Обучение на немска овчарка

  • 810
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, имаме немска овчарка на 5 месеца, и тъй като нямам много време да отделям на възпитанието му, бих искала да го обучи някой на основни неща, и команди. Ще съм много благодарна ако някой ми предложи школа, училище може и някой човек, който се занимава с това. Принципно кучето знае да сяда, да ляга, да дава лапа но постоянно прави някакви бели. Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Откъде сте? Баща ми се занимава с обучение на кучета.

# 2
  • Мнения: 10
От Стара Загора, но не е проблем ако е някъде в околността

# 3
  • Мнения: X
Баща ми е от великотърновската област за съжаление, не мисля че ще ви е удобно, но ако решите нещо, ще му звънна да го питам.

# 4
  • Мнения: 10
Баща ми е от великотърновската област за съжаление, не мисля че ще ви е удобно, но ако решите нещо, ще му звънна да го питам.
Ами да далеч ми е ще търся други варианти . Благодаря ви!

# 5
  • Мнения: 8 937
Включи се в групата във ФБ "Питайте мама Еми" - за кучета е и дават безценни съвети за обучението.

Ако имате възможност, наемете за известен период треньор, но личното общуване и обучение на стопанина е задължително.

Абсолютно нормално е да прави бели на тази вързаст.
Но и точно сега е момента да започнете обучението.
Такава порода не може да се остави на самотек.
Имайте предвид, че обучението е много дълъг и последователен процес. Тряабва да изпълнявате задачи всеки ден.

# 6
  • Мнения: 10
Включи се в групата във ФБ "Питайте мама Еми" - за кучета е и дават безценни съвети за обучението.

Ако имате възможност, наемете за известен период треньор, но личното общуване и обучение на стопанина е задължително.

Абсолютно нормално е да прави бели на тази вързаст.
Но и точно сега е момента да започнете обучението.
Такава порода не може да се остави на самотек.
Имайте предвид, че обучението е много дълъг и последователен процес. Тряабва да изпълнявате задачи всеки ден.
Благодаря ще се включа.Като го взехме да го гледаме имахме възможност да го обучаваме, но в момента всички са заети и просто наистина нямаме възможност за обучение. Гледаме да му обръщаме
повече внимание за игра.

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте! Имам въпроси относно Немската ми овчарка. Да спомена, че е на 5 години и 8 месеца. Значе до сега аз не се грижех за нея а баща ми, но тъй като той замина по работа и аз останах да се грижа за нея. Та първият ми въпрос е защо понякога прави така сеедно иска да ме хапе? Смисъл пробва да ми захапе ръката, но аз се одръпвами и после нарочно си давам ръката в устата й, а тя почва да я ближе вместо да я хапе. Когато пробвам да я галя понякога се опитва сякаш пробва да ми захапе ръката. Един път успя да я хване, но не заболя смисъл не стисна. Защо ли прави така ? ( Да спомена, че я гледам от 4 дена и че е мъжка порода).
Вторият ми въпрос е, че забелязвам когато съм до нея тя си свива ушите надолу(смисъл, че ги свива едно към друго и те падат надолу сеедно са му счупени). Не трябва ли да са нагоре? Когато се одръпна и някъде от 10 метра й викна да ме погледне тя си вдига ушите нагоре и му стоят щръкнали, но като се доближа понякога си ги смъква. Защо ли прави така ? Аз исках да го карам да ми свикне и да излизаме заедно на разходки. Извинете ако не е по темата, но се разрових доста и не намерих нищо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт