Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

С каква храна храните котката си? - Тема 2

• 15 799
  • 239
  •   1
Отговори
Заповядайте в новата темичка, където продължаваме да обсъждаме кой с какво, кога, как, по колко храни котката си и защо. Simple Smile

Давайте полезни материали за заглавната следваща. Grinning

Скрит текст:

# 1
  • от Луната
Благодаря за новата тема Flowers Hibiscus
Джаста Праста, благодаря за поканата. Аз другата тема само я чета и се наслаждавам, принципно не съм от много пишещите във форума, но ще се отчета и там Wink

И за да не е спам, последно купих храна от ЗОО+ след черния петък, но много ми забавиха поръчката, почти месец чаках и сега се учдя дали от там да поръчам.
Топчо яде основно суха храна, като преди му купувах от зоомагазин микс от няколко вида, но след това започнах на чувал по намаления да взимам. Доволна съм от Санабел, с нея спря да му пада толкова много козината, че такова космопадане не съм виждала целогодишно като неговото и не е болен или плешив Wink. В момента е на пауч Консепт фор лайф и Хилс гранула, но тя свършва и пак трябва да видя какво да поръчвам и от къде.

# 2
  • kladno
Моят сладур попринцип яде гранули още е на Whiskas junior  и си го глезя с лакомства пръчици , и тен подобни но като малък ядеше парченцата месо пак на лискас или Гурмет в онези малките пакетчета

# 3
Whiskas -е любимата храна на нашата Маца.Във всякакъв вид.
И котешки пастет.

# 4
Моят яде само Gourmet и Sheba, друга течна храна не признава. Гранулите са на Whiskas, а отделно, че му варя пилешко месо и ориз, и тях си похапва.

# 5
  • Козлодуй
Благодаря за новата тема Simple Smile Пастетите на DM дали са читави като състав защото са сложили един етикет уж с превод но е с прекалено малки и замазани букви и не се чете, а Марин и Добрин ги харесаха? Simple Smile
Ето ги - белия е Марин, а оранжевия Добрин Simple Smile
Скрит текст:
Моите котараци от Уискас получават разтройтво затова не им давам такова Simple Smile
За начало на темата предлагам някаква класификация на храните но не зная каква аз все още задавам въпроси Simple Smile
От темата разбрах че е добре да се хранят с чисто месо - разтройството изчезва Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 14:22 от pvacheva

# 6
Дам... Имаше един пдф файл, който съфорумец си беше направил труда да сътвори, със сравнение състава на марките храни. Ще гледам да го намеря и добавя за следващата заглавна.

# 7
Здравейте! Храня котката с гранули Advance за малки котки, на 7м. е. Друга храна не признава, нито паучове, нито месо, нищо Grinning

# 8
pvacheva, най-добре махни лепенката и снимай съдържанието на пастета на немски език, за да мога да го преведа. Нещо нямам добро предчувствие за състава му, Fleisch und tierische Nebenerzeugnisse обикновено сигнализира кофти състав (в превод от немски означава "Месо и месни субпродукти", нещо, което се използва най-редовно в нискокачествените мокри храни), но дано бъркам. Марката Dein Besten има и нелоши попадения, но не знам дали ги предлагат в България.

# 9
  • Козлодуй
Благодаря, ще видя дали е останала някоя Simple Smile И мен ме съмнява при тази цена, че ще има зърнени продукти затова купих малко и все си мислех че съм отказала моите котета от джънка но явно не е така щом харесват тези пастети Simple Smile
Старая се да им купувам храни без зърно и да ги редувам с чисто месо. Купих им витамини с биотин и таурин обаче все още са на храна за малки котета а вече са на 8 месеца и не зная как ще ги отуча от нея защото май е по- овкусена Simple Smile Аз смесвам сухата храна задължително с профилактична Simple Smile

# 10
  • Шумен
Това смесване не е добре да се прави. Ако даваш профилактично лечебна храна, даваш само нея, но не и смесена с друга. Обезсмисляш действието й така.

# 11
Някой знае ли малцова паста без витамин Ц?

# 12
  • Terra incognita
Здравейте. Моята котка обича гранули. Редуваме ги според това кои са на на промоция в зоомагазина. Марките са Hills, Royal canin, понякога купуваме One на Purina. Преди време бях купувала едни гранули Real nature, много ми ги хвалиха в магазина, без зърнени и подобни, много изчистени, но кот не ги хареса, явно, че е зарибен с комерсиалните.
Често готвя месо и винаги сварявам порция и за него, без сол. Говеждо, пилешко, свинско.

# 13
От няколко ветеринара съм чувала, че уискас е страшно вредна и трябва да се избягва на всяка цена, не си спомням подробности защо и какво имаше в нея, защото винаги съм хранила моя само с висок клас гранули, но бяха категорични. Аз лично не бих му позволила да се доближи до евтините гранули. Паучове и пастети не желае никакви да яде, не знам защо, нито скъпи, нито евтини, облизва им само соса, яде изцяло само Феликс желираните, не ми се мисли какво слагат в тях. Главно сме на Роял всички видове, пробвам и всякакви други скъпи марки, някои яде, някои не, харесва една храна Nutraline също и това е общо взето. Малцови неща не доближава, купих му една много хубава паста с витамини, яде два пъти и край. Имаме и лакомства. Месо и риба не яде, може само да опита някакво филенце понякога, но няма да го изяде, никога не се вре в чинията ми например да любопитства какво ям Grinning
Обаче аз храната никога не му я прибирам, постоянно има храна на разположение, колкото си иска, той яде по-малко, но често.

# 14
  • София
Здравейте, моята капризница изключително много хареса консервите Poesie на Vitakraft в сърцевидните кутийки, особено пуешкото със сирене, обаче много трудно ги намирам. Да знаете някой от големите зоомагазини дали работи с Vitakraft?

# 15
  • София
Animonda Carny консерви давала ли си? Моят малък месарчо ги обожава. Парченцата месо се виждат...

# 16
  • в прекрасна къща в уютна градина
Здравейте, моята капризница изключително много хареса консервите Poesie на Vitakraft в сърцевидните кутийки, особено пуешкото със сирене, обаче много трудно ги намирам. Да знаете някой от големите зоомагазини дали работи с Vitakraft?
В Стефанов видях, че ги има като марка, но не знам за конкретния вид.
https://zoomagazin.eu
Имат и няколко физически магазина в София.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 14:04 от Пит

# 17
  • пак там
Моят яде суха храна на Роял Канин, и похапва по някое и друго парче месо, когато готвя. Не купувам онлайн принципно, напатих се.

# 18
  • Козлодуй
Аз винаги смесвам сухите храни на няколко марки и винаги смесено ги храня Simple Smile

# 19
  • София
В Стефанов видях, че ги има като марка, но не знам за конкретния вид.
https://zoomagazin.eu
Имат и няколко физически магазина в София.

В Стефанов има паучовете, за тези поне в магазина им в Скай сити не бяха и чували. Ама то там рядко за нещо са чували, де... Последният път обяснявах около 10 минути какво значи "еднократна хигиенна торба за котешка тоалетна" и ги убеждавах, че продават такива на сайта си.

# 20
В Стефанов има паучовете, за тези поне в магазина им в Скай сити не бяха и чували. Ама то там рядко за нещо са чували, де... Последният път обяснявах около 10 минути какво значи "еднократна хигиенна торба за котешка тоалетна" и ги убеждавах, че продават такива на сайта си.
Малеее Simple Smile  Ами другата опция е да поръчаш на сайта и да си ги вземеш от магазина.
Аз така съм поръчвала разни добавки.

# 21
По стечение на обстоятелствата се грижа за три котки,майка кучка с трите и палета и бащата,както и почти всеки ден гощавам малка блокова банда.За да не се разоря използвам всякакви трикове и похвати,вечно следя промоции на консерви и паучове,дебна евтин човешки салам за около три и нещо килото,варим им пилешки и патешки фенери,като месото отива за котките,а костите,които стават за ядене и са по-меки са за татко-пес.Също се варят дробчета,сърца, трътки,крила,купуваме ги от близък склад...

# 22
  • Terra incognita
Много хубаво правите, адмирации.

# 23
По стечение на обстоятелствата се грижа за три котки,майка кучка с трите и палета и бащата,както и почти всеки ден гощавам малка блокова банда.За да не се разоря използвам всякакви трикове и похвати,вечно следя промоции на консерви и паучове,дебна евтин човешки салам за около три и нещо килото,варим им пилешки и патешки фенери,като месото отива за котките,а костите,които стават за ядене и са по-меки са за татко-пес.Също се варят дробчета,сърца, трътки,крила,купуваме ги от близък склад...
О, вие сте прекрасни, дано има повече хора като вас, животните са дар на замята!

# 24
Нашата я храним само с гранули на  Purina Pro Plan за капризни котки.

# 25
Голям проблем е с яденето...вече 9 години...преди нямам спомен да е била толкова капризна. Пред няколко години стомахът ѝ стана много чувствителен, направи гастрит и по препоръки на вета купувах лечебна на Hill's. Родих се, защото почна да яде с удоволствие и да изпразва купичката. После все нямаше налична от нейната и се принудих да я сменя с Happy cat.  В началото ѝ харесваше и най-важното нямаше повръщане след нахранване. После реши, че няма да я яде и пробвах с Nature's protection. И вече година си я хапва и няма стомашни проблеми. Паучовете още по-трудно. "Яде" Whiskas или по-точно облизва соса ако е от кремообразния и желето само на пиле с желе. Понякога хапва тези с  говеждо и заек. Но всякакви скъпи храни в консерва дори не ги подушва. Обожава и понякога ѝ давам суров черен дроб( пилешки и свински), някога си проси и малко сурово свинско. Хубавото е, че това което остава след нейното нахранване отива за нейните улични приятелки( като добавям и още неща ).  А иначе от лакомствата сега иска само от тези в Кауфланд, както и техните солетки. И интересно, че и те и понасят и няма стомашни проблеми.

# 26
  • гр. Раковски
Здравейте,

моята котка е на 5-6 месеца някъде и последно бях взимала от гранулите на Уискас Джуниър. Днес взех една нова, уж била по-хубава от нея, на същата цена, обаче убийте ме, не мога да се сетя името /на размерване я взех, за да я изпробвам/. Май няма да имам проблем с никакви гранули, защото засега си хапва от тях, каквито и да са. В началото се опитах да ѝ давам от домашната храна, която готвя /тип пилешка супа, ориз, някое картофче/, но нещо отказва да ги яде Grinning Но пък яде само варено пилешко, свинско, кайма и всякакви месни производни, та поне успявам да разнообразявам. Понякога и давам пастети на Гурме голд и паучове, но ме е страх да не вземе да иска да яде само от тях, та по 1 на седмица я глезя Simple Smile

# 27
Аз храня с Natural greatness wild instinct cat & kitten и за разнообразие Purizon.
От паучовете и консервите  яде - Шезир ,Feline porta 21 , n&d.
Исках да попитам за високо протеиновите храни дали в дългосрочен план биха били навредили на здравето на котето ?

# 28
  • Terra incognita
Според мен не, но не съм специалист.
Изхождам от факта, че котката е хищник по природа.

# 29
Аз пък пазарувам главно онлайн, защото купувам големи количества и така ми излиза по-евтино. Имам код за проследяване на поръчката, а в сайта на доставчика мога да си избера кога ще ми е най-удобно да ми изпратят храната. Последно взех 24 консерви по 400 грама и котките ми ще имат да ги ядат известно време. Сухата храна ми е големият проблем, там проявяват страшни капризи, ако взема от големите чували. Затова ще се задоволя за момента с пакети от по 2-2,5 килограма.

# 30
Аз храня с Natural greatness wild instinct cat & kitten и за разнообразие Purizon.
От паучовете и консервите  яде - Шезир ,Feline porta 21 , n&d.
Исках да попитам за високо протеиновите храни дали в дългосрочен план биха били навредили на здравето на котето ?
Ами, излиза, че след 7-мата година трябва да се намалят протеините. Диетата на възрастните котки трябва да е ниска на натрий, калций и фосфор и да набавя калий, витамин Д 3 и омега мастни киселини. Прочети си разните лечебни храни (за бъбреци, черен дроб, сухожилия, уринарен тракт, чувствителен стомах) какво и по колко съдържат и не съдържат и ще се ориентираш.

# 31
  • София
И моят котарак е на Роял Канин, свикнал е и няма отучване. А е на 15 години. Миналата седмица дадох 80 лв. за кръвна картина и биохимия, за да науча, че за годините си е много добре - уреа, асат и алат са в норма, тоя ще ме надживее и мен. Simple Smile Триумф на естествения подбор, прибран от улицата като малък.
Кажете какво да му давам против запек, защото яде повечко бисквити. На паучовете само облизва соса, омръзна ми да ги хвърлям.

# 32
И моят котарак е на Роял Канин, свикнал е и няма отучване. А е на 15 години. Миналата седмица дадох 80 лв. за кръвна картина и биохимия, за да науча, че за годините си е много добре - уреа, асат и алат са в норма, тоя ще ме надживее и мен. Simple Smile Триумф на естествения подбор, прибран от улицата като малък.
Кажете какво да му давам против запек, защото яде повечко бисквити. На паучовете само облизва соса, омръзна ми да ги хвърлям.
Моята е съвсем същата. На 16 е.
За проблем със стомаха давам Royal Canin digestive care.
Бях купила и котешка трева, но изсъхна без да я помирише дори.
Напоследък започнах да купувам и Royal Canin Ageing 12+

Иначе можеш да даваш и пробиотици за стомах

Остатъка без соса с малко хлебец го отнасят уличните превъзходни.

# 33
  • Terra incognita
Куко, пробвай с котешки пастет. И моят изблизва само соса на консврви/паучове с хапки, но пастета си го хапва целия.
Пробвай с тези на Гурме.

# 34
  • София
Моята е съвсем същата. На 16 е.
За проблем със стомаха давам Royal Canin digestive care.
Бях купила и котешка трева, но изсъхна без да я помирише дори.
Напоследък започнах да купувам и Royal Canin Ageing 12+

Остатъка без соса с малко хлебец го отнасят уличните превъзходни.

Да, яде РК 12+ - у нас й викаме "дърташките бисквити".
digestive care купих 100 г и още си стои - не я пожела. Всъщност, не е била дайджестив, видят бисквитките, а гастро-нещо си
А тази опитвала ли си:

# 35
Сиско, пробвай добре да размачкаш парченцата от пауча, да стане като пастет и размеси с малко водичка, може да ти се получи. Хем и течност приема така. При нас номера минава, женска принцеса имам аз, която е ловец по природа и вместо да яде парченцата, ги лови, убива, разнася из цялия апартамент. С намачкване си реших проблема. Наша Мая си има прибори и посуда само за нейно ползване и с тях действам. Grinning

# 36
Cuckoo, не съм пробвала от тази храна. Но от тези двечките, за които писах, си ги хапва с кеф.

# 37
  • София
Нашият гад хапва буквално 2-3 парченца и облизва соса, останалото си изсъхва и отива в кофата. И то когато е прясно отворено, ако постои в хладилник - тц. А му го топлим, съвсем сме изтрещели, аз за детето не се грижа толкова...

# 38
Мачкай с вилица и размесвай с вода. Grinning

# 39
Ами, деца са ни, ще си ги гледаме. Mr. Green
Въобще не се шегувам.
Скрит текст:
До вчера бях безкрайно щастлива че сме на толкоз години и сме здрави та дрънкаме, но вчера след преглед при ветеринар с притеснения за "перде", той ме застреля, каза че има отлепени ретини и на двете очи и е на 100% сляпа. Така че съм съгласна какво ли не да ѝ купувам, само да се чувства добре и обичана.
Радвайте се на любимците си и се грижете за тях възможно най-добре, оттам насетне всичко е Божа работа.

