Валутният борд - Teма 2

  • 22 769
  • 992
  •   1
Отговори
# 675
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Кое го прави пирамида? Шерифската служба на САЩ е участвала е понци схема?

Ей това

https://lmgtfy.com/?q=%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%B1 … D0%B0%D1%85%D0%B0

# 676
  • Мнения: 1 296
@BCD нямам намерение да ви отварям очите какво точно може да се прави с биткойните, но само ще спомена пак ФБР и търговете за продажба. Нали смятате, че са ги купили с цел препродажба? Joy
Да де, "купили" са ги нали - или са ги конфискували? Ако могат да ги продадат, прибират парите. И в Русия държавни заводи са давали заплати с МММ акции - това значи ли, че всичко е било наред?
Ценността на валутите както и на биткойна се държи изцяло на доверието в тях.
Ценността на валутите се дължи освен на доверието, също така и на икономиката на държавата, която ги издава. Със същите пари се плащат заплати на всички държавни служители, полиция, войска, съдебна система и т.н. В същата валута се плащат данъците от всички фирми в държавата. Данъчни оценки, дългосрочни договори за наеми и т.н. са в същата валута (обикновено). Така че една официална валута е доста сериозно обвързана с икономиката на държавата и щеш не щеш има на какво да разчиташ. Не може като bitcoin-а днес курсът да е 9000$, а след 3 дни да е 5700$ примерно. Защо така? Ами "пазарът"...

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 18:47 от BCD

# 677
  • Мнения: 15 960
Четох за тази руската схема на Мавроди - МММ, не я знаех, ами биткойнът е точно същото 1:1, нищо ново под слънцето. Даже после се е разпростряла и  по света, особено в Азия, те там си падат по такива работи. Сега и криптовалута си създал - mavro. Учудващо е, че винаги номерът минава и се ловят милиони шарани. Щом нашите успяха с OneCoin...

# 678
  • Мнения: 6 924
Ъ? Кражба се класифицира като пирамида?
Но къмент.

BCD може защото няма кой да се намеси и да коригира тази аномалия. Борсовите спекуланти могат да правят каквото си искат, точно защото няма контрол.

# 679
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Аз лично искам да въведем еврото и да се свърши тази несигурност. От там нататък дали Бойко е успял да отговори или са го затапили ми е все едно. Моето лично мнение е, че за мен с евро е по-добре. Иначе нещо ще изпуснем, нещо ще платим, ама пък и иначе сигурно е щяло да е така. Това са временни неща.

Хайде честито!
Еврозона само през крив макарон...  Smiley

https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/ecb-bylgariia … -kriterii-306005/

# 680
  • Мнения: 40 310
E, какво да се прави, големи лисици са тези Simple Smile Ясно е защо сега никоя държава не покрива изискванията, но допреди време се подминаваше факта, че България покрива всичко, а сега изведнъж това се изтъква.
Както и да е, приеха но в ЕС по политически причини, и в Еврозоната ще ни вземат/ще ни държат отвън пак по същите причини.

# 681
  • Мнения: 4 151

А така, излиза, че всичко става и човек не трябва да бърза.
Моето песимистично мнение за еврозоната го знаете де.

# 682
  • Мнения: 14 505
Аз пък чух в крачка,че сме изпълнили условията?Допускам,че може и да не съм чула добре.Нямаше коментари и не разбрах повече.

# 683
  • Мнения: 4 151
Напредваме, не бойте се, и аз чух по радиото днес следобед. Така са казали от ЕЦБ. Ама с тая криза не знам до къде ще го докараме. Имам чувството, че тя сега вече започна да се усеща, март-април, та даже и май, нищо не беше още.
Още инфо: http://epicenter.bg/article/ETsB--Balgariya-e-postignala-napreda … ERM-II/219399/4/0

# 684
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Напредваме, не бойте се...

Бойко и за Шенген така напредваше... 10 години по-късно все още "напредва" към светло шенгенско бъдеще...
 Smiley

# 685
  • Мнения: 14 505
Важното е,че напредваме,ама колко,кога,как?Аз не бързам.Smiling Imp
Цитат
Заключението на ЕЦБ е, че правната рамка у нас все още не е в пълно съответствие с всички изисквания за приемане на еврото.
ББ ни ша,ни мъ.Хили се,че имал стар телефон,на който няма кирилица.Не,че има връзка по темата,но така ме разсмива ,имам увството,че се влюбявам в него.Толкова креативен,комбинативен,има отговор за всичко,шегаджия,супермен.CupidА в бай Тошо не бях влюбена.Wink

# 686
  • Мнения: 4 151
Идат избори все пак, нали трябва да е поне малко симпатичен за избирателите. Grinning
То пък у нас една правна рамка, то едни закони...

# 687
# 688
  • Мнения: 40 310
Почакай малко, всичко става.

# 689
  • Мнения: 14 471
Сигурно за това му е бил важен месец юли на тулупа...

Общи условия

Активация на акаунт