Хотелите във Велинград - 12

  • 65 542
  • 699
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 195
Скрит текст:
Момичета, колебая се кой от хотелите да избера: Арте, Инфинити или Акватоник...
Аз писах за "Св.Спас", не ни хареса изобщо, нищо не отговаря на заявените звезди. Бяхме в апартамент, банята беше много малка, амортизирана, лошо поддържана, а в самите стаи, обзавеждането отговарят на 3 зв. СПА център, може да се каже, че няма- 1 сауна, неработеща, уж "заради Ковид" парна баня и едно смешно помещение с прашни шезлонги и прашни изкуствени растения, обособено като стая за релакс. Около басейните не се попиваше вода. За тийн и малко дете, доста скучно ще е там. Иначе, готвача им е добър, менюто е хубаво и разнообразно.

Ех, възлагах някакви плахи надежди мениджмънта на Св. Спас да се е подобрил с годините, но явни са напразни. По това, което споделяш изглежда, че не само нищо не се е подобрило, а дори се е влошило с времето. Жалко, защото хотелът е с голям потенциал с обширната си територия и добрата локация. Е, все пак нещо се е променило към по- добро- храната. Преди години беше еднотипна и скучна, особено вечерята- 1-2 готвени ястия, някаква скара, 2-3 салати, малко плодове и малко тарталетки и кремчета.

Скрит текст:
Добре де, чета, чета и не мога да реша къде да отидем с моя мъж  Simple Smile Мисля 1 нощувка някъде в Банско или Баня /Хот спрингс или Катарино/ и след това 1 нощувка във Велинград - примерно Арте. Добре ли звучи? Искам да е хубаво и чисто, парите не са определящи. Арте ли е най-хубавият хотел във Велинград? И за другите два ако имате мнение, моля кажете Simple Smile

Аз имам съвсем пресни впечатления от Хот Спрингс- върнахме се вчера от кратък семеен престой там. Чудесен е  за семейства с деца. Тихо местоположение, прекрасен детски кът с дружелюбен персонал и хубава външна детска площадка. Прекрасна и изобилна закуска и вечеря и великолепна храна- всичко беше много вкусно и сготвено с любов. Хотелът е добър избор за всички претенциозни към храната; те си поддържат собствено стопанство с отглеждане на животни и плод- зеленчук и така правят затворен цикъл като осигуряват изхранването на гостите на хотела.
Спа- зоната е обширна: няколко сауни, парна баня, билкова парна баня, турска баня, солна стая, ледена стая, лакониум, няколко обособени релакс зони. Не е "Виктория Спа", но е сред добрите в категорията си. Любезен и внимателен персонал, както в ресторанта, така и по рецепциите за връзки с клиенти. Дружелюбен спа- персонал и добри масажи. Навсякъде ще срещнеш професионално и отзивчиво отношение.
Спазват се стриктни хигиенни мерки по цялата територия на хотела, персоналът носи маски, има поставени дезинфектанти в общите части.

Ще останеш доволна, според мен от престоя там. Simple Smile

Питай, ако те интересува още нещо.

Последна редакция: чт, 08 окт 2020, 15:00 от bubanka

# 331
  • Мнения: X
Аз имам питане - понеже споменах, че това ми е първото посещение във Велинград по покана на наши приятели и не познавам нито града, нито хотелите там, но от този, в който бяхме, останах меко казано разочарована... Та търся препоръки за малък, тих хотел, за предпочитане за хора без деца. Да е чисто и уютно, и басейнът да е хубав. Храната не ми е приоритет.

# 332
  • Мнения: 56
Здравейте,
За мен най-добрият хотел във Велинград е Арте.
В събота бяхме за една нощувка в Макси и съм разочарована.Цените не отговорят на качеството.Закуската беше ужасна.За Хот Спрингс съм с отлични впечатления.С мъжа ми бяхме там за годишнината от сватбата ни.Много добро местоположение,вкусна храна,големи басайни

# 333
  • Мнения: 678
В момента сме в Арте. Има малко хора, сутринта в 10:00ч бяхме само ние по басейните, джакузито от вън и сауните. Не можех да повярвам на очите си: поливин час бяхме чисто сам самички. Водата в басейните е хладка, в сравнение с миналата година беше много народ, но топла вода.
Днес времето чудесно, слънце и 20 градуса. Закуска и вечеря в изобилие и качествена. Ползваш задължително еднократни ръкавици при избиране на храната. Този път не улучих на масажист, не останах доволна. Мъжът ми имаше късмет при жена и остана доволен.
Въпреки масажа ми, това е нашия хотел, бихме го посетили и 3-ти път.

# 334
  • Мнения: 34
Здравейте, искам да попитам колко е голям и дълбок вътрешния басейн в Хотел Елбрус? Също така какво е заплащането за нощувка на дете на 9-10 години?

# 335
  • Мнения: 2 131
Че то няма вътрешен басейн....има едно малко топилце преди парната баня.

# 336
  • Враца
  • Мнения: 2 213
Елбрус има покрит басейн със стъклена конструкция. Намира се след ресторанта. Не съм влизала в него, видяхме го като минавахме покрай него за аквапарка.

# 337
  • Мнения: 1 015
Вътрешните басейни са три. Един малък в СПА-то, който не е особено топъл. В стъклената конструкция има 25 метров плувен басейн с по-хладна вода, дълбок е и няма детска част. До него има 15 метров атракционен басейн с много топла вода и плитка детска част. Има и джакузи с направо гореща вода. Не съм обърнала внимание с каква дълбочина точно са басейните но има за всеки вкус. Отвън има само един малък солен басейн също горещ. За цени за настаняване на детето попитайте на рецепция.

# 338
  • София
  • Мнения: 609
25-метровият има плитка част(не за съвсем малки деца). От най-хубавия тип, в който постепенно се увеличава дълбочината. В началото, в единия край при стълбите е плитко, не помня колко точно, някъде до бедрата на голям човек, после постепенно 1.3, 1.4...и така до 1.8м

# 339
  • Мнения: 1 015
Да, дълбочината се увеличава плавно, имах предвид, че още в началото е дълбок за малки деца.

# 340
  • Мнения: 3 932
Здравейте , има ли още катерички в клетка в парка до хотел Рич ?

# 341
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Да, дълбочината се увеличава плавно, имах предвид, че още в началото е дълбок за малки деца.
И според мен големият басейн още в началото е дълбок за малки деца. Освен това е много студен - 26-27 градуса беше, когато ходихме ние /преди около 3 години/. А атракционният басейн мисля е с дълбочина около 1.40 м или по-малко.

# 342
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Здравейте, моля за мнения за хотел Акватоник.
Искам да направим хубав спа уикенд - струва ли си спа центърът им?
И как е храната - има варианти със закуска или със закуска и вечеря.
Ако е добра - ще поръчам със закуска и вечеря.

# 343
  • Мнения: 11 975
Акватоник е хубав, но когато не е пълен, защото е малък и тесен за капацитета гости. Когато ние бяхме, храната не ми хареса. Спато ни хареса. Бих го посетила пак през делнични дни.

# 344
  • Бургас
  • Мнения: 384
Здравейте, моля за мнения за хотел Акватоник.
Искам да направим хубав спа уикенд - струва ли си спа центърът им?
И как е храната - има варианти със закуска или със закуска и вечеря.
Ако е добра - ще поръчам със закуска и вечеря.
За мен е много добър както хотела, така и СПА центъра. Винаги ходим със закуска и вечеря. на блок маса, има доста голям избор на храна, плодове, салати. Уикендите хотелът е пълен и в басейните е натъпкано с хора, но май е така навсякъде през почивните дни.

Общи условия

Активация на акаунт