МОН - промените продължават (4)

  • 60 825
  • 754
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 7 378
На практика не получих аргумент срещу мнението на директорката, дори напротив, получих уверение, че ще имаме възможност да повишим оценките. Не съм съвсем спокойна, но щом тези, които са писали наредбата, я талкуват, би трябвало да им се доверя. Не знам дали на някого ще е полезна тази информация, но това е.
               За да си спокойна пишеш заявление с въпроса,който те вълнува.Входираш го и са длъжни да ти дадат отговор в определено време с подпис,дата и печат.Така,ако стане нещо след 12 клас ти имаш документ ,в който е уточнено може ли или не може.Речено-казано тежест никаква няма.Писмен отговор върши работа и в съда.

# 661
  • София
  • Мнения: 11 961
Ако нещо стане в 12-ти клас, този документ само може да си го сложи в рамка и да си го гледа. Няма да й помогне. Трябва да се действа сега - на четири очи с директора.

# 662
  • Мнения: 7 378
Ако нещо стане в 12-ти клас, този документ само може да си го сложи в рамка и да си го гледа. Няма да й помогне. Трябва да се действа сега - на четири очи с директора.
                Те и очите на директора толкова ще помогнат.Отговорът поне ще е доказателство какво са им говорили или обещавали. Yum

# 663
  • София
  • Мнения: 62 595
Майката да си напише заявлението за сесия за повишаване, пък ако не се разберат с добро, ще го заведе с входящ номер в канцеларията и ще пише на РУО.

# 664
  • Мнения: 135
Здравейте! Молбата е подадена и приета! Дори си позволих да добавя още нещо - да бъде позволено на сина ми да се яви възможно най-късно преди началото на учебната година и датата, която са насрочили е 13.09. Така ще имаме време да се подготвим.

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 12:44 от Eulalia

# 665
  • Мнения: 502
При това положение, с изпит на 13.09, какво удостоверение ще получи сега? С наличните оценки за 9 и 10 клас предполагам? Казаха ли после как се процедира?

# 666
  • Мнения: 21 455
Срокът за издаване на удостоверението за първи гимназиален етап, утвърден със заповед на министъра на образованието, е 15. юли. Прегледах набързо наредбата за документите, там е фиксиран 14-дневен срок от датата на протокола от НВО. Не видях възможност за преиздаване на удостоверението. Може да се издаде само дубликат на съществуващо такова.
Допълвам се. Вероятно ще го издадат чак септември. Със заявлението за явяване на изпит за промяна на окончателна оценка, ученикът се отказва от досегашната си такава, т. е. вероятно ще се процедира, както с учениците, които се явяват на поправителна сесия.

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 12:45 от Дидева

# 667
  • Мнения: 135
Вероятно ще го издадат чак септември. Със заявлението за явяване на изпит за промяна на окончателна оценка, ученикът се отказва от досегашната си такава, т. е. вероятно ще се процедира, както с учениците, които се явяват на поправителна сесия.
Да, точно така, ще го издадат след изпита.

# 668
  • Мнения: 8 223
Стана ми интересно за този изпит за повишаване на оценка. Доколкото разбрах трябва ученикът да се яви на изпит върху целия материал по предмета от периода 8-10 клас. После в удостоверението как се пише оценката? Предполагам, че там фигурират поотделно за всеки клас и средно-аритметична за целия първи гимназиален етап (не съм гледала новите дипломи, правя аналогия с моята гимназиална). С това явяване за промяна се пише нова оценка за всеки клас ли?

# 669
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Eulalia, браво, че не се отказахте! Сега остава и младежът да си свърши работата!
Ston, пише се обща за първи гимназиален етап.

# 670
  • София
  • Мнения: 11 961
Стана ми интересно за този изпит за повишаване на оценка. Доколкото разбрах трябва ученикът да се яви на изпит върху целия материал по предмета от периода 8-10 клас. После в удостоверението как се пише оценката? Предполагам, че там фигурират поотделно за всеки клас и средно-аритметична за целия първи гимназиален етап (не съм гледала новите дипломи, правя аналогия с моята гимназиална). С това явяване за промяна се пише нова оценка за всеки клас ли?
Това е изпит за промяна на окончателната оценка, та би трябвало само тя да се промени.

# 671
  • Мнения: 135
Ston, в нашия случай ще се поправя окончателна оценка, която е средноаритметичен сбор от оценките от 9-ти и 10-ти клас. Съответно изпитният материал е  от тези две години. Ученикът се отказва от окончателната оценка за първи гимназиален етап,  явява се на изпит и получава нова окончателна оценка.

Последна редакция: чт, 24 юни 2021, 14:01 от Eulalia

# 672
  • Мнения: 3 767
И така, НВО резултатите излязоха.
Пак да питам, че май забравих вече...
Тези точки, защото те не са оценки, вписват ли се някъде? Имат ли някакво значение за децата?

# 673
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Вписват се в удостоверението за първи гимназиален етап. Имат значение само ако детето е от училище до 10 клас и ще кандидатства в гимназия.

# 674
  • Мнения: 5
Здравейте! Искам да попитам вашите деца, които са 11 клас с профил АЕ изучават ли  някаква английска литература? В МОН има зададени произведения за профил АЕ. Искам да попитам Дидева, темите по различните модули само пожелателен характер ли имат? Може ли всеки учител сам да решава какво да преподава в 11 и 12 клас по профил английски език? И ако може, как ще бъде съставена една профилирана матура по АЕ?

Общи условия

Активация на акаунт