Arbeitsverbot спешно

  • 830
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте,
кой издава тази забрана за работа в Германия- работодателя или лекарката? Моята генеколожка ми каза, че тя няма право, а при стоене 8 часа на крака в 5-ти месец трябва да ми се издаде. Шефът ми от своя страна, казва че той няма да издаде, нямам право, защото рабатата ми не била специална.

# 1
  • Мнения: 5 262
доколкото разбирам със свидететството от гинеколога че си бремнна и в кой месец и какво трябва да внимавапш  със спецификацията на работата си отиваш при личния лекар. той ще ти каже какво да правиш. Имаш ли лекар?

https://www.financescout24.de/wissen/ratgeber/beschaeftigungsverbot

Той трябва да напише на работодателя ти какво можеш и какво не можеш да правиш и ако онзи не ти намери такава позиция , която според лекаря можеш то ... те пуска у дома.

Това разбирам от нета.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 865
Аз родих преди 5 месеца. Моята работна среда, не позволяваше да работя по време на бременност (работа на 3 смени, пластмаса). Гинеколожката поиска да занеса документ,на който пише каква работа извършвам. След това, изпрати на работодателя списък,при какви условия мога да остана до седми месец, но те не ми осигуриха такава работна среда. Иска не иска работодателят беше този, който ме изпрати вкъщи. До раждането ми плащаше пълна заплата.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Гинекологът може да ти издаде Verbot само при медицински индикации, т.е здравето на плода да е застрашено.
Сигурно ти нямаш и затова не иска/може да ти даде.

В закона пише при кои случаи работодателят трябва да ти осигури друго работно място, напр работа на конвейр, на норма и т.н Ако не може да ти осигури друго място, тогава влиза в сила Beschäftigungsverbot.
Разбира се за него е неизгодно ...
Иди се посъветвай някъде -Каритас, Диаконие.

Аз пилих на гинеколога доста време да ми намали времето на 6 часа. Аз едвам стоях седнала: 8 часа пред компютъра, после в колата и ако хванах задръстване - честито. Та и това не е работа 🙄

# 4
  • Мнения: 66
Гинекологът може да ти издаде Verbot само при медицински индикации, т.е здравето на плода да е застрашено.
Сигурно ти нямаш и затова не иска/може да ти даде.

В закона пише при кои случаи работодателят трябва да ти осигури друго работно място, напр работа на конвейр, на норма и т.н Ако не може да ти осигури друго място, тогава влиза в сила Beschäftigungsverbot.
Разбира се за него е неизгодно ...
Иди се посъветвай някъде -Каритас, Диаконие.

Аз пилих на гинеколога доста време да ми намали времето на 6 часа. Аз едвам стоях седнала: 8 часа пред компютъра, после в колата и ако хванах задръстване - честито. Та и това не е работа 🙄

Аз честно казано не мога повече. Шефът ми е на мнение, че работата ми не е толкова сложна. Но работя 8 часа на крака, на каса или правене на напитки, стрес и много работа. Честно казано накрая на смяната имам леки болки ниско долу. Утре ще отида при гинеколога си и поне ще искам болничен, защото ако аз не помисля за себе си и най-вече за бебето, друг няма да го направи.

# 5
  • Мнения: 5 262
болничен по една и съща причина може да имаш до 5 седмици с прекъсвания за 6 месеца и ти плаща работодателя, но после започват кранкен гелд, което намаля дохода . т.е. ... не можеш да я караш на болнични. уреди си го както ти казаха

# 6
  • Мнения: 66
болничен по една и съща причина може да имаш до 5 седмици с прекъсвания за 6 месеца и ти плаща работодателя, но после започват кранкен гелд, което намаля дохода . т.е. ... не можеш да я караш на болнични. уреди си го както ти казаха
[/quote

Ами аз съм в 5ти месец. Освен това имам и отпуска, която е след 1 месец.

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ето ти закона: https://www.gesetze-im-internet.de/muschg_2018/__11.html
Незнам какво работиш дали влизаш в някоя категория.

Ето ти и видовете Verbot: https://www.aerzteblatt.de/archiv/134526/Beschaeftigungsverbote- … -Recht-und-Gesetz

Не всеки лекар издава току тъй болничен.😉

# 8
  • Германия
  • Мнения: 3 380
То си го пише в закона - повече от 4 часа да не си на крак, да не работиш нещо при което можеш да се подхлъзнеш и паднеш, да не работиш нещо, при което много ходиш и т.н. 

Звучи ми като да си в гастрономията. Намери кой да ти издаде Beschäftigungsverbot, ако шефът ти е на мнение, че работата ти е лека и няма нужда да променя нещо

# 9
  • Мнения: 2 560
Аз бях с Verbot от шефа ми, понеже гинеколога нямаше основание да ми даде. Обясни на шефовете ти, че нищо не губят,  защото заплатата,  която са длъжни да ти плащат,  на тях им се възстановява. Ако, обаче, не спазват и едно едничко изискване по отношение на условията ти на  труд,  могат да имат сериозни проблеми. 
Най- важни сте ти и бебето, така че, трябва да действаш малко по- твърдо и категорично.

# 10
  • Мнения: 4
Гинеколога може да ти даде такава бележка. Мисля, че личния лекар също може. Моята работа също е 8 часа на крак вдигане на тежко, обясних на лекаря и ми даде Verbot. Но по закон след петия месец трябва да работиш максимум 4 часа, а те са длъжни да ти плащат цялата заплата.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 3 380
Но по закон след петия месец трябва да работиш максимум 4 часа, а те са длъжни да ти плащат цялата заплата.

Това изобщо не е вярно

# 12
  • Мнения: 4
Но по закон след петия месец трябва да работиш максимум 4 часа, а те са длъжни да ти плащат цялата заплата.

Това изобщо не е вярно


Така ми каза счетоводителката на работа, само че аз не работих до 5тия месец, взех си Verbot. Но мисля, че по закон ако работата ти е да стоиш на крак след петия месец максимума е 4 часа на ден.

# 13
# 14
  • Германия
  • Мнения: 3 380
Не знам от къде е цитираното, извадено е от контекста. Ако работиш права, трябва да е не по-дълго от 4 часа, през останалото време трябва да се осигури работа,  при която да работиш седнала. Ако не е възможно, сигурно има и други опции, които се уговарят с работодателя.. или Beschäftigungsverbot
Но няма как да работиш по 4 часа на ден, а да ти се плащат 8.

Общи условия

Активация на акаунт