Заветните няколко килограма

  • 562
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 157
Здравейте,
Прочетох голяма част от отчетната тема като за начало. Реших да пусна целенасочена тема за дами като мене, които имат намерение да коригират личното си тегло с една не особено голяма и същевременно упорита бройка килограми. Моите са четири.
Тези четири се натрупаха постепенно в рамките на около две години, през които служебно се чувствах доста напрегната. Полагах сериозно старание, за да се разбирам добре с четирима мои ръководители последователно, а с някои от тях - и едновременно в матрична организация. Работата ми се получи добре, килограмите ги изпуснах.
С времето намалих организирания спорт и го спрях изобщо. Преди ходех два до три пъти седмично на йога, спорадично плувах и ходех на планина. След това се бях включила успоредно с йогата в едни комбинирани тренировки на базата на контактните форми на карате и тогава бях във върхова форма. Сега само ходя/ ходим със съпруга ми много пеша. "Много" е за някои хора, които имат такова ежедневие, в което са доста в кола. Ние вечер след работа се разхождаме и много по-активно през уикенда. Обикновено имам по едни 10,000 крачки всеки ден, през уикенд стигат и до 25,000 крачки. Това обаче е само в града, което значи не особено значителни промени в денивелацията и съответно за мене това е лесно. Живеем в София, тук не е прекрасното Търново, където може да се ползват стълбите за натоварване.
С храненето през изминалите две години не мога да кажа, че съм правила някакви значителни забежки. Факт е, че има повече картофи от преди. И вероятно тук-таме повече сладко тип баклавичка. Шоколад и като цяло редовно сладко не обичам много. Слагам по парче или две нарязан шоколад в плодовата си салата сутрин.
Преди време съм сваляла пак така 4 килограма и ми беше скучно сама в този процес. Затова реших тук да си намеря съмишленици.
След 2 седмици приключвам с една ангажираност, което ще ми позволи да отделя време за йога. Давам си сметка, че мога и вкъщи да правя йога от youtube и същевременно не ми се получава добре. Все нещо друго захващам..... Промяната на теглото вероятно и хормонално се повлиява с годините. В момента съм на 46 години. Време е спортът да стане отново интензивен.
Ще съм благодарна да се намерим Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 11:14 от Atana

# 1
  • Мнения: 10 008
Здравей,
ако искаш, погледни в темата за домашните тренировки в Спортния подфорум.
Успех! 🙂

Общи условия

Активация на акаунт