С каква храна храните котката си? - Тема 2

  • 42 652
  • 787
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 341
Съставът им е доста неясен, не препоръчвам. На Анимонда има паучове от 85 грама вече, можеш да вземеш от тях.

# 181
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Такаа, въпросните паучове Concept for Life ми бяха с точки от Зооплюс и поради това не съм гледала състав. Котаракът ги хареса, а той си  е чревоугодник. Като мокра храна препоръчвам всичко на Shesir, намират се и в нашите онлайн магазини. От Зооплюс на няколко пъти съм купувала и Greenwoods -също горещо одобрени.  Четеш, предлагаш и все нещо свястно като състав ще хареса с повече късмет.Но накрая  всички опираме до  вкуса на потребителя:)

# 182
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Такаа, въпросните паучове Concept for Life ми бяха с точки от Зооплюс и поради това не съм гледала състав. Котаракът ги хареса, а той си  е чревоугодник. Като мокра храна препоръчвам всичко на Shesir, намират се и в нашите онлайн магазини. От Зооплюс на няколко пъти съм купувала и Greenwoods -също горещо одобрени.  Четеш, предлагаш и все нещо свястно като състав ще хареса с повече късмет.Но накрая  всички опираме до  вкуса на потребителя:)
Ами така е в крайна сметка. Всичките ми опити с био и с много висок състав на месо храни не се приеха особено въодушевено, да не кажа бяха изцяло игнорирани, за да нахранят накрая уличните котки. Накрая се стига до някакъв компромис - горе-долу качествена храна, която техните котковисочества благоволяват да приемат.

# 183
  • Мнения: 435
Нашият убавец го храним с микс от Royal Canin Urinary S/O и Hairball. Първата, защото преди 2 години направи инфекция и малко го направиха от момче на момиче, за да не се запушва пак, а втората, защото космите са му любимият деликатес. Нищо друго не яде, само помирисва и се фръцва. Иначе все е любопитен какво се шумка в кухнята, ама нищо не ще.

Но виж, ако му предложиш косми, растението в хола или тоалетна хартия веднага му идва апетита. Случайно открихме, че си пада и наркоманче. Освен catnip, обича да души маслини и да се въргаля надрусано по пода. Мирис на чай от мента е също повод да измете.

# 184
  • София
  • Мнения: 44 037
Нашата яде тази суха, заради проблеми

Мокра на шезир...риба тон с нещо, само да не е с пиле Simple Smile
И чат-пат тези бонбони рибните

Преди това най-различни сухи пробвахме, любима й беше тундра.

# 185
  • Мнения: X
Дълго време храних котката с Роял, не е имала никакви проблеми, козината й лъщеше, беше си щастливо коте без никакви проблеми или с отклонения в изследванията. Казвам го, защото знам, че е много недолюбвана храна тук, но работеше за котката ми.


В крайна сметка обаче минах на Hills и Purina Pro Plan. Паучове - всякакви, най-често едни "био" паучове на Била, или Gourmet консервички. Един пауч/мини консерва се яде на два пъти, за да не надебелява.  Не й давам често паучове, няма и схема. Горе-долу се пада 1-2 пъти на седмица.

Впрочем, препоръчвам паучовете на True Instinct и на Carny (Animonda). С много високо съдържание на месо са. Поръчвам ги в големи количества, когато й привършат чувалите с гранула и трябва да се поръчат нови. През останалото време купешки паучове.

Козината й все така си е лъскава, зъбите й са в много добро състояние за 10-годишна котка. Слаба е, не е тлъста Grinning (по препоръка на ветеринаря я "отслабнах" )

# 186
  • Мнения: X
Не знам вече...
Всички паучове - био, от свободно отглеждани животни, без зърнени култури, с месо над 70%, по 100%, всички марки, които намерих в зоомагазини и онлайн...торби с паучове си стоят така. Не иска.
Тъпче си сухата храна на N&D за коте до 12 месеца и на Pure life за коте, и това е.

# 187
  • София
  • Мнения: 13 127
Нашият убавец го храним с микс от Royal Canin Urinary S/O и Hairball. Първата, защото преди 2 години направи инфекция и малко го направиха от момче на момиче, за да не се запушва пак, а втората, защото космите са му любимият деликатес. Нищо друго не яде, само помирисва и се фръцва. Иначе все е любопитен какво се шумка в кухнята, ама нищо не ще.
Royal Canin Urinary S/O  е лечебна храна и не бива да се използва постоянно. Натоварва много бъбреците, които и без това са слабо място на повечето котета. По-добре потърси обикновена храна, която има някаква добавка за уринарни проблеми, но да не е лечебна, а като поддържаща. А най-добре да пробваш с обикновена храна от висок клас. Може проблемът да е изчезнал. И повече мека храна, за да си набавя нужната вода. Иначе колкото и да пие, при хранене само с гранули котките са дехидратирани.

# 188
  • Мнения: X
Аз да попитам - на каква възраст сменихте паучовете от Adult на Senior?

# 189
  • Мнения: X
Аз да попитам - на каква възраст сменихте паучовете от Adult на Senior?

Аз още не съм стигнала дотам, но ето:

# 190
  • Мнения: 1 804
Здравейте, имам шотландски клепоух котарак. Преди време имаше проблем със стомахчето и повръщаше много. От тогава хапва само purina one за кастрирани. Скоро му купих роял канин за чувствителни стомахчета, но няма шанс. Помирисва и хваща пътеката Grinning Паучове обича всякакви, както и лакомствата във формата на саламче от кауфландската марка (те са му любими).
По-нагоре видях, че има и друга котка като нашата, която обича да души маслини. Само докато отворя кутиика и веднага се качва на стола и се опитва да докопа някоя.

# 191
  • Мнения: X
Аз да попитам - на каква възраст сменихте паучовете от Adult на Senior?

Аз още не съм стигнала дотам, но ето:



Мерси. И аз това разбрах от интернет, обаче на 9 годишен котарак все още давам Adult, а е към края на Mature, та се чудя дали да не сменя на Senior... Голяма драма ми е. Grinning

# 192
  • Мнения: X
Аз да попитам - на каква възраст сменихте паучовете от Adult на Senior?

Аз още не съм стигнала дотам, но ето:



Мерси. И аз това разбрах от интернет, обаче на 9 годишен котарак все още давам Adult, а е към края на Mature, та се чудя дали да не сменя на Senior... Голяма драма ми е. Grinning

Драма си е 😀
Чела съм състава като съотношение - минерали и хранителни вещества за различните възрасти, и си мисля, че когато храната е качествена, и котето е здраво - може да си хапва дори да не е за неговата възрастова група. На сухите храни за малки котки, пише, че са подходящи за бременни и отслабнали котки.
За котараците, знам, че се гледа да няма захари, зърно и да са с ниско съдържание на пепел.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 817
Моят котарак е доста капризен. Смених няколко марки сухи храни, докато намеря такава, която горе-долу да яде. Сега му вземам Gosbi - но я поръчвам онлайн, няма я в близките зоомагазини. И паучове/консерви му купувам на Applaws. На обяд му давам по един пауч (70г), сутрин и вечер по 25г от сухата храна.

# 194
  • Мнения: 18 879
Gosbi и моите много я бяха одобрили на вкус, но ни идваше скъпа за много котки, а пък е със зърно, затова спрях да я вземам.

Общи условия

Активация на акаунт