Когато мъж не те уважава

  • 9 792
  • 116
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте!
 Запознах се с него преди година (на живо). Направи ми добро впечатление в началото. Не след дълго хлътнах здраво. Той беше мил, внимателен, кавалер. Флиртувахме известно време, но така и нищо не се случи. Общо взето, аз показвам желание, но той се отдръпва. Аз пасувам, той се приближава.
 Накрая се скарахме и спряхме всякакъв контакт.
Минаха няколко месеца. Покрай коледните празници се чухме отново по моя инициатива. Продължихме да общуваме онлайн. Отново беше мил и внимателен в началото. Много се зарадвах. Разбрахме се да се видим през март (от различни градове сме, аз имам командировка в неговия).
 Притеснителното е, че стария цикъл се повтаря. Както беше мил, постепенно сякаш загуби желание и започна да ми се дразни. Случва се следното. Старая се да съм внимателна, да го предразположа, влагам от себе си, говоря мили думи и правя жестове. В резултат на това, той се дразни, държи се арогантно, критикува личността ми, обижда ме (уж на майтап). Не издържах и го поставих на въпрос. Това, с грубото и неуважително отношение и това, с липсата на достатъчен интерес. Не е много добър вариант, но не издържах. Каза, че не му пука, с две думи.
 Оставам с впечатление, че в началото на нашето познанство, този мъж в действителност бе привлечен от мен, но в последствие трайно загуби желание, интерес и категорично спря да ме уважава!
 Не ме разбирайте погрешно. Знам какво трябва да направя - да затворя тази страница и да се усмихна отново, независимо какво ще или няма да последва от другата страна.
Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес? От тези мои опити стигнах до там, че господинът вижда един куп негативи в личността ми и е сляп за всичко хубаво в мен.
 Бих искала, все пак, да прочета някое друго странично разсъждение. Често в живота ми се случва така, че тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят.

# 1
  • Мнения: X
Цитат
Нима любовта


Каква любов? Няма любов тук.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 14:53 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 10 993
Няма любов, трябва да се откажеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 984
Тъкмо и аз влязох, за да попитам за каква любов иде реч? В случая няма нито връзка, нито отношения, за любов да не говорим. Просто някакъв чат и нищо повече.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 571
Често на "иди ми - дойди ми" си играят бордърлайн личностите, не ти трябва такъв...
В резултат на това, той се дразни, държи се арогантно, критикува личността ми, обижда ме (уж на майтап).
Да...уж на майтап, като за начало, чакай да видиш, ако се задълбочат отношенията, докъде може да стигне.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 14:31 от rosi81

# 5
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Не търсете недостатъци в себе си. Има категория мъже, които нямат опит с интелигенгни и внимателни жени. Други не търпят критики или пренебрегване на " изключителната" им особа. Различно ниво сте. Оттам идва и проблем с комуникацията. Флиртът е приключил и той е спрял да се представя в привлекателна роля. Не е имало нищо съществено, за да анализирате.

# 6
  • Мнения: 7 897
Този е искал да си играе на ловец, а за него ти си била - с извинение - патица. Бавноподвижна, тоест лесна плячка и сама  ляга на прицел. Имаше един такъв виц.
Не целя да те обидя, наистина! подобни екземпляри търсят хора, способни да играят тяхната игра, да има тръпка, да има рев и драма. В този смисъл ти си го разочаровала и той те е "наказал". Запомни сигналите, защото такива мъже се срещат често. Научи се да ги разпознаваш и стой далеч.

# 7
  • Мнения: 16
Не търсете недостатъци в себе си. Има категория мъже, които нямат опит с интелигенгни и внимателни жени. Други не търпят критики или пренебрегване на " изключителната" им особа. Различно ниво сте. Оттам идва и проблем с комуникацията. Флиртът е приключил и той е спрял да се представя в привлекателна роля. Не е имало нищо съществено, за да анализирате.

Не е имало, вярно е. Проблемът идва от там, че все още е в главата ми. Имах необходимото време да го опозная от части. Интелигентен и възпитан е. Но не и с мен. Вече не. За конкретната ситуация е ясно. Трябва да затворя страницата за себе си, харесва ли ми или не. Причината да пиша е, че от части обвинявам себе си. Нали така пише в женските списания? Хората ще се отнасят с теб така, както сама им позволиш.

# 8
  • Мнения: 866
Г-це Авторке спирам да чета поста до този цитат и даже и няма и да чета на долу, защото ще е загуба на време и само да ти кажа някои неща.

Цитат
В резултат на това, той се дразни, държи се арогантно, критикува личността ми, обижда ме (уж на майтап).



Ехоооо събуди се момиче бързо бързо се събуди Bell
Просто ако знам къде живееш ще дойда с една кофа студена вода да ти я излея на главата, та белким се събудиш.
Това е абсурдно, че дори коментираш този човек, а не си го навряла в кучешки г*з и да продължиш напред ! Angry

# 9
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Не разбрах защо толкова държиш да контактуваш с човек, който явно ти показва, че не си му приятна? Мазохизъм?
Не ме разбирай погрешно, не може да се харесаме на всички. Првдполагам и ти не харесваш всички. Как би се почувствала, ако някой такъв ти се натиска? Ще прибегнеш до грубост, накрая.
Стреми се към хора, с които имате обща химия.

# 10
  • Мнения: X
Здравейте!
 
Скрит текст:
Запознах се с него преди година (на живо). Направи ми добро впечатление в началото. Не след дълго хлътнах здраво. Той беше мил, внимателен, кавалер. Флиртувахме известно време, но така и нищо не се случи. Общо взето, аз показвам желание, но той се отдръпва. Аз пасувам, той се приближава.
 Накрая се скарахме и спряхме всякакъв контакт.
Минаха няколко месеца. Покрай коледните празници се чухме отново по моя инициатива. Продължихме да общуваме онлайн. Отново беше мил и внимателен в началото. Много се зарадвах. Разбрахме се да се видим през март (от различни градове сме, аз имам командировка в неговия).
 Притеснителното е, че стария цикъл се повтаря. Както беше мил, постепенно сякаш загуби желание и започна да ми се дразни. Случва се следното. Старая се да съм внимателна, да го предразположа, влагам от себе си, говоря мили думи и правя жестове. В резултат на това, той се дразни, държи се арогантно, критикува личността ми, обижда ме (уж на майтап). Не издържах и го поставих на въпрос. Това, с грубото и неуважително отношение и това, с липсата на достатъчен интерес. Не е много добър вариант, но не издържах. Каза, че не му пука, с две думи.
 Оставам с впечатление, че в началото на нашето познанство, този мъж в действителност бе привлечен от мен, но в последствие трайно загуби желание, интерес и категорично спря да ме уважава!
 Не ме разбирайте погрешно. Знам какво трябва да направя - да затворя тази страница и да се усмихна отново, независимо какво ще или няма да последва от другата страна.
Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?
Скрит текст:
От тези мои опити стигнах до там, че господинът вижда един куп негативи в личността ми и е сляп за всичко хубаво в мен.
 Бих искала, все пак, да прочета някое друго странично разсъждение. Често в живота ми се случва така, че тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят.
Не, няма безкрайни компромиси в любовта.Когато тя е истинска.
А опитите да ЗАСЛУЖИШ нечие внимание, интерес, любов, винаги са пълен крах.
Любовта Не се Заслужва.
Нея или я има, или не.

