Знае ли някой лек за ТИНИТУС (Шум в ушите) 3

  • 60 146
  • 968
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7
Писах преди за това, че има лечение, изпитвано е от 2015 година и е одобрено, и което се прилага за сега само в Ирландия. Информация има на английски. Повечето обаче пишат, без да четат темата. Накратко:
 Създаден е уред, който се ползва под медицински контрол за лечение на тинитус, на базата на електро и звукови сигнали.
Изпитан е върху 500 души в Северна Ирландия, лечението е 12 седмици, уредът се включва два пъти дневно по половин час. След това пациентите са наблюдавани една година, и резултатите са били трайни. Успешно е било лечението при две трети от участниците. Разрешен е за ползване в Европа. Лечението е доста скъпо, 2500 евро. Уредът се калибрира според участника, и в течение на лечението има периодично наблюдение от лекар.
За сега планът е да се започне също и в Германия, страните от Бенилюкс, и после евентуално да се разпространи в останалата част на Европа. Може и един ден да дойде при нас. Да се надяваме, на по-ниска цена.
 https://www.lenire.com/

Това е запис на интервю със създателя на уреда, където се обяснява всичко много подробно.
https://soundcloud.com/tinnitushub/neuromod-lenire-treating-tinn … s-the-bimodal-way
Благодаря ! На линка който изпрати , показва и клиника в Германия ( май Хановер) или все още не е прието в Германия ?

# 181
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Възможно е да е започнало и в клиника в Германия вече, не помня дали се говореше за планове, или че е почнато, но и да е така, минава време и може би вече са го направили.
Все пак, приложението на лечението е свързано е с обучението на лекари отоневролози, които калибрират уреда според шума на пациента, после периодично се срещат с него, за преглед и да рекалибрират уреда, защото с времето вероятно се променя и нивото на шума. Не е просто машинка, която да си я купиш и да си я пускаш сам вкъщи.

# 182
  • Мнения: 7
Възможно е да е започнало и в клиника в Германия вече, не помня дали се говореше за планове, или че е почнато, но и да е така, минава време и може би вече са го направили.
Все пак, приложението на лечението е свързано е с обучението на лекари отоневролози, които калибрират уреда според шума на пациента, после периодично се срещат с него, за преглед и да рекалибрират уреда, защото с времето вероятно се променя и нивото на шума. Не е просто машинка, която да си я купиш и да си я пускаш сам вкъщи.
а имаш ли информация дали по времето на лечението е нужна хоспитализация ? Защото 3 месеца са много.

# 183
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
а имаш ли информация дали по времето на лечението е нужна хоспитализация ? Защото 3 месеца са много.
Не, прегледа и калибрирането на уреда е при лекаря, и после уреда се взема вкъщи и трябва да се включва два пъти на ден по половин час. След някакъв период, пак се ходи при лекаря, и се пренастройва уреда, ако е нужно. Три месеца се слага уреда по два пъти на ден. Колко пъти се прави консултацията с лекаря, не е ясно, но вероятно поне няколко пъти, или както се наложи.