# 40
  • In the land of Never Never

На мен вета ми даде за Дуся Роял Канин Fibre Response, тя се запича, но й давам по малко от тази, смесена с другата, защото един път се подриска от нея.

# 41
Момичета, мисля да отворя една гериатрична темичка. Какво ще кажете? Ще дойдете ли да обсъждаме възрастните котки и техните проблеми? Ще се съберем ли групичка? Мислех си, че няма други възрастни котки, освен Фродо в котешката тема.

# 42
Момичета, мисля да отворя една гериатрична темичка. Какво ще кажете? Ще дойдете ли да обсъждаме възрастните котки и техните проблеми? Ще се съберем ли групичка? Мислех си, че няма други възрастни котки, освен Фродо в котешката тема.
Сигурно ще е полезно, най-малко да се събере на едно място опита с възрастни котки. Имала съм две възрастни котки, а сега вече моите минават в зряла възраст - 10 години.

# 43
Cuckoo, а не можеш ли да му даваш чисто месо или и на него се мръщи? Разбира се, за него трябва да е без сол и подправки. Не е задължително да е сурово, може варено и печено, избягвай пърженото.
Аз си харесах нова марка суха храна - Wild Freedom. Като състав наподобява Purizon, но нивата на фосфор и магнезий са по-ниски. Имат нови видове със съставки от различни континенти, да видим двете капризници дали ще я харесат.

# 44
  • Козлодуй
Против запек давах на предишната си котка краве масло, кисело мляко обаче внимавайте ацедофилното кисело мляко докарва до разтройство с кръв не знаех и и дадох съвсем малко за проба и стана голяма беля. Имам опит със стара котка, но сега имам повече проблеми с двама 10 месечни братя - превърнала съм се в чистачка - много цапат и малко повече да хапната и веднага разстройство - направо доста по-трудно се гледат от болна котка Simple Smile

# 45
  • София
Това за маслото е идея, той обича.
Ветеринар ми беше предписал масло за кожата и козината - ами оказа се цяло приключение да му налееш някакви си 5 мл в устата.
Не знаех колко много може да изглежда 1 ч.л.

Hands Plus1 за тема за стари котки

# 46
Речено - сторено. Заповядайте в тема за възрастните ни котки!

# 47
  • пак там
И моят е ловец Simple Smile Затова и престанах да му купувам паучове - хвърля си ги във водата и после си ги лови. И така - хем изхвърлям храната, хем значително по-често сменям водата.

# 48
Здравейте,
От година и малко храним моя котарак с Аплаус по препоръка на вет. Нямахме никакви проблеми, хапваше с голямо желание, но с последната опаковка имаме проблем, почти не я яде и започна да се чеше и скубе козина(нещо което правеше и преди да започнем с Аплаус преди година) Бих се радвала да споделите, ако някой е купувал скоро от тази храна дали има проблем с партида та. Също ще се радвам да препоръчате хубава храна, с която да го заменим Simple Smile

# 49
Бял ли е котарака? Чесане и скубене говори за алергия (обикновено към пилешкия протеин). Белите са предразположени към алергии.

# 50
Не е бял, сиво  с малко бяло му е козинката. Да още преди година доктора ни каза, че има алергия най-вероятно от храната, за това преминахме на Аплаус и с него нямаше проблем, но за съжаление отново се прояви Sad Значи ще търся нещо без пилешки протеин. Благодаря Simple Smile)

# 51
Сиво с бяло идва от бяло. Simple Smile

# 52
Какво ви е мнението за сухата храна на шезир?

# 53
Тази с 28% месо?! Според мен... не е качествена.

# 54
  • София
На Елизка любимата марка за гранули е N&D grain free серията и реших да не експериментирам с други. Преди давах и Carnilove, не се ядеше с такъв ентусиазъм. Даваме и мокра храна, напоследък най-вече пастет. Понякога го яде с желание, друг път не. И тя обича да ближе соса на паучовете, а парченцата да оставя. Затова - гранулки, пастет.

# 55
  • Terra incognita
Имам проблем. Купихме огромен чувал гранули,  първо купихме малък пакет, за да ги пробваме, уж ги ядеше. Сега не ги иска. Мисля, че не ги яде, защото са с по- пречистени, без зърно . Не искам да ги смесвам с други, защото си ги подбира и пак остават. Сега кара основно на паучове и хрупва по някоя гранула от немай къде 😀 дали ще ги прояде по- натам?

# 56
Смесването става постепенно като се започва с 3-4 гранулки от новите сложени при тези, които яде в момента. Постепенно се увеличава броят им. Препоръчва се този преход да става за около 10 дни и понякога производителите го изписват на опаковката на храната. Проверете дали имате такива препоръки на вашия чувал.
Рязка смяна на храната може да доведе до пълен отказ от нея.
Бъдете търпеливи Simple Smile

# 57
  • Terra incognita
Благодаря! Забелязвала съм и друг път, че отказва гранули без зърно и с по- чисти съставки. Явно в онези, другите, има някакви пристрастяващи съставки, знам ли.

# 58
  • Козлодуй
Аз винаги смесвам храните изобщо не давам само една храна Simple Smile

# 59
  • Шумен
Какво ви е мнението за сухата храна на шезир?

Давала съм на периоди от нея - като състав не е върха откъм процент месо, но пепелта например е много ниска, което е много важно при избора ми на храна. Мократа им е една от най-добрите такива според мен. Давам най-често от нея. . В момента от месеци котаракът е на една от Емаг- Bravery и я харесва.Тя е без зърно и прилична. И да не забравяме, че тази която е добра откъм състав, не винаги се харесва от писаните. Всички сме минавали през подобни опити.

# 60
  • Terra incognita
Какво мислите за този състав:

# 61
Извинявам се за късния отговор - не е зле изобщо. Може би една-две идеи по-нискокачествена от REAL NATURE, но пак става. Черната опаковка е класическата им серия без зърно, има такава за кастрирани без зърно с вкус на риба, но останалите съдържат ориз. Не ми харесват размерите на опаковките - 3 килограма чувал ми е твърде много, 400 грама пакет пък ми е твърде малко, затова и избягвам да ги взимам.
Моите котки вече контролират сами яденето си и не се тъпчат като невидяли. Не знам дали новата храна е спомогнала за това, но Пепуната е отслабнала доста и повръщането намаля значително. Гранулите са по-едри и вече ги дъвчат, а не гълтат.

# 62
  • Terra incognita
Благодаря! Real nature не ги яде, ама изобщо. Не, че и тези вде с охота, но пак хапва, ще свикне.
Явно, че в тези със зърно слагат някакви пристрастяващи съставки. Той е доста пълен и от магазина казаха, че тези гранули са добре, за стерилизирани котки.

# 63
Здравейте! След като изчетох цялата предишна тема установих,че неправилно съм хранила котарака си,следвайки съветите на развъдника.Котарака е раса  британска късокосместа,хранен с гранули роял канин за малки котенца за расата и  с мокра  уискас за малки котенца.
Стана на 1 година и в търсене на смяна на храната му се разчетох...дано не съм закъсняла много.Пазарувам от немския зооплюс.
 Моля за съвет относно сухата храна...трябва ли да търся храна за расата или мога и с други да опитам? Спрях се на Wild Freedom от гранулите и от мократа храна ще поръчам пробни пакети от GranataPet,Wild Freedom,catz finefood и Cosma. Благодаря !

