Цялостен ремонт на апартамент 100 м2

  • 5 743
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46
В темата за преди и след имаше снимка на пренареден паркет, който е бил плетеница, а след реденето е нареден като"ламинат" и е страхотно

Ама имаше и пост от човек, чиито паркет е бил лепен с асфалт и няма мърдане. Всичко е според зависи.
Лошото при смяната на посоката на редене е, че има много повече фира, а ако няма от къде да се намерят същите дъсчици изходът е само едно помещение да е с друг паркет.
Хубавото е че във сегашният апартамент имам паркет навсякъде сигурно около 70 м2 и е същият като в новият апартамент и ако не ми достигне мога да взема от тук а тук да сложа ламинат например, въпроса е в новият да стане хубаво, красиво и качествено.
А дали ще може да се смени шарката,т.е. да се нареди по друг начин или не ?

# 61
  • Мнения: 40 869
А дали ще може да се смени шарката,т.е. да се нареди по друг начин или не ?

Всичко може, въпрос на фира е - ще загубиш ъгълчетата и голяма част от подрязаните под ъгъл дъсчици, а също ще се изхвърлят повредени паркетини, но щом имаш запас - става.
Сигурен ли си обаче, че са същите? Даже 1 мм разлика в размерите, или в дебелината, или в позицията на нута и перото могат да докарат проблем.

# 62
  • Мнения: 46
поне на външен вид и размери иглевдат еднакви , мисля че и дебелината ще е еднаква понеже кооперациите са идентични строени по едно и също шреме но в различни градове Simple Smile

# 63
  • Мнения: 40 869
Тогава няма проблем. А и да има, може в едната стая единия вид, в другата другия. А начините за редене са много - каквото ти душа иска.

# 64
  • Мнения: 1 107
Номер 4.... от картинката с редене на паркет

# 65
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Има вариант да се направи врата между спалнята и всекидневната, ако е възможно. Вратата между спалнята и хола може да се заключи или да се зазида. Холът ще стане детска, а вие може да спите в детската, защото е по-близо до тоалетната.
Стаята, която сега е обозначена като спалня, може да стане стая за гости, но всекидневната ще бъде преходна.
На вас с жена ти не ви трябва спалня с много светлина, защото само ще спите там. Денем ще сте на работа, а вечер в кухнята, всекидневната или в детската.

# 66
  • Мнения: 8 799
с този вариант не избягвате прехода, даже от стаята за гости става много по-далече тоалетната. А ако нямат толкова често гости, направо става неизпозлваема площ.

# 67
  • Мнения: 46
с този вариант не избягвате прехода, даже от стаята за гости става много по-далече тоалетната. А ако нямат толкова често гости, направо става неизпозлваема площ.
именно това и аз си мисля , колко често ще имаме гости и то с преспиване, по добре да си е като хол , ако трябва с разтегателен диван ако се наложи да се спи , и да е с някаква преграда между двете помещения , но трябва да помисля как точно ще стане.
А според вас дали бих могъл да разширя някакси терасата или част от нея и колко място ми е необходимо примерно за маса за 4 човека ? прилагам пример в снимката със зелено или нещо подобно.Идеята ми е да може да се използва през пролетните , летните и есенните дни !

# 68
  • Мнения: 1 107
На мен това си ми остава фаворит и нищо друго. Махането на стената и промяната на вратите. Комина и част от стената на терасата визуално разделят двете помещения, а е широко, просторно...
Ако жилището беше мое и има техническа възможност, бих направила следното преустройство:



Хола ще превърна в спалня – дали родителска, или детска, вие ще си решите. Но така двете спални ще са една до друга и близо до баня/тоалетна. Удобство за когото и да е, особено за родителите.
Ще свържа бившата спалня с всекидневната, а може да се включи дори и боксът – тогава ще имате повече място за кухненската част.
Така ще получите две ясно обособени зони – дневна с трапезария и бокс/кухня, както и отделна зона за спане и почивка.

# 69
  • Мнения: 46
[url]Здравейте ! да подновим малко темата ... Simple Smile само да вмъкна че благодарение на ващите съвете се ориентирах отностно разположението на стайте , но сега имам малко въпроси за доуточнения и пак се допитвам до вас , а времето за ремонта наближава Simple Smile . Спрях се на варианта : бокс,всекидневна,спалня - обединявам ги в едно , хола става детска спалня , детската става родителска спалня. Първите ми въпросителни са отностно вратите във детската обозначени с 1 и  2. Ясно е че врата ще направя към банята и тоалетната (червената стрелка) , а останлите две врати който и в момента ги има да ги зазидам ли или да оставя една от двете и коя?

# 70
  • Мнения: 25 600
Зазидай ги. Simple Smile

# 71
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Може да ги направиш със стъклени тухли или с витражи.

# 72
  • Мнения: 46
идеята ми е дали няма да стане голямо разстоянието особенно за детето/цата , от детската стая до хола да речем , та затова да оставя една от двете врати , но от друга страна това си е допълнително пространство което трябва да освободя и в двете стай за врата . иначе ако реша да ги затворя - не е проблем , просто обмислям и търся съвет кое ще е по удачно!?

# 73
  • Мнения: 293
идеята ми е дали няма да стане голямо разстоянието особенно за детето/цата , от детската стая до хола да речем , та затова да оставя една от двете врати , но от друга страна това си е допълнително пространство което трябва да освободя и в двете стай за врата . иначе ако реша да ги затворя - не е проблем , просто обмислям и търся съвет кое ще е по удачно!?

2 е безсмислена врата, зазидай я. 1 не  е чак толкова непотребна, бих я оставила, заключила и, ако пречи, прикрила с голяма мебел за съхранение. Тъй като ще е детска стая на неродени още деца, бих махнала вратата към терасата, поне 8-10 години ще е излишна.

# 74
  • Мнения: 46
е имаме едно момиченце на 5 , когато се нанесем в апартамента би трябвало да е на 7 ( за 1ви клас) , ако някой ден имаме 2 ро тогава трябва да се преправя стаята Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт