ДНЕВНИКЪТ Тема 101 Да отслабнем всички заедно!

  • 32 019
  • 763
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 466
pepa57, може да си казвала, но съм пропуснала - колко си висока?
Иначе аз днес се наканих и домашна тренировка да направя. Издържах 20 минути кардио и като се изморих много реших да спра, защото предишния ми опит с преуморяването от тренировки не е добър. Сега предпочитам сякаш всеки ден по малко или с увеличаващ натоварване. Предпочитам дори по 5 минути на ден, но да не се откажа след седмица.
Мъжът ми от вчера се върна на работа, така че сложих край и на високо калоричните закуски. Не съм се теглила обаче, защото ме е страх да се кача на кантара...

# 406
  • Мнения: 2 564
Ниска съм, 160, но се харесвам и много добре се чувствам на тези кг. (50-52). Сега само следя да не ги надвишавам. E, има дни, в които искам да сваля 1, но именно защото е един, и се ослушвам.

# 407
  • Мнения: 725
Рера, би ли споделила едно примерно меню?

# 408
  • Мнения: 2 564
Тити-пити, караш ме да се изчервявам Grinning Менюто ми не е за този форум.
От години най-лакома и щастлива ми е закуската.
Днес - 2 пълноз. сухара, единия намазан с маскарпоне, другия с  кр.масло и общо за двата 1 к.л. конфитюр. 3 курабийки. Омлетче от 1 яйце+малко котидж, правено в микровълнова за 1 мин.
Като ям така, не съм гладна до обяд. И кафе.
Обяд днес - 3 телешки кюфтета в еърфрайър, лютеница мое производство, тиквички печени също във фрейъра.
За десерт, ах десерта - кремче с нишесте + ганаш шоколад отгоре, 3 щедри чаени лъж, всичко домашно.
За вечеря ще бъде нещо като яйца или още 1-2 кюфтенца, малко котидж. Сладко ям само до обяд.
Следобяд ям плод. Само 1.
Сладки напитки никога не пия, от повече от 20 год. Но всеки ден пия вино - червено или розе.
Мъча се понякога със зелен чай, но вкусът му е винаги така отвратителен. Пия го де.
Често си правя извара. Но...с бонус. Стопявам парче шоколад на МВ, с малко вода и го слагам в купичка с извара. Чуден десерт.
Мин.година пробвах много свободно мазнинно хранене, по-скоро протеиново-мазнинно.  Не ми е добре без вх, нищи не свалих, без да говорим за упорития запек.
Пия ябълков оцет, джинджифил, куркума и канела, правя си от 4 години всеки ден акупресура на точки за отслабване/метаболизъм, тренирам много...
Не знам кое от всичко ми помага...Grinning

# 409
  • Мнения: 1 429
Супер си!Доста неща правиш.А аз само съм ограничила храната.А и сутрин пия топла вода с 1 лъжица домашен ябълков оцет,от ок.месец,ама нз дали помага да се отслабне.От днес започнах да си правя чай от коприва,бера си я от двора,но нея за прочистване по-скоро, четох,че става за детокс.Упражнения....никакви.Толкова съм тежка, тромава,измарям се от най-малкото, никаква гъвкавост нямам вече.И знам че без спорт целта ми е обречена.
Днес баща ми много ме ядоса и сега се боря със себе си,за да не си направя салата и да не си сипя ракия.Определено при мен храненето е емоционално,имам проблем в това отношение.

# 410
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз, като един виден експериментатор на всякакви диети и режими на хранене и с чест йо йо ефект след тях, и след навършени 43 год., мога да кажа какво се оказа, че работи за мен. От толкова ограничения, ту само на мазнини и ниски въглехидрати, ту на белтъчини, но без мазнини и всякакви други умишлено наложени ограничения, установих, че причините да отслабвам трайно и да не покачвам тегло са три : първо - циклично хранене, т.е вечерям към 19-20.00ч. най-късно, на следващия ден не закусвам, а направо обядвам към 12-13.00ч./има поне 16ч. пауза/, и след това отново вечеря/поне 5-6 часа след обяда/,второ - количествата храна не са големи и избягвам тестени, пържени, сладки храни, бобови не обичам - обикновено ям млечни, меса, зеленчуци; плодове - рядко; ако ям сладко, то е в обедното хранене, не и на вечеря; и трето - тренирам.
Това действа при мен, засега Wink

