не искам да го лишавам да вижда баща си, но той очевадно не се интересува от детето

# 23
  • бургас
  • Мнения: 739
какво значи какво се случи, при кой случай уточнете се

# 24
  • Мнения: 2 039
Спреде въобще да се интересувате ит бившия и майка му.За издръжката заведете дело.За да си спестите обиди,направете срещите за вземане на детето на публично място например  в МОЛ,сладкарница,като строго спазвате графика разпореден от съда.
Изисквайте и той да го спазва.Посъветвайте се с адвокат,има много начини да се овладее положението.На колко години е детето?Ако е по-големичко само ще почне да разбира.
Не страдайте от сантименталности,децата много бързо се приспособяват.Щом го взема и го оставя на майка си,надали ще има кой знае каква връзка с бащата.
По притеснителен е въпроса,че вместо да се съсредоточите върху детето и уреждането на самостоятелен живот Вие бързо-бързо сте си намерили нов приятел.Добре помислете!

# 25
  • Мнения: 13
какво значи какво се случи, при кой случай уточнете се
този варна за който пишете не предполагах, че някой може да попадне в такава ситуация като моята

# 26
  • бургас
  • Мнения: 739
Ами има такива ситуации, как да няма това,че хората не бият тъпана не значи,че само вие сте потърпевша, Моля ви.
Какво да стане след поредния скандал придружен със шамар и майка му, която му беше като сянка.Не издържах ударих го, после нея хванах си багажа и си тръгнах.
Имам чудесен мъж, който ме обича и съм щастлива,че бях твърда.
Тотално го блокирах отвсякъде. След това ме търсеше през някакъв период от време, но не постигна нищо

# 27
  • Мнения: 13
Ами има такива ситуации, как да няма това,че хората не бият тъпана не значи,че само вие сте потърпевша, Моля ви.
Какво да стане след поредния скандал придружен със шамар и майка му, която му беше като сянка.Не издържах ударих го, после нея хванах си багажа и си тръгнах.
Имам чудесен мъж, който ме обича и съм щастлива,че бях твърда.
Тотално го блокирах отвсякъде. След това ме търсеше през някакъв период от време, но не постигна нищо
браво смела постъпка аз не придобих такава смелост, че да им зашия по 1 шамар да се спасяват

# 28
  • бургас
  • Мнения: 739
В крайна сметка си жена и трябва да те уважава за това,че си майка на детето му. След като не го прави не се унижавай а напротив имаш силата да бъдеш майка. Така,че си живей с новия мъж. Не си сама намерила си си половинка, гледай си детето и прослжавай напред. Ако се наложи наеми адвокат и го осъди за издръжка и да не припарва до детето заради паихически тормоз.
Бъди силна и смела. Такива като него цял живот ще са мишки и такива ще си останат. Няма да направи нищо повярвай ми.

# 29
  • Мнения: 107
Майка му да не би да е потомка на Хитлер, че всява такъв ужас?

Концентрирай се върху живота на теб и детето, не се затормозявай с глупостите им. Намери си по-доходоносна работа, грижи се за вас двечките. Защо ти е въобще да се тормозиш дали гаджето на мъжа ти е стара любов,или не? Миналото няма да се върне, гледай само напред.

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 20:00 от The ocean

# 30
  • BG
  • Мнения: 2 173
Живях с него 8 години сама си тръгнах от тях имаме дете раздялата беше много тежка майка му се намеси вдигна ми ръка той не ме защити след това ми се моли два месеца да се върна при него кълнеше се че ме обича и изведнъж се появи с нова приятелка пълна противоположност на мен започна да ме игнорира така се държи и с детето и ме заплашва с майка си много съм убидена немога да повярвам че голямата му любов се испари изведнъж та се чудех дали новата не е всъщност стара но да я е криел
може ли да използваш някакви точки запетаи нищо не се разбира като чете човек интересно дали ти раззбираш когато се пише така

# 31
  • Мнения: 1 376
Като за начало си образовай дъщерята... За друго е късно.

# 32
  • Мнения: 13
Като за начало си образовай дъщерята... За друго е късно.
на работа бях и пишех на бързо... Моята дъщеря не я мисли. За годините си е много добре и буквите познава и може да брой

# 33
  • Мнения: X
Е, щом може да броЙ...
Иначе съм съгласна с ocean , концентрирай се върху себе си, намери по-доходна работа и за бога, поне малко се ограмоти...колкото за ниво първи клас Hands V

# 34
  • Мнения: 13
Е, щом може да броЙ...
Иначе съм съгласна с ocean , концентрирай се върху себе си, намери по-доходна работа и за бога, поне малко се ограмоти...колкото за ниво първи клас Hands V
абе не искат да ме вземат в училище вече иначе до сега да съм се записала 😁 вие явно цял ден си нямате друга работа и четете тука и само критикувате.... Исках адекватен съвет, а не уроци по правопис

# 35
  • Мнения: 107
Не го казваме, за да се подиграваме. Никой не е казал, че всички трябва да имат по две висшета. Утре ще ти искат мотивационно писмо някъде.

# 36
  • Мнения: 660
Като за начало си образовай дъщерята... За друго е късно.
на работа бях и пишех на бързо... Моята дъщеря не я мисли. За годините си е много добре и буквите познава и може да брой
Това е най забавното, и често срещано оправдание, за липсата на грамотност...Само да кажа, че при Вас не е от бързане, а от липса на образованост..😉 Имате, фрапантни грешки..

# 37
  • Мнения: 14
Извинявай, ама "заплашва ме с майка ми" Joy JoyJoy

Къде ги намиратв такива, не знам...

# 38
  • Мнения: 13
Извинявай, ама "заплашва ме с майка ми" Joy JoyJoy
Абе оправдание или не какво е значението не ми стана ясно? Проблема ми е друг да допуснала съм грешки и какво от това? Заядливи и злобни хора навсякаде
Къде ги намиратв такива, не знам...

# 39
  • Мнения: 2 039
Някои хора не схващат връзката между грамотност,образование и
житейските решения,които вземат.И ето го резултата.
Никой няма за цел да напада авторката.Получи доста адекватни съвети.

# 40
  • Мнения: 11 562
Marchella 98, не се обиждай като ти казват да се ограмотиш. Когато си по-образована и грамотна, ще имаш повече възможности да си намериш по-добра работа. Така ще можеш и по-добре да се грижиш за детето. Защо не започнеш да четеш книги, нещо, което ти харесва. Така ще разбереш много думи как се пишат, ще започнеш да разбираш кога свършва едно изречение и кога започва ново. Недей се сърди, ти си млада, трябва да се развиваш и можеш вечер, като сложиш детето да легне, да извадиш една детска книжка и да му почетеш малко, например.

# 41
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Като за начало си образовай дъщерята... За друго е късно.
на работа бях и пишех на бързо... Моята дъщеря не я мисли. За годините си е много добре и буквите познава и може да брой
Това е най забавното, и често срещано оправдание, за липсата на грамотност...Само да кажа, че при Вас не е от бързане, а от липса на образованост..😉 Имате, фрапантни грешки..
А при Вас от какво е?

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Като за начало си образовай дъщерята... За друго е късно.
на работа бях и пишех на бързо... Моята дъщеря не я мисли. За годините си е много добре и буквите познава и може да брой
Това е най забавното, и често срещано оправдание, за липсата на грамотност...Само да кажа, че при Вас не е от бързане, а от липса на образованост..😉 Имате, фрапантни грешки..

Ти на базата на собствената си неграмотност ли правиш забележки? В която и тема да те чета, винаги съм се изумявала колко зле пишеш.

# 43
  • Мнения: 13
Marchella 98, не се обиждай като ти казват да се ограмотиш. Когато си по-образована и грамотна, ще имаш повече възможности да си намериш по-добра работа. Така ще можеш и по-добре да се грижиш за детето. Защо не започнеш да четеш книги, нещо, което ти харесва. Така ще разбереш много думи как се пишат, ще започнеш да разбираш кога свършва едно изречение и кога започва ново. Недей се сърди, ти си млада, трябва да се развиваш и можеш вечер, като сложиш детето да легне, да извадиш една детска книжка и да му почетеш малко, например.
Вие от къде знаете какво работя и какво правя вечер с детето? 😯😯😯

# 44
  • Мнения: 280
Marchella 98, не се обиждай като ти казват да се ограмотиш. Когато си по-образована и грамотна, ще имаш повече възможности да си намериш по-добра работа. Така ще можеш и по-добре да се грижиш за детето. Защо не започнеш да четеш книги, нещо, което ти харесва. Така ще разбереш много думи как се пишат, ще започнеш да разбираш кога свършва едно изречение и кога започва ново. Недей се сърди, ти си млада, трябва да се развиваш и можеш вечер, като сложиш детето да легне, да извадиш една детска книжка и да му почетеш малко, например.
Вие от къде знаете какво работя и какво правя вечер с детето? 😯😯😯
Пишете много неграмотно и оттам дамата предполага, че не правите нещата, които тя ви съветва. Тонът й е мил и добронамерен.

# 45
  • Мнения: 13
Marchella 98, не се обиждай като ти казват да се ограмотиш. Когато си по-образована и грамотна, ще имаш повече възможности да си намериш по-добра работа. Така ще можеш и по-добре да се грижиш за детето. Защо не започнеш да четеш книги, нещо, което ти харесва. Така ще разбереш много думи как се пишат, ще започнеш да разбираш кога свършва едно изречение и кога започва ново. Недей се сърди, ти си млада, трябва да се развиваш и можеш вечер, като сложиш детето да легне, да извадиш една детска книжка и да му почетеш малко, например.
Вие от къде знаете какво работя и какво правя вечер с детето? 😯😯😯
Пишете много неграмотно и оттам дамата предполага, че не правите нещата, които тя ви съветва. Тонът й е мил и добронамерен.
Разбирам я дамата не се убиждам, но след като незнае какво работя и как се занимавам вечер с детето да не се изказва и книжки четем и се гушкаме и си се обичаме

# 46
  • Мнения: 7 006
Когато човек чете книги(макар и детски) правописа му автоматично отива на друго ниво.Не се убиждай,ясно е,че,незнаеш това,но е факт,че четенето развива и ограмотява допълнително.

# 47
  • Мнения: 1 306
Не ми е за тях все тая ми е просто всеки път шом дойде да вземе детето или да го върне ме нарича с много лоши думи после малката плаче и не може да си обясни защо тати се даржи така с мама запопвам и аз с нея защото незнам как да и обясня не иска да плаща издръжка не звани да види как е и незнам как да се справя майка му не успя да ме удари вдигна ми ръка и ме нарога а той се скри зад нея
Купи си диктофон за около 100-150лв, направи 2-3 записа на думите му като връща детето. После ще са ти от полза. Гледай да не види диктофона, че отива на кино работата. През останалото време, ако нямаш какво да правиш вземи чети малко граматика, книги. Упражнявай се, че имаш нужда.

Общи условия

Активация на акаунт