Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 27

  • 27 374
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 13 781
Диман, Димана са стари типично български имена.

Ние наричаме гьон не много умен човек. " Тъп като гьон".

# 166
  • Мнения: 1 108
Познавам Малвина (при мен го поправя на Малцина), женена за Трендафил.

Илия-Кенет, милото

# 167
  • Мнения: 2 520
Гьон и в нашия край си е доста обидно.

Илия-Кенет ми е тотален “фаворит”. Горкото дете.

# 168
  • Мнения: 318
Иванеса - за две деца вече знам , че са кръстени така, за мен е странно.
Мирая -от Мария,
Максимилиян, Ивилян, Ивиян и почти всички мъжки имена завършващи на -ян не ми харесват, освен -Боян.
За Браян, Дейвид , Майкъл, Дебора, Кармен и т.н. изобщо не ми се говори.
Данелия-странно и много красиво за мен.

# 169
  • София
  • Мнения: 11 464
Извинявам се, че не съм по темата, ама винаги съм си мислела, че Буратино и Пинокио е един и същ герой.
Не ми беше понятно защо го наричат с 2 имена, ама не съм и задълбавала.

# 170
  • Мнения: 1 466
И аз си мечтаех да се казвам Малвина, много ми харесваше името като бях 5-6 клас.

И да доуточня, че името е само от "Буратино", а не от "Пинокио". В "Пинокио" има феята със сините коси и тя няма име. В "Буратино" има театър с кукли и Малвина е кукла със сини коси. И като обобщение ще заявя, че за мен Алексей Толстой е плагиат и е изплагиатствал "Буратино" от "Пинокио". Както и Корней Чуковски е изплагиатствал "Доктор Ох Боли" от "Доктор Дулитъл".
Имах книгите и "Приключенията на Пинокио" и "Златното ключе или приключенията на Буратино". В книжката за Буратино има предговор от автора, в който той пишеше, че като дете е чел "Пинокио" и после е разказвал на децата за приключенията на дървеното момче Буратино, като си е доизмислял истории. Като голям вече е решил да опише тези истории в книга.

# 171
  • Мнения: 310
Сетих се на една екскурзия, майка викаше постоянно след детето си(4-5 годишно) "Мери - Кери ела тук". Викам си не е възможно да е Марая Кери.. Оказа се накрая, че била Мария - Керанка.

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Попаднах на документи, в които се споменава момче, малолетно към момента, което се е казвало Айнщайн - име от типа на Айнщайн Иванов Димитров примерно. На 6-годишна възраст, след смъртта на двамата му родители (не знам при какви обстоятелства), името му е сменено с обикновено, популярно име. Не знам дали настойникът, близък роднина, е решил да поправи идиотщината, направена приживе от родителите, че да не става за резил детето...

# 173
  • Мнения: 4 378
Ето списък старовремски норвежки имена, които днес не се ползват вече, но може би някой тук ще събуди за нов живот?

Увида, Нурлауг, Боргни, Йордис, Турбьорг, Турдис, Хулда, Валборг.

Женски са.

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 26 331
Аркади,мъж
Филаделфия,от фб
Оливера

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 17:42 от Doli

# 175
  • Мнения: 1 914
Вихрони Попнеделев - художник.

# 176
  • Мнения: 1 447
Ханна
момиченце в 5кл

# 177
  • София
  • Мнения: 833
HannaH на английски е едно от имената, което се чете еднакво и от двете страни, българският еквивалент е Анна!

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 683
Христилиян! От фейсбук ... Grinning

# 179
  • DE
  • Мнения: 9 068
Алейна, от Гласа на България. Младо момиче.

Общи условия

Активация на акаунт