Туба и Къванч в "Cesur ve Güzel"/"Искрите на отмъщението"/"Дръзки и красиви"-16 тема

  • 27 510
  • 745
  •   1
Отговори
# 510
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Добро утро, Злати!



Честит Ден на народните будители! Честит празник, учители - минали, днешни и бъдещи!



Страшни неща се случват по света... Да сме благодарни на съдбата, че при нас по-рядко се случват подобни апокалипсиси.

Скрит текст:
Като знам, че нямаме потенциал да се справим със стихиите, ако ни "нападнат". Горките хора... останали без домове, работа, средства за препитание... Ужас!...

Благодаря за споделеното! Радвам се, че Туба е активна и помага в тези тежки за човечеството трагедии.









Спокойна неделя! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 09:09 от Екатерина Кузманова

# 511
  • Мнения: 41 675
Добро утро,Кате Two Hearts



1 ноември - Денят на народните будители!
Честит Празник!
Books



Легенда за Будителите...
Скрит текст:
Преди много време живял един робски народ. Хората не си спомняли някога да са били свободни - техните бащи и дядовците на бащите им били роби. Децата им се раждали роби, а поганците отвличали красивите робини неизвестно къде. Те никога не се връщали, докато братята им ги взимали от малки войници да надзирават собствения си народ или да проливат кръвта си за поганците. Така годините безрадостно се нижели, робите работели от сутрин до вечер по полята, където пеели своите робски песни.Обаче нещо се случило. Никой не си спомнял откъде дошли тези странници. Някои казвали, че те били даскали от съседни села. Други твърдели, че са монаси, слезли от манастирите високо в Балкана. Имало и по-чудни приказки - овчарите в планината разправяли, че ги виждали да се превръщат на вълци или орли. Те не изглеждали по-различно от другите хора, само очите им били едни такива - искрящи. Повечето станали даскали, а имало и такива, които скитали от село на село и събирали по буйните глави в някоя къща или горска поляна. Говорели странни неща на децата и онемелите родители. Разказвали, че дедите им били свободни хора, които някога владеели половината свят. Говорели им за велики мъже, пред които треперели мощни царе и мъдреци, научили милиони хора да четат и пишат. Как техните деди строили бели градове от масивен камък, където течала топла вода, а стаите се отоплявали от въздухопроводи. Как оръжията и конете им нямали равни и с тях побеждавали и най-свирепия враг. Слушали ги децата в захлас с ококорени очи, бабите се кръстели от ужас, а мъжете неволно се хващали за ножовете. Така тези хора били наречени народни будители или апостоли на свободата. Минало немного време - пораснали децата, заякнали, умовете им се избистрили. Казаното попивало в сърцата им и един неясен, отдавна забравен зов дълбоко отвътре ги карал да изправят гордо глава и ръмжат, когато читака размахвал камшика. Поганците надушвали какво става и все по-неспокойни и злобни ставали. Докато една есенна нощ, високо в Балкана до огъня край древно светилище, най-главният от апостолите се върнал от далечно пътуване нагоре и тихо промълвил пред смълчания кръг думите "Започна се!". А високо в необятното звездно небе блещукало малко съзвездие, закрилника на този народ.На следващото утро, докато изгрявал Деня, поганците стреснато се събудили от един страшен кошмар - сънували как робите им прерязвали гърлата. Застинали от безмълвен ужас, последната им съзнателна мисъл била,че това не е сън. До вечерта този народ вече бил свободен, а после тръгнал да помага и на останалите поробени и така се превърнали в духовни лидери и будители за другите. Такава им била съдбата, предначертана от Небето.
Благодарните народи ги нарекли Бели-ари, носителите на светлина или още Господ-ари, Хората на Бога !