# 11
  • Мнения: 12 725
Това не е твоят човек, до тук добре.
Притеснителното е едно изречение, което написа в началото: че тъкмо тези, за които най-много се раздаваш, най-брутално те зарязват после.
Явно не е единичен случай, но какво точно грешиш, не мога да разбера от описанието. Трябва добре да го премислиш, за да не се случва пак, не го заслужаваш.
Само предположение: ако опиташ да не се раздаваш толкова, да си по-дистанцирана и да чакаш той да действа? Когато мъжът има интерес, той не чака да го гониш, а сам настоява и се бори за теб.
Да не би пък грешката ти да е, че ставаш прекалено активна, когато си заинтересована от някого?

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 15:09 от Uncommon

# 12
  • Мнения: 16
Това не е твоят човек, до тук добре.
Притеснителното е едно изречение, което написа в началото: че тъкмо тези, за които най-много се раздаваш, най-брутално те зарязват после.
Явно не е единичен случай, но какво точно грешиш, не мога да разбера от описанието. Трябва добре да го премислиш, за да не се случва пак, не го заслужаваш.

Това се питам и аз. Дали пък проблемът не е в така нареченото "раздаване"? Аз имам такъв тип психика, че бих оценила това, ако се интересувам от човека или веднага бих му изяснила ситуацията, ако не се. В очите на мъжете, обаче, се опасявам, че това се интерпретира като скучно, досадно, твърде лесно, убиец на тръпка, лесна мишена, слаба, глуповата и така нататък, ако е в начален етап на познанството. Пък, голяма работа, че краката ми са дълги, очите ми са сини или мога да готвя мусака Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: X
Звучиш ми самотна, честно казано. Умираш за добра дума. Не се защитаваш, не поставяш граници, приемаш за нормално да те обиждат и да ти се подиграват. Нещо от детството ти ли е това? Как ще се оставяш на някакъв почти непознат да те обижда, че и вместо да му теглиш една, ще развиваш фантазии за любов в главата си?

Хубаво, той не се държи добре с теб, но ти защо се вреш сред шамарите? Няма ли какво да занимава главата ти, та все се връщаш при този човек, който видимо ти се дразни, временно от възпитание се въздържа, но по някое време си му избива това, че не те харесва?

Пак че не е поддал да имате нещо реално, просто си готова за връзка с насилник.

# 14
  • Мнения: 291
Според мен не е имал сериозни намерения към теб, затова и се е чувствал притиснат от твоето раздаване. Което не е оправдание да се държи като г*з, а това пък е достатъчно, за да не се занимаваш повече с него. Също мисля, че не е правилно да се раздаваш толкова много още от началото, особено когато не е взаимно и още нямате кой знае колко сериозни отношения. Повечето мъже се плашат и възприемат жената като отчаяна, още повече, че търпиш кофти държанието му. Остави го. Мъжът трябва да гони жената и да я ухажва, не обратното.

# 15
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?

Не е. Особено с компромиси с личността си. Който е привлечен от теб и иска да бъде с теб, те приема такава, каквато си. И не трябва да заслужаваш нищо, все пак не става дума за някакъв уникален и единствен, че да му се доказва дали го заслужаваш. Почне ли да търси кусури от нищото и да подскача от всяко дребно нещо, не е добре работата. А нищо чудно и да смята, че щом правиш жестове, така си хлътнала, че си му в кърпа вързана и може да те разиграва като мечка на синджир. За да си гали егото. Не се занимавай с тоя, никой не заслужава такова отношение, а занапред не се втурвай да правиш жестове и да се раздаваш, докато не опознаеш човека поне донякъде.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това не е твоят човек, до тук добре.
Притеснителното е едно изречение, което написа в началото: че тъкмо тези, за които най-много се раздаваш, най-брутално те зарязват после.
Явно не е единичен случай, но какво точно грешиш, не мога да разбера от описанието. Трябва добре да го премислиш, за да не се случва пак, не го заслужаваш.

Това се питам и аз. Дали пък проблемът не е в така нареченото "раздаване"? Аз имам такъв тип психика, че бих оценила това, ако се интересувам от човека или веднага бих му изяснила ситуацията, ако не се. В очите на мъжете, обаче, се опасявам, че това се интерпретира като скучно, досадно, твърде лесно, убиец на тръпка, лесна мишена, слаба, глуповата и така нататък, ако е в начален етап на познанството. Пък, голяма работа, че краката ми са дълги, очите ми са сини или мога да готвя мусака Rolling Eyes
Правилно.
"Раздаването" е работа на мъжете... те са активната страна, действията са начинът да покажат сериозни намерения. Отнемането на тази функция ги лишава от възможността да се докажат и мъжката енергия отслабва. И място за любов и уважение не остава.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 06:48 от SaRaNia

# 17
  • София
  • Мнения: 971
Мъжете уважават жените, които се държат гадно с тях. Всички мили и добри момичета са скучни и досадни. Затова трябва да има от самото начало скандали, сълзи, раздели и събирания за да останеш завинаги в съзнанието му. Simple Smile))

# 18
  • Мнения: X
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.

# 19
  • Мнения: 31 561
Каква любов, какви пет лева!
Как да те уважава, като ти не се уважаваш.
Не сте имали никаква любов. Имала си един комплексар на който е трябвало при първата обида да му отвъртиш един и повече да не го видиш.
А ти му се влачиш в краката.
И нито е интелигентен, нито е възпитан както твърдиш.
Интелигентните и възпитани хора не се държат като простаци и не избиват комплекси с хората, които уж обичат.

# 20
  • Мнения: 313
Мъжете уважават жените, които се държат гадно с тях. Всички мили и добри момичета са скучни и досадни. Затова трябва да има от самото начало скандали, сълзи, раздели и събирания за да останеш завинаги в съзнанието му. Simple Smile))

До към 25 може и някой да има енергия за тия игрички, но после писва. Особено в случая, че авторката ми се струва далеч от образа на истерична драма куйн.
Мъжете тип играчи доста си падат по скандали, дебнене, ревове и сополи, но има и мъже, за които това е страшно отблъскващо. Реши за себе си какъв точно мъж търсиш и тогава виж дали бихте съвпаднали. Може тук да ти е разминаването.

# 21
  • Мнения: 16
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Кофти пич" е за тия, на които им липсва емоционална зрялост за сметка на голямо его. Те имат нужда от драма в живота и ситуации, в които егото да се проявява.
Балансът идва когато опознаеш себе си и се научиш да общуваш осъзнато.

# 23
  • Мнения: 291
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

Не съм съгласна, че трябва да бъдеш темерут. Напротив! Свестните мъже не се впечатляват от драми и скандали. Но ги отблъсква и отчаяната жена без самоуважение. Бъди себи си, но по-дистанцирана, докато поне малко опознаеш човека. Не влагай толкова усилия и надежди от началото. И имай уважение към себе си, за да може и мъжете да те уважават.

# 24
  • Мнения: X
Според мен с прилепчиво, досадно поведение, прекомерна грижа и прибързани мили думи ще прогониш свестните мъже и ще останат само хора с психични проблеми. От няколко чата и срещи, без интимност, вече говориш за любови - ами не става така. Това си е червен фенер за мъжете.

Между кофти пич и жена, която се простира като пътечка, дали има нещо по средата за теб? Ок, имаш нужда да обгрижваш и да даваш обич, но има и други каузи освен мъжете за тази работа... Ще се изхабиш прекомерно емоционално за хора, които не го заслужават, и после ще изпаднеш в лагера на "всички мъже са ужасни, уа, уа".

# 25
  • Мнения: 16
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

Не съм съгласна, че трябва да бъдеш темерут. Напротив! Свестните мъже не се впечатляват от драми и скандали. Но ги отблъсква и отчаяната жена без самоуважение. Бъди себи си, но по-дистанцирана, докато поне малко опознаеш човека. Не влагай толкова усилия и надежди от началото. И имай уважение към себе си, за да може и мъжете да те уважават.

Може би, тук виждам себе си. Не обичам да признавам недостатъци, но ако трябва да бъда напълно откровена, допускам, че давам вид на отчаяна и без самоуважение. Отчаяна, защото когато имам реален интерес, се вълнувам прекалено много и изживявам нещата на живот и смърт. Без самоуважение, защото съм склонна да правя компромиси със себе си за сметка на другия, от онези, нездравословните. За хората, които ме познават отдавна, съм ценна, защото знаят, че съм доста искрена и отговорна. За тези, които не ме познават, вероятно изглеждам като "мека" картинка без самоуважение. Смяташ ли, че това е проблема?

# 26
  • Мнения: 3 186
За мен това е грубиян, който се държи мило с непознати и с хора, пред които не може да си позволи да изрази истинското си лице.

Веднъж, станете ли близки - край - псувни, раздразнение, критики, обиди, скандали.

Такива съм срещала доста - и жени, и мъже. На работа, например, са любезни, усмихнати, с чувство за хумор, много свестни хора, а вкъщи най-близките си тормозят и нагрубяват.

# 27
  • Мнения: 17 407
Не търсете недостатъци в себе си. Има категория мъже, които нямат опит с интелигенгни и внимателни жени. Други не търпят критики или пренебрегване на " изключителната" им особа. Различно ниво сте. Оттам идва и проблем с комуникацията. Флиртът е приключил и той е спрял да се представя в привлекателна роля. Не е имало нищо съществено, за да анализирате.

А в кого да ги търси?. Не знам какво за вас значи раздаване, ама нейнито си е чисто нахалство и досаждане.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 14 533
Да прецени човека, преди да се раздава. Хвърляйки се ентусиазирано на всеки срещнат, няма да е интересна.

# 29
  • Мнения: 291
Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..

Не съм съгласна, че трябва да бъдеш темерут. Напротив! Свестните мъже не се впечатляват от драми и скандали. Но ги отблъсква и отчаяната жена без самоуважение. Бъди себи си, но по-дистанцирана, докато поне малко опознаеш човека. Не влагай толкова усилия и надежди от началото. И имай уважение към себе си, за да може и мъжете да те уважават.

Може би, тук виждам себе си. Не обичам да признавам недостатъци, но ако трябва да бъда напълно откровена, допускам, че давам вид на отчаяна и без самоуважение. Отчаяна, защото когато имам реален интерес, се вълнувам прекалено много и изживявам нещата на живот и смърт. Без самоуважение, защото съм склонна да правя компромиси със себе си за сметка на другия, от онези, нездравословните. За хората, които ме познават отдавна, съм ценна, защото знаят, че съм доста искрена и отговорна. За тези, които не ме познават, вероятно изглеждам като "мека" картинка без самоуважение. Смяташ ли, че това е проблема?

Да, смятам, че това е проблемът. Аз също съм много емоционална, но съм на мнение, че истинските и по-деликатни емоции са за близките хора. Не бих се чувствала добре да ги показвам на хора, които не познавам и на които нямам особено доверие. Така сама се правиш уязвима. Това не означава да не бъдеш себе си, просто контролирай малко емоциите и бъди по-търпелива. Насила не става. Всеки би се поуплашил от прекаленото прибързване и преследване, дори първоначално да е привлечен. Опознай човека първо, може пък да не си паснете и изобщо да не си заслужава усилията по-нататък. И пак ще кажа - уважавай себе си. Как изобщо може да поддържаш контакт с мъж, който се държи грубо, обижда те и те кара да се чувстваш зле?... Още при първия такъв случай трябваше да му теглиш майните.
 П.п.: И да вмъкна нещо много вярно, не помня къде съм го чела - "Мъж се печели с премерена доза безразличие" Wink

# 30
  • София
  • Мнения: 35 056
Ако е бил привлечен, не сте успяли да задържите интереса му.
Случва се, неуважението и дразненето не е мъжко.
Досаждането и мислите ви - не е женско.
Откажете се преди да стане грозно.

# 31
  • Мнения: 646
Много ми е интересно каква зодия е този?

# 32
  • Мнения: 731
И авторката също?
+1
Много ми е интересно каква зодия е този?

# 33
  • София
  • Мнения: 16 003
По заглавието - когато един мъж не ме уважава аз го забравям окончателно. Няма писане по Нова година и именни дни, няма случайни срещи.

# 34
  • Мнения: 2 857
Много ми е интересно каква зодия е този?

А така - да си дойдем на зодиите.
И, авторката, не забравяй асцендента, че той ще е алибито ако зодията не покрие очакванията.
Smile

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Много добре си направила,като си му показала,че няма да търпиш грубо отношение и обиди.

Усетил е,че си хлътнала и тогава е започнал да се държи грубо.
После ще започне да те тормози още повече и да се опитва да те накара да се чувстваш виновна.
На такъв не можеш да угодиш,но можеш да се превърнеш в жертва.

И не,това не е любов.

Един мъж,като е влюбен в една жена ще я накара да се чувства като принцеса.

# 36
  • Мнения: X
Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..
За себе си съм разбрала, че обикновено греша в избора си. Държа се добре, възпитано, спазвам дистанция... Но в крайна сметка не говоря общи приказки какво е времето с непознат на спирка на ГТ. Предполага се, че сме двама души с взаимен интерес един към друг, а не двойка досадници, които си опъват нервите поради липса на по-интересно занимание и - да си го кажем направо - по-добра партия за срещи. Ако единият възприема отношенията като досада - решението е ясно.

Да прецени човека, преди да се раздава. Хвърляйки се ентусиазирано на всеки срещнат, няма да е интересна.
Не е нужно нито да е хвърляне, нито всеки срещнат. Един-два пъти като случи на някой шизо-снежинко с особени разбирания за свободата и съвременни разбирания за връзките - и неувереността е готова.

За едно нещо съм съгласна - за каква любов въобще говорим тук?

# 37
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
"Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?"
Не, любовта е точно обратното.
Имах такава връзка, изключително напрягащо беше, не си заслужава.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
"Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?"
Не, любовта е точно обратното.
Именно. Има ли компромиси със себе си, няма любов. Копнежът за любов не е любов, а его, търсещо внимание и потвърждение за стойността си (но отвън няма да го получиш, открий го в себе си; всички хора имат еднаква стойност, но някои се подценяват, други се надценяват- еднакво грешно). Т.е. мъж не те уважава, защото сама не се уважаваш.

# 39
  • Мнения: 7 006


Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес? От тези мои опити стигнах до там, че господинът вижда един куп негативи в личността ми и е сляп за всичко хубаво в мен.
 Бих искала, все пак, да прочета някое друго странично разсъждение. Често в живота ми се случва така, че тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят.
Ква любов,кви 5 лева,с право те е зарязал,звучиш психарско..

Ляля, същото може да се каже за жените. Дори наскоро пуснах тема, където жената спира да бъде привлечена от мъжа, когато той спира да се държи гадно с нея.
Четох темата. И какво излиза? Че трябва да бъда кофти пич, противно на природата си, за да се радвам на вниманието на мъжа, към който съм привлечена? И обратното, ако не съм кофти пич, ще получавам само житейски шамари? Това е доста крайно твърдение. Неминуемо и аз греша някъде, но би трябвало да има някакъв баланс или златна среда..
Не.
Излиза,че трябва да се научиш как да живееш,без да проектираш и вменяваш собствените емоции у другите,че и после да им се сърдиш що не ги манифестират.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 13:49 от Какво?

# 40
  • Мнения: 91
Не си му интересна. За него си просто начин и доказателство да поддържа "ловните" си умения. Затова интереса му към теб е до момента, в който бъдете заедно, след това му ставаш безинтересна. Това е нещо подобно както жените си създават "колекция" от обожатели, на които обръщат някакво внимание само за да ги държат около себе си. Но им дават някакъв шанс само ако съвсем закъсат. Е, ти си му колекцията с ловни трофеи.

Нямаш перспектива с него, няма смисъл да влагаш чувства в безперспективна връзка. Може и да стане нещо в бъдеще, ако много я закъса, но би било временно, докато намери друга.

# 41
  • Мнения: 553
"Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес?"
Не, любовта е точно обратното.
Именно. Има ли компромиси със себе си, няма любов. Копнежът за любов не е любов, а его, търсещо внимание и потвърждение за стойността си (но отвън няма да го получиш, открий го в себе си; всички хора имат еднаква стойност, но някои се подценяват, други се надценяват- еднакво грешно). Т.е. мъж не те уважава, защото сама не се уважаваш.

Разбира се, обратното е, да. Мъжът е този, който търчи и на ръце ви носи. Цял живот.
Само не е ясно по каква причина? Защото любовта е сляпа? Или вече има закон, че погледнеш ли жена в очите, вече си вързан с нея и ще я уважаваш до живот?  Компромиси са длъжни да правят само другите. Мъжете. Вие имате по-важно занимание. Да се самообичате. Ама да не се бърка с его!!
Що за самочувствие? Четете ли какви несвързани ги пишете? Нямало женска логика??  Wink

# 42
  • Мнения: 18 295
Авторке, казваш сте от различни градове.   Моля те сподели как си представяш бъдещето. Той идва при теб, ти при него, пътувате? Доста е трудно, а вие дори не сте били интимни (или не съм разбрала правилно). Мисълта ми е, че хора, които имат голямо желание да са заедно, ще се натъкнат на трудности, а той дори желание няма... Смяташ ли, че си пасвате като хора (при такова отношение май не), смяташ ли, че има сексуално привличане, какво трябва да е това, върху което ще градите връзката си? А и по принцип какво харесваш в него, с какво той е специален за теб (и ти за него)? Виж колко много въпроси станаха, но отговори, поне пред себе си, ако не пред нас.

# 43
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Г-н Zaphod Beeblebrox, опитайте да прочетете още веднъж написаното, този път с вникване в смисъла. Защото това, което е несвързано е Вашият коментар под моя.

# 44
  • Мнения: 3 186
Мъжете, идващи в този форум, защо са все от един дол дренчици?

# 45
  • София
  • Мнения: 35 056
Мъжете, идващи в този форум, защо са все от един дол дренчици?

Не знам, ама подхождат еднакво. Еднакво тъпо.

# 46
  • Мнения: 17 407
Що, ако ги чувате (разбирате) какво ви приказват, може и никак да не ви пречи подходът им Simple Smile
То и с мъжете извън този подфорум е така Wink

# 47
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Мъжете, идващи в този форум, защо са все от един дол дренчици?
На мен вече няколко ми приличат на един и същи трол...

По темата, когато усетя, че някой не ме уважава (мъж или жена), единственото старание, което полагам, е да увелича разстоянието помежду ни. Всички тези радини вълнения и т.н. са ми непонятни. Защо, за бога, ще се интересувам от някого, който не ме уважава?

# 48
  • Мнения: 758
Някъде бяхте писали, че е интелигентен и възпитан. Категорично не съм съгласна. Поведението, което описвате, свидетелства точно обратното. Мисля, че проблемът е във Вас. Държите се така, сякаш Вие не се уважавате, затова и мъжът го прави. Сама нахвърляхте кога имате успех...
Може би е време да преосмислите типа мъже, с които да контактувате...

