Боледуване на децата ни - тема 66

  • 61 090
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 35 110
Вярвате ли, че започнало разболяване с хрема може да се пресече с инхалация с Кависепт ?

# 421
  • Мнения: 11 477
Зависи от детето, зависи и дали само с инхалация.

# 422
  • София
  • Мнения: 1 554
Аз се повтарям, но кависепт капя директно. Преди това правя промивки с низипюр, като слагам физ.разтвор +клеева тинктура капки без алкохол, а инхибира с ЙАЛОКЛИЙН.

# 423
  • София
  • Мнения: 9 110
Вярвате ли, че започнало разболяване с хрема може да се пресече с инхалация с Кависепт ?
Вярвам, че може да протече по-леко, ако се реагира веднага.

# 424
  • Мнения: 1 980
Здравейте, преди 3 месеца дъщеря ми, която сега е на 1г. и 5м., се събуди с пресипнал глас без други симптоми. Казаха ми да й давам противоалергично и да й правя инхалации с Пулмикорд. Аз честно казано не бях много стриктна, понеже от дозите Фенистил, които й бяха изписани, много се отпускаше. Все още усещам гласът й променен. Те със сина ми са постоянно болни, имат непрекъснато сополи. Не знам вече дали не си внушавам, защото освен мен никой не вижда разлика, но се притеснявам. Сега сме с варицела и когато ни изтече карантината, ще я заведа на УНГ, но искам да попитам случвало се е нещо такова на децата ви и какво се оказа?

# 425
  • Мнения: 2 482
Записвам се с "ясленска" Мораксела от края на годината. Капахме 7-8 дена Офтакуикс, уж се оправи и няколко дена след това се появи "грухтене". Пуснахме пак секрет - оново изолираха Мораксела. Този път ни изписаха Вигамокс за 10 дена, 3х2... Голяма мъка е с тия капки...не знам как ще ги избутаме тези 10 дена.

# 426
  • Мнения: 35 110
Последно това бяха изписали и на моя син. Помогнаха му много бързо

# 427
  • Мнения: 3 252
Ние слагахме цилоксан за моракселата 10 дни. Пуснете задължително изследване 7 дни след антибиотичните капки, за да видите дали се е изчистило. Казвам го, защото нашата мораксела беше доста време безсимптомна - около 3 седмици и на първия вирус реагирахме да убием и нея. Така поседя 20 тина дни вкъщи, вместо на градина, но то иначе ви е риск след капките на градина веднага и да залепи друга бактерия, докато дойде време за секрет.

# 428
  • Мнения: 2 482
Оф, ми то откак е тръгнала на ясла от 3-4 месеца, не й се събират 2 пълни седмици. Държим я вкъщи, за да закрепне, а и тоя нос сякаш все нещо грухти, хрипти и т.н... Адаптацията отиде по дяволите. Не знам как ще свикне с това темпо Sob

Изписаха ни и имуностимулатор. Досега не сме давали, щото уж не е добре имунната система да се подсилва по този начин, ама вече се замислям, да ви кажа...

# 429
  • Мнения: 3 124
Не знам има ли дете без мораксела от яслата...масово е

Дъщеря ми не ходи на ясла все още.

# 430
  • Мнения: 3 252
Барбалета, нормално е. Моята ходи от м. Юни 2020 и въпреки това доста боледува и примерно - м. Август ходи 7 дни, септември 3 дни, октомври 4 дни, ноември - 8 дни, декември - 6 дни. А все пак ни е втора зима,уж трябвало да е по-добре. А за имуностимулантите - ние лятото на 2020 изпробвахме всичко на пазара и нищо не видяхме като ефект, пак си лепеше всичко в яслата (на 1г и 2 месеца). Тази година ни предписаха имунобор 3 месеца без да се спира, след лек бронхит в болница, давах го до скоро, но както се вижда от октомври го давах, ама пак си боледуваше. Така че не възлага големи надежди. Казват, че след 3.5 г. Било по-добре, ние сме далече от това засега.

# 431
  • Мнения: 11 477
Не е по-добре след 3.5 г. Не искам да ви отчайвам.

# 432
  • Мнения: 1 858
И при нас не е по-добре, а вече е на 6 год и 3 мес. Дори тази година боледува повече от миналата.

# 433
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте, преди 3 месеца дъщеря ми, която сега е на 1г. и 5м., се събуди с пресипнал глас без други симптоми. Казаха ми да й давам противоалергично и да й правя инхалации с Пулмикорд. Аз честно казано не бях много стриктна, понеже от дозите Фенистил, които й бяха изписани, много се отпускаше. Все още усещам гласът й променен. Те със сина ми са постоянно болни, имат непрекъснато сополи. Не знам вече дали не си внушавам, защото освен мен никой не вижда разлика, но се притеснявам. Сега сме с варицела и когато ни изтече карантината, ще я заведа на УНГ, но искам да попитам случвало се е нещо такова на децата ви и какво се оказа?
Защо такива тежки лекарства за един пресипнал глас? Моят големият често боледува така. Чайове и хомеовокс и се оправя след няколко дни. Пулмикорт не е ли при бронхит и долни дихатлени пътища, не за едно гърло?
Противоалергичното хич не го разбирам също.
Спесетете малко лекарства на децата, пазете се за сериозните болести.

# 434
  • Мнения: 8 239
Здравейте, преди 3 месеца дъщеря ми, която сега е на 1г. и 5м., се събуди с пресипнал глас без други симптоми. Казаха ми да й давам противоалергично и да й правя инхалации с Пулмикорд. Аз честно казано не бях много стриктна, понеже от дозите Фенистил, които й бяха изписани, много се отпускаше. Все още усещам гласът й променен. Те със сина ми са постоянно болни, имат непрекъснато сополи. Не знам вече дали не си внушавам, защото освен мен никой не вижда разлика, но се притеснявам. Сега сме с варицела и когато ни изтече карантината, ще я заведа на УНГ, но искам да попитам случвало се е нещо такова на децата ви и какво се оказа?
Защо такива тежки лекарства за един пресипнал глас? Моят големият често боледува така. Чайове и хомеовокс и се оправя след няколко дни. Пулмикорт не е ли при бронхит и долни дихатлени пътища, не за едно гърло?
Противоалергичното хич не го разбирам също.
Спесетете малко лекарства на децата, пазете се за сериозните болести.
Пресипналият глас и лаещта кашлица е ларингит. Лекува се с инхалации с Пулмикорт и противоалергично. Ларингитният спазам не е шега работа. Детето може такъв оток на ларинкса да докара, че да се задуши.
Ужасно е да гледаш как детето ти диша като риба на сухо.
Обикновенно след 3-4 дни нещата отшумяват. Фенистила е по скоро за кожни алергии. УНГ винаги са изписвали друго противоалергично. Има чудни близалки на д-р Тайс за суха кашлица, както и биреният сироп /има го в нета/ действат доста добре за това заболяване.

Общи условия

Активация на акаунт