Кървене отново

  • 909
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 140
Здравейте отново от мен. Искам да ви се оплача - отново съм в болницата с кървене. С бебето всичко е добре, спокойно е, за разлика от майка си.. Плацентата ми била ниско, в следствие на което днес изживях ужаса от преди 2 месеца. Лошото е, че не бяха капка-две, направо съсиреци си имах. Не мога да ви опиша колко страх се събра в сърцето ми по пътя за болницата. В момента съм в 18 седмица и ако случайно има някоя мама, която е минала през нещо подобно, бих се радвала да споделите дали овладяхте кървенето до края на бременността, какво пихте, имахте ли някакви болки? Аз си продължавам утрогестан, на кормагнезин система и но-шпа мускулно съм в болницата.

# 1
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
        Преди 37 години минах по този път.Доносих я до 8 месец и направиха спешно секцио,сега е майка на 3 деца.Лежиш,почиваш,нищо тежко и бъди оптимист.

# 2
  • Мнения: 4 660
Прокървих в начална бременност, лежах за задържане, лежах до самото секцио.
Сега е почти на 2 г.
Леко кървях и с втората бременност с подходяща терапия износих и нея.
Бебето е на 2 м.
Почивай и мисли оптимистично.

# 3
  • Мнения: 6
Kristina_a
В 11г.с получих кравоизлив и бях 6дни в болницата. Продължих на домашно лечение с 3х1 дуфастон, 3х2 но шпа, 1х вит С и 1х елевит. Сега съм в 14г.с вкъщи само лежане ии отново имам зацапване.... Бях на преглед с бебето всичко е наред, няма отлепяне, изпратиха ме пак вкъщи да си почивам. Какво ви казаха на вас, защо се е получило отново?

# 4
  • Мнения: 140
Ами докторът каза, че се дължи на ниската плацента, без да ми даде абсолютно никакви други обяснения. Момичето, с което съм в стаята също е с прокървяване, но е в 6ти месец. При нея пък никакво обяснение няма.. и двете сме с еднакви терапии - кормагнезин с но-шпа и утрогестан. Явно ще забравя наистина за работа и ще си седя да си почивам вкъщи..

# 5
  • Мнения: 6
Ами докторът каза, че се дължи на ниската плацента, без да ми даде абсолютно никакви други обяснения. Момичето, с което съм в стаята също е с прокървяване, но е в 6ти месец. При нея пък никакво обяснение няма.. и двете сме с еднакви терапии - кормагнезин с но-шпа и утрогестан. Явно ще забравя наистина за работа и ще си седя да си почивам вкъщи..

О да, със сигурност ще трябва да лежите, аз вече се примирих, че няма да работя..
АГ ми каза, че кафявото зацапване не е опасно, че е "стара" кръв, която просто трябва да си изтече. Опасно било, ако е светло червена. Това е единственото обяснение което получих, дано наистина е така "лесно и безобидно" както звучи.
Успех ви желая, леко раждане и всичко да е на ред. 🤗

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 83
Плацента превия. С нея изкарах до 26 г.с. 6 месеца в болница лежане и нищо друго. Сродих се с лекарите. Не знам в кой град сте момичета, но ще се наложи да полежите в името на бебчетата.  Правиха ми и някакви генетични изследвания. Оказа се, че имам липса на фолиева киселина. Ако другите жени пиеха по едно, аз пиех по десет на ден и кървенето спря. Докато един ден просто раждането тръгна. Истината е, че вече не исках да лежа..... Ето защо лежете. После и да искате - няма Simple Smile Пожелавам ви търпение, здраве и после да се похвалите със спокойни бебета Simple Smile

# 7
  • Мнения: 140
Благодаря за съветите! И понеже се чувствам супер невежа, възможно ли е тази плацента превия да бъде прикрепена към задната стена на матката?

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 83
Благодаря за съветите! И понеже се чувствам супер невежа, възможно ли е тази плацента превия да бъде прикрепена към задната стена на матката?
Ако ме питаш мен, точно в този момент е по-добре да си невежа. Определено! Ще приложа линк с възможно най-щадящи пояснения за плацента превия, но веднага отварям скоба.....това, че аз съм родила в 26 г.с. не значи, че е правило, нека го приемем за изключение. Видях много жени, които бяха с плацента превия, които износиха, та даже и преносиха и родиха здрави и хубави бебета.
https://www.puls.bg/bremennost-i-razhdane-c-36/platsenta-previia … -lechenie-n-33709
Информирай се, за да имаш търпението да стоиш. Зная колко е трудно. Не ти се лежи, омръзва и телевизия и телефон, и четене.....не са желателни и срещите с външни лица заради самата теб. То не приличаш на човек докато си в болницата, външните пък не знаеш кой от какво е болен (предвид сезона), движението не е желателно.....абе лежане му е майката. Пълната изолация те прави нервна (аз бях 6 месеца в болница) И както казваше лекарката ...."Държим ви в болницата, защото като се приберете ставате само за малко и лягате чак вечер, а не трябва." И е права. Бяха ме пуснали за 3 дни и аз се върнах още същата нощ с обилно кървене.
Сигурно звуча апокалипстично, затова най-добре да млъкна, а? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт