Цветята в нашия дом - тема 78

  • 23 776
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 303
Винаги съм си мислела, че градинските многогодишни маргаритки само от туфите се размножават. За семена не бях чувала.
Дали са наистина тези едрите или някои по дребни?

# 241
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Божа работа.

# 242
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
didka,благодаря. Аз моят на всяко поливане го завъртам на 90 градуса,и така ми расте равномерно Simple Smile

# 243
  • Мнения: 2 895
Менделеевка, страхотен кротон !
Ева +, много са ти хубави цветята, теменужките за мен са непретенциозни а създават настроение. Злодеида, уникална кливия, много ми харесва !
Добре че са цветята да ни радват в тези смутни времена.

# 244
  • Мнения: 10 686
И на мен много ми хареса кротона Heart
Да ви кажа, че душата ми жадува да отида в някой разсадник и да купувам, купувам... Disappointed

# 245
  • Мнения: 14 780
Оффф и на мен ми се иска. 😣😣😣

# 246
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Момичета,благодаря !
И аз тази година за пръв път от 10 год насам имам тераса с достаъчно място за много саксии. Така си мечтаех да я затрупам с цветя,но само гледам сайтове и брошури и нищо Sad . Дано не си остана само с мечтата това лято .

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 16 106
Ще я затрупаш, Менделеевка, ще!

# 248
  • София
  • Мнения: 39 758
Вчера купих камелия от Лидл. Има едно цветче.

# 249
  • Мнения: 257
Вчера купих камелия от Лидл. Има едно цветче.

И аз си купих преди 2 седмици. Оттогава само я внасям и изнасям (за втори път сме затрупани със сняг).
Моля, ако някой има опит с отглеждането им в България, да сподели.
Най-много съм ги виждала в Португалия, но там са дръвчета по дворовете.

# 250
  • София
  • Мнения: 39 758
За България не знам. Бях писала скоро в темата за Германия. Приятелка се интересуваше кое е цветето (в темата ми помогнаха) и каза, че там ги отглеждат по улиците (т.е. навън). Тя се прибра на 20ти и каза, че камелията е била отрупана с цветове.
За сега я държа вътре. Балконът ми е студен.

# 251
  • Мнения: 2 230
Пък аз да питам, искам катерещо цветенце за една решетка, навън, на много слънчев балкон. Тази седмица в Лидл има тунбергия, другата седмица е дипладения. Кое ще е по-подходящо? Миналата година имах дипладения, ама хич не порасна и не пусна катерливи клончета, май не се чувстваше много добре Confused

# 252
  • Мнения: 7 910
Размислих, извадих от коша "косата" на снощния ни десерт ананас, махнах долните листа и натопих в чаша. Моля ако някой гледа успешно вкоренен ананас да го покаже и да каже от колко време го отглежда. Благодаря Heart

# 253
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
сигурна ли си, че е тунбергия?

сяла съм такова, едногодишно е и затова ми е малко странно. дипладенията е многогодишна, но не издържа зимата навън.
тази или миналата седмица в ЛИДЛ е имало клематиси - подариха ми един за да не се изнервям от карантинката. Simple Smile Simple Smile Simple Smile не съм убедена, че много слънчево му понася. поне на двора не им личи да са толкова слънцелюбиви.

ипомеята не се плаши от слънце, а има  много високи и много красиви.
тези се катерят много - виждала съм такава, беше се качила на покрива на двуетажна къща Simple Smile

преди време сях едни "надърпани" Simple Smile само един пакет за 1 лев - десетина семена, а направиха много плътна арка.

# 254
  • Мнения: 2 230
Клематисите са поне от миналата или по-миналата седмица. А тунбергията все още не съм я виждала, само по брошура така прочетох. Добре,значи ипомея е подхпдяща, а как се казва това последното, което ставало гъсто?

Общи условия

Активация на акаунт