Боледуване на децата ни - тема 66

  • 61 036
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 2 666
Щом лекар е прегледал детето, значи е така. При стомашни вируси коремът боли високо, при възпален апендикс - ниско вдясно

# 151
  • Мнения: 358
Щом лекар е прегледал детето, значи е така. При стомашни вируси коремът боли високо, при възпален апендикс - ниско вдясно
Мисля, че точно Вие коментирахте в една друга тема с предположение за апендицит и снощи ме замислихте и прочетох симптомите на апендицит (ако не бъркам, че сте Вие). Пише, че при малки деца може да не е в дясно болката и всичките симптоми ги има при дъщеря ми и се изплаших 😬. Болката започвала около пъпа и може да се мести, така поне прочетох и трудно се разбирало дори и от хирург дали е апендицит. Но никъде не прочетох за колко дена/ часа се развива... дали до сега щеше да стане ясно, че е апендицит, ако е това ми е основния въпрос..

П.с. много съм зле, помислих си, че пишете в една друга тема, където попитах за колко дена се развива апендицит 🥴 Надявам се всичко да е наред, че вече бъгнах, вижте какви глупости пиша и не знам къде.

Последна редакция: сб, 07 ное 2020, 16:46 от ermak.

# 152
  • Мнения: 35 109
Детето има ли ротавирусна ваксина? Питам информативно.

# 153
  • Мнения: 358
Детето има ли ротавирусна ваксина? Питам информативно.
Не, няма

# 154
  • Мнения: 1 601
Нещо за суха кашлица? Проблема е в гърлото, с времето мисля стана хронично...
Нкой пробвал ли е някаква рецепта бабешка?

# 155
  • Мнения: 246
Валерия, не е бабешка рецепта, но решава гърлобола много бързо, нещо, което при нас е проблем от години. Използвам спрей почти изцяло от алое, който впръсквам директно в гърлото. Вкуса е гаден и детето бяга като дявол от тамян, но пък работи. Баткото, който ужасно често боледува и тръгва при него всичко от гърлото тази есен не ми е изпускал училище.  Минусите - че е скъп и гаден на вкус. Другото, което на мен лично много помага (при децата кой знае защо няма силен ефект) е тонзилотрен - хомеопатична таблетка за смучене.

# 156
  • София
  • Мнения: 904
Валерия, не е бабешка рецепта, но решава гърлобола много бързо, нещо, което при нас е проблем от години. Използвам спрей почти изцяло от алое, който впръсквам директно в гърлото. Вкуса е гаден и детето бяга като дявол от тамян, но пък работи. Баткото, който ужасно често боледува и тръгва при него всичко от гърлото тази есен не ми е изпускал училище.  Минусите - че е скъп и гаден на вкус. Другото, което на мен лично много помага (при децата кой знае защо няма силен ефект) е тонзилотрен - хомеопатична таблетка за смучене.
Кой е този спрей?

# 157
  • Мнения: 246

Цитат
Кой е този спрей?

Това е спреят. Вкъщи го ползваме и сега когато децата не са на детска и училище. Всяка сутрин им впръсквам профилактично. Отделно ползвам за носа. Приготвям си физиологичен разтвор в малко бурканче и изсипвам в него от спрея в отношение 1:2. С пипетка капя в носа - също профилактично и ежедневно. Преди да капна винаги прилагам на себе си за да проверя концентрацията. На мен лично ми действа благотворно, с алергичен ринит съм и сутрин обикновено ми е полузапушен носа. Като си сложа вечер капка-две в носа, сутрин положението е съвсем различно.

# 158
  • Мнения: 1 601
От къде го купувате?

# 159
  • Мнения: 246
Валерия, няма го по аптеките. От Форевър Ливинг Продъктс е, а те са мултилевъл компания. Купувам го с отстъпка от 15 % от профила на приятелка - консултант във фирмата. Излиза ми скъпичко - 35 лв., но предвид огромното количество - над 400 гр. поне ползвам за дълго време. Ако желаете, мога да ви изпратя координати.

# 160
  • Мнения: 1 980
Здравейте, преди две седмици синът ми лепна от градината някакъв вирус. Изкара го много тежко, имаше съмнение за бронхит. Пи АБ и паралелно с това му вливаха венозно втори. Уж се оправи, нямаше температура, случваше се  веднъж- два пъти дневно да се закашля, но казаха, че е нормално да има остатъчна кашлица.
Вчера обаче (два дни след спирането на АБ) вдигна 37.7. Дадох му температуропонижаващо за през нощта. Тази сутрин нямаше, но одеве я измерих 37 градуса. Звънях на лекар, каза, че вероятно е нов вирус, защото при толкова силни АБ, едва ли не се е излекувал. Той никъде не е ходил, че да се зарази повторно. Аз, мъжът ми и дъщеря ми се заразихме от него и още не сме напълно добре, казаха, че е възможно да го заразяваме сега ние. Правен му е антигенен тест за коронавирус- отрицателен е, мъжът ми си направи PCR- отрицателен.
Случвало ли ви се е такова нещо с децата и как процедирате? Засега освен температурата няма други симптоми. Правени са му кръвни изследвания, когато беше болен, само ЦРП-то му беше леко завишено. Днес пак ще го водя по лекари.

# 161
  • Мнения: 1 601
Доста деца така ги повтаря май, точно със субфибрилитет.
Пуснете пак кръвна картина, за да имате черно на бяло какво е положението и тогава на лекар според мен.

# 162
  • Мнения: 1 980
Това за същия вирус, който върлува в момента сред децата ли важи?
Иначе, да, като го заведа в клиниката, ще му пуснат кръвни.

# 163
  • Мнения: 1 601
Просто наблюдение на моите деца и на познати...не съм сигурна точно какво в момента върви при децата.
Наблюдавайте, дано е нещо моментно. При моето дете октомври  антибиотик. Ноември два един след друг. Сега пак е зле и поредното лечение тече.
СРП ще покаже, дано е нещо дребно.
И моето дете уж никъде не ходеше...
Други оплаквания няма ли?

# 164
  • Мнения: 1 980
Няма, само температурата. Аз си мисля, че може да не е доизлекуван, защото венозния АБ му го вливаха само 5 дни, но пък другия го пи 8.

Общи условия

Активация на акаунт