СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 12

  • 31 931
  • 816
  •   1
Отговори
# 465
  • у дома
  • Мнения: 7 141
При нас също има много болни деца,но никой нищо не казва за грипна ваканция.
Никой не се чуди за 6 кл-знаем си,че влиза,по-скоро се чудим кога децата да намерят време да го направят преговора,защото явно в училище не са предвидени часове за това.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 21:22 от svetlaem

# 466
  • Мнения: 1 402
При нас също има много болни деца,но никой нищо не казва за грипна ваканция.
Никой не се чуди за 6 кл-знаем си,че влиза,по-скоро се чудим кога децата да намерят време да го направят,защото явно в училище не са предвидени часове за това.
За голямо мое съжаление (тъй като съм голям превърженик на ученето само в училище, без домашни...-знам, че е мираж:)) за разбиране на материала, а и за преговор разчитаме само на школите.
Да, аз съм се объркала...за 5 сте се чудили.
И в РУО Варна вече излезе съобщението за грипна!

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 17:40 от MollyBy

# 467
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ами моето,на Мария,на Judy детето ,а сигурно и още някое дете от темато не ходят на школи и явно затова си се чудим

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 17:47 от svetlaem

# 468
  • Мнения: 3 048
В Бургас ще има три дена грипна ваканция.

Да питам аз как се генерират изпитните варианти. Колко са? Говорим си ние ще дадат, лесно, трудно или средно, ама как става?
Иначе и аз имам чувството, че тезата ако не е от 6 клас, то повечето литературни въпроси ще са.
Какъвто и да е отговора на горните въпроси, мисля че случайността в изпитните теми си е добре контролирана.

# 469
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Три варианта на изпитни теми са.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 18:35 от svetlaem

# 470
  • Мнения: 3 491
Дадох му НВО по математика от 2010 година.Нито една грешка не допусна, а ги реши за 40-50 минути и двата модула. Не съм разглеждала задачите, сверих само отговорите. Как са като трудност задачите от 2010 спрямо тези от последните години? Някой има ли поглед върху това....
Мария, щях да пиша, че тези внезапни, неочаквани разплаквания са си характерни за пубертета, особено за началната му фаза. Миналата година синът ми на няколко пъти ме изненадва с плач, сякаш появил се от нищото. Той по принцип винаги е ироничен, саркастичен, привидно всичко му е на майтап, но на няколко пъти истински бяхме притеснени с баща му. Още повече, че не разкри причината. Сега пак си изглежда в обичайното настроение, но в шести клас определено имаше моменти, в които се чудехме какво става с детето.

# 471
  • София
  • Мнения: 7 190
Еми егати възрастта, аз сили нямам вече. При нас не се реве. Вместо това положението е "на война като на война".
В никакъв случай не е по-добре. 😁

# 472
  • Мнения: 3 491
Red, повярвай ми, по-добре е. Ние сега сме във война, но хубавото е, когато има открита битка, а не да се чудиш какво става...
Само, ако знаеш какво ми наговори преди да почне да решава НВО от 2010 година... И бг мама намеси...

# 473
  • София
  • Мнения: 7 190
Вероятно си права, Amanda... 🙄
Не знам, аз вече си мисля, че лично прецакваме с баща ѝ това НВО, защото явно сме я натиснали, а характерът ѝ не търпи подобно вмешателство...
То аз не че не съм същото чудо, но винаги сама съм си гонила целите на живот и смърт, та на никого не се е налагало да ми дава зор.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 19:00 от Red

# 474
  • Мнения: 3 491
И аз така си мисля понякога, но ако го оставя да прави каквото си иска, ще дреме нон стоп. Днес  час разглежда един сив маркер. Ама като казвам, че го разглежда, наистина правеше това. Не да рисува...

# 475
  • Мнения: 8 228
И аз понякога се чудя дали не го натискам прекалено, но ако не го правя, нищо няма да свърши сам. Ще си живее с мисълта, че това, което е чул в училище и е написал като домашно, е напълно достатъчно, не само за НВО, а изобщо, а то не е, особено по математика.
При нас не знам дали ще има грипна, в някои съседни градове са обявили. Моят си е болен и днес цял ден спи.

# 476
  • Мнения: 6 587
Бързо оздравяване, Ston!

# 477
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Еми егати възрастта, аз сили нямам вече. При нас не се реве. Вместо това положението е "на война като на война".
В никакъв случай не е по-добре. 😁
И у нас не се реве-аз спрях да крещя,защото нямам сили-той започна да ми тряска вратите,защото просто не отстъпвам от това,което съм казала да се направи...Ако не го тормозя да прави нещо ще си живее с мисълта ,че е перфектен ,а аз си знам,че не е...То е хубаво човек да има самочувствие,ама е добре да има и защо.

# 478
  • Мнения: 3 048
Три варианта на изпитни теми са.
А какъв е редът за изготвянето на трите варианта?

П.П.
Болните да оздравяват!

# 479
  • Мнения: 3 491
При нас положението е, че си съзнава, че не е перфектен, но няма никакво желание да става такъв. От сто кладенци вода ще донесе, за да обясни, че не е нужно. Най-често цитира някакво изследване, че отличниците в училище, не са отличници в живота, защото нямат време да се развиват в посоката, която ги влече Явно нямат време за разглеждане на маркери:grinning
ston, да минава бързо!

Общи условия

Активация на акаунт