ОСМОКЛАСНИЦИТЕ Баба Марта ще закичи, да са здрави и засмени ученици

  • 28 322
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Хелоу народе и в новата тема!

Спунк, благодаря!

Много работа тези дни, ангажименти, гости... лудница. Сестра ми си пристигна, с племеницата. Ще празнуваме пълнолетието ѝ. Та организация страшна тече. Нямам време нито да чета, нито да пиша.
Обаче.... нещо веднага ми привлече вниманието...

.....
Викай ми направо едни панирани маслинки, моля. Sunglasses

Моля, моля, ако не останат маслини, ще ви изям ушите!!! Laughing Laughing Laughing

За срещата ще се класирам и аз за 18:00 часа.
В петък няма да съм на работа, така че ще ида да наям маслинките на всички. Laughing Laughing Laughing

selena6 и всички, които пропуснах да поздравя - много здраве и късмет, вълшебства и приключения!

За домашните любимци - ние имаме котка. Не се обичаме - аз и тя. Взех я с лечебно-възпитателна цел. Изключително умно животно. Не ме приближава, не влиза в моята стая, не се качва на дивана когато аз съм там. От своя страна аз също се старая да не ѝ досаждам с присъствие, освен ако няма някаква крещяща нужда. Изобщо съжителстваме си чудесно. Децата я обожават, грижат се за нея, чистят, пазаруват... всичко.

# 61
  • Мнения: 3 976
Селена, да си жива и здрава!

Изпусна много часове немски и сега не знам как ще започне. опитвахме се с клипчета и няколко книги да хване изпуснатата граматика, но изпитвам пълна безпомощност, когато не успявам да й помогна. Имат за задача да пишат за певец/спортист и тя избра Григор, но някак не й достигат познатите думи, за да напише кратко представяне.

За граматиката - майка на съученик на щерчо, знаеща немски език, твърди, че в "Уча се" граматиката е поднесена достъпно и ясно. Нямам свои впечатления, но когато с малютка сме спорили за нещо и съм задавала в Гугъл, са ми излизали много познавателни помощни материали - вкл. и лекционни курсове по немски.

За темичката - нека детето пише с кратки, ясни изречения, с познати думички, а ако много иска да каже нещо повече - с издирени от речник думи, надлежно заучени след това.

Смяхме се в службата с колега, който писа презентация на испански за нестинарството. Аз му издирих българският материали, а той го преведе с гугъл-преводач - за да облекчи  хлапачка, затрупана от безброй други задачи. Дълбоко се надявам този "превод" да е бил само за размахване на пръст на детето, защото по принцип за нищо не става.

Ако имате конкретно питане, давай на лични! Стискам палци лесно да влезете в час.

# 62
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
И аз й казах да пише кратки прости изречения. Дори пробвах с Гугъл, но там не знам дали изобщо е нещо правилно. На английски ще се ориентирам идеално, но с немския... Има време до другия вторник.

Имам чувството, че съм единствената оплаквачка от този език Simple Smile Не успях и да намеря някое дете с което да си "говори". Не я разбирам защо не желае да пита някое от класа. Момичето, което им помагаше, тази седмица се прибира в Германия.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 094
Tada Селена, честит празник! Tada
От здраве и щастие да не се отървеш!



Сънчо ни направи резервация, така че - длъжници сме ѝ. Hug
21.02 петък; 18ч Халбите на ул.Три уши

# 64
  • Мнения: 2 399
Селена, честит празник! Flowers Tulip
Здраве, късмет и много обич.
На Сънчо благодаря, сега ще е смешно, на толкова приказки, да са свършили маслините.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 094
Споко, тиква ще има.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 210
За маслините разбрах, а тиквата каква е и с какво е?   Питам, защото се каня да съм от първите и да знам кое да подхващам преди да е свършило?

# 67
  • София
  • Мнения: 6 182
Ходи да поръчаш ли?

Така, гледам ви аватарите и се опитвам да си представя реалните ви лица. На тези с, които съм си говорила повече от 2 пъти, нямам проблем. Някои образи, обаче продължават да ми липсват. Така, че моля, вземете си баджовете, листчета, салфетки и т.н. с именца, за да не се пуля, плиийз! Много съм зле с мозъка.

Селена, да си жива и здрава!

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 18:47 от M_I_A

# 68
  • София
  • Мнения: 6 094
Нямаше те миналия път да видиш как една порция стигна за цялата компания, че и остана.

jenap, сезонна салата е. Има тиква, червено цвекло и не помня още какво. Много добре изглеждаше, но нещо в овкусяването ѝ куцаше. С един по-засукан дресинг щеше да е чудна.

# 69
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Нямаше те миналия път да видиш как една порция стигна за цялата компания, че и остана.
Или сте били много скромни или сте били тотално запленени от домашните бонбони. Simple Smile

selena6, да си жива, здрава и много щастлива! Flowers Rose Simple Smile

# 70
  • Мнения: 3 976
Ах-ах, май можем да си спретнем винолейски /водолейски/ клуб. Много мами и много деца са родени под този знак /под секрет казано - и аз/. Винаги вътрешно изпращам най-добри пожелания на празнуващите, но не пиша, за да не идва много скоро новата тема. Просто ми се наби в очите голямото количество въздушни участници в темата /водолеят е въздушен знак - пояснение за здравомислещите, неизкушени от али-бали/.

Спрях да обяснявам и да се извинявам за Халбите, но ако успея, нали няма да ме натирите?

# 71
  • Мнения: 1 919
Прекрасни са водоБлейчетата- харесвах зодията преди да се сдобия с такова.
Селена, много щастие и късмет!
Днес ми е късметлийски ден, намерих си тънко сребърно пръстенче с камъче Много е приятно да си намираш неща. Аз като видя нещо лъскаво обичам да го проверя какво е.

# 72
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Да взема да се запиша и аз в новата тема.
Аз планирам да съм на срещата към 18:00, само до не излезе нещо като сега. Моята осмокласна блейка, за пореден път се е пребила-този път в селския автобус. Набила си крака в някаква рапитка и я изпратих да се връща към София да тетанус. Направо не познавам толкова спънат човек като нея! Confused

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 18:39 от ninanb

# 73
  • Мнения: 264
ЧРД, Селена, жива и здрава да бъдеш 😊🍷 Още едно водолейче в темата 🤗
Мен понеже ме досрамя да почерпя онлайн, ще почерпя наживо в петък 😊

При нас дилемата за домашен любимец се реши от самосебе си, аз съм алергична към котета, голямата - към кучета. Опитаха се да прокарат идеята да си вземем египетска котка, но успяхме да удържим фронта. Може би това е единственият параграф, по който се чувстваме провалили се родители.

# 74
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Здрава да си, Селена!

Аз не обичам котки, а вкъщи сме се разбрали, че куче ще имаме, когато някой ден се сдобием с къща с двор. Голямо куче, навън. Риби сме гледали доста години. Децата сами се отказаха в един момент.

Общи условия

Активация на акаунт