Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 фев. 2020, 15:00 ч.

Запек

• 143
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте ,бебето ми е на 1 месец , на кърма е рядко се дохранваме ,за един месец е качим 1.5 кг.От 2 дни не е акал ,пробвах с термометър не става .Спокоен е не се превива.Педиатърката каза клизма Мелилакс ,и да проверя дали не е от глад...пробвам след кърмене и не иска АМ. Преди това акаше по 3 4 до 5 пъти на ден

# 1
  • WonderLand
Нормално е кърмено бебе да спре да ака и да го прави веднъж на седмица, даже 10дни. Щом се чувства добре бебето не правете нищо. Ако започне да изпитва дискомфорт тогава може да пробвате с термометъра или с клизмичка.

# 2
На мен са ми казвали и масаж на коремчето + да се оставя по малко на коремче да лежи.

# 3
Педиатърката не ви ли каза, че най- нормалното нещо  на тази възраст е да разреди изхождането?Моето започна през ден и дори се зарадвах, че се приключи с акото във всяко преобуване.

# 4
Щом е спокойно е не се превива няма страшно, може и на няколко дни веднъж да ходи. Докато не изпитва дискомфорт не е добре да се насилват нещата.Термометъра по мой наблюдения помага когато вече се позапече, клизмичките са много хубави, ефекта е моментален, също съм ги ползвала и сега все още си имам една в запас.  Масажа на коремчето със сгъване на крачетата към него е най-безобидното, което можеш да пробваш. Имахме проблема от първия до към третия месец и въпреки, че съм му помагала сега нещата се нормализираха и си ходи по въднъж на ден, вече е на три месеца.

# 5
Моя син не акаше всеки ден и когато не се изака 3 дни  и аз се шашках. допълнително свекърва ми: Ама как такааа не  е акал, моите акаха след всяко хранене а на приятелката ми близнаците и теее, ауууу, да го боцнеме със сапун, леле как така няма да ака!!!! Въпреки че навсякъде в темите на бг мама пише да не се притесняваме, понякога така ставало, някои деца акат след всяко хранене други не вместо да се успокоя и да вярвам на хората и на себе , аз се шашках на свекървата. Та идеята ми е такава ако на детето му е трудно да се изака ще се напъва и ще го боли корема и ще пищи - това е запек, ако не - не се притеснявай ще си се изака Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт