Отговори
# 45
  • Мнения: 18 969
Имам позната с такава сезонна работа. След 3-4 месеца без почивен ден по поне 12 часа смени се налага да реанимира няколко месеца от сезонната работа. Ако ти се налага след няколко месеца да имаш накуп някаква събрана сума, да, хвани се на сезонната. Ама ако искаш просто да си живееш със спестеното, не ми изглежда добра офертата. На 700-то лева чисти пари знаеш ли колко им е брутното? Извади си от 4-5 хиляди евро осигуровки, да видиш колко ти остават.

Да, и обезщетението за безработица и бременност не е нещо, което трябва да се пренебрегва

# 46
  • Мнения: 29 322
Нека сама си прецени приоритетите.
Зависи и от работата и условията. Ако съм на 20 г. без ангажименти, бих работила на круизен кораб - хем ще видя малко свят, хем ще си докарам някой лев.
Не е за всеки сезонната работа, но за младежи - защо не?

Някой по-назад беше казал - да се хване сега на постоянната, пък,ако не ѝ хареса, тогава да отиде на сезонната.

# 47
  • Мнения: 541
Нека сама си прецени приоритетите.
Зависи и от работата и условията. Ако съм на 20 г. без ангажименти, бих работила на круизен кораб - хем ще видя малко свят, хем ще си докарам някой лев.
Не е за всеки сезонната работа, но за младежи - защо не?

Някой по-назад беше казал - да се хване сега на постоянната, пък,ако не ѝ хареса, тогава да отиде на сезонната.
Натам вървят нещата общо взето. Пък да видим...

# 48
  • Мнения: X
Е, ти на колко мислиш, че я работих Simple Smile Между 21 и 27. Но като завърших, тоест от втория сезон нататък, зимите между сезоните станаха тегави. Щото, освен другото, и домакинската работа някой трябва да я свърши, и в семейния бизнес малко да се помогне. Това с реанимирането след тежкия сезон върви първите 2 седмици, ама 8 месеца реанимиране даже на мен от днешна гледа точка ми звучи смешно.

# 49
  • Мнения: 18 969
Е, 8 месеца не, ама са си поне 1-2 месеца, предвид, че говорим на жена на 30+, с ТЕЛК. Та всъщност и това време за реанимиране трябва да се има предвид, че като работиш 4 месеца и след това 2 месеца не си в състояние да работиш, все едно са 6 месеца.

А имунитетът и на сравнително здрави хора пада от подобно няколкомесечно претоварване и недоспиване, и зимния сезон влачат всевъзможни вируси и пр.

# 50
  • Мнения: 4 170
По основния въпрос. Много зависи от фирмата. Понякога са ми се обаждали след 2 дни, а понякога след месец. Средно около 2 седмици. А за намиране на работа след интервюта и всички процедури ми е отнемало средно около 3 месеца. Разбира се, и аз подбирам само това, което ме устройва.
Надявам се да съм била полезна. Simple Smile

# 51
  • Мнения: X
Естествено, че постоянна работа. Сметни си, че имаш, грубо, един календарен месец платен отпуск годишно. Извади от сумата, която очакваш да получиш от сезонната работа, осигуровките за цяла година. После я раздели на 12 и виж какво се получава. Виж колко е годишната заплата от постоянната работа, и раздели на 11 или по-малко, че освен на платен отпуск, имаш право и на болнични.
Да, но примерно за 2-3-4 месеца ще изкараш или по-скоро спестиш 3-4-5000 евро, грубо. А за една календарна година в България ще изкараш 8000 лв, ако работиш за 700 чисти пари. Ами как да не се колебая....
За чужбина ли става въпрос?
Ако е за чужбина съм съгласна. Тук с 800 лв не може да спестиш.  А и като стигнеш до възрастта за пенсия ще взимаш едни мизерни 250 лв.
Имах клиентки, които са работили в богати държави и сега получават по 2000 лв пенсия.
Заслужава си. Замисли се за бъдещето си. Не работи на безценица един ден ще ревеш като клиентките ми с пенсия от 300 лв и куб болести.