 Туба винаги е била активна в трудни моменти за своя народ...
от вчера...
Цитат
Туба добавила в инстастори #TubaBüyüküstün
ВАЖНО! #Землетрясение
1.Некоторые заведения, которые открывают свои двери для бесплатного проживания всем пострадавшим: номера телефонов👇🏻

2. В больнице медицинского факультета Эгейского университета, нуждаются в группе крови резус-фактор отрицательной для пациентов🙏🏻

3. Врач психолог KOÇUM TT: Я готов оказать психологическую поддержку людям, которые психологически пострадали от землетрясения в Измире. Пожалуйста, распространите это сообщение. Я ожидаю такой же поддержки от других моих коллег #Измир #Землетрясение
4.Землетрясение магнитудой 7,0 произошло в Эгейском море. По меньшей мере 14 погибших и 250 раненых, пострадавшие в Турции и Греции.
5.Жилье, доступное для пострадавших, потерявших свои дома в Измире: адреса и тел. предоставлены. Просьба поделится информацией.
По всяка точка от превода има снимка от ИГ..да не става дълго..пускам ги в скрит текст...
Скрит текст:
1.

2.

3.

4.

5.





ДиК във Филипините....


Хубава и спокойна неделя! Heart Eyes

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 10:25 от Zlatina3

# 512
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Добро утро, Злати!



Скрит текст:
Настинала съм. Нападна ме хрема. Нямам температура, но аз (по принцип) почти никога не вдигам повече от 37 градуса. Сега съм с 35. Чудя се, дали да поискам отпуск, но като знам, че няма кой да ме замества, едва ли ще се получи. Не ми се ходи на доктор, защото винаги има струпване пред кабинета и не искам да се смесвам с тълпата.

Благодаря за споделеното по повод Празника! Получих много поздравления от семейството в София, от колеги и приятели.

Браво на Туба! Нека да има повече обществено ангажирани личности като нея.











Лек безболестен ден! Grinning

# 513
  • Мнения: 41 675
Добър предиобед! Hug Flowers Hibiscus



Кате Hug Two Hearts,бързо оздравяване! Heart Eyes
Скрит текст:
Защо не си взимаш като наближи есента нещо за имунната система!Аз така правя заради обикновения грипа.Ако ме хване да го изкарам по-леко.Но ти си настинала,загрявай се,ако имаш фервекс да си разтвориш.Аз като наближи есента и се запасявам с него,парацитамол,витамин С,витамин Д също взимам.













Спокоен  ден и лека седмица! Flowers Four Leaf Clover

# 514
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Привет, Злати!



Скрит текст:
В болнични съм до края на седмицата. Реших да не рискувам с тази хрема, която не ме напуска. Досега бях на "опашка" при личния ми лекар. Нямам температура, нямам кашлица, имам обоняние и вкус, нищо не ме боли, просто съм сополива и кихаща. Не мога да рискувам в това състояние. Изолирах се от майка ми. Ако се наложи, ходя при нея с маска. Днес съм малко по-добре.

Страхотни красори си донесла... отново!  Разкошна Туба и прекрасен Къванч! Благодаря!









Спокоен ден! Hug

# 515
  • Мнения: 41 675
Здравей,Кате!
Скрит текст:
Добре си направила.Загрявай си носа както можеш,пий чай, за да се оправиш по-бързо.

Малко красота за настроение...

Скрит текст:
Терасата не е моята от апартамента. Wink Подобна има сина с цветя,снахата я поддържа.Само отстрани не е с решетки,а изградена с парапет.





от сутринта ...реакцията на Туба за спасеното дете вчера в Измир...
Цитат
Туба добавила в инстаграм #TubaBüyüküstün

