С каква храна храните котката си? - Тема 2

  • 42 660
  • 787
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 15 300
Здравейте
Какво ви е мнението за консервите и паучовете на магазините DM ?
Добро. Котешката храна от ДМ като цяло е с приличен състав и достъпна цена. Е, не всичко, трябва да се четат етикетите, но някои от сериите им наистина са добри.

# 571
  • Мнения: 3 997
Здравейте
Какво ви е мнението за консервите и паучовете на магазините DM ?
Добро. Котешката храна от ДМ като цяло е с приличен състав и достъпна цена. Е, не всичко, трябва да се четат етикетите, но някои от сериите им наистина са добри.
Имат ли за котки под 1г? Даже незнаех,че има храна в дм.

# 572
  • Мнения: 15 300
Да, имат, както бебешки гранули(суха храна), така и мокра(пастетчета, хапки, сосчета, супички).

# 573
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
amy_nka,как е котето?

На този моя лигльо...Не знам ако му купя супичка,хапка,сосче...дали ще яде.
Благоволи да изяде 1/2 Уискас сега.
Яде и за малки,и за големи котки,винаги оставя малко от месцето.Желето го яде,месец също малко хапва...

# 574
  • Мнения: 3 997
Да, имат, както бебешки гранули(суха храна), така и мокра(пастетчета, хапки, сосчета, супички).
Благодаря, ще обърна внимание другия път.

Моя котак много хареса на Феликс паучовете.

# 575
  • Мнения: 957
Аз питах по-горе за витамините дали да ги давам постоянно и сама намерих решение просто ги замених с хапки против зъбен камък че са свикнали да има давам по някоя хапка и ме гледат с гладни очи Simple Smile
Старата ми котка мяукаше като иска нещо - тия мълчат нищо не казват ама как ме гледат само с гладен поглед дори аз огладнявам Simple Smile
Хапки против зъбен камък. За суха храна ли става въпрос или за нещо друго? Бихте ли споделили повече информация?

# 576
  • София
  • Мнения: 22 691
pvacheva, моля за повече информация за тези хапки и ако имаш възможност да сложиш снимка. Благодаря!

# 577
# 578
  • София
  • Мнения: 22 691
pvacheva, благодаря за споделеното! Simple Smile Flowers Hibiscus
Крайно време е да посетя магазин на д-р Стефанов.

# 579
  • Мнения: 264
А има ли някакви други добавки и тн. Които да давате на котачетата.Нашите са малки на 4 месеца .Или на по късен етап от развитието.
Трева давате ли им, някои храни имат и добавки за изхвърляне на космените топки.

# 580
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Като бяха малки им садих трева бързо я съсипаха и после взеха да обръщат саксийте за да я търсят, опитах на няколко пъти да я възтановя и не успях сега караме на малцови хапки против космени топки и в сухите храни също има добавка против космени хапки и против зъбен камък обаче аз има давам и хапки ей така за награда ако са играли добре Simple Smile
Скрит текст:
Не можех да кача снимка и сега е трудно Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 сеп 2021, 13:24 от pvacheva

# 581
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Белите котки(добре гледаните бели котки)са много готини.


# 582
  • Мнения: 329
Здравейте! Да се включа и тук за съвет, тъй като съм в голямо двоумене по отношение на сухата храна. От 20-тина дни имаме ново другарче вкъщи. Беше хранена до момента с Purina Pro Plan с пуешко месо, но не за подрастващи котенца, а за котки 1+, а Меги е на 5 м., освен това съдържанието на пуешко месо е едва 18% като разгледах състава, има ориз, царевици... Въобще според мен не е ок и със сигурност ще сменя сухата храна. От консервите прояде Poesie Vitakraft и нямаме проблеми там. Обаче за сухата храна не мога да реша... Има толкова богат избор, че  направо не мога да се оправя. От тези набелязаните от мен, Вие на коя бихте се спрели за вашите мъркащи приятели:

1) Natural Greatness Wild Instinct / Chicken & Turkey / - ултра премиум храна с пилешко и пуешко: https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/natural-greatness-27201/natur … shko-600-gr-46459

2) Genesis Pure Canada My Little Farm Kitten - пълноценна храна за малки котенца и бременни, кърмещи котки:
https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/genesis-pure-27174/genesis-pu … otki-340-gr-46132

3) N&D Prime Kitten - пълноценна храна с пилешко месо и нар, за малки котенца, бременни и кърмещи: https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/n-d-prime-27844/n-d-prime-kit … shti-300-gr-58891

4) Brit Care Cat Grain-Free KITTEN - с пиле, пуешко и коластра за котенца и кърмещи котки: http://www.zoozona.net/bg/catalog/cid/6/id/9050.html

5) Haтypaлнa cyxa xpaнa Оwnаt Grаіn Frее РRІМЕ КІТТЕN - БEЗ зъpнeни ĸyлтypи зa pacтящи ĸoтeнцa, бpeмeнни и ĸъpмeщи ĸoтĸи, c 81% ĸaчecтвeнo мeco, пилe и пуйка: https://petmall.bg/kotki/hrana/suha-hrana/ownat-grain-free-prime-kitten-1

6) Carnilove Kitten Сьомга и Пуйка: https://carnilovebg.com/bg-product-details-26.html

И имам няколко въпроса да си изясня за себе си:

- има ли значение дали в състава на челно място е опоменато: "прясно месо" или "дехидратирано месо"? В случай, че има значение това, само 1) и 2) включват на първо място в състава си % прясно месо. Това значи ли, че те са най-качествени?

- Някъде из многото котешки теми, четох, че този висок % протеин от чисто месо, към който повечето котколюби се стремим, е малко нож с две остриета, защото водел до завишени нива на уреа и креатинин и оттам до проблеми с бъбреците (перифразирам, разбира се, нямам претенциите да съм абсолютно точен в изказа, но в общи линии беше това, което прочетох). Вярно ли е?

# 583
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
1-вата храна много се хареса на моите котараци Simple Smile

# 584
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аrgent,една дама ми беше казала да питам котето...
Някои храни намерих насипно,с голям % месо,някои не толкова добри също опитах...
Ами не.Не яде.
Гладна стачка и това е.
Когато дойде при мен,не беше ял гранули.Само Феликс пауч.
Но беше болен,с калицивироза и диария
.Казаха ми,че трябва да яде лечебна храна.Взех и пауч,не го яде много,но Роял Канин гастроинтестинал гранули така си хареса...
На Purina има пастет гастроинтестинал...Ами не...
Уискас.От него не дриска както от Феликс.В малко количество Уискас му слагах хапчето и зорко следях дали ще го изяде.За награда още мъничко Уискас и почти изцяло на лечебна храна.
Оттогава признава само Роял Канин гастроинтестинал и Роял Канин kitten гранули.
Пауч яде Уискас и Happy cat(ама само един от вариантите,на другите се инати и не яде)
Що паучове съм изпратила на уличните маци,що гранули...
Има в темата за храните на котките един дядо кот,той също ядял Роял Канин и...черен дроб.
Дано сме живи и здравивсички,и Хари да стане дърт дядо кот.
Ето,Васко има също възрастно коте.Да ти е живо и здраво! Мина ли му носът?

Общи условия

Активация на акаунт