Какво се случва с лицето ми?

  • 2 906
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Искам да попитам някой дали се е сблъсквал с моят  проблем и ако може за съвети !

Преди месеци тслабнах , отслабнах и в бузите на лицето и се харесвах и не вярвах ,че отново ще се сблъскат с това ...попринцип се храня здравословно,пия вода ,спортувам понякога и всичко беше наред. В началото на месеца се разболях и ми предписаха антибиотик.. трябваше да го пия 5 дни и на следващият ден пих малко вино,на следващият през целият ден се храних нездравословно,което не е обичайно за мен,но също пих и вода . На сутринта се събудих със супер подпухнали бузи и очи ...помислих си,че съм задържала вода и започнах да пия повече ..пия чай,вода с лимон ,доскоро пиех и чай от магданоз,сега от няколко дни ям предимно плодове, зеленчуци и ядки и пия поне по 4 литра вода ,дори си купих ролер за лице ,който също изкарва водата ,но вече втора седмица лицето ми е подуто ..със сигурност съм малко по-добре и подпухването почти го няма ,но лицето ми изглежда 2 пъти по-широко ,дори имам чувството,че понякога се подпухва и пак се връща и пак така .. Понякога наистина се отчайвам ,моля ако някой знае нещо повече да сподели . Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: X
Не знам за другото,но 4 литра вода с преклено.И от пиенето на много вода също може да задържаш вода.2.5-3 литра макс дневно

# 2
  • Мнения: X
А не помисли ли, че подпухване на лицето, обикновено се свързва с непоносимост към антибиотика, а смесването му с алкохол е крайно неприемливо. Направи консултация с лекар. Това е форум за взаимопомощ, а на теб ти е нужен специалист.

# 3
  • Мнения: 4
Да,помислих ,че може и това да е понеже няколко дни ме пареше устата и все още ми напукана ..но знам ли ,минаха 2 седмици откакто го спрях 😕

# 4
  • Мнения: 2 472
На мен ми прилича на алергична реакция, която може да е от антибиотика или от ядки, особено фъстъци, кашу.
Виното не е силен алкохол, че чак да стане някаква такава реакция.

# 5
  • Мнения: 3 724
Аз знам ,че точно вино с антибиотик става алергична реакция, отиди на лекар

# 6
  • Мнения: 11 336
4 литра е прекалено.
Ако НАИСТИНА подпухва, а не си въобразяваш то вероятно правиш алергична реакция към нещо, което приемаш ежедневно /храна, чай, добавка, храна, крем, мазило, препарат, миризма, среда/. Макар за толкова време щеше и гърлото да подпухне.
Или пък имаш проблем с бъбреците.
Решението е лекар - пълни кръвни и урина + консултация с нефролог /това не е невролог/.

# 7
  • Мнения: 1 765
Може да е алергична реакция - веднага иди на лекар.

# 8
  • Мнения: 1 306
и пия поне по 4 литра вода
Поне? Гледай да пише поне 1.5л, ама "поне 4" е леко много. Освен, ако не си 130кг след отслабването.

# 9
  • Мнения: 10 597
За какъв антибиотик по-точно говорим?

Аз половин литър трудно изпивам зимно време, хората 4 литра къде ги поемат...?!  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 574
И според мен е алергична реакция. Отиди в токсикологията на Пирогов поне един урбазон да ти бият.

# 11
  • Мнения: 2 054
От въглехидратите се подуваш. Яж един ден пълноценна храна - месо,  яйца,  риба и малко зеленчук,  и после пиши тук дали ти е спаднал отока.

# 12
  • Мнения: 4
От въглехидратите се подуваш. Яж един ден пълноценна храна - месо,  яйца,  риба и малко зеленчук,  и после пиши тук дали ти е спаднал отока.
И аз помислих ,че може да е от това ,но ми е трудно да си набавям повече протеини и мислех да си купя един на прах .. утре ще опитам да ям по-малко въглехидрати ,но аз и напоследък хапвах повече и пак спадна подпухналостта ,но когато тичам или скачам до устата се мърдат бузите все едно има вода и може да съм задържала ,но вече 2 седмици 🤷

# 13
  • Мнения: 2 054
Щом ти е трудно да си набавяш протеини,  ми става ясно че се храниш предимно въглехидратно. То и затова се е налагало да сваляш килограми. Килограми,  свалени с неправилна диета,  се връщат.
Ако от едно тяло изкараш всичката вода,  то какво остава? 65% от това тяло е протеин,  30% е мазнини, останалите 5% са въглехидрати под формата на гликоген. Е,  трябва ли ти тогава 100% въглехидратно хранене със зеленчуци и плодове?
Ако желаеш да се информираш повече,  прочети първи пост в темата за НВ-ВМХ от диетичния подфорум.

# 14
  • Мнения: 4
Щом ти е трудно да си набавяш протеини,  ми става ясно че се храниш предимно въглехидратно. То и затова се е налагало да сваляш килограми. Килограми,  свалени с неправилна диета,  се връщат.
Ако от едно тяло изкараш всичката вода,  то какво остава? 65% от това тяло е протеин,  30% е мазнини, останалите 5% са въглехидрати под формата на гликоген. Е,  трябва ли ти тогава 100% въглехидратно хранене със зеленчуци и плодове?
Ако желаеш да се информираш повече,  прочети първи пост в темата за НВ-ВМХ от диетичния подфорум.
Щом ти е трудно да си набавяш протеини,  ми става ясно че се храниш предимно въглехидратно. То и затова се е налагало да сваляш килограми. Килограми,  свалени с неправилна диета,  се връщат.
Ако от едно тяло изкараш всичката вода,  то какво остава? 65% от това тяло е протеин,  30% е мазнини, останалите 5% са въглехидрати под формата на гликоген. Е,  трябва ли ти тогава 100% въглехидратно хранене със зеленчуци и плодове?
Ако желаеш да се информираш повече,  прочети първи пост в темата за НВ-ВМХ от диетичния подфорум.

Прочетох част от темата . Реших да те послушам и си взех  яйца,месо,риба ,храни с високо съдържание на протеини ... утре ще се опитам да намаля въглехидратите и ще пиша. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт