СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 12

  • 31 909
  • 816
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 586
Това излязло ли е като наредба или е само предложение?

# 226
  • София
  • Мнения: 2 446
Казаха, че е съобщено от Мон и щяло тепърва да има разяснения за родителите. Останах с впечатление, че е решено.

# 227
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Малкия ми син е третокласник.
"Чудна" идея е това, освен школите по БЕЛ и МАТ да започнат и по всчики останали предмети да ходят на уроци.Що пък не...

# 228
  • Мнения: 5 001
Супер, започвам да спестявам отсега за уроци Grinning а има цели 3 години, много ми е интересно какво още ще измислят?

# 229
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
В Родопите ходим да караме колелета. Ще видим набора дали ще го огрее да дойде с нас. Съмнявам се, че ще го допуснат, но знам ли. Ако все пак дойде, съм сигурна, че през тези пет дни там, ще има доста моменти, в които ще се чудя на себе си защо съм си причинила присъствието му там 😂 Ей, способен в да ме нервира за половин секунда.
Снощи прави един тест от сборника на Просвета за текуща проверка. Последната не можа да я направи. Казах му да разгледа решението и после да ми я обясни, а аз отидох на родителска среща. Върнах се и го питам "Разбра ли я? Разгледа ли решението?". Разбрал я бил. "Хайде обяснявай". "Ъ" - гледа, все. едно за първи я вижда. Баща му се прибра и накрая и той си припомни всичко за триъгълниците, външни ъгли и прочие, докато младежът се потеше да схваща задачата и да обяснява. Ей, цялото семейство сме се впрегнали задачи да решаваме. И после как няма да викам. То най-лесно е да кажеш "това не го разбирам".

Стон, какви колелета карате? И по какъв терен? Ние правим вело ваканция всяка година, но в БГ още не сме намерили подходящо място.

# 230
  • софия
  • Мнения: 25 446
Тъкмо мислех да сменя вирусната тематика с няколко изобретени думи по време на преразказите:
- развълнение
- неуверие
- сръбци (сърби)
- кулперация (кооперация)
Аз мога да добавя "колуминация", демек кулминация:)
Мога да добавя "тиква с пъпки". Не знам какъв е оригиналът.

Майко Божия, "хармоничен микс от знания, умения и компетентности"! Постигането на този хармоничен микс ще бъде гарантирано от хармоничен несмилаем материал. Май ще трябва купон да вдигаме, че сегашните деца ще минат само с мат и бел.

# 231
  • Мнения: 21 455
Това излязло ли е като наредба или е само предложение?
Не, но съм сигурна, че когато се появи проект за изменение на наредбата за оценяване на резултатите на учениците, вие ще сте едни от първите, които ще разберат. Simple Smile

# 232
  • Мнения: 2 022
Тъкмо мислех да сменя вирусната тематика с няколко изобретени думи по време на преразказите:
- развълнение
- неуверие
- сръбци (сърби)
- кулперация (кооперация)
Списъкът се обновява непрекъснато Simple Smile
И моите имат такива, госпожата им ги записва в края на тетрадката - казала им, че и Иван Вазов е измислил много думи.

# 233
  • София
  • Мнения: 2 446
Супер, започвам да спестявам отсега за уроци Grinning а има цели 3 години, много ми е интересно какво още ще измислят?
Казаха, че не е нова идея, но предишния път пропаднала, заради недоволство на родителите. Да видим ... Кореспондира с онова писмо от учители, което беше разпростанено есента.

# 234
  • Мнения: 3 048
Статията, която fifiana пусна звучеше добре. Тестване на възможност за мислене, а не на заучени конкретни знания. Прозрението, че е по-добре да има повече гимназии и училища, които да са желани, за да няма такова фокусиране върху изпита в 7 клас.
Ако изпитните формати изпреварват другите промени, обаче, просто ще има по-голяма истерия около изпита.
Но в МОН вземат тестологията насериозно, така че бъдете оптимисти.

# 235
  • софия
  • Мнения: 25 446
solnichka, изобщо не съм оптимист за реализиране на добрата идея. То и идеята с профилирането е добра, но на родна почва все изкривено се засява.
Настръхва ми косата от сега какво още могат/ще измислят.

# 236
  • Мнения: 11 667
Направо виждам в бъдещата седмокласна тема какви ще са коментарите
"а навремето колко лесни са били изпитите - един по БЕЛ, един по МАТ и пей сърце, а сега ..." Joy

Радвам се, че не се налага да се запознавам с промените надолу по класовете. Достатъчно ми е 10-ти и един 12 - ти. Догодина пак матура на голямата + профили. Няма край.

# 237
  • София
  • Мнения: 3 561
Малкият е 4 клас сега. Чудно се получава за него...

# 238
  • Мнения: 6 586
Руми, ГПЧЕ Плевен обявиха ли профилите?

# 239
  • Мнения: 11 667
Не още. Нищо не се и чува.

Общи условия

Активация на акаунт