Цялостен ремонт на апартамент 100 м2

  • 5 744
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Е да но ако имате гости и децата са си легнали а искат да отидат до тоалетна е много неудобно Sad
Не ,сега като се замисля наистина не е много идачно , изглежда мн добре но .....

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 20:16 от Freedom79

# 31
  • Мнения: 1 107
Според мен, при варианта с трите спални, кухнята цялата е два метра. Има място за кухненските уреди и за приготвяне на храна, но ако държите да се храните там е невъзможно, освен на бързо и на крак. Отделно не сте отбелязали къде са в момента прозорците, да не се окаже твърде тъмно. Та ако варианта да се храните в хола/всекидневна ви допада идеята за три спални не е толкова лоша, особено ако имате повече от едно дете, след определена възраст може ако са две да си има всеки своя стая... За преходите от спалня-дневна единствено може да е неудобно при къпане, иначе до колкото забелязвам в баня и тоалетна се влиза през коридора, а не през дневната.
Общо взето преценете си вашите привилегии, за мен не би било проблем да нямам отделна стая за хранене на маса, ако такава може да бъде позиционирана в дневната, но за някои супер домакини това би било немислимо. Аз съм с дневна, тоест хол и кухня в едно, не мога да си представя да готвя в кухня и поставям маси, а останалите да си висят в хола и да идват при повикване за хранене, един вид аз съм затворена там за слугуване и като отделна голяма стая би ми било излишно. По този начин отивам, слагам на котлон,фурна.... и обратно при другите, дори вратата няма да затварям.
Има нещо което не ми харесва с промяната на банята, но още не мога да разбера кое.
Като че ли най- ми допада някакъв среден вариант. В първия ми хареса как се отвориха врати към баня...и беше обща дневна, тук с три спални.....
Я първо кажи къде са прозорците, после виж кои стени не могат да се пипат и тогава да се мисли, но имаш отлични насоки.

# 32
  • Мнения: 46
С червено съм отбелязъл прозорците, съответно към двете тераси е вратопрозорец(трикрилен прозорец +врата) , на двете спални са трикрилни прозорци ,мога да приложа и снимки ,но за точни размери незнам, стената мевду бокса и всекидневната и в момента я няма, между всекидневната и спалнята е там но влизах във съсесден апартамент в който я няма, което означава че мове да се махне. за сега за тези знам със сигурност + тази между банята и тоалетната .

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 20:48 от Freedom79

# 33
  • Мнения: 1 107
В този случай, варианта с трите спални отпада, кухнята освен малка ще е и тъмна. Понеже спомена, че са по два апартамента на етаж, ако другия не ви е залепен до баня, детска, сигурно и там имате прозорци на санитарните помещения поне. Сега само да видиш дали може вратата на сегашния хол да се завърти към банята и дали стената между кухнята  и спалнята може да се пипа по някакъв начин. Така и готвещия ще е постоянно с останалите, а няма да е обслужващ персонал. Ако един ден имате деца, които много, ама много не искат да са в една стая, просто възрастните ще се преместят в дневната...

# 34
  • Мнения: 46
да по принцип има и прозорец на бокса(даже в момета там ми е остъклена и част от терасата но на мен не ми харесва и ще го махам) и да имам прозорци и на банята и на тоалетната ама са по малки.мисля че няма да има проблем да преместя врата на хола да е към тоалетната.
Според вас колко и какви санитарни и помощни помещения ще ми трябват.

# 35
  • Мнения: 1 107
Ако там живее едно семейство, са ви достатъчни. Сега на вас е да решите с какво време и финанси разполагате. На мен това би ми било предостатъчно, на други и цялата сграда би била малка.

# 36
  • Мнения: 46
от януари месец 2021г. апартамента се освобождава и имам точно 1 година и 9 месеца до 09,2022г. , тогава малката тръгва на уюилище и мисля да сме там. Отностно финансите ......... направо и аз незнам, имам малко спестени но при този гранде ремонт , така или иначе ще се прави както трябва, аз съм от тези хора че обичам да изипитвам нещата и или ги правя или не . нямам си и на идея колко би ми струвало.За момента имам закупено пералня и сушилня хехехехе.

