Боледуване на децата ни - тема 66

  • 61 015
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 601
jeniqa дай точна рецепта!🙂

# 121
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Моме,започна да кашля още повече и доктора в спешния тогава каза,че е точно от Линхенсед.Оттогава имам едно наум и ако ни го изпишат казвам да ни го сменят.
Моя пък вчера сутринта нищо му нямаше и след обяд изведнъж взе,че повърна.

# 122
  • Мнения: 4 393
jeniqa дай точна рецепта!🙂

Сок от 1 глава кромид лук + същото количество сок от лимон + 1 супена лъжица пчелен мед + 1/2 ч. л. сода бикарбонат.
Аз го давах със спринцовката от панадол х 5 мл 3-4 пъти на ден.

# 123
  • Мнения: 11 477
Дани, моите са се разкашляли така от Флудитек. От Лихенсед, който е за гърло, никога.

# 124
  • Мнения: 1 601
Винаги има опасност от алергия към някой от съставките. Ако знаете коя е може да избягвате прием на лекарства съдържащи я.

# 125
  • Мнения: 35 109
Моето дете миналата седмица имаше наченки на сопол, който " преборих" с шуслерови соли.. ама сега се прокашля много, много сухо ... Чудя се какво да го правя. Чак в сряда е на преглед Sad да го почвам с инхалации май?

# 126
  • София
  • Мнения: 11 482
Лично на мен хич не са ми присърце тези инхалации. В случай като вашия бих промивала носа често с физиологичен разтвор. И да звъннете на ЛЛ на детето да каже нещо за кашлицата да давате. Аз сиропи от много отдавна не давам. То с тях и без тях - все тая. Поне при моето дете е така.

# 127
  • Мнения: 5 944
Принципно е така, но когато се касае за много суха кашлица, хубаво е да се действа, за да не стане ларингит или недай Боже ларингоспазъм. Така, че оне според мен инхалациите са супер, а пък само с ФР са си даже безобидни. Аз при напечени ситуации съм ползвала и Пулмикорт, направо е вълшебен, колко пъти ни е спасявал от влошаване...
Пийк, бързо да минава каквото и да е.
Но  понеже те чета и в другата тема, ще дам непоискан съвет- спирай баткото от градина, поне в проблемния период есен-зима. Ще си спестиш доста главоболия, а и немалко пари, предполагам.

# 128
  • Мнения: 35 109
Почнах го с инхалациите аз. Взела съм и близалка Джуниър ангин, но още се въздържам д аму я дам, защото не съм сигурна точно какво е. Утре е на преглед.

# 129
  • Мнения: 8 231
Почнах го с инхалациите аз. Взела съм и близалка Джуниър ангин, но още се въздържам д аму я дам, защото не съм сигурна точно какво е. Утре е на преглед.

Каквото и да е, близалката няма да навреди. Така че спокойно давай. До утре ще облекчи кашлицата.

# 130
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз правя инхалации с Йалоклийн - железен е! Пулмикорт в краен случай, тъй като два пъти сме лежали със спастичен бронхит.

# 131
  • Мнения: 35 109
Аз правя инхалации с Йалоклийн - железен е! Пулмикорт в краен случай, тъй като два пъти сме лежали със спастичен бронхит.
Йалоклийн и аз много го харесвам!!
Предния път го почнах на своя глава. Отидохме после на преглед, че е здрав и тя " аз тов ане съм го изписвала. Това е скъпо. Аз изписвам Пулмикорт".
Казах ѝ" да, но при моето дете това действа в пъти по-добре"

# 132
  • shumen
  • Мнения: 18 005
Пулмикорт правя само,ако е изписан от лекар.

# 133
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте и от мен,майка съм на две момченца на 10 и на 2.6г.Големия ми син много боледуваше особено от чревни вируси,които ни стъжниха живота.Да чукна на дърво след 8та годинка все по рядко боледува.За съжаление обаче малкият ми син е болен със някакъв ужасен вирус,6 ден вече.3 дена с температура като първия ден направи фебрилен гърч при температура около 39 градуса.Беше като филм на ужасите,продължи около 3 минути ,като минута може би и не дишаше. Линейка дойде на 15та минута и ни откараха директно в детската неврология.Там установиха вирус.Днес 6 ден вдига към 37.2 но аз веднага туширам с нурофен от страх.Снощи и повърна.Минахме на преглед през доц Мангъров и през Личната лекарка,и двамата също потвърдиха вирус.Единственото което давам,са биозин,течна коластра,изопронизин и витамин С.Ще се радвам яко някоя мама минала през ада на темпертурния гърч да ми пише за да ми вдъхне малко кураж......Благодаря

# 134
  • Мнения: 1 601
Ники, разбирам през какво минаваш. Много е ужасяващо за майката детето и да направи гърч. Моят син беше по-голям от твоя. Почти на пределната възраст, в която може да се случи...
В момента мога само да ти кажа да се успокоиш. Важното, е че сте под наблюдение.
В повечето случаи няма никакви последици за напред това състояние.
Разбира се налага проследяване и повече внимание. Може да си стресирана, но намери вътрешни сили да се пребориш, защото дори и малко детето усеща тревогата на майката и това му се отразява.
Препоръчвам ти горещо да го заведе на преглед при доц. Божинова. Тя е изключителен човек и специалист, детски невролог, работи на 4ти км. в София. Можеш да се довериш на преценката и, а също и да си водиш детето за неврологичен статут поне 2, 3 години след случая. Всъщност лекарката ще те посъветва какво и как.
Вярвай, че лошото е минало и е зад гърба ви и от тук нататък нещата ще са по-добре.
Желая крепко здраве!
п.с.
Сетих се да добавя, дълго време години след гърча при разболяване покривах симптомите на температурата при разболяване плътно за денонощието с медикаменти. Редуване на инупрофен, парацетамол и хексалгин ако е много висока. При такова даване на лекарства докато мине острата фаза на заболяването реално /2, 3 дни/ давам антипиретиците по схема, за да не вдига т. Мисля схемата беше примерно : 12 нурофен, 15 панадол, 18 нурофен, 21 панадол, 24 нурофен. Хексалгина ако стане над 38.5, или стане 39 градуса. Разбира се правила съм го по препоръка на педиатъра.
Съветвам те да пазиш детето си от претоварване на нервната система. Нека не прекалява с телевизия и други устройства, да спазва добър режим на игра, почивка и пълноценно, и балансирано хранене.

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 15:55 от valeriq.k

Общи условия

Активация на акаунт