Помощ пречат ми на щастието

  • 4 044
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен, да вървиш с рогата напред няма смисъл.
По-добре се съберете всички- родителите на двама ви и вие, и разгледайте възможностите да заживеете заедно. Къде, при кого, как........
Разберете се мирно и кротко, че ще се опитате да направите семейство, а те ще ви помагат според нуждите.
Така, дори да не потръгнат нещата и да се наложи да се върнеш вкъщи, няма да е съпроводено с трусове и намилания от вида "нали ти казахме".

# 31
  • Мнения: 169
Можеш ли да работиш? Получаваш ли припадъци или ги контролираш с лекарства?

Направи ми впечатление, че каза, че приятелят ти има две заболявания. Какви са? Да не е нещо притеснително и родтелите ти да са против този човек конкретно?

# 32
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ако темата е истинска не виждам какъв е проблема. Епилепсията е заболяване, което дава възможност за съвсем нормален и пълноценен живот.
Познавам жена с епилепсия единственото и ограничение е, че не може да кара кола. Има си професия,  съпруг, две деца, къща и т.н.

Начина на изказване на авторката ми звучи като на ранен пубертет по скоро, не на жена на 33 и това ме кара да се замислям  дали темата е пързалка или авторката има и други проблеми освен епилепсията.

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Епилепсията се наследява.

# 34
  • Мнения: 7 006
Имам колега с епилепсия,млад е на към 35,има и детенце в детската градина,спортува,фотомодел е..За всичките години през които ми е колега,само въднъж получи припадък,беше страшно!
Но инак си е много активен,с изключителна физика,която поддържа с много спорт.Гледам успешно семейство си има,детенцето е много сладко..
Разговор с родителите и обмисляне какво е най-удачното за всички

# 35
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Епилепсията се наследява.
не не се наследява, може да е вродена, но много родители с епилепсия имат напълно здрави деца.

# 36
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Да, но има реален риск. По време на социализма беше забранено да се женят.

# 37
  • На остров
  • Мнения: 13 498
По време на социализма и хомосексуалността се е считала за болест, според мен какво е било по едно и друго време е нерелевантно в случая.
Риск има има и при здрави родители да се роди дете с епилепсия.

# 38
  • Мнения: 758
Ако се преместиш при неговата майка, тя няма ли да ви управлява живота? Каза в град, за да сте по-близо до лекарите...Ти в село ли живееш? Най-вероятно родителите ти са притеснени от съжителството с този мъж, с оглед на заболяватето-и твоето, и неговите. Твоите родители и двамата ли работят, или винаги има някой от тях, който е край теб?

# 39
  • София
  • Мнения: 149
Здравейте дами пиша защото имам проблем и ми трябва помощ. Ако може някой да ми даде съвет Confused .
Имам приятел и искаме да живеем заедно, но и ддвамата имаме епилепсия.
Вече съм на годинки (33) а нашите не дават да се приместя. Какво мога да направя че да разрешат да отида в Велико Търново Confused .

Вие тази епилепсия сте я имали досега, ще я имате /за съжаление/ и занапред.Не може вечно да живеете под карантина.Досега се е овладявала някак,а щом има начин,значи може навсякъде да си провеждате лечението.Аз не виждам причина да не Ви пускат,но определено виждам проблем в това,че Вие го съотнасяте като проблем.Тоест,Вие се чувствате притисната от тях и не успявате да вземете нещата в свои ръце.Което само по себе си е фактор.

Общи условия

Активация на акаунт