Работа, CV-та, HR-и, съвети - 71

  • 29 079
  • 726
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 124
Доста от хората +40 г., които не са на управленски позиции, а имат нужните качества, всъщност се преориентират и развиват собствен бизнес.

# 406
  • Мнения: 2 931
Доста от хората +40 г., които не са на управленски позиции, а имат нужните качества, всъщност се преориентират и развиват собствен бизнес.
Какво значи управленска позиция? Аз съм на "управленски" позиции последните 10 години. Но не смятам да се пенсионирам на една и съща    позиция, само защото е "управленска". Или да си тровя живота на някоя позиция, защото е "управленска".
Високите позиции са и доста проветриви и политически, но това е вече извън темата.

Частния бизнес не е моето нещо. Предпочитам по-малко пари, но да си лягам спокойно без да мисля как ще платя на служителите си утре.

# 407
  • Мнения: 3 927
Миризливки маже и не е имало, но е имало други гадинки.
Малко е късно, но ще отговоря...аз съм от поколението, което прекарваше летата на село, а не по езикови лагери Wink. Имам наблюдения как се гледаха култури преди и сега в малки частни стопанства и дворове. През ръцете ми са минали тонове зеленчук, а съм била само помощничка на баба и дядо. Едно време се пръскаше със син камък,пероцин, купроцин. Сега се пръска с жестоки отрови и въпреки това в цяла оранжерия не умира и една малка нещастна зелена листна въшка....да не отварям дума за тутата по доматите, която ни вкараха любимите съседи гърци!!!!
Съжалявам, че не съм имала достатъчно акъл през 1992 да уча за агроном (не беше модерно тогава),  сега щях да съм в стихията си, защото открих удоволствието да работиш земята.
И ако искате вярвайте от доста време набивам на децата си идеята да се занимават с нещо екологично, защото добре осъзнавам, че светът отива на зле и си го знаех и преди и без короната да ми го показва Wink

Не всеки става да върти собствен бизнес. Много идеи съм имала, някои съм виждала реализирани в разни репортажи по тв, ама на, на мен не ми стиска да започна "бизнес". Аз съм супер оперативен работник Simple Smile

# 408
  • София
  • Мнения: 38 431
Есента, по-точно септември имах цяла бизнес идея, помещение, някой и друг лев, знанието за този бизнес. И страх да започна. Е, добре, че не започнах.

# 409
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Nothinger, аз не съм прекарвала летата на село. Аз СЪМ от село, така че няма нужда да ми обясняваш. Все още си пръскаме със син камък и нямаме проблеми.

# 410
  • Мнения: 8 775
Много зависи дали вирусът ще се повлияе от покачването на температурите. Също така дали ще се продължи карантината повече от месец. Ако е до месец + седмица евентуално, сътресението няма да е чак толкова голямо, обаче при 2-3 месеца карантина ще има много повече фалирали фирми, хора без работа и доходи. Да не говорим за евентуалните жертви на вируса....
и една година да стоим в бункер, щом излезем ще трябва или да си изградим естествен имунитет (преболедуване) или ваксина. Така, че определено ще е повече от месец.

# 411
  • Мнения: 435
Оффф, три дни преди да подам заявление за напускане влязохме в извънредно положение и сега ни напред ни назад - бях намерила хубав проект за 3 месеца през които да търся нещо друго - всичко пропадна Sad

Имам и едно усещане, че няма да ни бъде дълго - не цялата фирма, но част от нея и се чувствам отвратително. Имаме и осигуровки и спестявания вкъщи, а и имам опит със съкращения обаче в комбинация всичкото, плюс лекото прегаряне, което е от януари някъде много ме потискат. Ще подам на някои обяви резюмето си , за да се оттърся и да видя фирмите, които наемат какво търсят и очакват в момента, защото работа от вкъщи е много по-различно нещо от настоящото положение.

Извинявайте за мрънкането, със сигурност повечето хора са в по-лоша позиция, но на мен ми тежи и в момента няма и къде другаде да се оплача.

# 412
  • Мнения: 3 927
. Аз СЪМ от село, така че

Скрит текст:
Радвам се за теб и извинявай, ако си се засегнала.....по-горе ми се стори, че само си чувала за миризливки Wink

# 413
  • Мнения: 2 124
За инфо:
ВАРНА & ДОБРИЧ
ВУМ има обяви за работа за знаещите отлично английски (и обичащи бумащината).Търсят кадри за позиции:
- координатор проекти (образователни)
- инспектор "Учебен отдел"
- специалист маркетинг
- координатор отдел "Международни отношения"
Отнася се и за двата града.
Заплащане не е посочено в обявата.

# 414
  • Мнения: 4 808
Гледам, темата е леко затихнала, за разлика от другата тема за трудова борса и обезщетения, която върви с пълна пара. Никой ли не търси работа в този кризисен период? Аз от първи съм безработна, преди малко ми звъннаха за интервю утре.Гледам във фейсбук днес, един бивш колега е отбелязал, че си е сменил работата, въпреки коронавируса и извънредното положение, животът си тече.

# 415
  • Мнения: 1 519
И аз това се чудех. Как вървят интервютата в момента ?

# 416
  • Мнения: 29 276
Според мен възможностите за нова работа в момента са силно ограничени.
Така ще е  поне няколко месеца в най-добрия случай....

# 417
  • Мнения: 4 808
И аз това се чудех. Как вървят интервютата в момента ?
Трудна работа, поне в нашия град, който е много зависим от туризма. В джобса обявите са по две–три страници, преди бяха по 10–15, и то търсят предимно готвачи, сервитьорки и тираджии. И то тия готвачи и сервитьорки, дето ги търсят, май е за всеки случай и започването ще е след края на извънредното положение. В Бюрото по труда ми казаха: "В момента работа няма никаква, сезон няма да има, даже работодатели, които са подали свободни работни места към нас, вече не искат да им пращаме хора."

# 418
  • Мнения: 29 276
Аз принципно си следя джобса. В момента почти няма обяви или са от тези,  които се въртят постоянно. Търсят се ИТ, както обикновено.....

# 419
  • Мнения: 572
При нас вчера ни казаха, че щели да намалят заплатите с 50 % та сигурно и аз ще предпочете борсата там все пак са 60 %, не си на работа и съответно нямаш разход за гориво, ако наистина ми я намалят с 50%предвид кредита и горивото ще е лукс да ходя, за съжаление

Общи условия

Активация на акаунт