Истеричен рев, нервни кризи, 2годишно дете

  • 4 330
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 715
Мда. При нас беше много особен периодът- прекалено му се спи, за да спи. Превъзбудата при малките деца е голяма причина за нервно и капризно поведение.
В колко часа си ляга детето и по колко часа спи?
Питам, защото ранното лягане е важно.
Ляга си в 10 или 11 вечер.. И става за ясла към 7 и 30
Откакто е редовна на яслата заспива по-лесно иначе загасяме лампи, телевизори тя си обикаля, говори си, не й се спи.
Здравей, тук аз виждам проблем. Ще споделя моя опит. Моето дете го слагах в 9:00 да спи като беше на 2 години. За градина трябваше да я будя в 8:00. Само че тя не си беше доспала. Всеки път ми беше много жал да я будя, даже вина изпитвах. Така сладко спинкаше, а аз да я изваждам от сладкия ѝ сън заради градината и работата. Просто нямах волята да я накарам да си легне в 8:00. И естествено тя си беше кисела. Като стана 4 годинки се реших на тази промяна да си ляга по-рано - в 8:00 вечерта. Помрънка малко, но свикна. Откакто си ляга в 8:00, не се налага да я будя, защото тя се буди съвсем сама след като се е наспала добре. Ляга в 8:00 и се буди към 8:00 часа спокойна и отпочинала.

Това е само моят опит, може да не е приложим за това дете, но доколкото знам на някои деца им трябва поне 12 часов нощен сън.

От друга страна истериите и тръшкането са част от израстването на децата и без тях за съжаление не можем да минем. Блазе на родителите с кротички деца. И моето какви циркове и истерии е правило, добре че е минало-заминало или поне се надявам да е така.

# 16
  • Мнения: 8 799
Детето отразява това, което се случва в живота му. Възрастните трябва да се променят  и то автоматично ще се промени и ще стане спокойно. 
Може проблемът да е в семейството или в детската ясла/градина и когато на тези две места се успокоят нещата и детето ще се успокои. Пробвайте.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 23
Детето отразява това, което се случва в живота му. Възрастните трябва да се променят  и то автоматично ще се промени и ще стане спокойно. 
Може проблемът да е в семейството или в детската ясла/градина и когато на тези две места се успокоят нещата и детето ще се успокои. Пробвайте.

Тя от яслата беше много стресирана в началото.. Събуждаше се с рев докато спи, сънуваше кошмари и не искаше да чуе за там..
Сега изявява желание да ходи там.. Казват, че е много спокойна, не предава такива инати както вкъщи.
От друга страна виждам, че и на нашите понякога им кипва и не си сдържат нервите, което според мен е грешка.. Но наистина не се търпи.. Ти му обясняваш, то си знае неговото.. Иначе бих казала, че е наистина много умно дете и почти всичко разбира.
Колкото до сладкото, не й даваме да яде.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
Ама ти сестра ли си й? Майката къде е?
Нормално е да прави истерии след ясла. Аз пък давах сладко тогава. Или въобще нещо за ядене, веднага, още на улицата.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 23
Ама ти сестра ли си й? Майката къде е?
Нормално е да прави истерии след ясла. Аз пък давах сладко тогава. Или въобще нещо за ядене, веднага, още на улицата.
Как къде, тук си е. Реших да питам при вас как е и дали това е нормално, защото не е правила така до сега.
Аз вече не живея с тях, но се налага да идвам за няколко дена и наистина е страшно.

# 20
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да, нормално е, но трябва и адекватна реакция от страна на възрастните.
С търпение, разбиране, обясняване, понякога и залисване се оцелява.

Тепърва ще има периоди, в които “не е правила така” 😉
Все пак детето се развива.

Щом е умно, обяснявайте. Ако се чувства пренебрегнато или неразбрано, чрез рев и тръшкане търси мнимание и е грешно да се наказва детето. Има книги, четете.
Но това е работа на родителите.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 476
Всеки месец, всеки ден детето прави нещо, което не е правило преди. И милички, и гаднички неща. Това е.

