Отговори
# 300
  • Мнения: 243
Здравейте,аз бях на ФМ и БХС ,всичко изглежда нормално освен пулса и моето кръвно.Бебчето беше с 180 пулс ,което е на горна граница ,че и повече!Докторката каза,че трябва да се проследи,малко ми е притеснено ,дано е било моментно .А моето кръвно беше скочило на 135 горна граница,а обикновенно ми е към 110!От къде дойдоха сега тези работи,с предната бременност нямах никакви проблеми.Иначе аз утре влизам в 13 седмица и моите неразположения  вече намаляха !

Когато аз ходих последно на преглед преди 2 седмици около 10г.с. и моето бебче беше с пулс 181, но лекарят нищо не ми каза, освен че най-вероятно ще е момче 💙

# 301
  • Мнения: 23
Можеш да видиш и лекарите от Майчин дом, почти всички си имат частни кабинети, където не се чака по много. Моят лекар е д-р Цанкова, но не следи бременност по ЗК, затова ме насочи към д-р Пирнарева от МД. И двете преглеждат в Св. Панталеймон, на удобно място в центъра е. Минахме през доста сложна бременност с д-р Цанкова и затова я харесах, не си измисляше проблеми освен наличните (непотвърден ГД, една артерия на пъпната връв, много води и тн).
Благодаря. Ще изчакам 5.03, за да видим първо сърдечна дейност (дано!) След което ще прегледам за доктор Цанкова. Много благодаря. ❤

# 302
  • Мнения: 96
Bobitobg, не се притеснявай, най-вероятно е рано за сърчице. При мен в 5+6, ембрион нямаше даже, в 6+2 вече имаше, но без сърдечна дейност. 2 седмици по-късно в 8 г.с. всичко си беше на мястото. Вече съм почти в 11г.с и бебето си расте идеално. И аз като теб бях в тих ужас и очаквах най-лошото, но не трябва да се мисли по този начин. Всичко ще е наред, просто изчакай нужното време! 🤗
Аз спрях да повръщам всеки ден, случва се  по- рядко и от определени храни, които избягвам.  Симптомите са ми само болезнените и огромни гърди. Иначе по някога забравям, че съм бременна даже, ако не е стърчащия корем да ми напомня. 👀

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 19:01 от Vili__

# 303
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Може да си се притеснила и затова да ти е било малко по- високо. Но за пулса на бебчето не знам. Само знам, че трябва да е около 160.

# 304
  • Мнения: 23
Bobitobg, не се притеснявай, най-вероятно е рано за сърчице. При мен в 5+6, ембрион нямаше даже, в 6+2 вече имаше, но без сърдечна дейност. 2 седмици по-късно в 8 г.с. всичко си беше на мястото. Вече съм почти в 11г.с и бебето си расте идеално. И аз като теб бях в тих ужас и очаквах най-лошото, но не трябва да се мисли по този начин. Всичко ще е наред, просто изчакай нужното време! 🤗
Аз спрях да повръщам всеки ден, случва се  по- рядко и от определени храни, които избягвам.  Симптомите са ми само болезнените и огромни гърди. Иначе по някога забравям, че съм бременна даже, ако не е стърчащия корем да ми напомня. 👀

Много ти благодаря за окуражителните думи. И аз се опитвам сега дори да не мисля за това. Просто да съм спокойна. На 5.03 влизам в 8 седмица и се надявам всичко да е наред и каквото е писано това. Наистина с притеснения само може да навредя. Все пак, трябва да ве кажа, че когато написат тук и започнахте да ме отговаряте все едно се поотпуснах и ме олекна. Много ви благодаря и ви пожелавам прекрасни бременности на всички и едни прекрасни бебчета.

# 305
  • Мнения: 772
За Ташков и аз много добри мнения съм чувала, но се отказах от него, защото е страшна навалица. Аз ходя при доц. Карагьозова в Майчин дом, защото тя е специализирана по тромбофилия,а аз си имам няколко мутации, но е много добър специалист, още в 6та седмица ми пусна доплер да види кръвопотока и да види дали има нужда от терапия.  Но тя не се занимава само с тромбофилия, ако искаш я провери. Ако имаш проблем ще го открие Simple Smile

Димитрова93, а доцентката води ли женска консултация по здравна каса?