# 184
  • Мнения: 5
Здравейте хора. Седя и чета коментарите ви. Много е кофти това нещо. Да споделя аз за моя шум. Появи се март в пандемията. Една сутрин ставам и чувам лек шум в дясното ухо. Преди да се появи шума имах някакъв хроничен проблем с гърлото. Започва да се зачервява взимам хапчета за гърло от аптека и гърлото се оправя. След като разпуснаха положението с КПП се прибрах и отидох на лекар ,защото шума си седеше и забелязах ,че сутрин като се събудя са ми кървясали очите. И така очен лекар -никакъв проблем.  УНГ никакъв проблем. Отоневролог с аудиометрия никакъв проблем. Невролог никакъв проблем . Съдов доплер никакъв проблем.  След доплера ме заболя отново гърлото. Отивам при отоневролога и ми казва червено е гърлото. Пих антибиотик 10 дена зинат 500. Никакво подобрение стана и по зле сега ме боли и е подуто, незнам дали не са сливици. Изпих 1 торба с хапове за 3 месеца (милгама , акутил,уримил,ноотропил и кво ли не още ) ефект няма. Принципно имам шипове и ходя на масажи . Спортувам активно всеки ден . Кардиолог всяка година и аз съм с голямо сърце. Кръвно 120 130 на 80 90. Пулс ми е 60 в покой.  Ходих при един специалист в  Пловдив последно професор по уши нос гърло. Според него ми е запушен евстахиева тръба. Предписа ми капки Назонекс пръскаш и запушваш носа и започва да си гълташ слюнката. После издуваш да пукнат тъпанчетата. Да ви кажа помага. Направи ми впечатление ,че като пия алкохол и на сутринта винаги ми бучи , а ако пазя диета и не злоупотребявам намаля шума в ухото.В момента пак шуми ухото ,но и вратът ме боли бая. Не знам вече ... Тегава работа и като мисля за това се изнервям много. Според мен е съвкупно от напрежение неизлекувано гърло и шипове.

# 185
  • Мнения: 124
Здравейте,

Съжалявам, че и на Вас се случва подобно нещо, повечето тук имат шум с години.  И винаги се започва с мнението на лекарите, с времето човек се успокоява, малко или много започва да свиква с шума.
Аз също имам шипове на врата, болки, схващания. Имам няколко шума, бучене, пищене, вибрация, туптене. Нервното напрежение вреди. Със сигурност когато врата ме боли и е схванат шума се засилва, както и вибрацията - идва от засегнати нервни коренчета. Това се установява с ЕМГ. Тук помагат Милгама, Уримил за В12, физиотерапия. Аз пия постоянно водорасли, за да не пия лекарства. Освен това те действат успокояващо. Масажа също помага. Супер Анти Оксиданта с гинко билоба също ми помага. Вземете си и Омега 3, имайте предвид, че някои антибиотици имат странични ефекти, в листовките пише че предизвикват шум. Сещам се за Левофлоксацин Екофарм 500.
Всеки от нас търси варианти, важно е да сте спокоен и да откриете какво е това, което помага на Вас.

# 186
  • Мнения: 5
Здравейте,

Съжалявам, че и на Вас се случва подобно нещо, повечето тук имат шум с години.  И винаги се започва с мнението на лекарите, с времето човек се успокоява, малко или много започва да свиква с шума.
Аз също имам шипове на врата, болки, схващания. Имам няколко шума, бучене, пищене, вибрация, туптене. Нервното напрежение вреди. Със сигурност когато врата ме боли и е схванат шума се засилва, както и вибрацията - идва от засегнати нервни коренчета. Това се установява с ЕМГ. Тук помагат Милгама, Уримил за В12, физиотерапия. Аз пия постоянно водорасли, за да не пия лекарства. Освен това те действат успокояващо. Масажа също помага. Супер Анти Оксиданта с гинко билоба също ми помага. Вземете си и Омега 3, имайте предвид, че някои антибиотици имат странични ефекти, в листовките пише че предизвикват шум. Сещам се за Левофлоксацин Екофарм 500.
Всеки от нас търси варианти, важно е да сте спокоен и да откриете какво е това, което помага на Вас.

Спокоен съм . По принцип съм човек , който трудно би излзял ивън релси. Повече ме дразнят кървясалите очи и сърбежа в тях.Ще отида да направя едно ЯМР за всеки случай.

