Работа, CV-та, HR-и, съвети - 71

  • 29 021
  • 726
  •   1
Отговори

Анкета

Нощния труд - бихте ли го предпочели?

Опции:

# 615
  • Мнения: 28 874
Няма да й дадат 1000 чисто в Пловдив с 5 г. стаж преди 13 г. Да се насочи към работа с езика,  който владее,  според мен е по-добрата възможност.

# 616
  • here and now
  • Мнения: 4 012
Аз малко наизуст да вметна, че моя позната с диплома за акушерка, периодично работеше при ЛЛ за по месец за да не губи правоспособност. Добре е и това да се провери.

# 617
  • Мнения: 54 061
13 години са много. Не се ли губят права след определен брой години?
Иначе в Пловдив има много болници и се търсят постоянно кадри.

Може и в ДГ, но парите са малко.
https://www.jobs.bg/job/5316196

# 618
  • Мнения: 2 920
За 13 години много вода изтече в акушерството... не съм сигурна при такава дупка дали не би било проблем. Определено работа с чужд език би била по-високо платена, но ако няма други умения, освен в кол център, къде? А в кол центровете предпочитат повече от 10г. по-млади хора. Нищо лично срещу възрастта, от позицията си на 40г. го казвам с най-добри намерения.

# 619
  • Мнения: 28 874
Зависи и кой език знае жената и на какво ниво. За 13 г. вероятно е много добро. С немски и френски се търсят много хора, но само с език едва ли ще стане, макар че не е невъзможно.

Да се поинтересува за това дали трябва да си възстановява медицински права за работа. Първоначално може да опита на рецепция в някоя клиника, по-натам като мед.сестра.

Кол център не препоръчвам за човек над 30 г. Няма да се чувства на място там.

# 620
  • Мнения: 1 078
Моя позната започна работа в кол център преди 8 месеца с френски език  и е на 50 г. Въпреки, че колектива е с много по-млади хора от нея, каза че се чувства добре и не е дискриминирана по възраст.

# 621
  • Мнения: 28 874
Това е чудесно. Хубаво е, че я приемат. Обикновено  младежите на 20-25 г. си се сдружават и по-възрастен човек може да не се чувства добре.

Казвала съм и друг път, че преди време /бях на 28 г./ работих за малко, няколко месеца с две момиченца на по 20 г. Направо се чувствах като лелка покрай тях. Няма да забравя, беше пуснат телевизор на VH1 с музика от 90-те г. И едната ми вика - Това харесва ли ти?, а другата - Остави я, те едно време такова са слушали.....!!!
Хахаххахах

# 622
  • Мнения: 2 124
Според мен е до манталитет, не до години. Доскоро бях в колектив с по-малки от мен с около 15-10 г., съответно като 25-годишна прекрасно съм се разбирала с пряката колежка с 10 г. по-голяма от мен.
Била съм и в чисто женски колектив с връстнички, там по-скоро аз странях, че не се вписвах в техните клюкарски разговори.

# 623
  • Мнения: 54 061
Да, предимно младежи са, но има и хора на възраст, стига те самите да са ОК с младежката компания.
При дъщеря ми има жена пред пенсия, искала да има години с хубав доход.

# 624
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
За правата,по последни сведения отпадна този закон по разбираеми причини(липса на кадри в Бг).Езика ми е испански, не е на особенба почит мисля,за Кол център абсурд.С две деца съм,предпочитам стабилност и някаква сигурност по възможност. Аз съм решила да опитам юли месец,живот и здраве, да отпадне карантината и ще отделя време в търсене.Ако не стане,пътя ми в Испания е отворен винаги и въпрос на късмет и шанс ще бъде всичко.
🤗🤗🤗🤗

# 625
  • Мнения: 2 920
Венелина отвори jobs.bg и гледай наред. Може да ти попадне нещо неочаквано. Успех!

# 626
  • Мнения: 1 469
🤣 Работих с няколко години по-млади от мен- освен за ядене, готвене и чистене, нямаха други теми за разговор. Не се вписвах определено,. А бяха на по 25-30 г макс. Много е относителна работата с по-млади колеги. Зависи и от приоритетите им.

# 627
  • Мнения: 2 124
Точно, някои от сутринта се вълнуват само за това какво ще сготвят довечера. Също и с обесебени от децата си не мога да комуникирам.

# 628
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Хаха,аз искам да избягам от битовизма деца-ядене-покупки,та ето не съм аз за този колвйтив😂

# 629
  • Мнения: 28 874
Това са най-безболезнените теми, на които може да се говори. Предпочитам ги през коментари за колеги или разни житейски проблеми. Колкото по-лека тема, толкова по-добре. Нека ми говори за манжи, отколкото за други лични проблеми....

Общи условия

Активация на акаунт