Пътешествие във Виетнам

  • 1 400
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Привет, наскоро бях на пътешествие във Виетнам. Хо Ши Мин и остров Фу Куок. Виетнам за мен е страна на констрастите - понякога  прекрасна, а понякога те забива  Simple Smile) Интересно е да се види, но едва ли бих повторила:) Ако някой се интересува за подробности, да пита Simple Smile)) Ще помогна с каквото мога Simple Smile

Пътувахме София - Доха - Хо ши мин - Фу Куо

2 дни в Хо ши мин
12 дни на Фу Куок - като тум сменяхме местата за спане
3 дни в Хо ши мин

Не мога да кажа, че  Хо Ши Мин ми допадна. Там е изключително замърсено, шумно, натоварено от към движение! Има една впечатляваща улица за чужденци  - Bui Vien, която е пълна със заведения и дискотеки, доста е впечатляваща.

Фу Куок е много приятен остров, за съжаление също е замърсен. Причината за замърсяването е  наличието на мотопеди, които карат местните, а те са хиляди. Също така палят отпадъци.

На острова има един по-голям град  - Дуонг Донг, пълно с ресторанти и заведения, кеф Simple Smile Ние спяхме по бунгала с басейни, силно препоръчвам да търсите места с басейни, не винаги има достъп до плаж.

Друго много яко място беше Ong Lang - неочаквоно готино селце.

Като храна любимо ми е пролетни ролца -под всякаква форма и с  всякакъв пълнеж:) Иначе имат много рибни нещ, 90 % се готви на едни баркюта.


Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 13:32 от principesa

# 1
  • Мнения: 25 447
Ами, разказвай! Simple Smile
Какво видя, кое ти хареса, кое – не...
Пък ние ще питаме, ако възникнат въпроси. Simple Smile

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Записвам се да следя, защото Виетнам +Камбоджа са ми таргет за следващата пролет. Тази година ще дебна Катарците за билети за тази дестинация

# 3
  • Мнения: 4
Ами, разказвай! Simple Smile
Какво видя, кое ти хареса, кое – не...
Пък ние ще питаме, ако възникнат въпроси. Simple Smile

Обновявам първия пост Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 008
Ами, разказвай! Simple Smile
Какво видя, кое ти хареса, кое – не...
Пък ние ще питаме, ако възникнат въпроси. Simple Smile

Обновявам първия пост Simple Smile
Първият пост ще го обновяваш само 24ч. след публикацията.
А и за да виждат хората новонаписаното е по-добре да са в отделни постове.
На мен Виетнам също много ми хареса. Май само Сайгон не съвсем. На море там не сме ходили, та ще ми е интересно да прочета и за този вариант.

# 5
  • Мнения: 351
Бихте ли споделили някакви цени на нощувки, храна, транспортни услуги? Благодаря!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 008
Бихте ли споделили някакви цени на нощувки, храна, транспортни услуги? Благодаря!
Ще кажа как беше при нас.
Нощувки между 40 и 60 долара за двойна стая.
Храна - евтина - между 5 и 10 долара в обикновени заведения.
Транспорт - таксита между 3-5-10 долара. Таксито от/до летището в Ханой беше малко повече.
Граб е много евтин и го ползвахме редовно. Шофьорите обикновено не разбират английски, но няма проблем с превоза.

# 7
  • на село
  • Мнения: 822
Здравейте, имам няколко въпроса към пребивавалите на Фу Куок.

Как са цените на такситата? С тях ли е по-добре да се придвижваме или да наемем мотопед? Това "граб" го срещам за втори път - приложение за таксита ли е? Нещо като uber?

Ние ще кацаме на острова и от агенцията ми искат някаква космическа сума за трансфер и се чудя дали да не се придвижим сами - хотелът е на 6 км от летището, а те ми искат 100 евро за такси за двама души. Предпочитам тези пари да ги дам за екскурзии. И в тази връзка има ли хубави екскурзии с лодки до други острови, например?

# 8
  • Мнения: 1 906
Здравейте, за втората половина на ноември подходящо ли е посещение на Виетнам?

# 9
  • София
  • Мнения: 350
Мисля, че ще ви е интересно да научите за екскурзията ми във Виетнам. Предлагам ви 4-те части от пътеписа ми:
http://diana-cacaotours.blogspot.com/2023/11/blog-post.html ,
 http://diana-cacaotours.blogspot.com/2023/11/blog-post_25.html ,
 http://diana-cacaotours.blogspot.com/2023/11/blog-post_28.html ,
 http://diana-cacaotours.blogspot.com/2023/12/blog-post.html .

Общи условия

Активация на акаунт