Как се промени брака ви след раждането?

  • 5 805
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 933
Всички тези неща, които упоменавате са индивидуални. Зависи и от детето и от родителите. Нима сега не можете да вечеряте заедно когато детето спи? Ако държите толкова на това (да вечеряте заедно), ще вечеряте по-късно примерно или ще изчакате детето да заспи. За пътуване не мисля, че пречи детето. От Вас и организацията Ви зависи пак кога и на какви разстояния ще пътувате. Готвенето става за час, през който бащата ще гледа детето. Човек ако има желание, намира начин за всичко.

# 31
  • Мнения: 18 298
А, около 3 г. възраст значително се подобряват нещата. На 4 г. вече детето е съвсем човек и спокойно си ходи с мен на шопинг например или ако искам да се видя с приятелка.

# 32
  • Мнения: 3 250
Тогава почват гадинските красоти. После се усещаш, че след училище могат до преджобях и набият, следват развозването по уроци и неподходящи компании от малки трввоманчета.
Иначе хубаво да сте оптимисти, но в следващите 18 години сте отговорни за живота му.
Както преди? Ами не няма да е както преди никога.
Може да си заравяте главата в пясъка колкото си искате, то да си "злобен" е в пъти по-добре от наивен.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Толкова ли неправилно съм написала всичко или вие просто така искате да го разбирате!? Под “като преди” имам предвид да ядем със съпруга ми заедно например, не единия да гледа детето другия да се храни и после обратното, или просто кога детенцето започва да спи пълноценно по повече време и кога започнахте напримерно да пътувате и да излизате с детенцето на по дълги разрояния и почивки.. имах това предвид като “преди” нормални битовизми които в момента няма как да са като преди, но определено ще дойде време в което да имам възможност поне да сготвя например... вие сами извличате негативното от въпроса ми 😃
Значи като те чета, то не само на мъжът ти му пречи детето ами и на теб! То голям зор да се намлющите необезпокоявани от нищо /да се чете наядете/ и после се опънете на дивана с дистанционното в ръка, гледайки филмче и т.н. необезпокоявани Astonished Да се зачуди човек защо тогава сте го създали това дете, след като и двамата грам желание нямате да ви се наруши комфорта? След като имате дете, винаги докато то живее във вашия дом ще следва да се съобразявате с него. Сега - да ядете и правите каквото там искате докато то спи, а не когато на вас ви скимне, после ще се съобразявате да ги правите тези неща докато е на екскурзия/у-ще/друго занимание, ще имате ангажименти да го занимавата, обучавате и възпитавате. Ти какво си мислиш, че като порасне и седне с вас на масата ще е "както преди" ли - ми не, няма да е и разходките и почивките нямат нищо общо.
Та с риск пак да ме обявиш за злобна, отговора си остава същя "както преди" ще ти стане след като детето се изнесе да живее в друг имот, иначе казано след има няма 20-25г.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 14:02 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 34
  • Мнения: 4 577
Авторке, въпросът доведе  явно до неочаквани отговори, защото така беше зададен. Едно е да се попита кога детето започва да спи по цяла нощ, примерно и друго - кога ще е както преди, гарнирано с това, че бащата се издразнил за филма.
Иначе, да, абсолютно всички родители се изнервяме и не познавам някой да скача от радост, че не може да се наспи или
 че все трябва да се ослушва и да е нащрек, като прави секс. Но с дете просто нещата много се променят. Ако родителите се разбират и се грижат и двамата за него - драма няма, нещата се напасват.

# 35
  • Мнения: 18 298
Има и опция баба/дядо. Grinning Често ми се случва някой да ми разправя: „Ние я гледаме съвсем сами, без баби и дядовци!” След малко в разговора се появява да речем: „Когато миналата година бяхме във Франция...” „И малката беше с вас?” „Не, разбира се, оставихме я при баба й!” Дообре... Wink

# 36
  • Мнения: 2 721
Има и опция баба/дядо. Grinning Често ми се случва някой да ми разправя: „Ние я гледаме съвсем сами, без баби и дядовци!” След малко в разговора се появява да речем: „Когато миналата година бяхме във Франция...” „И малката беше с вас?” „Не, разбира се, оставихме я при баба й!” Дообре... Wink
Това като моя приятелка която ми каза - Ооох  никой не ми помага с децата, все са с мен, а те децата в месеца са по 2седмици плътно в бабата и дядото.  🤦🏻♀

# 37
  • Мнения: 66
За всички които казват “правете еди какво си докато спи” бебето ми не спи повече от 6 часа на денонощие и то със супер големи паузи, тормозят го страшни колики и се успокоява само на гърда, щом го свие коремчето... мълчи само ако го разнася някой на ръце и повечето време спи в ръцете ми  с две думи не плаче докато (яде, докато го носим и докато е в количката но и там съшо плаче по някога преди да се изпръцка) Постоянно сме над бебето което приемам, че е нормшно, но мисля че поне като поотране малко няма да е залепено за мен? Смисъл ще мога да ходя до тоалетната докато е заспал и преди да се върна се събужда от кормчето за това от три месеца само набързо до магазина да напазарувам и с баша си до парка...водили сме го на лекар, казват, че е период и ще отмине. Притеснява ме това, че не спи зашото на сестра ми децата спяха по минимун 15 часа на тази възраст, ставаха да хапнат данпоиграят малко и пак заспиваха. А кочентарите от сорта че не си обичаме и не сме си искали детенцето ще подмина...