# 64
  • Козлодуй
Ами съветите са да започнете с малки опаковки за да се разбере дали ще ги хареса, защото роял канин е много пристрастяваща храна и в началото да се смесва със старата храна като постепенно се намалява старата в съотношението  Simple Smile
Аз даже за да не свикват с една храна ги храня със смесена постоянно - имам 2 котарака за сега само на 1 година Simple Smile
Скрит текст:
Снимката е от рожденния им ден Simple Smile

# 65
Ами съветите са да започнете с малки опаковки за да се разбере дали ще ги хареса, защото роял канин е много пристрастяваща храна и в началото да се смесва със старата храна като постепенно се намалява старата в съотношението  Simple Smile
Аз даже за да не свикват с една храна ги храня със смесена постоянно - имам 2 котарака за сега само на 1 година Simple Smile
Скрит текст:
Снимката е от рожденния им ден Simple Smile
Много благодаря! Така и ще направя и ще споделя резултата. Нашият котак е днес рожденик и става на една година...тъкмо го щракнах...и вашите са страхотни сладури!🙂

# 66
Хехе, честити да са ви котачетата. Animal Kissing Cat
Много са сладки. Animal Heart Eyes Cat
Пп Британчето е разкошно. Heart Eyes

# 67
Много хубав котарак имаш. Аз ще се присъединя към препоръката на pvacheva за малките опаковки. Не те съветвам обаче да смесваш храните, особено ако си се насочила към Wild Freedom като суха, защото гранулите са едри и на котьо ще му е по-лесно да отбягва хубавите и да се нахвърля на лошите. Като марка са много добри, нивата на фосфор и магнезий са ниски, а това е особено важно за мъжките котки. Наскоро моите изядоха 6 килограма от Spirit of America и много се харесаха. сега в сряда очаквам още 6 кила от Spirit of Europe. Изборът ти за мокра храна също е много добър, но като цена са малко скъпички. Като по-евтина алтернатива препоръчвам Feringa, в повечето случаи се изяждат. Сухата за съжаление при мен хич не върви, първо се изхвърлих с 13 килограма риба, зорлем ги изядоха, сега се цупят на патицата (4 килограма).

# 68
Много хубав котарак имаш. Аз ще се присъединя към препоръката на pvacheva за малките опаковки. Не те съветвам обаче да смесваш храните, особено ако си се насочила към Wild Freedom като суха, защото гранулите са едри и на котьо ще му е по-лесно да отбягва хубавите и да се нахвърля на лошите. Като марка са много добри, нивата на фосфор и магнезий са ниски, а това е особено важно за мъжките котки. Наскоро моите изядоха 6 килограма от Spirit of America и много се харесаха. сега в сряда очаквам още 6 кила от Spirit of Europe. Изборът ти за мокра храна също е много добър, но като цена са малко скъпички. Като по-евтина алтернатива препоръчвам Feringa, в повечето случаи се изяждат. Сухата за съжаление при мен хич не върви, първо се изхвърлих с 13 килограма риба, зорлем ги изядоха, сега се цупят на патицата (4 килограма).
Благодаря за съветите! Поръчах пробе пакет 3×400гр Пиле,телешко и сьомга на Wild Freedom и пробни миксове  6×85 или 100гр от GranataPet,Wild Freedom,catz finefood и Cosma мокра храна...да видим какво ще му хареса. Той не яде много, така че разделям едно пакетче от 100гр на 2 дози. До няколко дни трябва да дойде пакета и ще споделя.

# 69
Аз моят британски късокосмест го храня с гранули (давам ги надвечер) Thrive Cat PremiumPlus. Купувам ги от fressnapf.de - в магазините ги няма. Яде между 30 и 45 грама, според зависи дали мократа храна си я изял или не.

Преди това дълги години му давах други, но ту ги ядеше, ту не.

# 70
Аз пък направих две поръчки от Петмол през два дни разстояние и решиха да ми доставят втората поръчка преди първата. Simple Smile

От Зооплюс ме дразни, че трябва да плащам предварително, за това не поръчвам от там.

# 71
Аз пък направих две поръчки от Петмол през два дни разстояние и решиха да ми доставят втората поръчка преди първата. Simple Smile

От Зооплюс ме дразни, че трябва да плащам предварително, за това не поръчвам от там.
Жалко е,че имат различна политика за различните държави. Има няколко възможности за плащане,а аз при  поръчка избирам плащане със сметка. След получаване на пакета имам 14 дни да преведа парите.

# 72
Различна политика имат зооплюс, вярно е. Не ме дразни плащането предварително, обаче в българския сайт изборът е по-ограничен, промоциите са по-смотани, са се пробута това, което не върви в други държави... И все пак предимно от тях купуваме, тъй като предлагат собствени марки, чието съотношение цена-качество е трудно да се бие.

# 73
Петмол ме загубиха официално като клиент!!! Изпратиха ми отворен чувал с гранули. Няма опция преглед. Докато се усетя куриера офейка. Сега ще им го върна за моя сметка, но най-вероятно ще кажат, че аз съм го отворила. Бясна съм!! Големи глупаци, да си губят така клиентите!!!

За другата поръчка ми били звъняли, че я нямали налична храната. Звъняли на майна си райна! Да ми пишат имейл като не са се свързали с мен по телефона.

# 74
И на нас ни се беше случило веднъж с отворен и после лепен с тиксо чувал от Петмол. Обадихме се, изпратиха куриер, който да вземе чувала и изпратиха нов. След това много пъти сме поръчвали от тях и не е имало проблем. Мъжът ми имаше някакъв златен акаунт ли, не помня вече, за постоянна отстъпка от 5% заради достигната сума от поръчки. Реално вече рядко поръчваме от тях, макар че те най-бързо доставят, защото сме с много животни, и търсим възможно най-ниската цена.

# 75
И аз имам намаление за лоялен клиент, ама това ми се стори прекалено нагло и глупаво отношение. От петмол твърдят, че било грешка на куриера. Ми, като е така, защо веднага задигнаха наличността на тоя чувал в сайта? Завчера ми пратиха имейл, че храната е налична, правя поръчка веднага, пускат я на Спиди вчера и днеска вече храната изчезна от сайта им. 70 лв платих за тоя чувал! Срамота...! Освен това, до сега винаги е имало опция преглед. А този път, куриерът първо ми взе парите, а след това ми подаде чувала и аз докато се усетя, че така не би трябвало да изглежда оригиналната опаковка, ония вече беше потеглил. Първо плащаш, после не можеш да откажеш пратката... Голямата тъпня днеска. И животинките ми останаха гладни. Сега трябва да ги храня с друго.

# 76
  • Пловдив
Здравейте! Храня моята маца с гранули на Леонардо (без зърнени култури), защото е много трудна по отношение на гранулите - харесваше Taste of the wild, но магазинът от който ги купувах спря да зарежда, минахме на Advance , но в един момент спря да ги яде. За сега с Леонардо е ок. Давам мокра храна на Animonda Carny, нея я яде без проблем. Не давам Уискас, Феликс и т.н.,а и тя не ги харесва. Капризна е, но с удоволствие й угаждам.

# 77
И моят от малък яде продуктите на Animonda, от серията vom Feinsten.

Опитах да сменя с малко по-скъпите, но уж по-хубави  REAL NATURE, но той отказваше да ги яде и се хранеше само с гранули, за това се върнахме на Animonda.

# 78
  • Пловдив
И моят от малък яде продуктите на Animonda, от серията vom Feinsten.

Опитах да сменя с малко по-скъпите, но уж по-хубави  REAL NATURE, но той отказваше да ги яде и се хранеше само с гранули, за това се върнахме на Animonda.
Ние с тази серия не сме пробвали, директно с Carny, търсих вариант от мокрите храни, че тя е капризна и лакома едновременно, доста храна се купува. Но предполагам и тази разновидност, която си взела е добра като храна, а щом писанката я обича, какво повече да искаш.

# 79
Моите пък не харесват Animonda Carny. Започнаха да ѝ се цупят още в периода, в който не бяха капризни, сега сигурно ще е някакъв ужас. REAL NATURE се харесаха, но вече купувам по цели тарелки от Зооплюс, че ми излиза по-изгодно. Последно взех catz finefood 24 консерви от по 400 грама, но не съм ги отворила още. Единични от тази марка съм купувала, нямаха никакви ядове, както и паучове по 85 грама, всичко се изяждаше. Сега довършват класическите консерви на Feringa (една от марките на Зооплюс), останаха ми още 2-3 и мятам catz. По отношение на сухата храна май няма да си правя експерименти, а ще си остана на Wild Freedom (още една марка на Зооплюс).  Американската серия (пилешко и говеждо) много им хареса и се изядоха всичките 6 килограма без грам цупене. Вчера пристина европейската серия с пилешко и сьомга и се надявам на успех и там.

# 80
И да споделя...смяната на гранулите от Роял Канин със Wild Freedom беше успешна....хапва си новата храна с удоволствие. Започнах с телешко и когато опаковката от 400гр свърши ще му дам и сьомга и пиле...и тук искам да попитам на колко време давате различен вкус храна,често ли сменяте или като давам телешко да продължа по-дълго и да кажем след 1 месец да дам друг вкус?
От мократа хареса дивеч на Wild Freedom,  супа на Cosma  яде само бульона, телешкия пауч на catz finefood не го яде с удоволствие,но пак ще опитвам и с другите вкусове...още трябва да опита и GranataPet.

# 81
Аз купувам 6 килограма (имам две котки) и предлагам другата храна като свършат.

# 82
Аз купувам 6 килограма (имам две котки) и предлагам другата храна като свършат.
Благодаря много!

# 83
Момичета,

Знаете ли дали от някъде може да се купи/поръча Freeze Dried Cat food?

# 84
Момичета,

Знаете ли дали от някъде може да се купи/поръча Freeze Dried Cat food?
Тази фирма предлага тук сурова замразена храна за котки и кучета, аз поръчах за моите, но не им хареса. Може би не е лошо, но вече са старички и трудно биха свикнали.
https://www.heartyapetite.com/bg-bg/

# 85
Здравейте момичета, моята мкоъанка си я храня само с Optima и съм много доволна. Имат различни видове като винаги и купувам и за по лесно изхвърляне на космените топки. През последния един месец си сменяше козината и не искаше никаква друга храна, а само този вид за космените топки. Някой друг ако има мнение за оптима ще се радвам да го чуя. Hug

# 86
Аз моят котарак го реша ежедневно с нормална четка за котки и 3 до 4 пъти в годината с фурминатор - така няма много косми, които да нагълта и съответно да изповръща. Отделно домът ми не се пълни с котешки косми.

# 87
Аз моят котарак го реша ежедневно с нормална четка за котки и 3 до 4 пъти в годината с фурминатор - така няма много косми, които да нагълта и съответно да изповръща. Отделно домът ми не се пълни с котешки косми.

Аз също я реша но само с фурминатор. Но при нас сресването става много трудно..Confounded

# 88
  • Козлодуй
Аз също ги реша всяка седмица с цел по-малко косми да се разнасят освен това им давам котешка трева и малцови хапки Simple Smile

# 89
Имате ли впечатления от сухата храна за контрол на теглото или тази за кастрирани на Virbac?

# 90
Здравейте! Моят котарак беше много капризен цели три години, не харесваше почти никакви гранули, беше свикнал с паучове и не искаше друго. Наскоро пресметнах колко голям разход са ни паучовете му (изяждаше по 4-5 дневно на брит) и просто спрях да му ги купувам. 2 дена стоя гладен, при пълна купичка с гранули, мяукаше като обезумял, но го изтърпяхме. Хрупа си вече няколко седмици taste of the wild гранулки, не мога да кажа, че е доволен, но определно свикна.

# 91
При положение, че мократа храна е препоръчителна за мъжки котки, не разбирам от какъв зор сте го насилили да яде гранули, които във времето могат да му навредят на бъбреците и да доведат до неблагоприятни последици за здравето му. Да, финансовия въпрос не е за пренебрегване, разбирам това, но има и не толкова скъпа мокра храна, която не е боклук. Поне редувайте мокра и суха храна, не го оставяйте само на гранули.

# 92
Благодаря за отговора. Не знаех, че гранулите могат да повредят бъбреците му, нямам такава информация, но ще го обсъдя с вета. Може ли по-подробно да обясните?

# 93
Ами има доста информация в нета.
А и от опит на стопани и личен такъв с мъжки котарак. Свързано е с отделителната система (уринарния тракт) на мъжките котки, която има особености и различия в сравнение с женските котки. Пикочните им пътища са по тесни като цяло и имат едно специфично стеснение специално мъжките, което може да се запуши при хранене само със суха храна. Тя е и солена и много бързо уврежда бъбреците, а и непоемайки достатъчно влага(вода) с храната риска се увеличава многократно. Както знаем повечето котки не пият достатъчно вода и мократа храна е алтернативата за набавянето на достатъчно влага в организма. Избягвайте и риба, рибни продукти и гранули с риба, заради съдържанието на фосфор, който също не е препоръчителен. И не казвам да не давате гранули, а да не е само гранули. Нека да има и от двата вида храна - суха и мокра, като наблягате на мократа. Ако трябва да избирам само един вид, аз бих избрала мократа.
Иначе повечето ветове едно си знаят, едно си баят - Роял Канин гранули и това е. Пробутват си рекламата на Канин и им дреме на шапката. А после като изникне проблем - ама не е трябвало да храните животното само със суха храна. Е, като не е трябвало, поради що я прокламирате като манна небесна. Та така.

# 94
Отделно 4-5 пауча може да са прекалено много. Вижте какво пише на опаковката им - трябва да има препоръчителна дневна доза за килограмите му.

# 95
  • София
Доста са, ако един пауч е 100 гр (не помня Брит дали бяха по толкова или по 85 гр), това са 400-500 гр мокра храна, което се равнява на 80-100 гр суха.

# 96
Да, 4-5 пауча и аз мисля, че са много. Сякаш два до три най много от по 100гр. са достатъчни.

# 97
Това намерих като инфо от сайт https://www.zoo-bio.co.uk/ , който продава тези Brit паучове.

Скрит текст:

Няма обаче инфо колко калории съдържа 1 пауч.

ПС: Таблицата е за марката БРИТ - отделните марки имат отделни препоръки!

ПС2 : Друг сайт ( petto.asia ) препоръчват дневно както следва (размер на котката) :
2кг - 1,5 пауча ; 4кг - 3 пауча ; 6 килограма - 4 пауча...

# 98
Нашият котарак упорито не иска да изяжда цялата мокра храна,непрекъснато му предлагам и изхвърлям. Преди да сменя храната, го храних с Уискас,но дори и тогава изяждаше по 40 грама на ден от паучовете. Сега му предлагам Cosma,GranataPet и WildFreedom , но положението е същото... хапва съвсем малко от предложеното.В същото време гранулите на WildFreedom ги яде с удоволствие.
Добра идея ли е да го оставя само на мокра храна няколко дена,докато не започне да си я изяжда?

# 99
Не е задължително да е само на мокра храна и тя да е основното му хранене. Важното е да присъства в менюто. Щом изяжда по малко количество, пробвай да му го размиваш с малко водичка, за да може с нея да си поеме необходимата за организма му влага.
Пп Моята женска маймунка така я свикнах. Намачквам и размивам с водичка и тя си изсърбва пауча като супичка. Изяжда половин пауч на ден плюс гранулки, които ръбка по всяко време на деня. Отделно си има и купичка с прясна водичка.

# 100
  • Козлодуй
Аз съм с двама котарака вечер давам по един пауч а сутрин суха храна - смесена на различни марки, паучовете също различни и единия яде предимно мократа храна, а другия предимно сухата или ако има в паучовете някой джънк Simple Smile Този по-едрия които яде мократа храна яде и варено яйце, а дребния не иска истинска храна иска джънкове - характер - не зная какво да ги правя за да ядат равномерно Simple Smile

# 101
Благодаря на всички за подробните обяснения.
Ще му върна паучовете в менюто, но ще ги огранича до 1 дневно. Доколкото разбирам основния проблем при храненето със суха храна, е това, че не съдържа вода, а котките не пият достатъчно и се увреждат бъбреците им. Моят, когато беше само на паучове не пиеше изобщо вода, направо му се чудехме как живее без вода. Явно си е набавял достатъчно с храната. Откакто е на гранули пие постоянно, дори и от купичката на кучето, ако неговата вода свърши и не забележим навреме. Но пак няма как да знам дали е достатъчно за организма му.
Относно паучовете: изяждаше по 4-5 условно, т.е. основно соса и част от хапките, останалите изсъхваха в купичката, налагаше се да ги хвърлям и да дам нов пауч.
Посъветвайте, моля, паучове, които не са на висока цена и не са боклуци като Уискас/Феликс.

# 102
Можеш да му даваш и консерви. Съветвам те да взимаш консерви с по-малък грамаж, максимум 200 гр, добре и по-малко, за са я изяжда за ден. Паучовете на Уискас/Феликс мисля, че са с 4% месо. Всичко с повече ще е по-добре. В Зооплюс има почти на цената на Феликс по-хубави. Отиваш на "Консервирана храна" и гледаш паучовете и техния състав. Съветвам те да започнеш от марките, които са отбелязани със звездичка *.

# 103
Моят е към 4кг. и изяжда на ден 1 пауч 85-100гр и 30-40гр гранули. Стигат му.

Разгледайте различните видове паучове - има фирми, които предлагат паучове с повече сос (animonda имат, за други марки не знам - не съм гледал)

# 104
  • Козлодуй
Аз добавям телешки бульон към пучовете им - сама си го правя - без сол и много го харесват - като варя телешко и им сипя в една тарелка малко бульон го изяждат моментално особено едрия Simple Smile

# 105
Не е задължително да е само на мокра храна и тя да е основното му хранене. Важното е да присъства в менюто. Щом изяжда по малко количество, пробвай да му го размиваш с малко водичка, за да може с нея да си поеме необходимата за организма му влага.
Пп Моята женска маймунка така я свикнах. Намачквам и размивам с водичка и тя си изсърбва пауча като супичка. Изяжда половин пауч на ден плюс гранулки, които ръбка по всяко време на деня. Отделно си има и купичка с прясна водичка.
Благодаря за съветите! Вода пие много.Още когато беше малък му взехме фонтанче с течаща вода и много обича да пие от него. Ще опитам с водичка или сварен несолен бульон от месо да му разтворям мократа храна,пък дано му хареса.Благодаря!

# 106
Момичета моята котка не обича паучове никакви затова я храня само с гранули, но за уринарния трак вземам други гранули които са на доктор клаудър и си ги хапва без проблем. Animal Cat2

# 107
  • Пловдив
При моята глезана пък беше обратното, гранули не иска, а само мокра храна, но й давам и гранули, хапва си ги, така че имаме разнообразие. Но гранулите трябва да са хубави, иначе не докосва. И аз не съм фен на Роял Канин и слава богу не е привикнала с тях, както се получава.

# 108
Най-достъпни са ми пастетчетата от ДМ с  50-60% месо. Те са, обаче, само 2-3 вида (поне в нашия ДМ). Сравнявам ги като състав с Анимонда Фон... (кво беше там...) Sweat Smile като цена са по-евтини, обаче.

Онзи ден взех от Била пастетче на 59 стотинки, за проба. Едната ми котка такава диария хвана, не е истина... Никога повече няма да взимам Билла.

На Роял Канин "лечебните" формули си струва да се разгледат и анализират от към състав. Защото реално не са лечебни, но са формули. Simple Smile

Ето, например, Renal Select се оказа най-перфектната гранула за възрастни котки, която съм виждала. Супер лесна за дъвчене, водят я ниска на протеини, но има нормален процент протеини в сравнение с джънковете, не води до затлъстяване, не разстройва и запича стомах и на вкус е идеална (става за човешка консумация), освен това е ниска на фосфор и сол (за бъбреците) и съдържа калий (за мускулна и нервна система). Просто трябва да се отдели много време да се чете състав и да се сравни с различните други вариации, защото РК имат вариации на храните (различно име със съвсем нищожна разлика в количеството на съставките) както и с други марки, и да се помисли от какво има или няма нужда котката.

Последна редакция: сб, 13 юни 2020, 12:08 от amy_nka

# 109
Уф, чувствам се престъпник, Дуся беше доста запечена напоследък и реших да и дам сметанка (истинска, не растителна), за кафе. Давала съм й преди, на Мегеле, на Президент, общо-взето, една-две сметанки леко подобряват положението. Аз съм на морето в момента, и най-близкия магазин с повече асортимент е Лидл, от там пазарувам периодично. Купих някаква сметанка за кафе, каквато имаше, видях че е истинска, но с карагенан, ама все пак реших да пробвам. Два дни й давам по една, нищо особено, вчера й дадох две, и се започна едно повръщане, днеска е тотално подрискана, не яде от вчера нищо почти. Боже, отрових ли си котето с този карагенан, колко време й трябва да се изчисти, не знам.
Карагенанът е водорасло, за който не знае, и се слага в много продукти, - млека, сладоледи, кремове, за сгъстяване. Чела съм, че е несмилаемо за човека, и може да предизвика проблеми, и избягвам да купувам продукти, където го има, но ми се случвало да ям нещо с него, малко ми прави киселини. Но хранителната индустрия си го прилага масово. Реших, че котките са по принцип по-устойчиви от човека, а може и на тях да не действа така. Да, ама не, бедната ми Дуся, сега не знам какво да й давам, дали ще мине, кога и въообще какво да правя. Тук има един вет, ама много не съм сигурна, какво може да й помогне. Някой ако има идея какво да й дам в тази ситуация, пишете.

# 110
  • Козлодуй
Трябва да спреш повръщането с четвъртинка Фамотидин https://apteka.framar.bg/21000945/%D1%84%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%82 … D1%80%D0%BC%D0%B0 това ветеринар ми го е предписвал иначе много ще отслабне ако и се гади и вследствие на това не яде и да знаеш че на старата ми котка лекувах запек с кисело мляко и масло а не със сметана Simple Smile
Сегашните ми котараци от малко са в разтройство малко повече да потичат и ги хваща разтройство - някоя храна да не им понесе и пак и имам лечебна храна против разтройство та им дадвам когато е необходимо Simple Smile
Иначе предишната ми котка все запек имаше ама беше женска - очевидно е различно от мъжките Simple Smile

# 111
Трябва да спреш повръщането с четвъртинка Фамотидин https://apteka.framar.bg/21000945/%D1%84%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%82 … D1%80%D0%BC%D0%B0 това ветеринар ми го е предписвал иначе много ще отслабне ако и се гади и вследствие на това не яде и да знаеш че на старата ми котка лекувах запек с кисело мляко и масло а не със сметана Simple Smile
Сегашните ми котараци от малко са в разтройство малко повече да потичат и ги хваща разтройство - някоя храна да не им понесе и пак и имам лечебна храна против разтройство та им дадвам когато е необходимо Simple Smile
Иначе предишната ми котка все запек имаше ама беше женска - очевидно е различно от мъжките Simple Smile
Благодаря за съвета! Утре ще взема фамотидин, ако продължава да повръща, ама тя е сложна и с таблетките, изпада в ужас, дере и хапе като обезумяла, като съм й давала против глисти.
Ще купя масло, аз не потребявам млечни продукти, и ще е за нея, дано да й хареса. Със сметанката на Президент и Мегеле, която си е чиста животинска сметана, не е имала проблеми, явно всичко идва от карагенана. Така че, избягвайте го, както за хората, така и за животните. Чела съм, че даже и да не усещаш нещо стомашно, може да предизвика автоимунни проблеми. Но на никой не му пука, бутат го навсякъде, и в биопродуктите даже го има.
Иначе при мен е същото с женските и мъжките котаци - Дуся изкарва направо едни камъчета, а Васко е перманентно подрискан, при него правя какви ли не фокуси, да го докарам на някаква оформена или поне кашеста консистенция.

# 112
  • Козлодуй
Маслото го давах на женската котка като залепвам една филийка масло на една тежка чинийка за да не я мести като ближе и така тя си ближеше само когато усети че и трябва - много мъдра котка беше - много ми е мъчно за нея Simple Smile

# 113
Ти сигурна ли си, че това повръщане и диария е от една сметана? Да не се окаже някой вирус? Лигавиците как са й - очи, нос, венци?
Фамотидина е добра идея, иначе. Давай й течна храна, да не се обезводни. И пробиотик Фортефлора на Пурина, ако намериш.

# 114
Няма от какво да е друго, не излиза никъде, храната й е една и съща, а и иначе не се държи като болна, гали се, протяга ми се, разхожда се по балкона и гледа какво става навън. Ако е изяла някой бръмбар евентуално на балкона, от това да е, но не ми се вярва. Вчера изкара меко ако, а днес беше направо диария. Дадх  й едно кремче на Миамор, със сьомга, от зооплюс, тя ги обича, изблиза го, и после повърна. Не яде в момента нищо.
Имам пробиотика на Пурина, давам го всеки ден на Васко в храната, защото му правихме наскоро курс с антибиотици за уринарна инфекция. Ще изчакам да видим утре дали ще прояде нещо, защото сега няма как и пробиотика да опитам да й дам.

Дописвам поста днес, 15 юни, през нощта е дрискала, и имаше слуз с кръв, и я закарах в ветеринарната клиника в Черноморец, което е на 50 км от Ахтопол, където сме. Приеха я, сложиха система, защото е обезводнена, направиха й кръвни изследвания. Кръвната картина беше добра, но ще пуснат и допълнително други показатели. Звъних привечер, казаха че те ще ми се обадят, но още не са. Надявам се да се оправи там. Бедното ми коте, имало да пати.

Последна редакция: пн, 15 юни 2020, 19:42 от Glikoza

# 115
Малеее, какво става днеска с котешките теми... Навсякъде чета по някоя неприятна случка... Flushed
Много сериозна диария е, щом има кръв и слуз.
Пробвай да й свариш оризова вода и да добавиш пробиотика към нея, като каша ще стане, вместо да й даваш Миамор.

И мои котки от пастетите на Била се разболяха с диария и някаква лепкава кафява слюнка + температура. Подрискаха се. Почнах с пробиотик и само течна храна. Свърши работа, вече са по-добре. Ама не смятам повече да експериментирам с храни.

Последно зърнах в ДМ нови гранули - Сензитив с пуйка и Сениор с хондроитин и Дл-метионин. 10 лв/кг излизаха. Купих по един пакет за проба. Харесаха ги, не им разстрои стомасите, обаче как вонят тоалетните от тези гранули....!

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 23:41 от amy_nka

# 116
Малеее, какво става днеска с котешките теми... Навсякъде чета по някоя неприятна случка... Flushed
Много сериозна диария е, щом има кръв и слуз.
Пробвай да й свариш оризова вода и да добавиш пробиотика към нея, като каша ще стане, вместо да й даваш Миамор.

И мои котки от пастетите на Била се разболяха с диария и някаква лепкава кафява слюнка + температура. Подрискаха се. Почнах с пробиотик и само течна храна. Свърши работа, вече са по-добре. Ама не смятам повече да експериментирам с храни.

Последно зърнах в ДМ нови гранули - Сензитив с пуйка и Сениор с хондроитин и Дл-метионин. 10 лв/кг излизаха. Купих по един пакет за проба. Харесаха ги, не им разстрои стомасите, обаче как вонят тоалетните от тези гранули....!
Аз писах за развитието с Дуся в темата за възрастните котки, нещо се обърках в темите... Thinking Та всъщност два дни изкара в клиниката в Черноморец. Взех я след това, там я бяха изследвали и казаха че кръвната захар е доста повишена. Втория ден обаче е била малко над нормата, може да е от стреса, смятат че е възможно. Тя наистина е много плашлива. Панкреатичните изследвания също не бяха добри, но продължих тук лечението с инжекции при местния вет. Оправи се от повръщането, ходи вече нормално.
Май месец им пуснах и на двамата с Васко изследвания, и нямаше отклонения със захарта, освен чернодробните. Предложиха за черния дроб едно лекарство, Hepatiale Forte, което е в желатинови ампулки и може да се сложи в храната. Невероятно, но го прие, и си яде храната с него! Дано да й подейства добре!
За  пастета от Била - аз преди да тръгна от София, видях в един блок с двор близо до вкъщи три малки котета, обезумели от глад, майка им вече явно не можеше да ги изхрани с млякото, и им дадох каквото имах, нося винаги от котешките меки пръчки, и започнах да ходя да им оставям храна всеки ден. Купих и от Била пастети, и им дадох - поне два-три. И други видове бях купила и им давах. После два дни не ги видях вече в двора, оставях им храна все пак на същото място. След това вече заминах. Боже, да не съм ги разболяла с тази храна от Била? Кой може да предположи? Защото е мека, пастет, и реших, че е добре за тях. Вече няма да рискувам. Не навсякъде има от бебешката храна на уискас, а и тя като им хареса, друго може после и да не искат, а за улични котета не е добре да се разглезват прекалено...

# 117
Според мен уличните котета няма как да се разглезят от пастетите на уискас, защото те не им допринасят никакви протеини. Те си набавят протеините от плячки, които майките им носят, за това трябва майката да е жива и здрава, за да са добре и малките.

# 118
Уискас им слагат някакви овкусители, които карат котките да не харесват друга и да искат от същата храна пак. Че нямат протеини, е вярно, както и други подобни масови храни за котки, където месото е към 4%. Ама то и при хората, това че една храна няма полезни съставки, не означава, че не се харесва, даже напротив, особено т.н. джънк фуд.
Давам на Дусето по малко масълце в храната, около грахово зърно. Ходи горе-долу пак така, твърдо. Не знам, дали да й увелича дозата, да не е вредно. Колко масълце да й давам?

# 119
  • Козлодуй
Аз писах по горе как съм давала маслото - залепвам една филийка на една тежка чинийка и тя си ближеше колкото и е необходимо  те котките имат усет колко и какво им трябва Simple Smile

# 120
За черния дроб не е ли вредно консумацията на мазнини?

# 121
Ами може и да не е полезно наистина, аз затова искам да давам нещо минимално, защото и да е запечена постоянно сигурно не е добре. Тя като трябва да ходи по голяма, почва да мяука жално, явно изпитва някакъв дискомфорт. Давах й сметанка, малко да я разхлаби, а и тя е мазна. След като сметанката с карагенан направо я отрови, засега се отказах. Иначе от храните яде предимно паучове риба и риба с говеждо, Feline Porta21, на няколко дни й давам една с пилешко, и за черния дроб суха храна Хепатик на Пурина. Като цяло доста лека храна е.
С малко масло в храната, горе-долу е добре, ходи почти всеки ден, и акито не е толкова сухо.

# 122
  • София
Малцовата паста е мазна също и помага.

# 123
  • Козлодуй
Мазнините не пречат на котките, те са хищници и се хранят с мазнини и протеини и не могат да обработват въглехидрати. Нали знаете някой човек като не консумира мазнини как му капе косата - е при котките е още по-ужасно защото тяхното тяло е пригодено предимно за месо затова на дивите котки не им линее козината защото се хранят с месо, а домашните котки страдат от типично човешки заболявания като диабет защото в техните храни често има въглехидрати които са недопустими за един хищник Simple Smile
Черния дроб според мен се уврежда от алкохол и лекарства Simple Smile
Ето сега на моите котараци давам биотин на таблети и той е направен по химичен път т.е. пречистват се от черния дроб тези химични елементи и освен, че помага той и вреди Simple Smile

# 124
А, липидемията на черен дроб, според теб на какво се дължи? Simple Smile

# 125
  • София
На въглехидрати.

# 126
Здравейте!
В момента имам доста колебания коя храна да избера, като съм се спряла на 3 варианта - Taste of the wild, Wild freedom, Purizon. Коя бихте препоръчали? Направи ми впечатление, че в състава на Taste of the wild не е описано % съдържание на калций и фосфор (котето ми е мъжко и зная, че за мъжките е важно да се следи). Намерила съм доста позитивни отзиви за Taste of the wild, но не разбирам защо тази информация не е упомената.