# 49
  • Мнения: X
Не съм чела всички мнения.
То казуса ти е ясен, не се занимаваш с този човек повече, просто исках да ти дам съвет, че ако евентуално някога от скука те потърси (не е изключено, често го правят, когато имат нужда от начесване на егото), да си имаш обеца на ухото и да не му позволяваш да се връща в живота ти!
Да не се заблудиш, че видиш ли -променил се бил, сега ще е различно.
Просто затвори вратата завинаги.
Като преминала през подобна малка простотия ти го казвам. Правила съм грешката да си покажа симпатиите ясно, гъбаркали са се с мен, айде чао и след няколко седмици 'здрасти как си'.
Не!

# 50
  • София
  • Мнения: 16 174
A авторката интелигентна и възпитана ли е? Ако разменим ролите, бихме определили нейното поведение като stalking (аналогът на разговорен български е "лепка"). "Не" би следвало да значи "не", и когато е казано от мъж.

# 51
  • Мнения: 17 407
Мъжете, идващи в този форум, защо са все от един дол дренчици?
На мен вече няколко ми приличат на един и същи трол...

По темата, когато усетя, че някой не ме уважава (мъж или жена), единственото старание, което полагам, е да увелича разстоянието помежду ни. Всички тези радини вълнения и т.н. са ми непонятни. Защо, за бога, ще се интересувам от някого, който не ме уважава?

 На твое място бих се замислила, преди да изстрелям поредната ударна доза тъпотия за уважението. Даже и мъж, дори твоят “собствен” не ти го дължи. Не знам кой ви е заредил с такива очаквания цял живот някой на вас да дава. Уважение и разни други (не)материални ценности. Ако пък някоя жена вземе да ми говори за раздаване, спирам да слушам.
Ако не ме разбираш, прочети Sharky пак.

# 52
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Скрит текст:
Мъжете, идващи в този форум, защо са все от един дол дренчици?
На мен вече няколко ми приличат на един и същи трол...

По темата, когато усетя, че някой не ме уважава (мъж или жена), единственото старание, което полагам, е да увелича разстоянието помежду ни. Всички тези радини вълнения и т.н. са ми непонятни. Защо, за бога, ще се интересувам от някого, който не ме уважава?

 На твое място бих се замислила, преди да изстрелям поредната ударна доза тъпотия за уважението. Даже и мъж, дори твоят “собствен” не ти го дължи. Не знам кой ви е заредил с такива очаквания цял живот някой на вас да дава. Уважение и разни други (не)материални ценности. Ако пък някоя жена вземе да ми говори за раздаване, спирам да слушам.
Ако не ме разбираш, прочети Sharky пак.

Благодаря за оценката на мнението ми, което си коментирала. Моята оценка за твоя коментар е същата. Simple Smile Не четеш с разбиране, ама пишеш. Никъде не съм писала, че някой ми дължи уважение, хубаво е да не се опитваш да ми приписваш някакви смешнотии. Казах, че ако не усещам уважение у отсрещния, спирам да се интересувам от него, правя кръгом и продължавам да крача.   Sharky не я знам коя е.

# 53
  • София
  • Мнения: 16 174
Аз съм. Бях написала пост - че “не” значи “не” независимо от пола на казващият го - о този пост беше преди този на Дренка, очевидно не е бил прочетен (сефте). Не е нужно да ме познаваш лично, за да прочетеш един пост Simple Smile.

# 54
  • Мнения: 3 659
Мъжете, идващи в този форум, защо са все от един дол дренчици?
Категорично не се съгласявам с горното!

# 55
  • Мнения: 2 998
Станала си му досадна.

# 56
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Аз съм. Бях написала пост - че “не” значи “не” независимо от пола на казващият го - о този пост беше преди този на Дренка, очевидно не е бил прочетен (сефте). Не е нужно да ме познаваш лично, за да прочетеш един пост Simple Smile.
Уж скролвах нагоре да те търся, но не съм те видяла - извинения, че май си се засегнала Simple Smile . Сега, като намерих мнението, не намирам никаква връзка с това, за което съм писала. Аз съм писала чисто по темата в заглавието - как си бия камшика, ако не усетя, че отсрещната страна ме уважава, а ти си разсъждавала за авторката и дали не е stalker. Аз не мога да преценя по това, което е разказала, затова тази страна не я коментирам.

# 57
  • София
  • Мнения: 16 174
От нищо, написано във форум не се засягам.
...
Отговорих буквално на поставения въпрос: "Коя е Шарки?"
...
Заглавието само по себе си, без контекста на поведението на авторката, не носи достатъчно информация.

# 58
  • Мнения: 3 716
Наистина ли "моят собствен" мъж не ми дължи уважение? Колко от нас биха се подписали под това твърдение?

# 59
  • Мнения: 3 186
Философски погледнато Дренка е права. Не си дължим любов и уважение. Майките дължат ли любов на децата си? Не, но се очаква.

# 60
  • Мнения: X
Ако не дължиш уважение никому, просто си живееш сам... Все повече стават такива, неуважителни. Ама щом ги кефи самотата....

# 61
  • Мнения: 17 407
Не го дължа никому, особено в случай, че ме смята за собственост, и се опитва да контролира ежедневно поведението ми.
Иначе го има, без да изприказвам тонове излишни приказки за това - ти мене уважаваш ли ме, и ако не - защо? Simple Smile
В случая от темата, никой не ѝ дължи ответно уважение на лепкавото поведение и нахалството.

# 62
  • Мнения: 3 716
Няма да е "собствен", в случай, че не предлага уважение. Като "собствен" не означава "купен", а "избран", да уточня.
 В случая от темата съм съгласна, да.

# 63
  • Мнения: 17 407
Това не са теми, които следва да се обсъждат в здрави отношения и комуникация. Акцентирам на обсъждат.
Ти какво, аз какво. Ако ти не, аз няма.
Ама на когото както си му харесва.
Да ме уважава само щото съм жена, пък аз да му се качвам на главата. Айде - мерси на такова предлагане. И търсене.

# 64
  • Мнения: 1 327
Станала си му досадна.
Ами то си е и досадно. Жената в началото на връзка трябва да е по-обрана. Да гониш мъж, да му се обясбяваш, да поставяш на въпрос някакви отношения при липса на обвързване... И аз бих се отдръпнала. Ако като жена не може от сега да му привлече вниманието, не знам какво може да се очаква повече от нея в бъдеще. 🤔

# 65
  • Мнения: 12 725
Тя авторката си каза, че тая връзка "пиши я бегала", но за в бъдеще как да се справи. Иска да си преразгледа начина на отношенията, което ми се струва много здравословен подход.
Моите уважения, авторке, за конструктивния подход.
Значи, първо, виж какво можеш да направиш със самочувствието си. Без съмнение, там е заровен ключът от палатката. Не знам на психолог дали ти се ходи, но ако попаднеш на свестен, ще можеш да си изясниш защо реагираш по начина, който описа, и да се научиш да си по-уверена в себе си и най-вече, да се харесваш и обичаш. Тогава няма да се налага да правиш безкрайните компромиси и да се вкопчваш в безперспективна връзка на всяка цена.

# 66
  • Мнения: 141
Наистина ли "моят собствен" мъж не ми дължи уважение? Колко от нас биха се подписали под това твърдение?
Ако щеш вярвай, но - да! Уважението се заслужава, не се дава по задължение някому. Ако се държиш действително като лейди - заслужаваш уважение от съпруга си. Ако, обаче, как да се изразя по-деликатно... поведението ти е по-характерно за някои видове водноплаващи прелетни птици - никой нищо не ти дължи.

По темата: мъж, който се опитва да увеличи дистанцията по този начин, вероятно е доста интелигентен и добре възпитан. След като е разочарован от съдържанието на главицата на партньорката, вместо да и каже в прав текст: "Мадам, времето няма власт над Вашия мозък!", той се опитва да се държи по разочароващ за нея начин, така че тя сама да реши, че не го иска и да си тръгне, без да се почувства отхвърлена и наранена.

# 67
  • Мнения: 553
Когато мъж не те уважава - въпрос, който няма отговор даже в имагинерната област.
На шахматен език - цайтнот.
На казармен език - аналог на въпроса - Ти е@@ваш ли стария или не?!
Когато жена те попита - Ти уважаваш ли ме? - мълчаливо торбичката на гръб и на опашката от осъдени пред софииския градски. 

# 68
  • Мнения: 3 186
Наистина ли "моят собствен" мъж не ми дължи уважение? Колко от нас биха се подписали под това твърдение?
Ако щеш вярвай, но - да! Уважението се заслужава, не се дава по задължение някому. Ако се държиш действително като лейди - заслужаваш уважение от съпруга си. Ако, обаче, как да се изразя по-деликатно... поведението ти е по-характерно за някои видове водноплаващи прелетни птици - никой нищо не ти дължи.

По темата: мъж, който се опитва да увеличи дистанцията по този начин, вероятно е доста интелигентен и добре възпитан. След като е разочарован от съдържанието на главицата на партньорката, вместо да и каже в прав текст: "Мадам, времето няма власт над Вашия мозък!", той се опитва да се държи по разочароващ за нея начин, така че тя сама да реши, че не го иска и да си тръгне, без да се почувства отхвърлена и наранена.

Бъркаш уважение с възхищение (или харесване и т.н.) вероятно.

(Не)уважителното отношение към хората говори за твоето възпитание и култура, а не за техните заслуги.

Какво целиш с просташко държание? Да накажеш някого, че не удовлетворява твоите критерии?

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 06:52 от tainichka

# 69
  • Мнения: 3 716
Всъщност смисълът беше,че ако по някаква причина партньорът ми е изгубил (или изобщо не е имал) уважение към мен, то няма никакъв шанс да е моят мъж. Тоест, няма да сме заедно.
Колкото до големите бели птици, те също получават уважение. От други птици.

# 70
  • Мнения: 141
@tainichka
С просташкото държание целиш да поставиш някого на дистанция, така че да не ти се налага да общуваш с него. А причината да го направиш е именно тази - че не удовлетворява твоите критерии. Както казва Марк Твен: "Има хора, които се налага да настъпваш, докато не започнат да ти се извиняват!" Simple Smile

Да разведрим малко темата за уважението:

Бракоразводно дело. Съдията пита съпругата защо иска развод.
- Ами в началото на брака ни - отговаря тя - съпругът ми ме уважаваше всяка вечер. След това започна да ме уважава по два-три пъти седмично. После - по веднъж в месеца. А сега изобщо не ме уважава.
След това дават думата на адвоката на ответника.
- Господа съдии и съдебни заседатели! - започва той - Искам първо да ви се извиня, но след изложението на ищеца ми е трудно да използвам общоприетото обръщение "Уважаеми господа съдии и съдебни заседатели"...

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 18:39 от ScroolLock

# 71
  • София
  • Мнения: 16 174
Яко!!! Вече никога няма да се обръщам към някой с "уважаеми" Simple Smile)).

# 72
  • Мнения: 17 407
Ама, уважавайте ги ей тъй малко поне в бг мама жените, че вече почва да прилича на епидемия тая работа с неуважените. Непрекъснато се множат. Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 19:18 от Дренка

# 73
  • Мнения: 3 716
"С просташкото държание целиш да поставиш някого на дистанция, така че да не ти се налага да общуваш с него. "
 Това е ужасно евтин начин да спазваш дистанция. Никога не съм прибягвала до него, дано не ми се и налага. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 186
@tainichka
С просташкото държание целиш да поставиш някого на дистанция, така че да не ти се налага да общуваш с него. А причината да го направиш е именно тази - че не удовлетворява твоите критерии. Както казва Марк Твен: "Има хора, които се налага да настъпваш, докато не започнат да ти се извиняват!" Simple Smile

Други начини освен да си покажем простотийката няма? Заслужава си да се помисли, преди да я излеем удобно и оправдано върху някого. Не мислиш ли?

# 75
  • Мнения: 920
Убедена съм, че Марк Твен е имал предвид съвсем друг вид ситуации. 🙂

# 76
  • Мнения: 17 407
Здравейте!
 Запознах се с него преди година (на живо). Направи ми добро впечатление в началото. Не след дълго хлътнах здраво. Той беше мил, внимателен, кавалер. Флиртувахме известно време, но така и нищо не се случи. Общо взето, аз показвам желание, но той се отдръпва. Аз пасувам, той се приближава.
 Накрая се скарахме и спряхме всякакъв контакт.

Минаха няколко месеца. Покрай коледните празници се чухме отново по моя инициатива. Продължихме да общуваме онлайн. Отново беше мил и внимателен в началото. Много се зарадвах. Разбрахме се да се видим през март (от различни градове сме, аз имам командировка в неговия).
 Притеснителното е, че стария цикъл се повтаря. Както беше мил, постепенно сякаш загуби желание и започна да ми се дразни. Случва се следното. Старая се да съм внимателна, да го предразположа, влагам от себе си, говоря мили думи и правя жестове. В резултат на това, той се дразни, държи се арогантно, критикува личността ми, обижда ме (уж на майтап). Не издържах и го поставих на въпрос. Това, с грубото и неуважително отношение и това, с липсата на достатъчен интерес. Не е много добър вариант, но не издържах. Каза, че не му пука, с две думи.
Оставам с впечатление, че в началото на нашето познанство, този мъж в действителност бе привлечен от мен, но в последствие трайно загуби желание, интерес и категорично спря да ме уважава!
 Не ме разбирайте погрешно. Знам какво трябва да направя - да затворя тази страница и да се усмихна отново, независимо какво ще или няма да последва от другата страна.
Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес? От тези мои опити стигнах до там, че господинът вижда един куп негативи в личността ми и е сляп за всичко хубаво в мен.
 Бих искала, все пак, да прочета някое друго странично разсъждение. Често в живота ми се случва така, че тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят.

