Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• Публикувана: 20 фев. 2020, 11:26 ч.
  • Последно мнение: 2 авг. 2020, 21:51 ч.

Хотелите във Велинград - 12

• 13 339
  • 212
  •   2
Отговори
# 195
Мен психопрофилите изобщо не ме интересуват, а по-скоро - дали работят сауните, парните бани и солните стаи по хотелите. И дали е безопасно да ги ползваме в условията на коронавирусната пандемия. Убеждават ме, че солната стая е "стерилна", а сауната и парната баня?
Някой попадал ли е на някакви научни изследвания по въпроса?
Мен лично ме притеснява ползването на парна баня/сауна. Малко пространство, хора, никакво проветрение. И като се изкашля някой...Как точно да се предпази човек?!
Това, което съм коментирала с лекари е, че няма значение колко дезинфектант ще използваш или ръкавици, ако някой ти се изкиха/изкашля в лицето. Това е въздушно капкова инфекция...

# 196
  • There I was on a July morning ...
bubkab, и аз се притеснявам да ползвам подобни СПА съоръжения, но имам познати, които посещават солни стаи, затова реших да си "сверя часовника".

Здравейте! Предстои ни почивка в Град хотел Велинград. За първи път ще почиваме в града. Моля, споделете как е храната в Гранда.
Закуската беше хубава. Вечерята, обаче ми се видя скромна откъм асортимент като за 5-звезден хотел, при все че хотелът беше почти пълен. Не помня точно, но горе-долу: 3 вида основно, 2 вида гарнитури/постно. Това, което опитах беше вкусно. Салатите ми се сториха малко и плодовете - май само 2 вида. И десерти имаше, де и със сигурност нещо пропускам, но това е в основни линии.

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 00:18 от Скубиду

# 197
  • София
В Арте не съм попадала на необичайни гости. Тихи, възпитани хора, които не навлизат в личното пространство на другите, сме оцелвали всеки път. Но пък за сметка на това в Макси късметът ни е бил за точно обратното - типични мутрафони и мутреси, които такива елементарни разговори водят на толкова висок тон, че няма как да се абстрахира човек. И това навсякъде. Без грам спокойствие в спа центъра... Знам, че и съвсем ОК хора ходят в Макси, но моите впечатления са такива.

NBM, Арте е значително по-добър хотел от Гранд хотел Велинград, поне за мен. Храната му е класи над Гранда (но пък ако изберете Гранда, може да ядете в близките до него ресторанти - Класик на Том и Нези или Парадайс). Външният басейн на Арте е много хубав за лятото (както и външният басейн на Велина).

Скубиду, честно казано не бих отишла сега с тая корона нито на басейн, нито на спа. Рисково е според мен, но всеки си решава.

# 198
Върнахме се с много тъга и смесени чувства. Имам чувството, че това беше последното ни посещение в уюта, на който сме свикнали. Хотелът ще бъде унищожен, което е престъпление, особено с тази сеч, която предстои. Стерилната любезност на новите служители не създаваше комфорта на който бяхме свикнали. За пръв път от 23 години, усетих хотела чужд.
Много, много добре те разбирам!
Велина имаше нещо, което друг хотел не предлага. Само харесващите го могат да го разберат. Стил, семплост, покой. Единствения, който ми е харесвал някога, освен този, се оказа на същия предишен собственик. За съжаление също продаден и тече ремонт в момента.
Велинград за мен отпада като дестинация.

# 199
Аз резервирах спонтанно в Двореца заради външния басейн и водната пързалка, пък и цената ми се видя добра - 360 лв за уикенда с включена закуска и вечеря през booking.  Имам време и право на безплатно анулиране. Притеснява ме липсата на тераса в стаята. 🤨
Бях сигурна, че този път вече ще пробваме Елбрус, но пак се разминахме. 😊

# 200
360 лв е цената за една вечер? Двойна стая без тераса, така ли?

# 201
Не, за две нощувки (петък и събота), 2 в. + 1 д., закуски и вечери.
За Елбрус също резервирах, за септември... само живи и здрави и всичко да е наред.

# 202
А, така звучи добре. Приятно изкарване.

# 203
  • София
Ние утре заминаваме за Елбрус, за 5 нощувки, 2в и младеж на 14г, за 680 лв със закуска и вечеря.
Той много харесва басейните, билкова(лека) сауна и апартаментчетата.
Аз пък местоположението на хотела, гледката отзад от външния солен басейн и храната, която беше много вкусна, когато ходих последно през януари с една приятелка. Надявам се и сега да е така. Тогава за първи път бяхме с вечеря и останах много приятно изненадана, особено без да имах очаквания за  цената.

