Злоядо дете

  • 1 075
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте , обръщам се към вас с молба за помощщ .
Сина ми е на 1г и 10 месец от известно време не иска да яде , почти нищо . Яде само супи и пържени картофки много обича . Не мога да го накарам да яде месо , риба , зелнчуци и плодове .😞 Всеки ден му предлагам нещо ново , но само като види какво е и отказва , започва едно пищене и рев .. Вече нерви не ми останаха , не знам какво да го правя вече . Моля споделете вашия опитт

# 1
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Е тези супи с какво са? Няма ли поне зеленчуци в тях?

# 2
  • София
  • Мнения: 11 411
Щом яде супи не мисля, че е злоядо. Слагайте миниатюрни парченца месо в супите.

# 3
# 4
  • Мнения: 30 802
Ами прави му различни супи и слагай вътре от всичко. Спри да му предлагаш непознати храни. Между 2 и 3 при децата настъпва едно нормално злоядство и скептично отношение към нови храни. Това е защитен механизъм, иначе щяха да ядат всичко наред. След 3-4г. се оправят нещата. Но иначе има деца, които трудно опитват нови неща и такива, за които е лесно.

Синът ми ядеше ограничен брой храни с години, по-голямата дъщеря също не опитва нови неща. Третото опитва и е любопитна - няма как да пропусне да изяде нещо ново. Но си е до дете. Не го мъчи и не води битки за храна. Още няма деца, умрели от глад от злоядство. Като изгладнеят, все изяждат по нещо. Сега, ако търсиш еднорог да яде бамя, суши и яхния с чушки с еднакъв апетит, може да не стане. Ама и да кара на еднотипна диета, не е фатално, ако получава всички хранителни вещества.

# 5
  • Мнения: 2
Е тези супи с какво са? Няма ли поне зеленчуци в тях?

Пилешка само , не яде месото , зеленчуците също само бульона .

# 6
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Е тези супи с какво са? Няма ли поне зеленчуци в тях?

Пилешка само , не яде месото , зеленчуците също само бульона .
Малките деца не обичат да ядат месо, защото трудно го дъвчат.
Прави различни месни бульони, на моето дете едно време така му правих попара - телешки бульон, сирене и хляб, също може да пробваш да пасираш малко зеленчуци в тази супа, но мъничко като за начало, на моето дете така му криех по малко зеленчук в мусаката, която яде в продължение на половин година, само нея.
Бебешки плодови пюрета яде ли? Ако яде - вземай му по-често.
Малко по малко ще започне да прибавя по някоя друга храна към менюто си, както и да отказва вече любима такава.

# 7
  • Мнения: 30 802
Зеленчукът освен това не е най-полезната храна за растящо дете. Да не кажа, че е направо бедна на хранителни вещества в сравнение с други храни.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 665
Супите как ги приготвяш? Не слагаш ли в тях месо, риба, зеленчуци? Надявам се, че не му правиш инстантни супи.
А пържени картофи как и защо предлагаш на толкова малко дете? Кога ги опита, че да иска само тях да яде?

# 9
  • Мнения: 10 682
И аз се зачудих на пържените картофи. Поне печени да бяха. Едно приятелско дете вече сума години яде само хляб и пържени картофи. Не знам къде ще му излезе края при тях.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 120
Предлагай разнообразни крем супи.

# 11
  • Мнения: 539
Здравейте , обръщам се към вас с молба за помощщ .
Сина ми е на 1г и 10 месец от известно време не иска да яде , почти нищо . Яде само супи и пържени картофки много обича . Не мога да го накарам да яде месо , риба , зелнчуци и плодове .😞 Всеки ден му предлагам нещо ново , но само като види какво е и отказва , започва едно пищене и рев .. Вече нерви не ми останаха , не знам какво да го правя вече . Моля споделете вашия опитт
Хич да не ми притесняват тези неща всичко с врумето ще се промени.Моят син беше най злоядото дете но интересното че мечтата му от малък беше да е готвач🤣🤣🤣.В интерес на истината сбъдна мечтата си завърши Тоха сега в Пловдив продължава по същата специалност и работи като готвач.Това че едно дете не яде всичко ви е най малкият проблем.Успех😊

# 12
  • Мнения: 301
Здравейте , обръщам се към вас с молба за помощщ .
Сина ми е на 1г и 10 месец от известно време не иска да яде , почти нищо . Яде само супи и пържени картофки много обича . Не мога да го накарам да яде месо , риба , зелнчуци и плодове .😞 Всеки ден му предлагам нещо ново , но само като види какво е и отказва , започва едно пищене и рев .. Вече нерви не ми останаха , не знам какво да го правя вече . Моля споделете вашия опитт

Аз съм в подобна ситуация. Сина ми си хапваше много добре, но след като беше болен от грип през януари, много се промени. Стана много капризен и почти нищо не яде, както е и при Вас. От седмица и нещо успявам да го залъжа да хапва пасирани плодове и бисквити в блендер. Предимно е на супи, в които слагам пасирано месо, но е слаба работа... Надявам се скоро да мине и този период и пак да си хапва както преди. Остава да бъдем търпеливи и спокойни...

Общи условия

Активация на акаунт