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Аз изобщо не питах за пулс на бебето 🤦‍♀️ чувствам се безотговорно сега, но пък аг каза че всико е наред и се развива нормално. Кръвното при мен леко пада, но с шоколад го оправям. Вече ще си записвам какво да питам, като видя малкото човече и никаква връзка с мозъка няма 🙈

# 307
  • Мнения: 441
Момичета, имам много силни болки в бъбрека десен отзад, какво мога да правя? Бях на преглед преди 2 дни всичко с бебо е наред, но не мога да спя от болка Cry

Пулса беше около 150, което док каза, че е супер, всичко било наред. След 2 седмици съм на скрининг, живот и здрави! 🍀🙏🏻 Притеснява ме тази болка, тъпа е, но много постоянна Sad Вече два дни Sad

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Ако са бъбречни кризи болят доста, по- добре се консултираи с лекар, той най- добре ще ти каже какво е и какво може да пиеш. Не вярвам от бебето така силно да боли, те са още прекалено малки 🤷‍♀️ дано всичко да е наред 🤗. Нашите пият вода мисля че хисарска, че и те вкъщи имат проблеми с бъбреците, май й чай от липа, но за чая не съм напълно сигурна, да не те подведа.

# 309
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
За бъбреците отиди на нефролог да те погледне, може да имаш камъни, може да е някакво възпаление. При всички положения е добре да се знае и заедно с гинеколога да преценят дали има нужда от лечение и какво да е то.
Не бива да търпиш силни болки.
Успех!

# 310
  • Мнения: 214
За Ташков и аз много добри мнения съм чувала, но се отказах от него, защото е страшна навалица. Аз ходя при доц. Карагьозова в Майчин дом, защото тя е специализирана по тромбофилия,а аз си имам няколко мутации, но е много добър специалист, още в 6та седмица ми пусна доплер да види кръвопотока и да види дали има нужда от терапия.  Но тя не се занимава само с тромбофилия, ако искаш я провери. Ако имаш проблем ще го открие Simple Smile

Димитрова93, а доцентката води ли женска консултация по здравна каса?
  За жалост не, аз ходя при нея само за важните неща, за ЖК сега ще се запиша при др Миков и ще си ходя в частния му кабинет

# 311
  • Мнения: 2 101
И аз ходя при Карагьозова в Майчин дом платено. Заради тромбофилията. На ЖК още не съм се записала. Но за Карагьозова доста се чака. Хубаво е да се записва час в 10 или в 10:30. В 10 е първият час.

# 312
  • Мнения: 253
Момичета в 9 седм,и започна да ме наболява нещо сливицата и от там имам леки болки в ухото Sad Има ли някоя мама която да е ползвала нещо за такива болки препоръчано от АГ?~Чакам отговор от Аг ,какво мога да пия но все пак ,ако споделите ще ми е във полза.Петък е всички работят до обяд Simple Smile))по закона на Мърфи  Simple Smile винаги така става.

# 313
  • Мнения: 214
И аз ходя при Карагьозова в Майчин дом платено. Заради тромбофилията. На ЖК още не съм се записала. Но за Карагьозова доста се чака. Хубаво е да се записва час в 10 или в 10:30. В 10 е първият час.
Ее много се радвам, че има още някой при нея. Чака се да, ама не претупва като влезнеш. Ти на терапия ли си? Аз имам толкова мутации и въпреки това не съм на терапия 😄 според нея всичко е наред Simple Smile

# 314
  • Мнения: 441
Момичета в 9 седм,и започна да ме наболява нещо сливицата и от там имам леки болки в ухото Sad Има ли някоя мама която да е ползвала нещо за такива болки препоръчано от АГ?~Чакам отговор от Аг ,какво мога да пия но все пак ,ако споделите ще ми е във полза.Петък е всички работят до обяд Simple Smile))по закона на Мърфи  Simple Smile винаги така става.

Знам, че разрешават тантум спрей, можеш да почнеш веднага инфлуцид, хомеопатично е и започнато навреме пресича разболяването.. Мед и лимони също, защото сега ти е ниска имунната система покрай бременността. Оксиокоциум също можеш да пиеш, аз досега все с хомеопатия се лекувах с първата бременност, единствено при температура е добре парацетамол, защото лекарството не е толкова опсно, колкото високата температура! Успех и дано не е нищо сериозно!

Общи условия

Активация на акаунт