# 37
  • Мнения: 1 107
В такъв случай....стискай палци кухнята да може да се разшири, за да стане по-голяма и да бъде първия вариант. Защото дори паркет, ламинат, плочки да са супер(защото големите харчове отиват там) със сигурност ще изхвърлите всичко, което заварите, ще правите ваша си кухня предполагам щом сте готови на още бани и бутане на стени, няма само да си преместите багажа от сегашния гардероб в заварения, а си искате да си е вашето място. Та и кухнята сама по себе си не е ефтина инвестиция. Със сигурност всичко ще се прешпаклова, пребоядисва... ако това го прави майстор също няма да е малка инвестиция. Ако се окаже, че плочките в баня/тоалетна ви харесват ще извадите голям бонус, защото ще купищувате само нови душове, батерии, мивки, тоалетни чинии, ако пък и вана има в голямата баня....пак са си много средства, а с плочките двойни, с майстор, тройни. Ако обзавеждането започне от-до...възможно да имате спалня, която е с добър матрак/дюшек, която много си харесвате, ама за малката ще е цяла стая от килима до лампиона. После решението за щори, външни или вътрешни, с или без пердета, да се сменят ли прозорци да не се ли сменят.
Сядаш с жената, тя сигурно ще измисли всичко по обзавеждането, само стайте да й дадеш да реши как от трите варианта й харесват най-много, до седмица ще ти даде готов списък къде какво иска и на теб ще остане само да пресметнеш , приготвиш и след нова година да запряташ ръкави. Има и тема за ремонти Преди и след, ние ще очакваме включване със снимков материал. Там освен да се похвалиш, жената може първо да разгледа за идеи. 😉

# 38
  • Мнения: 46
Там е работата че жена ми не е от този тип жени , ако и дам готови варианти да си избере да , но иначе тя да ги мисли ... забрави , затова и аз съм се заел с всичко това и аз по скоро обичам да се занимавам с тези неща , но пък съм как да кажа..... претенциозен може би ...! А иначе апартамента всичко ще е тотал щета, т.е. няма да се запзва нищо , като се започне от ел, вик, парно,прозорци,пердета и т.н. най много в някоя от стайте да остане паркета, но и той ще се маха,цикли и пренаревда евентуално.Ще се постарая да направи снимки преди,повреме и след ремонта и да си водя нпякаква сметка та да видим налрая какво ще излезне.

# 39
  • Мнения: 8 799
Аз съм гледала много предавания за ремонти на домове, преустройства. Направи ми впечатление, че архитектите се стремяха да отворят повече стени, да начупят първоначалния план ( а той е стар). Спестете пари от врати, но жилището е добро и могат да се обособят отделни кътове за някакви дейности, както се оформят сегашните жилища. Ще влезе много светлина в средната част.

# 40
  • Мнения: 9 868
С не може ли: всекидневна +бокс = кухньохол.

Ще дойде около 20-22 кв. Може и повече, ако се усвои половината тераса.
Едната спалня само ще е преходна. Тая залепената.
Другите две ще са непреходни.

И пак ще имаш 3 спални и кухньохол, приличен.

# 41
  • Мнения: 8 799
Сливането на трите помещения в ляво (кухньохол) отваря едно много голямо пространство 9 метра х  4 метра. Става за зала по гимнастика, ама не знам как ще се чувства човек, като седне на дивана в такова голямо нещо...
Тези, които имате кухньохолове, как се справяте с миризмите от готвене? Аз имам нормалня кухня с врата и пак в цялото жилище се познава какво съм готвила.

# 42
  • Мнения: 40 870
Тези, които имате кухньохолове, как се справяте с миризмите от готвене? Аз имам нормалня кухня с врата и пак в цялото жилище се познава какво съм готвила.

Ето в това е ключът от бараката - казваш, че и в отделна кухня пак се усеща в цялата къща. При кухньохола с добър аспиратор обираш повечето миризма и накрая пак остава толкова, колкото при отделна кухня - усеща се.  Т.е. аспираторът се равнява на вратата в отделното помещение.

# 43
  • Мнения: 8 799
аз имам отделна кухня и добър аспиратор, даже и прозорец отварям и няма спасение...

# 44
  • Мнения: 1 107
Моята дневна(кухньохол) е с размерите на сегашния бокс и кухня, събираме се, но не бих имала нищо против за още три метра, които и дори да се бутне цялата стена, понеже другата стая е по-широка от кухнята, визуално ще има разделение на двете стаи, в самата кухня ще има място за голяма кухненска маса. И ако вие сте и хората с пианото...ще има място и за него в кухнята...

Общи условия

Активация на акаунт