Знае ли някой лек за ТИНИТУС (Шум в ушите) 3

  • 60 621
  • 975
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8
По въпроса с диетите, изключително интересно, е че аз си падам достапо експериментите и си правя иследвания редовно както и следя такива на други хора. Нещата за които говоря са многократно доказани освен, че теорията стои за тях. Прост пример, метаболитно компрометирания или направо диабетик индивид консумира един портокал (полезна храна от плодовата диета) и захарта и инсулина му отиват в небесата. Комън сенс, как подобряваме нещата с такава диета? Дори калорийния дефицит няма да помогне, защото хиперинсулинемията няма да бъде излекувана, проблема не е количеството калории а макронутриентното съдържание.

Относно механичния проблем на колегата ще споделя друг комън сенс подход....имаш механичен проблем, който в 99% от случаите няма да позволи и/или изисква хирургична намеса, какво правим? Ако няма рязка контузия в историята, то значи проблема е хроничен и причинен от лайфстайл решения отновно. В такъв случай се започва с безопасни упражнения за врат и стойка, както и се избягват рисковите фактори от ежедневието. Плана няма риск, шанса да се оправят или подобрят значително нещата е огромен, страничните ефекти са само положителни за разлика всеки друг подход.
Ще добавя само, че причината за шума почти никога не е една, вероятно маханичния фактор е основното, но почти сигурно ще има и други фактори.

# 691
  • Мнения: 523
Моля, да си водите дебата, който не е свързан с темата на лични съобщения!
Или модератор да се намеси.

# 692
  • Мнения: 8
Дебата е свързан всъщност, говорим за решение/подобряване на метаболитния проблем, което е наложително за намаляне на хроничните възпаления и шума в ушите респективно. Цялата тема е за хапчета, доктори и процедури, тези неща които се объждат последните 2-3 страници ще помогнат в пъти повече на хората...

# 693
  • София
  • Мнения: 582
Моля, да си водите дебата, който не е свързан с темата на лични съобщения!
Или модератор да се намеси.
Дано не се намеси модератор, защото дебатът е много полезен.

# 694
  • Мнения: 53
Като спра хранителните добавки, шума ми намаля до 90%, и се засилва като ги почна наново. Но не мога без тях, имам автоимунно.

# 695
  • Мнения: 71
Моят шум навярно е физически проблем ,защото бученето в лявото ми ухо изчезва при физическо натоварване и  в покой се възвръща или усилва .Ходил съм на доплер на врата 2 пъти и проблем с кръвообръщението във врата нямам .Сега ще ходя на ренген с контрастно вещество на главата .И вече мисли много ми се въртят в главата ,дали ще се намери проблема и ако се намери дали ще може да се отстрани ......абе като в  задъдена улица съм .

Отиди, ама няма да се "отстрани". Само ще си изхарчиш парите /ако си с платено ЯМР, както аз си ги изхарчих, обаче моето беше на шийни прешлени/.

# 696
  • Мнения: 272
Ходил съм и на ЯМР на главата и врата ,аз си го плащах около 400 лв ми излезе и да наистина нищо не ми показа .Но сега ще ходя на КТ на главния мозък  с контрастно вещество  ,ще пробвам да мина по здравната каса .При мен съм сиг на 90% ,че е нещо свързано с кръвоносните съдове  на врата или главата ,но поне да знам от какво е .

# 697
  • Мнения: 71
Ходил съм и на ЯМР на главата и врата ,аз си го плащах около 400 лв ми излезе и да наистина нищо не ми показа .Но сега ще ходя на КТ на главния мозък  с контрастно вещество  ,ще пробвам да мина по здравната каса .При мен съм сиг на 90% ,че е нещо свързано с кръвоносните съдове  на врата или главата ,но поне да знам от какво е .

А ако нищо не се види? Ако е на врата от КТ на главата няма как да се види... Защо мислиш че непременно нещо има и ТО трябва да се види....
След контраста 2 л вода, нали знаеш?
#успокойсебечовек #щесеоправиш #аконещесвикнеш

# 698
  • Мнения: 272
Длъжен съм да пробвам ,само със седене и чакане да мине от само себе си не става .Пробвал съм го многократно .Какво за 2 л вода ,че не схващам ?

# 699
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Вероятно за да се изчисти организма по-бързо от контрастното вещество.

# 700
  • Мнения: 54 401
Здравейте!
Прегледах малко диагонално темата, но да споделя моя случай.
Преди около 3 седмици се събудих със загъхнало дясно ухо, без някакви други оплаквания. От години спя с тапи за уши, че много лесно се будя. Четох, че е възможно от тапата. След 2 дни заглъхването се оправи, но се появи много неприятен шум, само отдясно. На моменти даже и леко звънене. Тогава намерих темата, разбрах, че трябва да действам бързо и си записах час за УНГ. Прегледа ме, няма възпаление, леко хлътнало тъпанче.
Изписа ми Ноотропил, Милгама Н и Гинко прим макс, за месец. Ако нямам подобрение, ще постъпя в болница за венозно вливане. Обаче още на петия ден шумът намаля наполовина, днес ми е 14 ден от терапията, напълно се изчисти.
Преди малко се чухме по телефона, питах дали да продължа с терапията, каза да, поне месец.
Дано да съм ви полезна! Успех на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 701
  • Мнения: 272
Вероятно за да се изчисти организма по-бързо от контрастното вещество.

Ще го имам на предвид .

@Deva  радвам се за теб ,радвай се и ти ,защото си от малкото излекували се . След като човек загуби тишината и спокойствието в главата си осъзнава наистина колко голямо богатство е това .

# 702
  • Мнения: 11
При кой отоневролог в София ще ми препоръчате да отида? С внезапна  загуба на слух /70%/ на едното ухо от 04.08. и шум, който вече е нетърпим? Четох за проф. Лолов, къде преглежда в частен кабинет ли? Благодаря ви.

# 703
  • Мнения: 71
Длъжен съм да пробвам ,само със седене и чакане да мине от само себе си не става .Пробвал съм го многократно .Какво за 2 л вода ,че не схващам ?

За да се изчистиш по-бързо от контрастното вещество.
Може би като разбереш че ти няма нищо ще се успокоиш....

# 704
  • Мнения: 28
Преди година и половина се появи шум в дясното ми ухо. От тогава не е спирал. Изследвах се - ЯМР- не показа нищо обезпокоително. Ангиография на шийни кр. съдове показа стеснена по рождение вена от дясната страна. Рентген на шийни прешлени показа остеохондроза. Неврологът каза, че причината за шума явно е в тази диагноза. Попитах защо е само от дясно, отговори “там е попаднало. Наскоро открих гимнастиката на Бубновски. Ето информация за нея. Упражненията ги има и в you tube.
https://bg.danika-biola.com.ua/lechebni-uprazhneniya-za-cervikal … spored-bubnovski/

Общи условия

Активация на акаунт