СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 12

  • 31 883
  • 816
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Толкоз ми е писнало, а само двама ученика съм прекарала през системата /единият даже само на половина/, че ми иде да се разхвърча из училището и из МОН с една метла и да нарина сумати и свят. Поразяват децата и естествената им склонност и желание да учат!
А имат учители, при които часовете са много  приятни и интересни... И в МОН има тук-там по някой добър специалист. Ама...

# 211
  • Мнения: 5 234
На мен пък никой не ми отговаря на съобщенията до учителите, които пращам през ел. дневника. Sad

# 212
  • Мнения: 6 586
Fifi,може да не знаят как да върнат отговор.

# 213
  • Мнения: 3 048
Кой е казал, че БАН има монопол върху комбинирането на корени, представки и наставки Simple Smile
Неуверие и развълнение ми харесаха. Simple Smile
Аманда, незнам за коронавируса, но наистина ти действа пресата в bg-mamma по отношение на НВО. Дете решило три теста наведнъж е всичко друго, но не и "проспивателно".  Simple Smile
Аз като чета някои деца как са израснали (защото мотивацията идва с това, а не дудненето от всички страни колко е важно НВО и тази година) се чудя защо майките им са толкова притеснени къде ще отидат и какъв бал ще имат децата около тях. Те тия деца и езика ще си научат и всичко което им се предложи навсякъде.

# 214
  • Мнения: 24 467
На мен пък никой не ми отговаря на съобщенията до учителите, които пращам през ел. дневника. Sad

В Школо аз съм си дала телефона и имейла и получавам отговор и на двете.
Директно на дадените имейли на преподавателите ли пишеш?
Някои са си дали и телефоните за връзка.

# 215
  • Мнения: 8 228
В Родопите ходим да караме колелета. Ще видим набора дали ще го огрее да дойде с нас. Съмнявам се, че ще го допуснат, но знам ли. Ако все пак дойде, съм сигурна, че през тези пет дни там, ще има доста моменти, в които ще се чудя на себе си защо съм си причинила присъствието му там 😂 Ей, способен в да ме нервира за половин секунда.
Снощи прави един тест от сборника на Просвета за текуща проверка. Последната не можа да я направи. Казах му да разгледа решението и после да ми я обясни, а аз отидох на родителска среща. Върнах се и го питам "Разбра ли я? Разгледа ли решението?". Разбрал я бил. "Хайде обяснявай". "Ъ" - гледа, все. едно за първи я вижда. Баща му се прибра и накрая и той си припомни всичко за триъгълниците, външни ъгли и прочие, докато младежът се потеше да схваща задачата и да обяснява. Ей, цялото семейство сме се впрегнали задачи да решаваме. И после как няма да викам. То най-лесно е да кажеш "това не го разбирам".

# 216
  • Мнения: 4 967
Тя и моята така. Тест някакъв, задача за цилиндър примерно. Пропуснала я. Защо бре? О, не си спомням формулите. И понеже беше за пореден път, като викнах... Бързо си намери листа с формулите и задачата се реши за секунди.

# 217
  • Мнения: 6 586
Не е лесно да си родител, но и дете да си е трудно:)

# 218
  • Мнения: 5 277
Отварям темата и " 150 нови отговора" Flushed Ше му се не види и коронавируса Simple Smile Вие представяте ли си ако всички си останем у дома, какво ще стане Sweat Smile
Нашите са правили онзи ден контролно по БЕЛ - оплакваха се, че са имали преразказ на цяла страница текст плюс отделно тест, та малко съм стресирана от предстоящия резултат Relieved Аз, де, те нямат такива проблеми Simple Smile
По химия пък госпожата дала тест само на едната колона, за 20 мин. Резултатът е само 3-ки и 4-ки. Ние сме с 3.
Абе положението предфинално става мазало Rolling Eyes
Между другото, мога ли някъде да видя с какъв бал са приемани децата в училищата?

# 219
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Има моменти, когато започна да "чета", в които едвам се сдържам да не се разхиля с глас. Просто нахлуват спомени от времето, когато аз бях на 13 и ми изнасяха лекции за едва ли не същите неща...

# 220
  • Мнения: 6 586
Джина, в сайта на РИО( Плевен, архив).

# 221
  • Мнения: 5 234
Скрит текст:
На мен пък никой не ми отговаря на съобщенията до учителите, които пращам през ел. дневника. Sad

В Школо аз съм си дала телефона и имейла и получавам отговор и на двете.
Директно на дадените имейли на преподавателите ли пишеш?
Някои са си дали и телефоните за връзка.
Мерси, Judy.
Всичко съм си дала и аз.
Пиша съобщение през опцията на Школото "Прати съобщение" към профила на съответния учител.
Никой не си е дал там нито тел., нито имейл. Даже едната зам. директорка беше забранила да й се пращат съобщения. Simple Smile


Който има и по-малко дете, може да се информира какво се готви:
МОН предлага интегрален изпит в седми клас от 2022/2023 учебна година


Taзи идея не беше ли бг-мамска?
Като цяло ми харесва, но като знам как преподават в училище, ще почнат да процъфтяват частните уроци и по другите предмети.

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 12:02 от Fifiana

# 222
  • Мнения: 5 277
Джина, в сайта на РИО( Плевен, архив).
Бисе, гледам, гледам, и не мога да открия къде е този архив Rolling Eyes Нали  РУО е това РИО? Ако някой може да даде направо линк за такива заблудени като мен Kissing Face

# 223
# 224
  • София
  • Мнения: 2 446
Oпа, новина от днес (съобщена по БНТ) - изпитът след 7 клас за сегашните четвъртокласници ще е в друг формат: БЕЛ ще се обедини с обществените науки, а математиката - с природните. ScreamScreamScream
Не е по темата, но ми се плаче, имам малко дете, не ми се мисли какво ни чака.

Общи условия

Активация на акаунт