Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

С каква храна храните котката си? - Тема 2

• 9 904
  • 144
  •   1
Отговори
# 135
Моята котка досега я храних само с храна за стари котки, но нали си е баба разви алергия и трябва да се храни с хипоалергенна храна. В сайтовете изборът е много беден, да не говорим за магазините... Някой от вас има ли опит с подобни храни, от кои сте доволни? Кой сайт според вас има най-голям асортимент?

# 136
  • Шумен
Зооплюс е сайтът с най-голямо разнообразие за мен. Цените също са приемливи, сравнени с нашите сайтове или ветеринарните кабинети, продаващи и храна.

# 137
Знае ли се към какво е алергична котката? Ако да, в такъв случай не е ли по-добре да се смени храната с такава, която не съдържа въпросната съставка, предизвикваща алергия? Примерно ако котката има непоносимост към пилешко месо, то може да се смени източника на протеин, примерно сьомга, агнешко, говеждо, заешко и т.н. Ако е алергична към зърнените култури, то храната трябва да е изцяло без такива. От сайтовете най-голямо разнообразие има в Зооплюс и зоомагазини Стефанов. В първия случай трябва да се направи минимална поръчка от 49 лв, безплатната доставка е от 89, налага се предварително плащане и храната пристига след около седмица. Обаче откъм цени като че ли излиза най-евтино там. Вторите ги има и на физически магазини и може да се купи на място. За онлайн сайта обаче има доста негативни мнения що се касае за наличност. Там не смея обаче да се обадя, защото съм в чужбина и поръчвам в немската версия на Зооплюс. Ето тук можеш да погледнеш асортимента откъм медицинска храна.

# 138
Досега не е установено към какво е алергична. Храня я с Хилс и Пюрина про план за стари котки. Според ветеринаря те са достатъчно качествени и изненадан, защото тя ги яде от години. За него решението е преминаване изцяло към хипоалергенни храни, защото та нейната възраст стероидите по-скоро биха и навредили.
Зооплюс има разнообразие наистина, но търсачката и филтрите  не са домислени много. Както и да е ще отварям ако трябва храна по храна. Благодаря!

# 139
# 140
# 141
Моята я храня с гранули на Аплаус и Пюр Лайф, и консервички на Карни  (за коте до 1 година).
Ще пробвам и N&D.
Домашна-превъзходна на 4 месеца Simple Smile

# 142
Да повдигна малко темата....имам от месец 4-5 месечно коте, храня я смесено паучове и гранули, но сутринта след пауча е видимо гладна и цял ден проси храна Joy реших да заменя паучовете или поне да ги редувам с домашна храна, нещо като супа от пилешко, бульон и малко морков. Ако някой си храни котката с домашна храна, моля за препоръки. Четох тук, че задължително към домашната храна се добавят витамини, ще поръчам, засега само я пробвам дали ще го яде, не е супер очарована ама си го изяжда.
По отношение на гранулите за начало взех Брит, но се ориентирах след доста четене тук към Carnilove, приемам препоръки и за друга храна до към 10-15лв килограма в разфасовки до 2кг, че иначе ми се струва, че ще изветреят.
Гледала съм 7 години преди нея котарак, но той беше с хронични проблеми и ядеше лечебна храна, така че не съм съвсем наясно.

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 12:58 от Gretaaa

# 143
Да повдигна малко темата....имам от месец 4-5 месечно коте, храня я смесено паучове и гранули, но сутринта след пауча е видимо гладна и цял ден проси храна Joy реших да заменя паучовете или поне да ги редувам с домашна храна, нещо като супа от пилешко, бульон и малко морков. Ако някой си храни котката с домашна храна, моля за препоръки. Четох тук, че задължително към домашната храна се добавят витамини, ще поръчам, засега само я пробвам дали ще го яде, не е супер очарована ама си го изяжда.
По отношение на гранулите за начало взех Брит, но се ориентирах след доста четене тук към Carnilove, приемам препоръки и за друга храна до към 10-15лв килограма в разфасовки до 2кг, че иначе ми се струва, че ще изветреят.
Гледала съм 7 години преди нея котарак, но той беше с хронични проблеми и ядеше лечебна храна, така че не съм съвсем наясно.

Знам, че ако котката се научи да яде чиста храна , е добре за нея
Нашата котка я научихме на пилешко. Съвсем малко го варите, да остане почти сурово, но да мине за 3-4 мин през кипене 100 градуса.
Ако едното хранене е готова храна, то във всичките мисля има добавени витамини.

# 144
Моят котарак храня с паучове на Cosma и гранули на Wild Freedom , но понеже е глезльо пауча го изяжда на малки порции през целия ден, а междувременно в купичката си има постоянно гранули и когато иска си хапва...не е лаком и като кг е в норма. Също получава и лакомства, под формата на сушено месо на Cosmа... Четох че с тези  сухи лакомства трябва да се внимава ,тъй като ако котката не пие достатъчно вода, може да има проблеми,но пък на опаковката никъде не прочетох колко е ориентировъчно дажбата за деня...ако някой знае ще бъда благодарна ако пише.

Общи условия

Активация на акаунт