СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 12

  • 31 779
  • 816
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 022
И аз одобрявам.
Залитането по два предмета никога не ми е допадало.
А който сиправи детето на дармон от зубрене, ще го прави и с 2, и с 20 предмета.
Идеята е интересна, но ако я организират по начина, по който са тези изпити за НВО в момента ще стане турлюгювеч, а уроците и школите ще са задължителни по всички предмети ... просто не мога да си представя кога точно можем да вместим извънкласна дейност по още 5 предмета в ежедневието им.
Според мен има смисъл да се направи един интегрален изпит, който покрива учебния материал за базови знания - за всички деца, който наистина си изпълнява функциите за НВО и е постижим от всички без никакви допълнителни уроци и школи - най-важното, основното. И допълнителни разширени модули по съответни дисциплини, които всяка гимназия да прецени колко и какви да включи в балообразуването си. За математическите гимназии допълнителен изпит с много по-трудни задачи, за природо-математическите профилирани паралелки - разширен изпит по съответните дисциплини, за езиковите и хуманитарните - по български език, история, за тези по изкуствата - нещо като сегашните проверка на способностите, и. т.н. и т.н.  И всеки да набляга според желаното училище и се явява на съответния.

# 286
  • София
  • Мнения: 7 182
Преди малко се разписах в осмокласната по този въпрос, та няма да се повтарям тук. Не смятам, че ще излезе нещо читаво от тези идеи за интердисциплинарен изпит.
Но друго ме безпокои повече. Не е сериозно да се правят непрекъснати промени на всеки 1-2 години. Така никога нищо няма да проработи.
Ако на някого изобщо му пука за пустото образование, да съсредоточи усилия по затваряне на ножицата между нивото на различните училищата.
А те само се занимават с промяна на изпити.
Пълни глупости.

# 287
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Изобщо ако се влиза с такъв бал, не разбирам защо изобщо побъркваме децата Worried
В провинцията се влиза с точно такива балове...
Аз моето по бел не го побърквам-очаквам около 50-60т ОБЩО от двете части.По математика го "побърквам",защото се е насочил към програмиране,а то без математика не става.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 21:02 от svetlaem

# 288
  • София
  • Мнения: 7 182
Ми да ви кажа накрая с удоволствие ще се преместя при вас.
Не знам как се съпоставят като ниво на обучение софийските гимназии с тези извън София.
Само знам, че навремето братовчедка ми записа френска филология в СУ. На втората година при тях се преместиха доста хора от великотърновския университет, защото първоначално не били приети в София. Е, бяха просто потресени от ниското ниво на обучение и абсолютната незаинтересованост на преподавателите в СУ.
Имам подозрения, че и с гимназиите ще се окаже подобно положението.

# 289
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Ето ви ингегрирания изпит на МОН от 2001 г - https://www.vesti.bg/novini/19-iuni-2001-g-153272
Аз с моята обща култура няма да мога да го реша изцяло -за 7класниците нямам идея...

# 290
  • София
  • Мнения: 7 182
А с този изпит ли се е кандидатствало за гимназии?

# 291
  • Мнения: 6 583
Ред, добре си дошла!:)

# 292
  • у дома
  • Мнения: 7 140
А с този изпит ли се е кандидатствало за гимназии?
С този и още 2 отделни по мат и БЕЛ.
Red, и при нас може-баловете са като Плевенските.

# 293
  • София
  • Мнения: 7 182
Абе то няма да е само заради баловете. Simple Smile
По линия на баба съм пето поколение софиянка.
А така се уморявам вече от лудницата и стреса тук.
Мечтая си да живея някъде на спокойствие. И да си гледам коне. 😊
Много големите градове са някаква идиотщина. И не стават за живеене. Нищо общо нямат с човешката същност. Това е положението.

# 294
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
.svetlaem    , и при нас положението е така - основно на математиката се набляга, още повече, че и балът ни в ПМГ се образува основно от МАТ..
Аз не те каня да живееш във ВТ - този град за повече от 3 дни не става (за 2 дни е идеален, третият е под въпрос, при това)....(чиста търновка съм, но съм живяла и 6 г. в Пловдив, та говоря от опит)
Относно ВТУ и филология - завършила съм линвистика (ФЕ и ИЕ), еми такова учене беше онези години, повече учех като студентка, отколкото като ученичка в ЕГ...от сутрин до вечер само упражнения, група от 6 човека, преподавателите ни познаваха и "кътните зъби"...

# 295
  • Мнения: 6 583
Ред, предлагам да си купим по едно каменно къще  в Родопите, да си направим едно училище и тъй като конете и на мен са ми страст, диййй ,към Родопската идилия!

# 296
  • Мнения: 8 221
Основни геометрични задачи

за всички желаещи майки/татковци и за децата, които ще се борят с тях

# 297
  • София
  • Мнения: 7 182
Еха, Биси!
Хайде! 😊

Air, не знам.
Аз и Търново и Пловдив много ги обичам.

# 298
  • Мнения: 1 402
Уж и ние сме провинция, ама баловете не са никак успокояващи:
Скрит текст:

# 299
  • Мнения: 21 455
Провинция друг път. Морска столица сте.

Общи условия

Активация на акаунт