Сегодня ты - имя чуда , надежды, сопротивления, ребенок с солнечным лицом... Мы многим тебе обязаны за то, что сохранила нашу надежду. Мы обязаны честностью, мы обязаны справедливостью, мы обязаны заслугами. Мы тебе обязаны лучшим будущим, которое можно построить ... Чтобы твои мечты, не были украденными, могли пробиться в свете этого чуда, которое ты сотворишь на протяжении всей своей жизни. Я также приветствую с любовью и уважением великих героев-добровольцев, которые протянули тебе руку. Если ты существуешь, значит все-таки есть надежа несмотря ни на что! @ibbitfaiye @afadbaskanlik @akutdernegi @ihhinsaniyardim @911sar @umke_der @jak_joak #elifbebek 3-летняя девочка Элиф, была найдена и спасена через 65 часов после разрушительного землетрясения в Измире.
Скрит текст:
интервю дадено от спасителя...
Скрит текст:
Из интервью спасателя Муаммер Челик #Измир #Землетрясение
Примерно после 65 часов после разрушительного землетрясения, обрушившегося на западную провинцию Измир, трехлетняя Элиф Перинчек стала олицетворением чудес, сжимая крошечной рукой палец одного из ее спасателей. Муаммер Челик, ветеран пожарной службы Стамбула, который присоединился к своим коллегам и спасателям со всей Турции, чтобы помочь пострадавшим от землетрясения. Мама Элиф, Сехер и две сестры были спасены на второй день после землетрясения. Челик вытащил Элиф спустя 65 часов в безопасное место, и со слезами на глазах рассказывал репортерам на месте происшествия: «Пожарные никогда не теряют надежды, пока не приедут медработники и не объявляют жертву мертвой. Что касается Элиф, мы всегда сохраняли наши надежды. Я разговаривал с ее отцом перед спасением, и он сказал мне, что он «подготовлен» ко всему. Я сказал ему не сдаваться, а у Бога всегда припасены чудеса. Он рассказал мне, в каком месте Элиф могла бы быть в доме, но у меня был собственный опыт и я подсчитал, где она может находится. Я двинулся в противоположную сторону от одного из этих возможных мест. Я думал, что Элиф может быть где-то между кроватью и шкафом рядом с ней. На самом деле, я нашел ее там лежащей. Когда я обнял ее, она схватила меня за пальцы. Я убрал пыль с ее лица и вытащил ее с помощью коллеги. Она сжимала мои пальцы, пока я не передал ее медикам. Она заслуживает того, чтобы жить », - сказал Челик в слезах. «Она чудо и должна знать, что у нее есть братья в пожарной части Стамбула. Мы надеемся, что однажды она приедет к нам»
днес е спасено още едно дете на 4 г.
Скрит текст:
David Vilia
Спустя 91 час после землетрясения, четырехлетняя Айда сегодня была извлечена из-под обломков, спасательные команды услышали ее крики под завалами. И в эти минуты получили печальные новости, через 91 час, из под обломков было извлечено безжизненное тело её матари Фидан Гезгин.







Спокоен следобед! Two HeartsFlowers Hibiscus

# 516
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Привет, Злати!



Тераската е много красива. Heart Eyes

Скрит текст:
В нашата градина останаха съвсем малко цветя. Имаме рози, гергини, а на моята тераса останаха няколко поизмъчени турти. Имам и мента, която завладя голямо пространство. Ще ти пратя снимки на вайбър. Още ме мъчи хремата.

Благодаря за инфото и снимките!

Скрит текст:
Плаках, когато четох информацията и гледах снимките на спасените дечица. Да не дава Господ да се случи подобна ситуация при нас. 











Лек ден! Two Hearts

# 517
  • Мнения: 41 675
Добро късно утро! HugCoffee



Кате
Скрит текст:
Благодаря за снимките-разнообразни и красиви! Kissing Heart

Днес няма нови неща.Пише се за земетресението в Измир,за помощите които се изпращат.
Скрит текст:
И аз бях като теб.Нали сме една зодия. Wink



колаж от ТТ с чашите,които ни показа Туба...Wink










Слънчев есенен ден! Flowers Maple LeafNature SunnyFlowers Fallen Leaf

# 518
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Добро утро, Злати!



Скрит текст:
Никак не напредвам с оздравяването. Актуализирах си разпределенията за електронния дневник, но не успях да ги "кача" в него. Всяка година се измислят все по-нови и трудни неща. Отказах се и ще се допитам до колега информатик.

И аз си "падам" по чаши, имам всякакви, чак не мога да ги изброя -

Скрит текст:
кристални, медни, порцеланови, чаши от дуралекс... във всякакви размери и форми и с различно предназначение.