# 52
  • Мнения: 541
Разбира се, че става дума за чужбина.

# 53
  • Мнения: 9 991
Чела съм кандидатури за обявена позиция на място, където работя. От 50 кандидатствали, няколко стават. Като някои с курвенска снимка, без извинение. СВ с обявено висше и не знам колко езика знаела, но с правописни груби грешки. Самото СВ с големи пропуски в предишен опит и стаж. Снимката е много важна. После адекватно попълнени работно минало, най-вече грамотно. До седмица ако не ме потърсят, не чакам никой. Много е важно да е сред първите кандидатстващи. Добре е да се кандидатства, възможно най-скоро след публикуване на Обявата. Също има фирми, които постоянно търсят служители за една и съща позиция, значи Фирмата не струва. Пролетта и есента според мен са най-подходящи за Смяна на работа.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 01:00 от adelinda

# 54
  • Мнения: 4 518
Чела съм кандидатури за обявена позиция на място, където работя. От 50 кандидатствали, няколко стават. Като някои с курвенска снимка, без извинение. СВ с обявено висше и не знам колко езика знаела, но с правописни груби грешки. Самото СВ с големи пропуски в предишен опит и стаж. Снимката е много важна. После адекватно попълнени работно минало, най-вече грамотно. До седмица ако не ме потърсят, не чакам никой. Много е важно да е сред първите кандидатстващи. Добре е да се кандидатства, възможно най-скоро след публикуване на Обявата. Също има фирми, които постоянно търсят служители за една и съща позиция, значи Фирмата не струва. Пролетта и есента според мен са най-подходящи за Смяна на работа.
По принцип съм съгласна с написаното, но има и изключения. Във фирмата, в която работя от над година почти постоянно търсят хора за същата като моята позиция. Просто правят екип, хората. Досега наеха 6 човека, един беше освободен по време на изпитателния срок, а търсят още трима. Фирмата е хубава, работата е интересна, парите са достатъчно за работата, която вършим, но естествено винаги може още.

# 55
  • Мнения: X
Е, има разлика дали Куесте постоянно търсят човек, или Лафка Simple Smile Аз например за Куесте не ставам, тъй че фирми с редовни обяви ги подминавам.

# 56
  • София
  • Мнения: 149
Момичета, зададох въпроса си в заглавието на темата... с цел, да ми помогнете в ориентирането.

Обикновено обаждане получавам винаги много бързо - до седмица. Но се е случвало да мине и повече време. За интервю са ме канили евентуално както се разберем според заетостта, но поне до седмица или две след обаждането. Имала съм и много случаи, в които съм им писала с молбата поне да ме уведомят ако не ме одобрят,за да си правя сметката,но досега никой не го е правил.

# 57
  • Мнения: X
Имала съм и много случаи, в които съм им писала с молбата поне да ме уведомят ако не ме одобрят,за да си правя сметката,но досега никой не го е правил.
Няма и да го направят. Това не им влиза в работата и не го практикуват.
Съвет от мен. Не ги моли за нищо, показваш слабост.

# 58
  • София
  • Мнения: 149
Имала съм и много случаи, в които съм им писала с молбата поне да ме уведомят ако не ме одобрят,за да си правя сметката,но досега никой не го е правил.
Няма и да го направят. Това не им влиза в работата и не го практикуват.
Съвет от мен. Не ги моли за нищо, показваш слабост.

Така е,съгласна съм,но понякога наистина съм се двоумяла между две места или от едното съм имала обаждане и ми се е искало да знам.Веднъж бях пуснала няколко св-та и ми се обадиха точно от мястото на което най-малко исках да отида. Всичко мина много добре,казаха че ще ме потърсят отново /не че не съм наясно,че така казват на всеки/, но поне да не лъжат хората.И ми се обадиха от другото място,което беше много подходящо но аз отказах,защото чаках първите.Ок,не са длъжни,но поне да ми бяха казали на място,а не да казват "Ще се обадим" и да не го правят. Не се страхувам от отказа,ядосва ме това че си губя времето.

# 59
  • Мнения: X
Тук вече трябва да проведеш политика, която защитава твоя интерес. Нямаш задължението да чакаш обещания. Който свари, той товари. Лоялност на работодател дължиш чак след като той е роказал, че си кадър на който държи.

Общи условия

Активация на акаунт