Преди да определя нечие държание като просташко, аз лично бих се замислила над някои моменти от поведението на обидената, неразбрана и неуважена дама. Не знам какво уважение може да очаква жена, която не успява да усети и разбере реакцията на отсрещния и продължава да напира за скъсена дистанция, любов и раздаване.

# 77
  • Мнения: 3 186
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.

# 78
  • Мнения: X
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.

Напротив, с навлеците, които не разбират от дума, това е начина да покажеш, че този човек не е желан в близост до теб.
И между другото, тук има една дама с тирета, която редовно си позволява тези три неща, но доста хора я оправдават някак си.

# 79
  • Мнения: 920
Търсила е любов там, където не е имало шанс да я има, на грешното място. Мъжът е показал, че за него това е само флирт без сериозни намерения и нагласа. Няма чувства и не е искал да има. Жената е смятала, че с упоритост и старания ще успее да го накара да се влюби в нея. Грешка! И айде, по наклона надолу.. Мъжът е трябвало просто да блокира всякакви контакти, простичко е.

# 80
  • Мнения: 21 410
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.


Общо взето, това е и моето мнение, особено във времена на онлайн комуникация, когато не е нужно да обиждаш никого, а просто можещ да го блокираш.

Авторке, когато някой те обижда, не почваш да се чудиш какво, що и протяжно да се обясняваш, а просто спираш да контактуваш с него. Хубавите връзки вървят леко, радостно, без изцепки и недоразумения, които трябва единия, или другия да заглажда, и без битка за надмощие. Животът е достатъчно грозен, че да поддържаме и зорлем грозни отношения.

# 81
  • Мнения: 17 407
Мъжът е трябвало просто да блокира всякакви контакти, простичко е.

Или пък от уважение да не го е направил Simple Smile

# 82
  • Мнения: 920
Дренке, ти сега кръстосан разпит ли.. 😄
Знам как е било по-добре да постъпи, но защо не го е направил - не знам 😄

# 83
  • Мнения: 17 407
Не ти задавам въпрос, давам ти друга възможна причина да не го е направил, независимо как ти смяташ за правилно да постъпи Simple Smile

# 84
  • Мнения: 3 186
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.

Напротив, с навлеците, които не разбират от дума, това е начина да покажеш, че този човек не е желан в близост до теб.
И между другото, тук има една дама с тирета, която редовно си позволява тези три неща, но доста хора я оправдават някак си.
Тя има остър език (и ум) и просто не цепи басма никому. Това не е точно простотия.

# 85
  • Мнения: 21 410
Значи от уважение не прекъсваш контакт с някого, но се държиш грубо и го обиждаш, за да му покажеш, че е навлек и ти досажда...

Странно, мене мама не ме е учила така.

# 86
  • Мнения: 17 407
Вероятно нейната майка я е учила, че с постоянство, разбирай нахалство, се постигат всякакви цели Simple Smile

# 87
  • Мнения: 10 993
Момичето просто е харесало момчето. Достатъчно криво и е, за да я изкарвате каква ли не.
Дори и да е била напориста и нахална - много му здраве на младежа. Той губи. То пък щото много често се случва да те хареса някой, та да се правиш на велик.
Авторке, не е бел за теб. Аз лично не смятам, че си направила кой знае колко лошо впечатление. Нормално е човек да иска да има връзка, те тия дето все намират кусури, накрая си кукуват сами. Дано вече си си намерила приятел.

# 88
  • Мнения: X
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.
И между другото, тук има една дама с тирета, която редовно си позволява тези три неща, но доста хора я оправдават някак си.
Тя има остър език (и ум) и просто не цепи басма никому. Това не е точно простотия.
Така, де... Simple Smile

# 89
  • Мнения: 3 186
Не е.

Груби и просташки изказвания не съм срещнала от нея.

# 90
  • Мнения: 17 407
Момичето просто е харесало момчето. Достатъчно криво и е, за да я изкарвате каква ли не.
Дори и да е била напориста и нахална - много му здраве на младежа. Той губи. То пък щото много често се случва да те хареса някой, та да се правиш на велик.
Авторке, не е бел за теб. Аз лично не смятам, че си направила кой знае колко лошо впечатление. Нормално е човек да иска да има връзка, те тия дето все намират кусури, накрая си кукуват сами. Дано вече си си намерила приятел.


Има разлика между кусури, ксквито всеки от нас има, и поведение.

# 91
  • Мнения: 3 716
Дренка,  понякога няма.

# 92
  • Мнения: 17 407
Струва ми се обаче,  че така отново можем да стигнем от уважението, през на жена не се отказва, защото е просташко, до принадлежността на мъжете към някои животински видове.
Съгласявам се с вашата абсолютна истина Simple Smile

# 93
  • Мнения: 3 716
Това, дето на жена не се отказва, си е виц, нали?

# 94
  • Мнения: 141
Значи от уважение не прекъсваш контакт с някого, но се държиш грубо и го обиждаш, за да му покажеш, че е навлек и ти досажда...

Странно, мене мама не ме е учила така.
Жалко, че не е. Защото да предпочетеш да се направиш на простак пред жена, която не харесваш, така че тя сама да реши, че не си за нея и да избяга от теб, вместо да я блокираш и да я оставиш да страда и да търси вината в себе си, е благородно.

А има и индивиди, с които просто други методи не действат. Те си живеят в някакъв собствен въображаем свят и се опитват да те наместят в ролята, за която им се струваш подходящ. И не разрушиш ли по най-груб и просташки начин "кулите им от слонова кост", те ще продължат с опитите си да те зазидат в тях.

# 95
  • Мнения: 3 186
Жалко, че не е. Защото да предпочетеш да се направиш на простак пред жена, която не харесваш, така че тя сама да реши, че не си за нея и да избяга от теб, вместо да я блокираш и да я оставиш да страда и да търси вината в себе си, е благородно..
Нали? Joy

Последния път, когато бях истински по моему благородна във форума, ме баннаха.

Оттогава понамалих благородството, но пусто напира.

# 96
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е благородно, незряло е.
Нито е нужно да се държиш просташки, нито да я блокираш, а да проведеш нормален разговор. От което тя дали ще страда и ще търси вина, си зависи само от нейната зрялост. Ако още я няма- това ще я приближи към нея.
Дръжте се като мъже и не се скатавайте от поемане на отговорност за действията си. Въпрос на себеуважение е.

# 97
  • Мнения: 17 407
Каква точно отговорност им вменяваме сега на мъжете? Няма да се учудя, ако много от тях не знаят как да се държат от толкова претенции и тънкообидност.
Приказката “не разбира от дума” я знаеш, мисля.
Аз лично не искам мъж да поема отговорност за моето поведение, в случай че се натисна там, където не ме искат. Чак ми изглежда нелепо да го напиша.

# 98
  • Мнения: X
Чак ми изглежда нелепо да го напиша.
Аз. В БГ мама. Всеки ден. Sweat Smile

# 99
  • Мнения: 920
Разговор вероятно е проведен. Но както казва Дренка, има хора от дума не разбират. 🤓

# 100
  • Мнения: 3 186
Дренке, той спокойно може и да я понабие, ако не разбира от дума и го поядоса, нали?

# 101
  • Мнения: 17 407
Ми не знам, тук има няколко женски профила, генератори на всъвъзможни вероятности от към насилие над нежния пол.  Не се мъчи повече да потискаш благородството си, че много ти личи Simple Smile

# 102
  • Мнения: 3 186
Ми не знам, тук има няколко женски профила, генератори на всъвъзможни вероятности от към насилие над нежния пол.  Не се мъчи повече да потискаш благородството си, че много ти личи Simple Smile

Следвайки твоята логика, така излиза. Можем да оправдаем всичко, стига другият да не разбира от дума.

# 103
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дренке, не си разбрала, но пак бързаш да се драчиш. Нищо не вменявам, опира до самосъзнание. Аз съм последния човек, който би имал претенции и се засяга от обиди, за друго иде реч. Той не поема отговорност за моето/твоето/нейното поведение, а за неговото. Да решаваш ситуации, демонстрирайки липса на елемемтарно възпитание, говори много за нивото ти на култура и възможност за намиране на по-интелигентни решения. Търсенето на най-малкото съпротивление не е мъжко някак, курвенско е. Повече нямам какво да кажа.

# 104
  • Мнения: X
Sarania, ти за реактивно поведение чувала ли си?
Ако досаждаш и притесняваш един таралеж, на който не си му симпатична, ще се свие на кълбо и ще си изкара бодлите.

# 105
  • Linz
  • Мнения: 11 619
bratane, в случай на досаждане игнорът е достатъчен и пак не нужно да падаш до грубост и обиди.

# 106
  • София
  • Мнения: 35 056
Май не ви се е случвало да изкрещиш нещо, в опит да те разберат правилно след многократно - довиждане и не, мерси съм. Даже може да е скандално изкрещяното, по бг мамски стандарт.

# 107
  • Мнения: 10 993
Аз съм и си възпитавам децата да са дебелекожи. Изкрещял ти нещо някой-ми много важно.
Най да мразя някой мъж да те сваля, да те обърква, докато се поддадеш и после да ти каже:
- Ми не, не ме кефиш. Ами като не ме харесваш, защо пропиля х време да ме ухажваш.
Това от личен опит го говоря.  И да човекът е точно таралеж, за какъвто Братан говори. Ми много важно, че съм му досаждала. Имала съм необходимост досаждала съм.
За това и на авторката и го казвам. Не е вината в нея винаги. Кофти е, че подобен опит много те затваря и си мислиш, че всеки път ще е така.

# 108
  • Мнения: 3 716
Май не ви се е случвало да изкрещиш нещо, в опит да те разберат правилно след многократно - довиждане и не, мерси съм. Даже може да е скандално изкрещяното, по бг мамски стандарт.
Не. Не ми се е.
Не виждам и как ще ми се.
Има 101 начина да избегнеш лепки, досадници, простаци и прочие, без да повишаваш тон и да губиш мярка. Особено пък за ухажори. Ако крещяхме по всеки идиот, наумил си да ни сваля, без глас да сме останали още на 20.

# 109
  • София
  • Мнения: 35 056
Е, на мен съвсем скоро ми се случи. Наистина се чувствах ужасно, но бяп принудена да го направя.

Пиян, направил се на крак от маса.

# 110
  • Мнения: 3 716
Gorgeous,с такива хора не се говори. Нито не, нито да, нито довиждане. Ако се наложи си тръгваш, ако си в кръчма, го изхвърлят и така..
Съжалявам за случката, не е приятно, определено.

# 111
  • Мнения: 17 407
bratane, в случай на досаждане игнорът е достатъчен и пак не нужно да падаш до грубост и обиди.

Опитвах се да разбера защо привнесе мъжката отговорност, немъжкото и курвенското.

# 112
  • Мнения: 261
е как не те уважава бе как ?аз на млади години по 3-4 пъти на ден уважавах сега на години на 1-2 дни един път . Абре УВАЖАВАЙТЕ СЕ БЕ ХОРА

# 113
  • Мнения: 16
Разговор по темата имаше. Чета от време на време и постовете тук. Смятам, че има доза истина и в позитивните и във враждебните мнения. Не искам да съдя него или някой друг. Всеки си отговаря сам за своето поведение. За себе си и за тази ситуация мога да кажа, че явно създавам погрешни впечатления. Трудно държа емоциите си под контрол и това отблъсква. Нещо повече, създава усещане, че съм някаква страшна лепка, която всеки момент ще опъне палатка пред дома му, както смятат и част от хората тук Smile А всъщност нещата не са никак сложни. Хората се харесват, когато се чувстват добре в компанията един на друг. Всяко пресилване и напрежение води до обратен ефект и би привлякло само любители на конфликти или еднократен секс.

# 114
  • Мнения: 11
в сайта бг мама има повече мъже от колкото жени,така че проблемът ти е решен-веднага ще се намери някой да те уважава и цени

# 115
  • Мнения: 3 659
в сайта бг мама има повече мъже от колкото жени,така че проблемът ти е решен-веднага ще се намери някой да те уважава и цени
Аз се отписвам от желаещите да "уважават" друга жена. Имам си.  И то каква!

# 116
  • Мнения: 7 505
Изчела съм само първия пост на авторката.
Според мен правиш една грешка-искаш да се харесаш и се поставяш в губеша позиция. Да правил жестове в много хубаво нещо, но в началото може да бъде изтълкувано погрешно, изчакай малко .
Мъжът иска дс гони, да има тръпка , няма да си интересна на някой, ако си винаги на разположение, ако се съгласяваш с него и прочие. Не се обвинявай за този , станалото  -станало, но наистина отношението на хората до голяма степен зависи от самочувствието и начина, по който се приемаш.

Общи условия

Активация на акаунт