Ведър ден! Flowers Hibiscus

# 519
  • Мнения: 41 675
Здравей,Кате Hug!



Скрит текст:
С чашите и аз съм така. Wink Само медни не съм купувала.
За снимките от вчера,всичко видях. Wink Бяха ми обяснили за СМС на вайбъра,писала съм и го забравих,както и снимки да изпращам. Hug






Скрит текст:
Онур Сайлак добавил в инстаграм #Maya
Отец ... 🖼 Mайя нарисовала🐞🐞

Цитат
Туба добавила в инстастори #TubaBüyüküstün
1.Что случилось с налогами на землетрясения, собранными за все эти годы?
2.Что будет с подрядчиками этих разрушенных домов, чиновниками, которые предоставляют разрешения на проживание в этих домах ?
3.Что будет с домами, которые не были разрушены, но получили повреждения?
4.Какие меры предосторожности будут приняты после этого, для зон землетрясения на линии разлома?
#Нескольковопросов






Спокоен ден! Two Hearts

Последна редакция: чт, 05 ное 2020, 11:32 от Zlatina3

# 520
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Привет, Злати!



Я, какво е нарисувала Мая? Погледнато от различен ъгъл и с малко взиране, може да се каже, че това е баща й, представен в карикатурен стил. "Познах" го по косата. Пак си "донесла" красива Туба...

Скрит текст:
Погледна ли във вайбъра?

Скрит текст:
Настинката още ме мъчи.









Лек ден! Kissing Heart

# 521
  • Мнения: 41 675
Кате Hug,здравей и от мен!





За картината Онур си го е написал ''Баба''...Wink

Скрит текст:
Да всичко видях. Някои от чашите и аз ги имам като твоите. Wink
Загрявай се,до понеделник да се оправиш.

от сутринта...
Туба е добавила в инстастори #TubaBüyüküstün
https://vk.com/clubtuba507?z=video-63875573_456241545%2F877f232d … pl_wall_-63875573

             

Цитат
Туба добавила в инстаграм #TubaBüyüküstün
В последней зеленой зоне района Тешвыкые, идет строительство небоскреба. В Нишанташи продолжается полным ходом строительство в кампусе Университета Мармара, после #ЗемлетрясениявИзмире Територия переходит от общественного использования к частной собственности на глазах жителей. Жители Тешвыкые хотят, чтобы зеленая зона была сохранена и это единственная зона, где жители района могут укрыться после землетрясения. Вы также поддержите петицию
👉🏻 Change.org/kepcenicek
https://vk.com/clubtuba507?z=video-63875573_456241543%2Ffc806935 … pl_wall_-63875573
Скрит текст:









Спокоен ден!

# 522
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Здравей, Злати!



Скрит текст:
Страшно нещо са последствията от земетресението...  Какво ще правят тези хора без домове, покъщнина, храна, дрехи, топлина... Ако, недай се Боже, се случи нещо такова и на нас, всички ще измрем.

Благодаря за споделеното от Туба! Heart









Лек ден! Wink

# 523
  • Мнения: 41 675
Добър ден!



Кате Hug!
Скрит текст:
Поокъснях,но днес е задушница.Сутринта писах в др.теми,звъни се от съседки да раздават...и аз подавам.


от днес - Туба  пусна кратко видео..за Добро утро!....
Цитат
Туба добавила в инстастори #TubaBüyüküstün
Доброе утро Coffee
https://vk.com/clubtuba507?z=video-63875573_456241547%2Ff9b04858 … pl_wall_-63875573

и кадри от видеото....






Цитат
Туба добавила в инстастори #TubaBüyüküstün
ОБЪЯВЛЕНИЕ
Уважаемые жители Измира;
Вы можете бесплатно хранить свои вещи, которые были вывезены из разрушенных или поврежденных зданий из-за землетрясения, ​​на закрытой территории ESHOT Garage, адрес и телефон предоставлены #Измир








Спокойна събота! Flowers Maple LeafNature SunnyFlowers Fallen Leaf

# 524
  • гр. Върбица обл. Шумен
  • Мнения: 3 651
Привет, Злати!



Благодаря за споделеното!

Скрит текст:
Късно се събудих... Все още не съм се излекувала. Вероятно и утре няма да съм на работа.



Началото и края...













Спокоен слънчев ден!

Общи условия

Активация на акаунт