# 411
  • Мнения: 7 705
Пепа, я кажи сега повечко за акупресурата. Blush

# 412
  • Мнения: 2 564
Ох това е много дълго, цяла наука. През 2016 попаднах случайно на статия за точки, подпомагащи отслабването. Разтършувах се и намерих един перфектен сайт, TCM points, където всичко беше нагледно и подробно обяснено. От 1-2 години сайта изчезна естествено, за да стане платена апликация. Но аз дълго време си записвах всичко, което ме интересува, и всяка вечер пред тв-то правя масажи.
Накратко, в тялото има 12 меридиана, с много точки, отговарящи за различните органи и функции, общо около 365. Аз прилагам ежедневно около десетина най-важни, от меридианите на стомаха, далака и бъбреците. Голяма част стимулират метаболизма, като най-важната е Е36, под капачката на коляното, малко встрани, във вдлъбнатината. Но така наизуст не може да се прави, трябва да се прочете и да се види.
Има и клипове в ютуба, и атласи в амазон. Болките в кръста също си лекувам така. За храносмилане, главоболие...темата е обширна.
Намери ли се точно дадена точка, ако се чувства болка при масаж, значи този орган/функция е имал нужда от "поправка".
Купих си и килимче за акупресура, с " бодли", за точките на гърба. Като легна..
нирвана Grinning

# 413
  • Мнения: 7 705
Благодаря! Ще се разсърся за инфо.

ПП. Аз също имам разни снимки с точки, но на ходила. Те са за различни органи в тялото. Добре ме подсети.

# 414
  • Мнения: 287
Момичета, с тази карантина много му отпуснах края, все някоя ядка ще захапя, за закуска сандвич или парче кекс, или  баничка,  е често е и половин кисело мляко с чиа и половин банан или мед... но определено храната ми се увеличи. Все гледам да има нещо за следобедна закуска на мъжете ( редуваме се с мъжа ми в гледането на малкия 2.10месеца) Ноо от днес мисля малко да се огранича, че ще ме е срам пролетта. На мен горната част ми е по проблемна, ръцете ми са по едрички, 170съм и сигурно 63 вече, а съм била около 60. Е преди 4 год бях 56 и ми беше екстра, ще се опитам пак да слезна под 60. Исках много да тичам, даже екип си бях взела, но... засега няма да стане;(

# 415
  • Мнения: 111
Здравейте момичета , страхотна тема !   Simple Smile
Искам да сваля килограмите от бременността, че натрупах доста 💁♀
Забременях 51 влязох да раждам 68 🐷
8 месеца след това съм 66 кг  искам пак да си върна старите килограми ..
От днес започвам да тренирам с бебка , и спирам сладкото , тестотот , газираното и всички боклуци който много обичам .. Пък ще видя какво ще стане Simple Smile

# 416
  • Мизия
  • Мнения: 295

Добро утро! Това съм аз от 65кг. до 57кг. Виждам разлика, а вие променихте ли се в лицето?

# 417
  • Мнения: 1 246
Определено има разлика! Браво, Мерилин. Да, аз веднага качвам в лицето, и съответно свалям. Grinning
Като цяло харесвам по-изпити лица.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 434
Последно качвам на лице, но пък и малкото останала мазнинка в него се стопява при отслабване. Това вече не ми е ок. от гледна точка на възраст и придружаващите я първи бръчки и птоза. Даже наскоро за първи път взех решение, че сваля ли тея пусти 2-3 кг. ще спра с идеята за отслбване повече.
Едва достигайки 72 кг. качих леко на лице, но ефектът не беше хич добър. При усмивка сякаш бузите ми надигаха към очите и ми правеха брутален пачи крак! А това беше преди 9г. и все още нямах и помен от бръчки.
Сега ми се иска да сложа малко мазнинка на лице, но мисията е невъзможна. Трябва да се уредя с огромно дупе и чак тогава да чакам  нещо на физиономията Simple Smile)))

# 419
  • Мнения: 1 134
И аз съм като Franie, на лице почти не качвам и дори  като качих 20 кг през бременността и бях вече 70+, пак лицето ми беше слабо(за съжаление не може да се каже същото за задника ми).
Реших да занижа критериите и да сваля до 56 - 57 ако мога, че тъкмо свалих до 60 и отново съм с кило нагоре. Но не мога и да очаквам друго при положение, че си похапваме вкъщи. Заканила съм се - от днес глад и спорт.

Общи условия

Активация на акаунт