# 204
pileto,
Ти през хотела ли резервира директно? В какво помещение?
Моята резервация е отново през booking,  с право на безплатно анулиране до 28 август, две нощувки със закуска и вечеря, 2 в. с дете на 8,  суит с балкон, за 360 лв.
Отдавна му се каня на този хотел и нещо все се обърква. Дано този път вече го посетим, дъщерята ще бъде щастлива със сигурност Simple Smile

# 205
  • София
Да, с хотела си разговарям, ние сме им редовни гости. Дават ни суит с балконче на цената на двойна стая(и през Букинг ми е така по принцип, с безплатен ъпгрейд и разните там отстъпки)
Когато както ме устройва- сега сме странна конфигурация, ММ ни кара, спи една нощ, после сами, после пак идва..
Затова си се разбрах с рецепция, цената така ми е супер за 5-дневна почивка с храна. Много са любезни винаги.
Съотношението цена-качество в този непретенциозен хотел е уникална, според мен. Без да е нещо супер, басейни големи, няколко, джакузита, солен басейн, новата част на Спа-то добра, персонал мил, храна достатъчна и вкусна, без излишества и цени нормални.... рядко има на едно място и какво друго му трябва на човек😀
Иначе обичаме, за небюджетен вариант, и Гранда, и Двореца, и Олимп, Велина, Рич преди, Рояла и Вела с компромиси.
Хубаво да изкарате, и двата хотела са ни любими, в Двореца само ми липсва СПА, иначе и той е страхотен.
Ако искате ще пиша пресни отзиви за Елбрус тези дни.

# 206
Разбира се, ще очаквам с нетърпение новите отзиви за хотела! Приятна почивка!

# 207
Дами, ето инфото за ресторанта на Vella hills.
Средно салати между 8-10лв.
Предястия 10-15лв
Основни 15-20лв.
3-мата вечеряме за 70лв. Доста скъпо бих казала.
Сервитьорите са деца, не си знаят менюто, не знаят как можеш да платиш(карта, стая, кеш). Не носят маски и ръкавици което мисля, не е редно. Ние носим в хотела.
Ще видим как ще е обедното меню, други гости споделиха, че е доста на сметка.

Намерихме едно ресторантче на кръговото малко по-надолу от хотела, там вчера обядвахме....

Дейзи, много, много благодаря за препоръката за ресторантчето! Много е вкусно 😊
Днес пристигнахме. Не ми хареса външния басейн на Вела хилс. /Друг път сме ходили през зимата/. А и в 16 часа повечето шезлонги бяха на сянка от сградата на хотела. Шума от джакузито никак не ми подейства релаксиращо, а и като прибавя тракането на играещите на тенис на маса..
Поне кафето е хубаво, ММ го хареса. Макар, че 5 лв. за кафе ми се видяха много.
Добре че беше вкусната вечеря да ми оправи настроението Simple Smile

# 208
  • София
Дами, ето инфото за ресторанта на Vella hills.
Средно салати между 8-10лв.
Предястия 10-15лв
Основни 15-20лв.
3-мата вечеряме за 70лв. Доста скъпо бих казала.
Сервитьорите са деца, не си знаят менюто, не знаят как можеш да платиш(карта, стая, кеш). Не носят маски и ръкавици което мисля, не е редно. Ние носим в хотела.
Ще видим как ще е обедното меню, други гости споделиха, че е доста на сметка.

Намерихме едно ресторантче на кръговото малко по-надолу от хотела, там вчера обядвахме....

Дейзи, много, много благодаря за препоръката за ресторантчето! Много е вкусно 😊
Днес пристигнахме. Не ми хареса външния басейн на Вела хилс. /Друг път сме ходили през зимата/. А и в 16 часа повечето шезлонги бяха на сянка от сградата на хотела. Шума от джакузито никак не ми подейства релаксиращо, а и като прибавя тракането на играещите на тенис на маса..
Поне кафето е хубаво, ММ го хареса. Макар, че 5 лв. за кафе ми се видяха много.
Добре че беше вкусната вечеря да ми оправи настроението Simple Smile
Кафето беше 2,50 +50ст за мляко. 5 не бих дала. Simple Smile
Спрях да изреждам негативите за да не ме обвинят, че мрънкам. Сами си преценявате Simple Smile
Аз втори път няма да отида.
Ще пробвам St. Spass Wink

# 209
От 6-ти сме в Гранд хотел Велинград. За 3-ма възрастни по 220 лв на ден в стая делукс и само закуска.

Общи условия

Активация на акаунт