# 187
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Спокоен съм . По принцип съм човек , който трудно би излзял ивън релси. Повече ме дразнят кървясалите очи и сърбежа в тях.Ще отида да направя едно ЯМР за всеки случай.
Има значение и как се възприема самия шум. Особено в началото е доста шокиращо и изнервящо, за всеки. Важно е да се приеме, че ще бъде така известно време, защото лечението може да отнеме време, а и може никога да не изчезне.
Вземам омега-3 и си пия от три месеца всеки ден чаша фреш от моркови. Писах по-рано, че реших да си направя този експеримент. Като че ли има някаква полза, и ще продължа. Пищенето в двете уши не намаля - но то си е там откакто се помня. Пулсирането в дясното ухо обаче като че намаля, като ниво на шума. Двата вида шумове явно имат различен причинител. Но пулсирането като че ли е вече по-глухо, не така отчетливо. Но ми е трудно да преценя, защото няма обективен измервател на шума. Все пак, засега такова ми е усещането.
Видях че в Лидъл имат 98% сок от моркови в бутилки, но е пастьоризиран. Мисля си дали да не мина на него, от пусти мързел, защото е доста голяма врътня с тези фрешове. Но лятото ще се напъна да го правя, по-нататък може и да мина на сокчето от бутилка.

# 188
  • Мнения: 53
Алкохола и той се превръща в захар, както и газираното, най-добре сок, изтискан директно от плодове или смути.

# 189
  • Мнения: 14
Каквото и да правите,лек...няма! Съжалявам!

# 190
  • Мнения: 270
@Boyanov Asen  имаме 1:1 същите симптоми с мен и при мен е бучене както най-вероятно си прочел . А слушал ли си музика на слушалки до като тренираш ?

П.С. При мен бученето изчезна за 1 седмица и преди 2 дена пак се появи . Появява се като си седя в нас цял ден и лежа и гледам ТВ ,на другия ден се ядосах за едни неща и бученето се възвърна .

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 19:16 от ianiovski

# 191
  • Мнения: 5
@Boyanov Asen  имаме 1:1 същите симптоми с мен и при мен е бучене както най-вероятно си прочел . А слушал ли си музика на слушалки до като тренираш ?

П.С. При мен бученето изчезна за 1 седмица и преди 2 дена пак се появи . Появява се като си седя в нас цял ден и лежа и гледам ТВ ,на другия ден се ядосах за едни неща и бученето се възвърна .
Да слушах няколко месеца с тапи в двете уши ...  И при мен изчезва и се появява. Ще ви държа в течение , чувал съм че се маха след години или си остава за винаги ...

# 192
  • Мнения: 270
Според мен тези високочестотните звуци като пищене ,жужене  не се махат ,а  и УНГ още първият при който ходих ми каза ,че за бученето има шанс да се оправи ,но високочестотните звуци си остават за цял живот . Дано поне бученето ни се махне ,защото то е по-дразнещо поне при мен .

# 193
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Аз също имам шипове на врата, болки, схващания. Имам няколко шума, бучене, пищене, вибрация, туптене. Нервното напрежение вреди. Със сигурност когато врата ме боли и е схванат шума се засилва, както и вибрацията - идва от засегнати нервни коренчета. Това се установява с ЕМГ. Тук помагат Милгама, Уримил за В12, физиотерапия. Аз пия постоянно водорасли, за да не пия лекар ства. Освен това те действат успокояващо. Масажа също помага. Супер Анти Оксиданта с гинко билоба също ми помага. Вземете си и Омега 3, имайте предвид, че някои антибиотици имат странични ефекти, в листовките пише че предизвикват шум. Сещам се за Левофлоксацин Екофарм 500.
Не бях чувала за ЕМГ, електромиография, какво точно се прави? Кои водорасли точно вземате? 
Искам да добавя също, че в един от клиповете, които гледах, един от най-добрите специалисти по тинитуса, каза че ксанакса, което е лекарство за сън, усилва шума. А на мен ми го бяха предписали. То се взима със специална рецепта.

# 194
  • Мнения: 124
ЕМГ, незнам дали точно ще обясня -  прави се като ти слагат елетродчета по нервите и лекаря "пуска" импулси, мери първо в състояние на покой,след това по време на съкращението. Усеща се боцкане, може да има потреперване. Установяват къде има засегнат нерв.

Общи условия

Активация на акаунт