# 38
  • Мнения: 66
Има и опция баба/дядо. Grinning Често ми се случва някой да ми разправя: „Ние я гледаме съвсем сами, без баби и дядовци!” След малко в разговора се появява да речем: „Когато миналата година бяхме във Франция...” „И малката беше с вас?” „Не, разбира се, оставихме я при баба й!” Дообре... Wink
Това като моя приятелка която ми каза - Ооох  никой не ми помага с децата, все са с мен, а те децата в месеца са по 2седмици плътно в бабата и дядото.  🤦🏻♀

За съжаление сме сами в чужбина. Сама си родих и сами сме си го гледали от началото. А и бебето е само на кърма, може би ако се върнем някой ден ще включа опция “баба/дядо” по горе бях споменала за пътувания не да ходя на екскурзии а зашото обмисляме кога би било най подходящо да заведем бебето да се запознае вече с нашите

# 39
  • Мнения: 46 508
Толкова ли неправилно съм написала всичко или вие просто така искате да го разбирате!? Под “като преди” имам предвид да ядем със съпруга ми заедно например, не единия да гледа детето другия да се храни и после обратното, или просто кога детенцето започва да спи пълноценно по повече време и кога започнахте напримерно да пътувате и да излизате с детенцето на по дълги разрояния и почивки.. имах това предвид като “преди” нормални битовизми които в момента няма как да са като преди, но определено ще дойде време в което да имам възможност поне да сготвя например... вие сами извличате негативното от въпроса ми 😃
Това са индивидуални неща, за които всяка двойка намира различни решения.
Скрит текст:
Винаги сме се хранили заедно. Бебето, ако е будно, го слагахме в кошницата за кола, близо до нас и му давахме разни играчки да се забавлява.
Дъщеря ми много ядеше и нощното хранене отпадна чак след 3 г., нощта си я деляхме на 2, за да има всеки от нас нормален, непрекъснат сън.
За пътувания, след първите 3 месеца си пътувахме редовно по около 200 км.
За почивки, на 6 м. и 1 г. майка ми дойде на гости и ние ходихме за по няколко дни. Просто имахме възможност и я използвахме, но не би ни било проблем и да сме с бебето. След това, вече 15 г., ходим винаги заедно на почивка.
Време да сготвя не намирах, защото гледах да сме максимално навън. Мъжът ми готвеше като се прибере от работа.
Бракът ни не се промени, но имахме общ бизнес и опит с различни трудни ситуации, проблеми и отговорности. Бебето беше просто поредната.
Не понасям мрънкане и капризи и ако някой ми подскача насреща, защото собственото му бебе му пречи, ще му кажа кротко и ясно, че мога на секундата да го освободя от тази отговорност. Надявам се да е достатъчно, за да не се повтори повече.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 15:44 от Не се сърди, човече

# 40
  • Мнения: 18 957
Поне моето след тази възраст почти спря да спи през деня, а нощем още се събужда, на 10 месеца е.

За яденето. Слагам я да седи в нейното си столче за хранене, и тя ме гледа как ям, интересно ѝ е. Твоето още не седи. Моето започна да седи стабилно и без да се уморява толкова на около 7-8 месеца. Преди това съм я слагала отгоре върху масата със шезлонга да ни гледа.

Вземи си ергономична раница. Много се успокоява, защото хем е допряно до майка си, хем има люлеещи движения, когато се разхождаш. Освен това газовете излизат по-лесно от движението и натиска върху коремчето. Моята само в движение се оригваше.

# 41
  • Мнения: 2 220
Авторке, в твоята страна колко време е майчинството?

# 42
  • Мнения: 17 407
Не оправдавай невъзможността си да сготвиш с появата на дете. На така поставения от теб въпрос кога ще имсш възможност да го направиш, моят отговор е никога Wink

# 43
  • Мнения: 66
Авторке, в твоята страна колко време е майчинството?

9 месеца платено, но аз до 12-ти няма да работя, може и след това

# 44
  • Мнения: 2 220
Ясно, ако много те стегне шапката по някое време, можеш да се върнеш на работа. То и тук може де, ей ме мен, най-големия нервак, издържах близо 2 г.вкъщи. Ще видиш как след една година ще са променени нещата с детето. Пожелавам ти спокойно и здраво дете.

Общи условия

Активация на акаунт