# 22
  • Мнения: 2 495
Да не би да е прегладняла след яслата ,а да не се сеща да каже. Повечето деца са осверепяли от глад като излезнат от градината.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 23
Тя като й се яде, яде.. Казва си, че е гладна
Много ми е смешно като каже аз много обичам спагети милата Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 38 476
Ако детето сега е на 2, значи е тръгнала на ясла на 1,9 горе-долу. Майката го е дала на ясла и е хукнала на работа. Предполагам си има причини. Голямата дъщеря поема прибирането от ясла и се чуди какво става.
Ами става това, че детенцето всъщност е още бебе и няма никакво желание да ходи на ясла. В яслата е отвратително. Но детето просто трае, защото е институция. При първата среща с близък човек изразява емоциите си по единствения начин, който умее - с рев.
То не може да ти върже логиката на възрастния - кофти ми е в работата - ядосан съм - мога да се успокоя и сам.
Дава си по неговата си бебешка логика - мозъкът ми е натоварен - трябва да го разтоваря на всяка цена с близък.
Имате две алтернативи - продължавате с яслата и истериите.
Спирате яслата и истериите намаляват. Не изчезват, но детето се успокоява малко.

# 25
  • Мнения: 8 799
Детето отразява това, което се случва в живота му. Възрастните трябва да се променят  и то автоматично ще се промени и ще стане спокойно. 
Може проблемът да е в семейството или в детската ясла/градина и когато на тези две места се успокоят нещата и детето ще се успокои. Пробвайте.

Тя от яслата беше много стресирана в началото.. Събуждаше се с рев докато спи, сънуваше кошмари и не искаше да чуе за там..
Сега изявява желание да ходи там.. Казват, че е много спокойна, не предава такива инати както вкъщи.
От друга страна виждам, че и на нашите понякога им кипва и не си сдържат нервите, което според мен е грешка.. Но наистина не се търпи.. Ти му обясняваш, то си знае неговото.. Иначе бих казала, че е наистина много умно дете и почти всичко разбира.
Колкото до сладкото, не й даваме да яде.
На деца до 5 г няма какво да се обяснява, Simple Smile колкото и умни да са. Това сериозно, психолозите така учат. Изчетох много книги по темата и съм го изпробвала с мойто дете, и работи.
Обяснявате на по-големи дечица. Тези малките, по други механизми работят. Не може да се разберете с 2г дете, че повече няма да прави така.
Също и да му обяснявате, защо не му давате някоя играчка, само ще крещите, и вие, и детето и ще се дърпате. Трябва просто да му дадете друга играчка - и то ще пусне тази и все едно не я е искало.
Като започне да се тръшка, вие си правете нещо друго, ама запазвате спокойствие, не вътрешно да ви кипи, защото децата усещат тия неща. Викате го да види, какво правите, или то само ще дойде, ако му е интересно и  по този начин престава да крещи.
Детето на 2г учи само с подражание. Ако искате да го научите да яде броколи, трябва и вие да седнете пред него с броколи в чинията. Ако вие четете книга, и то ще иска книжка. И т.н.
Две очички постоянно ви наблюдават като в Биг Брадър.

# 26
  • Мнения: 2 488
Абсолютно подкрепям горният пост. Когато детето е в истерия, обяснения не помагат. То просто не чува нищо. Изчакваш да му мине истерията, да вентилира и после му разсейваш вниманието с нещо друго. В тази възраст много лесно можеш да му привлечеш интереса с друга играчка. С времето тези истерии ще намалеят и ще отшумят.

# 27
  • Мнения: 715
И аз така правех, изчаквах да ѝ мине истерията. Никакви разговори и обяснения не помагаха, даже още повече се навиваше да истерясва.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Е то й малко възрастни поемат информация, докато са истерясали. Ама това не пречи да се говори и обяснява на детето, докато “приема” все още.

При моето дете горните съвети не са работили: абсолютно му е все тая какво аз или другите ядат, за играчки рядко се е тръшкал, но не искаше да върви, искаше да го нося или с колата. Измислях разни игри: надбягване, или пеех и скачахме и подтичвахме...
Винаги ще намерят за какво да се тръшнат. Както казах важно е да се разбере какво го мъчи детето и да се реагира адекватно.

След ясла помагаше много при сина ми игри с телесен контакт/гушкане - гъделичках го, борехме се, рисуване по гърба, масаж. На детето му липсва телесния контакт с майката след толкова часове в яслата. Трудно дете на 2г може да вербализира тази нужда.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 23
Аз имам чувството, че вече е лиготия това. Все се опитва да командва и да се налага. Като го направиш това, за което плаче веднага измисля нещо друго...
Или като й обръщаш внимание лошо, като не й пак лошо.. То няма оправия...
И аз преди си мислех, че се дължи това поведение на яслата, ама не.. Там е коренно различна, казват че си спи, яде, играе, не реве и иска пак и пак да ходи Joy
Само вкъщи ги имаме тези номера, сутрин пък рев, че искала друга блуза, друг панталон, вечер искала памперс, абе все ново 20..
Не дава да се клатят щорите, не дава да се пуска климатика, абе шефка и тва е.

Общи условия

Активация на акаунт