Досега мъникът хапваше Applaws, но се отказах от него, поради високия % сурова пепел - 10,5%.

В момента в zooplus има промоция с безплатна доставка за определени продукти.

# 127
  • София
Аз купувам N&D. Сега проверих, % сурова пепел там е 8.7% макс. Пак ми се струва доста, но е по-нисък от Applaws.

# 128
Здравейте!
В момента имам доста колебания коя храна да избера, като съм се спряла на 3 варианта - Taste of the wild, Wild freedom, Purizon. Коя бихте препоръчали? Направи ми впечатление, че в състава на Taste of the wild не е описано % съдържание на калций и фосфор (котето ми е мъжко и зная, че за мъжките е важно да се следи). Намерила съм доста позитивни отзиви за Taste of the wild, но не разбирам защо тази информация не е упомената.

Досега мъникът хапваше Applaws, но се отказах от него, поради високия % сурова пепел - 10,5%.

В момента в zooplus има промоция с безплатна доставка за определени продукти.
Бих препоръчала Wild freedom. От месец и половина моят котаран я хапва и е супер. Смяната стана без проблеми...започнах с чистите - досега е изял 2кг телешко и от няколко дни хапва пилешко.По съвети от форума избрах храната и на всеки 2кг ще му давам нов вкус на същата марка.

# 129
Аз пък препоръчвам Concept for life. Нашата Габи днес става на 1 годинка и откакто я имаме /9 месеца вече/ само такива гранули й давам. Паучовете и консервите са на други марки, също от Зооплюс - хапва си ги с кеф. Blush

# 130
Зооплюс са пуснали нова марка суха храна - Greenwoods, тяхна е. Досега се произвеждаше само мокра (тип Cosma и Applaws) и биологична постелка (тип Cat's Best). Гледах им състава, много добър ми се видя (без зърно, процентно съдържание на животинските продукти е към 70%, а на първо място е прясното месо), нивото на фосфор и магнезий също не е високо, но опаковките ми се виждат малко грамадни - 3 кила е голямата. Цената за този състав също е много добра, 50 евро за 9 кила. За съжаление ме притесняват капризите на Нейно Величество, засега признава само Wild Freedom, REAL NATURE и Nutro. Дано и тази хареса, че се виждам в чудо вече.

# 131
Аз за момента си й давам само една марка гранула , като сменям паучовете /консервите.
Иначе взех за проба N&D с еленско месо и доста й хареса.

# 132
  • София
И Елизка обича много N&D, но последно ѝ взех тази с пъдпъдък за кастрирани котки и не е много ентусиазирана.

# 133
На моите много им хареса агнешкото от серията с киноа, с херинга от морската серия не чак толкова. Ако не беше цената ѝ, щях да им купувам редовно, ама... Все пак имам регистрация в сайта на Фармина и мисля да пробвам отново, този път нещо различно.

# 134
Моята котка досега я храних само с храна за стари котки, но нали си е баба разви алергия и трябва да се храни с хипоалергенна храна. В сайтовете изборът е много беден, да не говорим за магазините... Някой от вас има ли опит с подобни храни, от кои сте доволни? Кой сайт според вас има най-голям асортимент?

# 135
  • Шумен
Зооплюс е сайтът с най-голямо разнообразие за мен. Цените също са приемливи, сравнени с нашите сайтове или ветеринарните кабинети, продаващи и храна.

# 136
Знае ли се към какво е алергична котката? Ако да, в такъв случай не е ли по-добре да се смени храната с такава, която не съдържа въпросната съставка, предизвикваща алергия? Примерно ако котката има непоносимост към пилешко месо, то може да се смени източника на протеин, примерно сьомга, агнешко, говеждо, заешко и т.н. Ако е алергична към зърнените култури, то храната трябва да е изцяло без такива. От сайтовете най-голямо разнообразие има в Зооплюс и зоомагазини Стефанов. В първия случай трябва да се направи минимална поръчка от 49 лв, безплатната доставка е от 89, налага се предварително плащане и храната пристига след около седмица. Обаче откъм цени като че ли излиза най-евтино там. Вторите ги има и на физически магазини и може да се купи на място. За онлайн сайта обаче има доста негативни мнения що се касае за наличност. Там не смея обаче да се обадя, защото съм в чужбина и поръчвам в немската версия на Зооплюс. Ето тук можеш да погледнеш асортимента откъм медицинска храна.

# 137
Досега не е установено към какво е алергична. Храня я с Хилс и Пюрина про план за стари котки. Според ветеринаря те са достатъчно качествени и изненадан, защото тя ги яде от години. За него решението е преминаване изцяло към хипоалергенни храни, защото та нейната възраст стероидите по-скоро биха и навредили.
Зооплюс има разнообразие наистина, но търсачката и филтрите  не са домислени много. Както и да е ще отварям ако трябва храна по храна. Благодаря!

# 138
# 139
# 140
Моята я храня с гранули на Аплаус и Пюр Лайф, и консервички на Карни  (за коте до 1 година).
Ще пробвам и N&D.
Домашна-превъзходна на 4 месеца Simple Smile

# 141
Да повдигна малко темата....имам от месец 4-5 месечно коте, храня я смесено паучове и гранули, но сутринта след пауча е видимо гладна и цял ден проси храна Joy реших да заменя паучовете или поне да ги редувам с домашна храна, нещо като супа от пилешко, бульон и малко морков. Ако някой си храни котката с домашна храна, моля за препоръки. Четох тук, че задължително към домашната храна се добавят витамини, ще поръчам, засега само я пробвам дали ще го яде, не е супер очарована ама си го изяжда.
По отношение на гранулите за начало взех Брит, но се ориентирах след доста четене тук към Carnilove, приемам препоръки и за друга храна до към 10-15лв килограма в разфасовки до 2кг, че иначе ми се струва, че ще изветреят.
Гледала съм 7 години преди нея котарак, но той беше с хронични проблеми и ядеше лечебна храна, така че не съм съвсем наясно.

Последна редакция: нд, 08 ное 2020, 12:58 от Gretaaa

# 142
Да повдигна малко темата....имам от месец 4-5 месечно коте, храня я смесено паучове и гранули, но сутринта след пауча е видимо гладна и цял ден проси храна Joy реших да заменя паучовете или поне да ги редувам с домашна храна, нещо като супа от пилешко, бульон и малко морков. Ако някой си храни котката с домашна храна, моля за препоръки. Четох тук, че задължително към домашната храна се добавят витамини, ще поръчам, засега само я пробвам дали ще го яде, не е супер очарована ама си го изяжда.
По отношение на гранулите за начало взех Брит, но се ориентирах след доста четене тук към Carnilove, приемам препоръки и за друга храна до към 10-15лв килограма в разфасовки до 2кг, че иначе ми се струва, че ще изветреят.
Гледала съм 7 години преди нея котарак, но той беше с хронични проблеми и ядеше лечебна храна, така че не съм съвсем наясно.

Знам, че ако котката се научи да яде чиста храна , е добре за нея
Нашата котка я научихме на пилешко. Съвсем малко го варите, да остане почти сурово, но да мине за 3-4 мин през кипене 100 градуса.
Ако едното хранене е готова храна, то във всичките мисля има добавени витамини.

# 143
Моят котарак храня с паучове на Cosma и гранули на Wild Freedom , но понеже е глезльо пауча го изяжда на малки порции през целия ден, а междувременно в купичката си има постоянно гранули и когато иска си хапва...не е лаком и като кг е в норма. Също получава и лакомства, под формата на сушено месо на Cosmа... Четох че с тези  сухи лакомства трябва да се внимава ,тъй като ако котката не пие достатъчно вода, може да има проблеми,но пък на опаковката никъде не прочетох колко е ориентировъчно дажбата за деня...ако някой знае ще бъда благодарна ако пише.