Рискова бременност

  • 1 168
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Привет от мен . 

Аз съм нова тук в Бг мама .
Бременна съм в 30 г.с + 4 дни . Водя се почти 31 г.с .
Бебчо последно ми казаха че е около 1.500 . Шийката ми е скъсена много и само лежа .

Казаха че се борим да стигна до 34 г.с и в най -добрия случай 36 г.с.   

Страхувам се от преждевременно раждане и какви шансове има бебчето в седмицата която съм  ?
Знам че е индивидуално за всяко същество на този свят ... и няма нищо сигурно в този живот ,но все пак ми се вижда толкова страшно в момента ако се стигне до раждане. 

Лежа ,пазя се и се моля всичко да е наред ...

# 1
  • Мнения: 1
Здравей аз пък сам в 24-г.с  и стана 2 пъти прекарвам ама страмното е че е мн рятко и е като сасирена крав.веднага отидах на спешното прегледаха ме ии казаха че вдичко е нарет с мен ии бебето просто то като ритало отлепяло някаде малко плацентата.ама аз се притеснявам

# 2
  • Мнения: 918
Здравей,
Аз лежа вече от 24 г.с , а съм 27+4. Когато ме приеха за изтичане на води и скъсяване на шийката (не е много скъсена, но се скъсяваше постоянно) погледнах съвсем малко информация за шансовете и уврежданията по седмици. Казвам го, защото карам по спомени не искам пак да ги гледам, но искам да те успокоя. Hug
Мисля, че шансовете за оцеляване на бебчо вече са 90% или повече. За уврежданията е строго индивидуално, но четох, че ако е над 1.5 кг шанса за детска церебрална парализа става нисък. Също така другото често срещано усложнение беше свързано с дихателната система, но на мен ми биха инжекции за разгръщане на дробчетата.
Надявам се да съм помогнала. Успех. Simple Smile
Иначе в темата лежащи мами сигурно ще са по-запознати.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 19:36 от mad_hatter

# 3
  • Мнения: 63
Здравейте,
На 29 съм с диабет тип 1. Успях да забременея след ин витро, в начална бременност съм, в сряда съм на преглед да чуем сърчице. Много съм притеснена, с този вирус попадам в още една рискова група.  Казвам си, че не трябва да се натоварвам, да мисля положително, но пак нервите ме тресат, да не кажа паника. Вие как се справяте?

Общи условия

Активация на акаунт